زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۱۱:۴۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نشانه های جفتگیری نر و ماده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 54
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
بی حالی ماده زمان جفت گیری
من یه جفت قناری گرفتم که بعد از دو هفته قناری نر که خیلی هم مست میخوند رو به قفس ماده انداختم
قبل از این هر دو قناری ها خیلی شاد و تحرک بیشتری داشتن ولی بعد از اون قناری ماده تحرکش خیلی کم شده و یه گوشه میشینه این از چی میتونه باشه؟
اینم بگم که ماده هم خیلی جست و خیز میکرد وبا توجه به علامتهای دیگش آمادگی جفت شدن داشت .
۱۳۸۹/۱۲/۲۶، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed masoomi
صفحه 12 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کارشناسی
سپاس‌ها: 21
19 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #111
RE: نشانه های جفتگیری نر و ماده
با عرض سلام و و شادباش سال نو خدمت اساتید

من یک جفت قناری رسمی دارم که هر دو قناریها علائم آمادگی جهت جفتگیری رو داشتن. ( نر 6 دانگ میخوند و پسش کاملا برآمده بود و ماده هم موقع خوندن نر حسابی جنب و جوش میکرد و پسش تقریبا برآمده بود)
4 روزه جفت زدم. یک مقدار با هم دعوا میکنن ولی بعضی مواقع هم به هم غذا میدن و نوک به نوک میشن!!
همش قناری نر دنبال قناری ماده میکنه ولی ماده بهش کولی نمیده! گاهی هم نر از ماده فرار میکنه!

ضمنا من این قناریها رو اسفند سال 89 خریدم و فروردین ماه 90 جفت زدم، دقیقا همین حرکات رو داشتن و بعد از یک ماه قناری ماده 7 تا تخم بدون نطفه گذاشت و . . . از فروشنده پرسیدم گفت سال اول بوده هیچکدوم تجربه نداشتن! ولی امسال هم ظاهرا همون بساطه!! ضمنا سال گذشته تو فصل گرما قناری نر فقط یک تو لک ناقص داشت!

با تمام این تفاسیر نظر شما اساتید چیه؟ نر مشکل داره؟ ماده آماده نیست؟ یا ...؟
اگر لازم میدونید از حرکات پرنده ها فیلم بگیرم و آپلود کنم؟!!
۱۳۹۱/۰۱/۱۱، ۱۲:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #112
RE: نشانه های جفتگیری نر و ماده
(۱۳۹۱/۰۱/۱۱، ۱۲:۳۷ ب.ظ)janvaljan2012 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض سلام و و شادباش سال نو خدمت اساتید

من یک جفت قناری رسمی دارم که هر دو قناریها علائم آمادگی جهت جفتگیری رو داشتن. ( نر 6 دانگ میخوند و پسش کاملا برآمده بود و ماده هم موقع خوندن نر حسابی جنب و جوش میکرد و پسش تقریبا برآمده بود)
4 روزه جفت زدم. یک مقدار با هم دعوا میکنن ولی بعضی مواقع هم به هم غذا میدن و نوک به نوک میشن!!
همش قناری نر دنبال قناری ماده میکنه ولی ماده بهش کولی نمیده! گاهی هم نر از ماده فرار میکنه!

ضمنا من این قناریها رو اسفند سال 89 خریدم و فروردین ماه 90 جفت زدم، دقیقا همین حرکات رو داشتن و بعد از یک ماه قناری ماده 7 تا تخم بدون نطفه گذاشت و . . . از فروشنده پرسیدم گفت سال اول بوده هیچکدوم تجربه نداشتن! ولی امسال هم ظاهرا همون بساطه!! ضمنا سال گذشته تو فصل گرما قناری نر فقط یک تو لک ناقص داشت!

با تمام این تفاسیر نظر شما اساتید چیه؟ نر مشکل داره؟ ماده آماده نیست؟ یا ...؟
اگر لازم میدونید از حرکات پرنده ها فیلم بگیرم و آپلود کنم؟!!
تنها کاری که لازمه بکنی اینه که دندون رو جیگر بذاری و صبر کنی تا قناریت تخم بزاره و اون وقت مشخص میشه.اگه تخم پر بود که همه چی درسته اگه نبود و تخمها خالی بود همون جور که مادت رو تخمها خوابیده 4/5 روزی نرت رو حسابی تقویت کنی(ویتامین ای. .آ.د3.ای....پسته و نبات کوبیده....کاهو )بدی و بعد تخمها رو از زیر مادت بردار تا نر دوباره ماده رو بشکنه...اگه هم بتونی یه تخم پر زیرشون بزاری تا اونو بزرگ کنن و به نرت هم همزمان برسی خیلی بهتر میشه
۱۳۹۱/۰۱/۱۱، ۰۱:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: janvaljan2012
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 19
9 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #113
RE: عدم توجه به لانه از طرف قناری ها
چون بار اولمه میترسم ازینکه نتونم تو این سال جوجه بگیرم و نر رو از مستی بندازم...
حدود 15 روز از یکی کردن قفسشون میگذره...
فقط یه چال درست کردن و هر روز با همون ور میرن. همش کاغذای کف قفس رو با نوک برش میدن و میذارن لای پنبه دونه ها و هر روز همین کارو تکرار میکنن.
راستی، پس نر خیلی خیلی برآمده شده، چیزی هم که نگرانم کرده فضله اونه که به صورت آبه! درصد زیادی از اون آب شفافه! این یه مشکله یا به آمادگی اون مربوط میشه؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۱۲، ۰۸:۱۱ ق.ظ، توسط archiran.)
۱۳۹۱/۰۱/۱۲، ۰۸:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: deararchitect
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #114
(۱۳۹۱/۰۱/۱۲، ۰۸:۰۸ ق.ظ)archiran نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چون بار اولمه میترسم ازینکه نتونم تو این سال جوجه بگیرم و نر رو از مستی بندازم...
فقط یه چال درست کردن و هر روز با همون ور میرن. همش کاغذای کف قفس رو با نوک برش میدن و میذارن لای پنبه دونه ها و هر روز همین کارو تکرار میکنن.
راستی، پس نر خیلی خیلی برآمده شده، چیزی هم که نگرانم کرده فضله اونه که به صورت آبه! درصد زیادی از اون آب شفافه! این یه مشکله یا به آمادگی اون مربوط میشه؟
با سلام
اگه فضله ابکی مربوط به ماده باشه امروز فردا احتمالا تخم میکنه دقیق تر بررسی شود و بعضی از مادهها مخصوصا مادههای تازه کار یک مدت که به ماه هم میکشه قبل از اینکه بطور کامل اماده بشند با پنبه دونه بازی میکنند که فکر میکنم بصورت غریزیه و تا تخم بزاره طول میکشه با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۱۲، ۰۹:۱۲ ق.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۱/۱۲، ۰۸:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، archiran ، janvaljan2012
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #115
ماده مغمولا موقعی که تخم گذاشتنش نزدیک میشه فضلش آبکی میشه و جای نگرانی نیست
۱۳۹۱/۰۱/۱۲، ۰۳:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: کلوب قناری گیلان ، archiran
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 19
9 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #116
(۱۳۹۱/۰۱/۱۲، ۰۸:۵۹ ق.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۱/۱۲، ۰۸:۰۸ ق.ظ)archiran نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
اگه فضله ابکی مربوط به ماده باشه امروز فردا احتمالا تخم میکنه دقیق تر بررسی شود و بعضی از مادهها مخصوصا مادههای تازه کار یک مدت که به ماه هم میکشه قبل از اینکه بطور کامل اماده بشند با پنبه دونه بازی میکنند که فکر میکنم بصورت غریزیه و تا تخم بزاره طول میکشه با تشکر

دوستان عرض کردم فضله "پرنده نر" آبکی شده.
۱۳۹۱/۰۱/۱۴، ۱۱:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #117
(۱۳۹۱/۰۱/۱۴، ۱۱:۵۳ ق.ظ)archiran نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۱/۱۲، ۰۸:۵۹ ق.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام

دوستان عرض کردم فضله "پرنده نر" آبکی شده.
با سلام
اگه فضله قناری نره اسهال داره اول باید دلیل اسهالش با گزارش های بیشتری که میدید مثلا نوع تغذیه و چه مدت اینطور شده و شرایط نگهداری بیشتر بررسی شود داروی باکتو سید برای اینگونه اسهالها که قسمت عظیمی از فضله ابکی شفاف و فضله در وسط بریده بریده میباشد بسیار موثره و به قسمت اسهال مراجعه شود با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۱۴، ۰۱:۳۸ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۱/۱۴، ۰۱:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: archiran
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #118
با سلام به دوستان عزيز:

دوستان به موضوع و مطلب دقت ندارند و سوالات متفاوت مطرح ميكنند موقعي هم كه اخطار داده ميشود ناراحت ميشوند.

و توقع دارم بقيه اساتيد هم دوستان جديد را راهنمايي بفرمايند تا سوالات يكنواخت با موضوع باشد.

موفق باشيد.
۱۳۹۱/۰۱/۱۴، ۰۲:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi
*
کاربر انجمن

دانشجوی دکتر
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 39
75 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #119
RE: نزاع بعد جفت زنی
با سلام خدمت دوستان
بنده نیز مشکل مشابه دارم.
دو قناری دارم که کاملا تمام شرایط محیطی رو براشون فراهم کردم تا آماده بشن. از نظر تغذیه، دما، مکان و بهداشت محیط، کنار هم بودن برای آشنایی و ...
از آماده شدن و آماده بودنشون مطمئن که شدم و دوره ی آشنایی و تغذیه با تخم مرغ، بادام و نبات که تموم شد، 4 روز پیش جفت کردمشون.
اما توی این 4 روز نر به دنبال مادست، و ماده به محض نزدیک شدن نر تمایل به دعوا نشون میده و نر رو فراری میده(یعنی پر و بالش و دهانشو باز میکنه تا نر نزدیکش نیاد). یعنی دعواشون به شکلیه که نمیذاره نر پشت گیری کنه. اینطور نیست که بیفته دنبالش بزنتش. ماده هم کاملا آمادست. امروز لون رو که گذاشتن ماده رفت لون رو درست کرد و توش نشسته! اما نگرانیم از اینه که چون اجازه نداده نر پشت گیری، کنه تخم هرز بدن.
به نظرتون چه کنم؟ آیا ممکنه من جفت گیریشون رو ندیده باشم؟(که بعیده چون اصلا اجازه نمیده نر بهش نزدیک بشه، مگر اینکه خسته یا خواب آلود باشه و اون موقع فقط نره باهاش نوک تو نوک میشه...)ی نرم از نظر قدرت و جثه کوچک و ضعیف باشه برای اون ماده؟!
نر برای خودم بوده از بچگی(یعنی کادو گرفتم) و 1 سال و نیمشه و ماده هم از ظواهر نهایتاً 2 سال داشته باشه.
پیشتر از زاهنماییتون سپاس
۱۳۹۱/۰۶/۲۱، ۰۵:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #120
RE: نزاع بعد جفت زنی
سلام دوست عزیز
تا حالا دیدین که بهم دون بدن ؟
نزاع و درگیری یه مورد کاملا طبیعی هستش و به نظر من نشونه خوبیه برای جفت خوردن.
امکان داره که شما جفت خوردنشونو ندیده باشین.
کاری بهشون نداشته باشید و صبر کنید تخم بذاره و 14 روز بخوابه ....
۱۳۹۱/۰۶/۲۱، ۰۷:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، DRaiush ، alireza.m

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری پژواک 930 288,754 ۱۳۹۶/۰۸/۱۰، ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان