زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۴، ۰۵:۳۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نشانه های جفتگیری نر و ماده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 54
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
بی حالی ماده زمان جفت گیری
من یه جفت قناری گرفتم که بعد از دو هفته قناری نر که خیلی هم مست میخوند رو به قفس ماده انداختم
قبل از این هر دو قناری ها خیلی شاد و تحرک بیشتری داشتن ولی بعد از اون قناری ماده تحرکش خیلی کم شده و یه گوشه میشینه این از چی میتونه باشه؟
اینم بگم که ماده هم خیلی جست و خیز میکرد وبا توجه به علامتهای دیگش آمادگی جفت شدن داشت .
۱۳۸۹/۱۲/۲۶، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed masoomi
صفحه 32 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

سیکل
سپاس‌ها: 4
16 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #311
RE: نشانه های جفتگیری نر و ماده
(۱۳۹۳/۰۸/۲۸، ۱۰:۲۶ ب.ظ)amirhs نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هر دوتا صلایی هستن
همو دیدن خجالت میکشن اروم همو صدا میزنن
نره میخواد بخونه خجالت میکشه مشخصه اما ماده عکس العمل خوبی نشون میده
فقط در حد صدا کردن ب صورت خجالتی ان ماده ام خیلی کف قفس میره و با پاش میزنه روزنامه صدا میده
از دونخوره شون هم میریزن پایین بعد میخورن یا یک طرف جمع میکنن تو دون خوری

چی کار کنم برای جفت خوره اینا ممنون میشم بگین..

یک سوال دیگه نمیدونم چرا اساتید سایت جواب منو نمیدن 
۱۳۹۳/۰۸/۲۸، ۱۰:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 43
70 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #312
سلام امیر جان
من هم یه قناری نر سفید رنگ بالغ دارم که در طول سال شاید دو یا سه بار کاملا" آماده جفت گیری میشه اگه توی اون زمان قناری ماده آماده داشته باشم دیگه زمان از دست نمیدم چون میدونم دوره آماده بودن این گونه قناریها بسیار کوتاه است شما هم اگه قناری نر آماده بود یه قناری ماده آماده براش تهیه کن . اگه قناریهات رو جفت کردی یه هفته صبر کن ببین توی بک هفته دعوا میکنن اگه شروع به دعوا کردن لون بدار براشون تا ماده بیشتر  برای جفت گبری ترغیب بشه .موفق باشید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۸/۲۸، ۱۰:۵۳ ب.ظ، توسط امید آزاد.)
۱۳۹۳/۰۸/۲۸، ۱۰:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 773
18 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #313
با سلام واحترام یک هفته پیش یک جفت قناری اماده داشتم جفت کردم بعد از 5 روز لون گذاشتم الان لون گود کردند  ولی هنوز ماده به نر پرخاش میکنه هروقت دون میخوره به نر اجازه نمیده دون بخوره و هر جا نر میره کنارش نوکشو باز میکنه حالت تهاجمی میگره لطفا اساتید راهنمایی کنند.
۱۳۹۳/۰۹/۱۱، ۰۸:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #314
سلام
اگر هر دو آماده بودن مشكلي نداره.صبر كنيد.بعضي از قناريها تا زمان جوجه حتي بعد از اون با هم دعوا مي كنن.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۹/۱۱، ۱۰:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jorahim ، jorahim ، هیوا
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 8
7 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #315
سلام یه سوال داشتم ایا میشه در یک اتاق 12متری 5جفت قناری رو باهم جفت داد یا باید هر جفت دور از هم و در جای جدا نگه داری بشه یعنی من فک میکنم اگر یکجاباشن نر و ماده برای انتخاب هم سردرگم میشن....ولی پس این مغازه های پرنده فروشی چطور توی یک مکان چند نرو ماده رو جفت میزنن؟؟؟؟؟آیا روش خاصی وجود داره؟
۱۳۹۳/۰۹/۱۱، ۰۹:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

نمیگم
اعتبار: -1
سپاس‌ها: 12
60 سپاس گرفته‌شده در 31 ارسال
ارسال: #316
امکان نداره که توی یک قفس چند قناری جفت بزنن

اون مکان خوبه ولی درصورتی که قناری ها حتی همدیگرو نبینن این کار امکان پذیره
۱۳۹۳/۰۹/۱۲، ۰۷:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #317
سلام:
چنانچه تعدادی قناری در محلی مثل پاسیو یا اطاق مخصوص رها شوندقناریها برحسب آمادگی نروماده جفت خود رو انتخاب میکنندواین چیزی نیست که مورد قبول پرورش دهنده باشه.پس بایستی ابتدا قناریهای مورد نظر داخل قفس جفت بشن بعد رهاشون کنید.
۱۳۹۳/۰۹/۱۲، ۰۷:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 8
7 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #318
قناریهای نر و ماده من توی یه اتاق هستن ولی همدیگر رو میبینن/الان چند روزه دو قناری نر برای یه قناری ماده مستی میکنن...قناری ماده رو وسط گذاشتم و دوطرف قناری نرهارو به قفس ماده چسبوندم البته ماده به هردوی نرها واکنش نشون میده تا اینجای کارم که ایراد نداره؟توی این فکرم که به هر کدوم مستی بیشتری نشون داد با همون جفت بندازم.
۱۳۹۳/۰۹/۱۲، ۰۷:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #319
سلام:
برداشت من این بود که همه رو میخوای رها کنی.در سالنهای پرورش قناری 100ها جفت قناری همزمان جوجه میدن ومشکلی هم ندارند.یه حسن هم داره که اگر یه روز یه قناری نر نخونه با خوندن بقیه هم خودش سرشوق میاد هم ماده اش تاتی میده.کار شما اشتباهه.باید نر رو خودت انتخاب کنی نه ماده قناری.هر کدومشون که از نظر رنگ و استیل بدنی وآمادگی ارجحیت داره همونوبذار نزدیکش واون یکی رو جایی بذار که هیچکدوم روی هم دید نداشته باشن.هر وقت احساس کردی نروماده کاملاًآماده هستند وبرای هم بیقراری میکنن جفتشون کن.
۱۳۹۳/۰۹/۱۲، ۰۸:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 121
223 سپاس گرفته‌شده در 77 ارسال
ارسال: #320
(۱۳۹۳/۰۹/۱۲، ۰۷:۵۴ ب.ظ)علی قشنگ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قناریهای نر و ماده من توی یه اتاق هستن ولی همدیگر رو میبینن/الان چند روزه دو قناری نر برای یه قناری ماده مستی میکنن...قناری ماده رو وسط گذاشتم و دوطرف قناری نرهارو به قفس ماده چسبوندم البته ماده به هردوی نرها واکنش نشون میده تا اینجای کارم که ایراد نداره؟توی این فکرم که به هر کدوم مستی بیشتری نشون داد با همون جفت بندازم.

مشکل نداره
شما به مستی نشون دادن کار نداشته باش،ببین کدوم نر مناسب تره
نری که مناسب تر هستش رو انتخاب کن،بین قفس ماده و نر نا مناسب چندتا روزنامه بذار که همدیگه رو نبینن و روزنامه ها اونقدی زیاد باشن که قناری سریع پارشون نکنه
....................
اگه نر مناسب و ماده حاضر هستند،سریع تر جفت کنی بهتره،ماده تخم خاکی هم نمیکنه
جفت کن و تا 5روز یه شصتی تخم مرغ صبح به صبح بده،روز 5ام هم براشون جاتخم رو بذار
زمانی که جفت کردید،یه چیزی بذارید بین قفس هاکه نر و ماده ی جفت شده قناری دیگه ای رو نبینن.بهترینش همون روزنامه هستش
۱۳۹۳/۰۹/۱۲، ۰۸:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: علی قشنگ ، محمدمهدی

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری پژواک 930 289,084 ۱۳۹۶/۰۸/۱۰، ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان