زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۱:۳۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نشانه ماده سهره آماده تخم گذاری؟؟

*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 277
117 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #1
نشانه ماده سهره آماده تخم گذاری؟؟
درود به دوستان
این رو واسه این ایجاد کردم که تفاوت بین آمادگی ماده سهره رو با ماده قناری بدونم و البته ترویج و تشویق به جوجه گیری سهره در قفس...
نشانه ماده سهره آماده تخم گذاری چیست؟
1-آیا تنها نوک و پا سفید و آواز؟
2-یا اینکه مثل ماده قناری پسش متورم میشه؟؟؟؟؟؟؟؟
ماده نه چندان رام من فقط یه خط باریک وکوچیک خاکستری رو نوکش مونده تا سفید شدن و پاهش از سیاهی به قهوه ای روشن در اومدن , بال بال میکنه بی تابی میکنه واسه نر, با نر نوک ب نوک میکنه , غیث میکشه و بعضی وقتا هم میزنه زیر آواز اما پسش معمولیه!!!!...
سپاس...
۱۳۹۱/۱۲/۱۱، ۰۳:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 19
سپاس‌ها: 319
1096 سپاس گرفته‌شده در 326 ارسال
ارسال: #2
RE: نشانه ماده سهره آماده تخم گذاری؟؟
علاوه بر سفید شدن نوک و پا بیا زدن و مستی موقع نزدیک کردن قفسها و حتی تاتی دادن ماده اگه خیلی رام و اماده باشه.من سهره داشتم که موقع جفت پسش عین قناری بوده.در کل مهمترین مشخصه همون پا و نوک هست
امضای ahoora_3
نقل قول:
عمل کننده باش نه پیرو اعمال
۱۳۹۱/۱۲/۱۱، ۰۹:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jooje ، محمدمهدی ، عمادذر
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #3
سلام.من پا و نوک رو برای نر هم معیار در نظر نمیگیرم چه برسه ماده.ماده سهره آماده پسش مثل قناری میشه شروع به بازی کردن با روزنامه پر پنبه میکنه.تاتی میده.
۱۳۹۱/۱۲/۱۱، ۱۱:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 19
سپاس‌ها: 319
1096 سپاس گرفته‌شده در 326 ارسال
ارسال: #4
آقای پوریان مهمتربن و مشخص ترین نشونه مست شدن و آماده شدن سهره ای که بطور طبیعی مست میشه تو تمام دنیا سفید شدن کامل نوکشه.و معمولا تا زمانی که نوک کاملا سفید نشه نطفه خوب شکل نمیگیره و ممکنه سهره جفت بشه اما امکان باروری تخمش ضعیفه.اگه دقت کرده باشین تو بهار که فصل جفته تا اواخر تابستان که پرنده تو لک میره نوکش سفیده.
در مورد بازی با نخ و روزنامه به نظر بنده اصلا رو این مورد نباید حساب کنی چون سهره مثل قناری نیست و خیل بازیگوشتره شما اگه روزنامرو کنار جوجه سهرم بزاری بازم باهاش بازی میکنه در کل بخاطر همین موضوعه که قفس سهررو زیاد شلوغ نمیکنن حتی کساییو میشناسم که استکان آبم تو قفس سهره نمیزارن
امضای ahoora_3
نقل قول:
عمل کننده باش نه پیرو اعمال
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۱۱، ۱۲:۳۹ ب.ظ، توسط ahoora_3.)
۱۳۹۱/۱۲/۱۱، ۱۲:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #5
توی طبیعت شاید ولی بحث ما تو قفس هست.خودم بشخصه معیار رو برا نر مستگیری کردن برا ماده پسه و تاتی دادن در نظر میگیرم هم برای خودم هم پیش دوستان بارها سهرهایی دیدم که جفت خوردن و جوجه دادن بدون اینکه نوک و پا سفید کرده باشن.سفیدی نوک و پا برای مستی و جفت خوردن معیار هست ولی معیار اصلی نیست.
در مورد بازی با روزنامه و پنبه من تا سه هفته قبل از جفت زدن مادها رو پیش ماده قناریه تو یه قفس نگه میدارم و پروسه آماده شدن رو کنار هم طی میکنن از این نظر میگم.به هر حال نظر و تجربه همه قابل احترام و تفکر هست.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۱۱، ۱۲:۴۷ ب.ظ، توسط علیرضا پوریان.)
۱۳۹۱/۱۲/۱۱، ۱۲:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jooje ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #6
سلام
با اجازه اساتید سهره...من درمورد سهره و دهن سهره چیزی نمیدونم اما ازسهره ماده جوجه گرفتم...
ماده سهره ای که نوک و پا سفید نکرده را اگه قبلا تو قفس جفت کرده باشی میشه وقتی روبه مستی میره و هنوز نوک و پاش کامل سفید نشده جفت کرد و اجازه داد تا مستی کامل پیش نر و با هم باشن...اما برای جفت گیری بی دردسر و راحتر و اینکه جنگ و دعوا کمتر بشه بهتره که صبر کنیم تا نوک و پاش هم سفید بشه...برای پسش هم اگه تغذیه کامل و مناسب باشه همزمان با مستی پسش هم مخروطی میشه اما اگه تغذیه ناقص داشته باشه در حالی که علائم مستی داره و حتی تاتی میده ولی پسش مخروطی کامل نیست...ممنون ..شاد باشین
۱۳۹۱/۱۲/۱۱، ۰۱:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ahoora_3 ، عمادذر ، jooje ، محمدمهدی ، jastin ، derik_best
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 277
117 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #7
سپاس از دوستان
جناب پوریان من که تا حال ندیدم سهره ای که پاهاش و نوکش سیاه باشه جفت بخوره که هیچ, حتی درست و حسابی دهن بره یا مستی کنه و در این موضوع با جناب ahoora موافقم!!
گهگاه سهره هایی دوستان میارن که با پاهای سیاه و نوک سیاه, سفت مستی میکنن اما خب تابلوست که حیوون هورمونیه و مفتش گرونه....
اما از لحاظ حساسیت به سفیدی نوک با شما موافقم چونکه یکی از نرهای خودم سرنوکش یکم خاکستریه و الان 3تا جوجه داره(باقناری)..

جناب برف زمستان فکر میکنم تغذیه ای بهتر از شاهدونه نباشه( گرم و بسیار چرب)...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۱۲، ۰۳:۴۹ ق.ظ، توسط jooje.)
۱۳۹۱/۱۲/۱۲، ۰۳:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، ahoora_3 ، عمادذر
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #8
دوست من منظور من هم نوک و پای مثل زغال نبود منظور کامل سفید نشده هست.بعدش اگه شما ندیدی تا دلت بخواد ما دیدیم حتی دیدیم بعداز لون سوم کامل سفید کرده.سهره هورمونی که اصلا جوجه نمیده.بحث ما جفت زدنه.کی گفته سهره ای که نوک و پاش سیاه ولی مست میخونه هورمونیه؟این حرفها رو نزنید به هرحال هرکی هرکاری میدونه درسته انجام بده.موفق باشید
۱۳۹۱/۱۲/۱۲، ۱۱:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 470
423 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #9
سلام دوستان
من هم با نظر جناب پوريان موافق هستم، راستش من تا الان از سهره ماده جوجه نگرفتم ولي ماده اي رو كه امسال از جوجگي نگه داشتم واسه جفت روزي چند ساعت ميخونه تاتي ميده اما نوكش سياهه. در مورد سهره هورموني هم بله قرار نيست سهره اي كه نوك و پاش سياه باشه اگه بخونه يا مستي كنه هورمونيه خير به نظر من هم اشتباهه ، من يه سهره دارم بعد از لك و تخت كردن نوكش سياه پاها سياه ولي هر پرنده اي رو كه بگيري جلوش واسش ميچسبه و مستي ميكنه واسش. موفق باشيد
۱۳۹۱/۱۲/۱۴، ۱۱:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe ، fazlog
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #10
یه لونه با چند تا تخم مصنوعی بذار ببین چیکار میکنه؟؟اینجوری بهتر میتونی بفهمی

(۱۳۹۱/۱۲/۱۱، ۰۱:۵۷ ب.ظ)برف زمستان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
با اجازه اساتید سهره...من درمورد سهره و دهن سهره چیزی نمیدونم اما ازسهره ماده جوجه گرفتم...
ماده سهره ای که نوک و پا سفید نکرده را اگه قبلا تو قفس جفت کرده باشی میشه وقتی روبه مستی میره و هنوز نوک و پاش کامل سفید نشده جفت کرد و اجازه داد تا مستی کامل پیش نر و با هم باشن...اما برای جفت گیری بی دردسر و راحتر و اینکه جنگ و دعوا کمتر بشه بهتره که صبر کنیم تا نوک و پاش هم سفید بشه...برای پسش هم اگه تغذیه کامل و مناسب باشه همزمان با مستی پسش هم مخروطی میشه اما اگه تغذیه ناقص داشته باشه در حالی که علائم مستی داره و حتی تاتی میده ولی پسش مخروطی کامل نیست...ممنون ..شاد باشین
دوست من خسته نباشین.آیا ماده سهره هم مثل سهره نر که با قناری جفت میشه تخم رو میشکونه یا کاری به تخم نداره؟؟؟تخم رو زیر خود سهره ماده گذاشتی یا به حمال دادی؟؟؟وقتی ماده کامل خوابید نر رو جدا کردی یا پیش هم بودن؟؟؟آیا نر هم به جوجه ها غذا میداد؟؟؟
سهره های من هم بارها شده که اینقدر مست شدن و اینقدر خوندن که آدم از دستشون کلافه میشده اما نوک و پاها سفید نبوده و تا وقتی هم که لک خورده سفید نکرده.ممکنه سهره سفید نکنه اما مست باشه.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۱۵، ۰۱:۴۱ ق.ظ، توسط fazlog.)
۱۳۹۱/۱۲/۱۵، ۰۱:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، jooje

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان