زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۷:۱۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نشانه های جفتگیری نر و ماده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 54
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
بی حالی ماده زمان جفت گیری
من یه جفت قناری گرفتم که بعد از دو هفته قناری نر که خیلی هم مست میخوند رو به قفس ماده انداختم
قبل از این هر دو قناری ها خیلی شاد و تحرک بیشتری داشتن ولی بعد از اون قناری ماده تحرکش خیلی کم شده و یه گوشه میشینه این از چی میتونه باشه؟
اینم بگم که ماده هم خیلی جست و خیز میکرد وبا توجه به علامتهای دیگش آمادگی جفت شدن داشت .
۱۳۸۹/۱۲/۲۶، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed masoomi
صفحه 35 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

گارشناسی
سپاس‌ها: 11
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #341
RE: نشانه های جفتگیری نر و ماده
سلام دوستان.من ی جفت قناری تن نخورده یک ساله دارم ک نره قرص میخونه مادمم هی میچسبه به قفس و جیغ میزنه و با نخ بازی میکنه(پسش هیچی نشون نمیده) منم با دیدن این حرکات تغذیشونو بهتر کردم(تغذیه قبل جوجه آوردن)انداختمشون پیش هم.اما صبح ک قناری نر و ماذه همدیگرو پیش هم دیدن منقارو بالشونو به صورت هوجومی باز میکنن سمت همو جیغ میزنن حدود 3 هفته گذشت و بعضی وقتا وقتی نره میرفت واسه جفت گیری ماده کتی نمیداد حتی لون هم گذاشتم اما انگار ن انگار و درش آوردم.وقتی دیدم قناری نرم با خوردن غذاهای تقویتی به پر ریزی افتاد جداش کردم ک نره تو لک.الان پر ریزی نره تموم شده و محکم میخونه امروز دیدم ماده پر میگیره به منقارشو وسایل جم میکنه لون گزاشتم الان خوابیده توش نر رو بندازم کنارش؟ممکنه از نره خوشش نیاد؟(از جوجگی با همو پیش خودم بزرگ شدن)به نظرتون میخواد تخم پوچ بزاره؟موندم چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید
۱۳۹۳/۱۱/۲۲، ۱۰:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

محصل...
سپاس‌ها: 89
30 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #342
سلام دوستان عزیز
(۱۳۹۳/۱۱/۲۸، ۱۰:۵۰ ق.ظ)seraj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزیز

تقریبا یک هفتس قناری هامو انداختم پیش هم نر وماده رو جفتگیریشونو ندیدم ولی نوک به نوک میشن بعضی وقتا به نظرتون جفت خوردن یا نه
چیکارشون کنم
۱۳۹۳/۱۱/۲۸، ۱۰:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #343
سلام
صبر كنيد.ممكنه هيچ گاه جفت گيري را نبينيد ولي انجام شده باشه.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۱/۲۸، ۱۲:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: seraj
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 69
23 سپاس گرفته‌شده در 11 ارسال
ارسال: #344
سلام به دوستان و مدیران زحمتکش.من سه هفته هست قناریهامو جفت کردم مطمئنم که هردوشون بار اولشونه.قفسهاشونم گزاشتم کنار هم به هم دونه میدادن نر بسیار اماده بود دیگه صبح تاشب میخوند مخصوصا زمانی که بهش بادوم و چندباری هم ا دی 3 ای کیمیارو دادم.الان پیش هم هستن.دنباله ماده میکنه واسه جفتگیری ولی ماده فرار میکنه.نر بسیار امادست حتی شبا مثل ماده میره تو لونه و پر به نوک میگیره . گاهی با هم با لونه ور میرن.ماده پف داره ولی سرحال عوارض ورم روده توش دیده نمیشه ولی پسش باد کرده.فقط مشکلم اینه که خبری از تخم یا جفتگیری نیست.هرد از نظر سلامتی ردیف هستن.فقط اینکه این پروسه خیلی طولانی شده به خاطر اینه که تازه کارن؟؟؟؟یا ماده هنوز امادگی نداره؟؟؟
۱۳۹۳/۱۲/۰۱، ۰۹:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #345
با سلام ماده وقتی دم تخم کردنش باشه یک مقدار حالت پف کرده داره اینم شاید به خاطر اینکه تخم داخل شکمش یه مقدار بالا باشه و عادی هستش. در مورد اینکه طول کشیده ممکن برای این باشه که ماده بار اولش هست آقای جلالی یه جفت داشتند که بعد از 25روز تخم گذاری کرده بود فعلا صبر کنید و به تغذیه شون خوب برسید
۱۳۹۳/۱۲/۰۱، ۱۰:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed masoomi ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

سیکل
سپاس‌ها: 4
16 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #346
سلام
من ی جفت دارم تقریبا 10روزه دوباره جفت زدمشون
ماده ب شدت مسته ب شدت تموم روز جیک جیک میکنه
من چال رو برای مادم روز سوم گزاشتم 
چند بار جفتگیری کردن و بعد دیگه جفت گیری ندیدم
ماده تقاضا جفت گیری میداد و نر نمیرفت روش البته چندبار هم دیدم نر رفت روش اما دخول انجام نداد
میگم بگیر نگیر داشت جفت گیریشون حالا سوال من اینه ک مادم تخم گزاشت و  2روز بعد باز تخم دومی گزاشت
اخه سابقه نداشت که یکروز در میون تخم بزاره منو تو شک انداخته ایا نطفه داره میشه امید وار بود
ممنون
۱۳۹۳/۱۲/۰۹، ۰۳:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

محصل
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 102
136 سپاس گرفته‌شده در 64 ارسال
ارسال: #347
(۱۳۹۳/۱۲/۰۹، ۰۳:۲۰ ب.ظ)amirhs نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من ی جفت دارم تقریبا 10روزه دوباره جفت زدمشون
ماده ب شدت مسته ب شدت تموم روز جیک جیک میکنه
من چال رو برای مادم روز سوم گزاشتم 
چند بار جفتگیری کردن و بعد دیگه جفت گیری ندیدم
ماده تقاضا جفت گیری میداد و نر نمیرفت روش البته چندبار هم دیدم نر رفت روش اما دخول انجام نداد
میگم بگیر نگیر داشت جفت گیریشون حالا سوال من اینه ک مادم تخم گزاشت و  2روز بعد باز تخم دومی گزاشت
اخه سابقه نداشت که یکروز در میون تخم بزاره منو تو شک انداخته ایا نطفه داره میشه امید وار بود
ممنون

سلام امیدوار باش من یه جفت داشتم 2تاتخم گذاشتودیگه نذاشت دوباره بعد4روز 2تاتخم گذاشت وهمش هم جوجه شد
۱۳۹۳/۱۲/۰۹، ۰۷:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

پیش دانشگاهی
سپاس‌ها: 3
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #348
سلام دوستان
من یه جفت قناری دارم نر سفید ماده ابلق
چون دیدم جفتشون خیلی بیتابی میکردن و هی رو چوبشون این ور اون ور میپریدم و همش خودشونو به میلشون میچیبوندنن ماده رو انداختم پیش نه از وقتی انداختم همش کناره هم میشینن و نوکاشونو به هم میزنن و یه صدای ریزی میدن انگار دارن با هم حرف میزنن بعد 1 ساعت انگار فازشون عوض میشه و سر چوبشون دعوا میکنن و دوباره نوک تو نوک میشن ...
بعد یا ماده یا نر میره کف قفس و اونیکی رو چوب بالاشونو پهن میکنن نوکاشونو باز رو به هم یه صدایی از خودشون در میارن ...
چون اولین باره دارم جفت پیندازم ممنون میشم راهنمایی کنید ...
اولان ایا این نشانه جفت افتادن یا نه ....
دوما مراحل بعدی کارو باید چیکار کنم .
الان لونه و پنبه رو بزارم یا هنو صبر کنم . الان 10ساعته که انداختمشون پیشه هم ...
اگه همه چی درسته غذا تو این دوران چی بدم بهشون ...
به زبون ساده که منه بیتجربه موفق بشم .
ممنون
در ضمن یجوری به نظر میرسه ماده داره دنبال نر میکنه اونم در میره ...
اصلا اگر یکیشون اماده نباشه و کنار هم باشن مشکلی براشون پیش میاد؟
البته هنوز نوک به نوک میشن ....
ممنون میشم راهنمایی کنید .
الان تازه 1 روزه پیشه همن....
بزارم بمونم یا سواشون کنمثث
۱۳۹۴/۰۸/۲۲، ۰۵:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #349
نشانه های آمادگی رو باید میدید داشتن یانه،
برای نر آواز خوندن مداوم با رقص و پایکوبی و براای ماده در حین آواز نر بال بال زدن درجا و جواب دادن به نر هستش تقریبا.
اگه این نشانه ها وجود داشت باید قفس قناری هارو میچسبوندید بهم برای یک یا دوروز که اگه نر میچسبید سمت قفس ماده و شروع به آواز میکرد و مادده تاتی میداد(خم میشد) اونوقت جفت میکردید.
الان که نوک میگیرن نشونه خوبیه،سه روز بذارید باشن کنار هم بعد لون بذارید براشون،غذا هم مثل همیشه رفتار کنید تخم مرغ و هفت تخم و چیز های دیگه ای که میدادید رو ادامه بدید،آبتنی باعث نزدیکی دو پرنده به یکدیگر میشه.
موفق باشید
۱۳۹۴/۰۸/۲۲، ۱۲:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

پیش دانشگاهی
سپاس‌ها: 3
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #350
از نشونه که نر شل و سفت میخوند و همش به میله میچسبید ماده همش جیک جیک میکرد رو میله بند بود ....
ولی الان که تو یه قفسن انگار ماده اماده تره چون انگار ماده دنبال نر میکنه نر فرار ولی مرتب هی نوک تو نوک میشن ...
حالا به فرض اینکه یکبشون اماده باشه یکیشون نه اگه ت یه قفس بمونن ایا براشون مشکلی پیش میاد یا اصلن مهم نیست ؟
یه تیکه پنبه رو میله گزاشتم ماده ور میداره باهاش بازی میکنه ....
پس جدا نکنم و بزار چند رور بمونه بعد لونه بزارم . .....
ولی خواستم بدونم تا کی کنار هم بمونن اگه اصلا سواشون نکنم براشون مشکلی پیش میاد ؟
۱۳۹۴/۰۸/۲۲، ۱۲:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری پژواک 930 289,212 ۱۳۹۶/۰۸/۱۰، ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان