زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۵:۵۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نشانه های جفتگیری نر و ماده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 54
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
بی حالی ماده زمان جفت گیری
من یه جفت قناری گرفتم که بعد از دو هفته قناری نر که خیلی هم مست میخوند رو به قفس ماده انداختم
قبل از این هر دو قناری ها خیلی شاد و تحرک بیشتری داشتن ولی بعد از اون قناری ماده تحرکش خیلی کم شده و یه گوشه میشینه این از چی میتونه باشه؟
اینم بگم که ماده هم خیلی جست و خیز میکرد وبا توجه به علامتهای دیگش آمادگی جفت شدن داشت .
۱۳۸۹/۱۲/۲۶، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed masoomi
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #11
RE: بی حالی ماده زمان جفت گیری
با سلام

با توجه به اینکه حدود دوماه یا کمتر واسه جوجه کشی فرصت هست دو راه دارین یکی اینکه ماده رو عوض کنین و یه ماده آماده آماده بگیرین و دوم اینکه ماده و نر از هم جدا باشن و یه جا تخم توی قفس ماده بزارین تا هر وقت آماده شد متوجه بشین و جفتش کنین

موفق باشید

:a (18):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۱/۲۰، ۰۷:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Nariman ، Animal Planet
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #12
راهنمایی در مورد جفت کردن
درود
دوستان بنده چند وقت پیش با رعایت تمام اقدامات لازمه قناریهامو جفت انداختم!
اما بعد از گذشت ده روز هیچ اتفاقی بینشون نیفتاده!!
قناری نر وقتی تو قفس خودش بود و از قفس ماده دور بود،شدیدا بی تابی میکرد و میخوند اما تو این چند روز که پیشه ماده هستش اصاصا لال شده.
دیروز از ماده جداش کردم،امروز متوجه شدم که چندتا ار پرهاش ریخته.انگار که رفته باشه تولک!!!!
اجبارا دوباره گذاشتم پیشش.
در ضمن اولین بارم هست که قناری جفت میندازم.
با سپاس
۱۳۹۰/۰۲/۱۱، ۰۷:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana
*
کاربر انجمن

دانشجو
سپاس‌ها: 112
153 سپاس گرفته‌شده در 50 ارسال
ارسال: #13
RE: راهنمایی در مورد جفت کردن
با سلام به دوست عزیز
بار اول این مشکلات برای همه اتفاق میفته که نمیدونن چیکار کنن.شما نباید اونها رو جدا میکردین هنوز دیر نشده بوده.تقریبآ ماده ها بعد از 15 تا 20 روز بعد از جفت اندازی تخم میذارن و این بیتابی و خوندن با شدت نر که شما میگید برای رسیدن به ماده بوده که وقتی میرسه دیگه خیلی کمتر میخونه و این طبیعیه.به هر حال شما صبر کنید و اگر نشانه های جفت خوردن را دیدید(دون دادن و کنار هم نشستن و ...) و در ضمن نر دیگه پر نریخت جداشون نکنید.
با سلام به دوست عزیز
بار اول این مشکلات برای همه اتفاق میفته که نمیدونن چیکار کنن.شما نباید اونها رو جدا میکردین هنوز دیر نشده بوده.تقریبآ ماده ها بعد از 15 تا 20 روز بعد از جفت اندازی تخم میذارن و این بیتابی و خوندن با شدت نر که شما میگید برای رسیدن به ماده بوده که وقتی میرسه دیگه خیلی کمتر میخونه و این طبیعیه.به هر حال شما صبر کنید و اگر نشانه های جفت خوردن را دیدید(دون دادن و کنار هم نشستن و ...) و در ضمن نر دیگه پر نریخت جداشون نکنید.
موفق
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۱۱، ۰۸:۴۳ ب.ظ، توسط MRNA.)
۱۳۹۰/۰۲/۱۱، ۰۸:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، soren_kiana ، مهدي عرفان
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #14
RE: راهنمایی در مورد جفت کردن
سلام
مطمئن باش همه نكات رو رعايت نكردي مثلا بعضي ها با بال زدن و بيقرار بودن ماده مي گن ماده آماده است و جفت مي دن در صورتي كه ماده بايد حدودا يك هفته صداي نر رو بشنوه تا قطار تخم خودش رو شروع به ساختن كنه اگه زير ماده حالت كوزه اي پيدا نكنه و شما به جفت بدين اونوقت كه به نر اجازه جفتگيري نمي ده و بنظر من مشكل كار شما از همينجاست نحوه جفت دادن هم واسه شما كه دفعه اولتون بود قبلا تو تاپيك زير گفته شد بود

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و تو تاپيك هاي مختلف نكات ريز ديگه رو راجع به اين موضوع خيلي دوستان و اساتيد بررسي كرده بودند.در كل اميدوارم به دليل جدا كردن نر از ماده . نر تولك نرفته باشه و بتوني آخرين شانس اين فصل خودت رو امتحان كني .موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۲/۱۲، ۰۷:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 36
190 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #15
(۱۳۸۹/۱۲/۲۶، ۱۲:۵۹ ب.ظ)Nariman نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من یه جفت قناری گرفتم که بعد از دو هفته قناری نر که خیلی هم مست میخوند رو به قفس ماده انداختم
قبل از این هر دو قناری ها خیلی شاد و تحرک بیشتری داشتن ولی بعد از اون قناری ماده تحرکش خیلی کم شده و یه گوشه میشینه این از چی میتونه باشه؟
اینم بگم که ماده هم خیلی جست و خیز میکرد وبا توجه به علامتهای دیگش آمادگی جفت شدن داشت .

سلام دوست من !

خوندن قناری دلیل بر مست بودنش نیست ! شما باید از زیرش متوجه بشی مست هست یا نه و همین جور ماده قناریت ! اونم باید زیرش و چک کنی !

بعضا هم پیش میاد قناری از شدت مستی به جفت نمیرن .
۱۳۹۰/۰۲/۲۵، ۱۱:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Nariman ، Animal Planet
*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #16
(۱۳۹۰/۰۲/۲۵، ۱۱:۴۷ ق.ظ)دانیال نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۸۹/۱۲/۲۶، ۱۲:۵۹ ب.ظ)Nariman نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست من !

خوندن قناری دلیل بر مست بودنش نیست ! شما باید از زیرش متوجه بشی مست هست یا نه و همین جور ماده قناریت ! اونم باید زیرش و چک کنی !
.

دوست خوبم چک کردن قناری از پس برای اینکه بفهمیم مست هست یا جفت رفته درسته ولی اینکه میگید خوندن قناری دلیلی برای مستیش نمیشه کاملا غلط هست.لازم بدونید که قناری نر وقتی داخل مغزش یه هورمونی ترشح میشه که آمادگی کامل برای جفت شدن پیدا کرده و از روی شوق آواز خوندنش رو شروع میکنه
۱۳۹۰/۰۲/۲۶، ۰۱:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: دانیال ، Animal Planet
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #17
سلام
يادم نمي ياد آخرين باري كه زير قناري نر رو نگاه كردم يا كلا گرفتمش كي بوده .. مستي نر واسه جفتگيري از بيتابي نر هنگام خوندن مخصوصا وقتي كه صداي ماده قناري رو مي شنوه معلوم مي شه كه يا به ميله قفش مي چسبه و مي خونه و يا روي ميله نشيمنگاه يا كف قفس گردن خودش رو تكون مي ده و با گردن مي رقصه .واسه همين يك كليپ كوچيك از مستي قناري نر و بيتابي براي جفتگيري گذاشتم تو لينك زير.موفق باشيد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۲۶، ۱۰:۰۱ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۲/۲۶، ۰۷:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: amin2010
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 36
190 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #18
(۱۳۹۰/۰۲/۲۶، ۰۱:۴۰ ق.ظ)amin2010 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۲/۲۵، ۱۱:۴۷ ق.ظ)دانیال نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست من !

.

دوست خوبم چک کردن قناری از پس برای اینکه بفهمیم مست هست یا جفت رفته درسته ولی اینکه میگید خوندن قناری دلیلی برای مستیش نمیشه کاملا غلط هست.لازم بدونید که قناری نر وقتی داخل مغزش یه هورمونی ترشح میشه که آمادگی کامل برای جفت شدن پیدا کرده و از روی شوق آواز خوندنش رو شروع میکنه

سلام دوست من !

حرف شما درسته اما منظور من اینه مستی قناری حتما به خوندنش نیست چه بسا خود من قناری داشتم اصلا نمیخوند اما زیر داشت خیلی رهحت به جفت رفت و برعکس قناری داشتم مست میخوند اما زیر نداشت و به جفت نمیرغت تا زیرآورد .سپاس
۱۳۹۰/۰۲/۲۶، ۰۹:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: amin2010
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 25
61 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #19
دو تا قناری دارم که تازه جفت زدم ،نر به دنبال ماده می افتد ولی ماده نمی ایستد
با سلام به شما دوست عزیز
من دو تا قناری دارم که تازه جفت زدم و از موقعه ای که پیش هم هستند نر به دنبال ماده می افتد و ماده نمی ایستدو جفتشون برای هم بال هاشون رو باز میکنن می خواستم این حرکت ها نشانه چیه؟
و اینکه برای لانه سازیشون چی کار کنم؟و اینکه الان بخوام جوجه بگیرم مشکلی نداره
در ضمن تا حالا جوجه هم نگرفتم و می خوام الان ازشون جوجه بگیرم.
محل نگهداریشون هم جای معتدلی است.
با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۶، ۱۱:۰۲ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۳/۰۵، ۰۳:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mih62
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #20
RE: فوری فوری جواب بدید
درود
دوست من اگر یکم به خودتون زحمت بدین جواب همه سوالاتتون توسایت موجوده.
۱۳۹۰/۰۳/۰۵، ۰۴:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mih62 ، Animal Planet

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری پژواک 930 288,736 ۱۳۹۶/۰۸/۱۰، ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان