زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۱:۴۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نشانه های جفتگیری نر و ماده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 54
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
بی حالی ماده زمان جفت گیری
من یه جفت قناری گرفتم که بعد از دو هفته قناری نر که خیلی هم مست میخوند رو به قفس ماده انداختم
قبل از این هر دو قناری ها خیلی شاد و تحرک بیشتری داشتن ولی بعد از اون قناری ماده تحرکش خیلی کم شده و یه گوشه میشینه این از چی میتونه باشه؟
اینم بگم که ماده هم خیلی جست و خیز میکرد وبا توجه به علامتهای دیگش آمادگی جفت شدن داشت .
۱۳۸۹/۱۲/۲۶، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed masoomi
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #61
RE: نزاع بعد جفت زنی
سلام
دوست عزيز قناري ماده شما آماده نيست سريع جداشون و با تغذيه ماده رو آماده كن اگه نر ديگه اي تو خونه نداري كه ماده طالب اون باشه مشكل از آماده نبودن ماده قناري شماست .
موفق باشيد
۱۳۹۰/۱۰/۱۲، ۰۲:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 15
15 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #62
(۱۳۹۰/۱۰/۱۲، ۰۲:۱۵ ب.ظ)King_Hearts نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوست عزيز قناري ماده شما آماده نيست سريع جداشون و با تغذيه ماده رو آماده كن اگه نر ديگه اي تو خونه نداري كه ماده طالب اون باشه مشكل از آماده نبودن ماده قناري شماست .
موفق باشيد

سلام دوست عزیز
ممنون از توجهت اما هر 2 کاملا اماده بودن و خوب تغذیه شدن ماده به محض شنیدن صدای نر پشت میداد 4روز اول همش مشغول جفت گیری بودن اما 2 روزه به قصد کشت همو میزنن بیشتر نر حمله میکنه
۱۳۹۰/۱۰/۱۲، ۰۲:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #63
سلام
ببخشيد من پست هاي قبلي رو كامل نخونده بودم
متاسفانه به خاطر مستي بيش از حد نر اين اتفاقات مي افته خودم 7 سال پيش يه نر ابلق سرخ بسيار زيبا داشتم كه حتي وقتي ماده روي تخم بود تو لون روش جفتو مي زد آخرش نتونستم ازش جوجه بگيريم يكي بهم گفت بعد از تخم گذاري نر رو جدا كن ولي تا اومدم امتحان كنم يكي از دوستام خونمون مهموني بود طالبش شد نشد نگرش دارم و امتحان كنم ولي اگه همونجور تو پستهاي قبلي گفتي ماده و نر كاملا آماده باشن و جفتگيري انجام شده باشه و لون درست شده باشه زياد مهم نيست نر از روي مستي اصولا به ماده مي پره ولي روزي يكي دوبار اگه ديدي ماده داره ضخمي مي شه جداشون كن 2 روز بعد دوباره بنداز ولي اگه ماده فرار نمي كنه و مي خواد با نر بجنگه و دهنشو باز مي كنه و بالاش رو مطمئن باش هنوز كامل آماده نيست نه اينكه جفتگيري نكنن بلكه تخم تو بدن ماده هنوز تشكيل نشده كه بخواد به نر روزي چند بار تاتي بده.

موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۱۲، ۰۳:۰۰ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۱۰/۱۲، ۰۲:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: amirr1 ، nazmi
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #64
با سلام ادب به دوستان خوبم و جناب King_Hearts كه يكي از اساتيد خوب هستند.
به نظر من ماده را جدا كند و براش لانه بزاره و نر را در قفس جداگانه كنار اون بزاره . من اين امكان را ميدم كه نر بر اثر مستي زياد با ماده درگيره و ماده هم اماده است كه تخم بزاره .براي همين ديگه حاضر به جفت گيري نيست .بعد از يك هفته مجددا به پاي هم بزارشون .
با ادب و احترام
۱۳۹۰/۱۰/۱۲، ۰۳:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: amirr1
*
کاربر انجمن

ارسال: #65
(۱۳۹۰/۱۰/۱۲، ۰۳:۵۴ ب.ظ)katbi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام ادب به دوستان خوبم و جناب King_Hearts كه يكي از اساتيد خوب هستند.
به نظر من ماده را جدا كند و براش لانه بزاره و نر را در قفس جداگانه كنار اون بزاره . من اين امكان را ميدم كه نر بر اثر مستي زياد با ماده درگيره و ماده هم اماده است كه تخم بزاره .براي همين ديگه حاضر به جفت گيري نيست .بعد از يك هفته مجددا به پاي هم بزارشون .
با ادب و احترام

سلام دوست عزیز ممنون از راهنماییت ایا بعد از یک هفته دوباره درگیر نمیشن چون ان موقع دیگه تخم داره و تخم ها خراب میشن چون من اولین باره موفق شدم قناری جفت بدم نمیخام این فرصتو از دست بدم نمیشه با یک نوع تغذیه خاص مستی نر رو کم کرد با تشکر
۱۳۹۰/۱۰/۱۲، ۰۵:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #66
با سلام و ادب: قلق قناري ها با هم فرق دارد وبعضي ماده ها تخم ميزارن و روي تخم هم ميخوابند و مشكلي ندارد تا زمان باز شدن جوجه ها اون موقع نر رو ميشه كنار ماده گذاشت .

اما..اما ..موقعيت جفت شما فرق ميكند و بايد با دقت نكات را رعايت كرد مخصوصا كه اولين بار براي شما هست

اگر امكان داشت مكان نگهداري اونها را بيان كنيد و مدت زماني كه به اون مكان عادت كردند .
و مدت زماني كه قناري ها را خريديد
من نگرانم ماده شما قبلا پاي جفت بوده باشه و حالا بد قلقي كند اگر توضيح كامل تري بديد ممنون ميشم

با تشكر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۱۲، ۰۶:۳۷ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۱۰/۱۲، ۰۶:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #67
(۱۳۹۰/۱۰/۱۲، ۰۶:۳۵ ب.ظ)katbi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و ادب: قلق قناري ها با هم فرق دارد وبعضي ماده ها تخم ميزارن و روي تخم هم ميخوابند و مشكلي ندارد تا زمان باز شدن جوجه ها اون موقع نر رو ميشه كنار ماده گذاشت .

اما..اما ..موقعيت جفت شما فرق ميكند و بايد با دقت نكات را رعايت كرد مخصوصا كه اولين بار براي شما هست

اگر امكان داشت مكان نگهداري اونها را بيان كنيد و مدت زماني كه به اون مكان عادت كردند .
و مدت زماني كه قناري ها را خريديد
من نگرانم ماده شما قبلا پاي جفت بوده باشه و حالا بد قلقي كند اگر توضيح كامل تري بديد ممنون ميشم

با تشكر

سلام دوست عزیز
قناری نر رو حدودا 2ماه پیش و قناری ماده 1ماه پیش توی اتاق خودم هستن و 1هفته قبل از جفت کردن روبروی هم بودن و مرتب تغذیه شدن و هر 2 کاملا اماده بودن از اینکه جفت بوده خبر ندارم اخه از خانه خریدم و پرنده فروشی نبود طرف تقریبا اشنا بود دمای اتاق همیشه یکسانه و فقط روشناییشون ممکنه کم و زیاد بشه
با تشکر
۱۳۹۰/۱۰/۱۲، ۰۹:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #68
سلام دوستان .من یه جفت قناری دارم که ماده را پارسال خریدم یه مدت با یک نر بود که تخمها بارور نمیشد برای همین نر رافروختم.چون ماده سابقه جوجه کشی داشت.الا با یک نر که سه ماهی هست خریدم جفت شدن.توی اتاق یک نر که نمیخونه ویه ماده دیگه هم دارم.چندروزی هست که ماده به اصطلاح جا گود کرده واسه تخم گذاری وزیر شکمش هم برآمده شده.فقط موضوعی که هست اینه که ماده نر را میزنه البته نه شدید ولی به هرحال نمیزاره حتی غذا بخوره.لطفاً راهنمایی کنید که من چیکارکنم؟ اگر نر را جدا کنم مشکلی پیش میادیا نه/ممنون از همه
۱۳۹۰/۱۰/۱۷، ۱۰:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: m mousalou
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #69
(۱۳۹۰/۱۰/۱۷، ۱۰:۳۳ ب.ظ)raaammmin نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان .من یه جفت قناری دارم که ماده را پارسال خریدم یه مدت با یک نر بود که تخمها بارور نمیشد برای همین نر رافروختم.چون ماده سابقه جوجه کشی داشت.الا با یک نر که سه ماهی هست خریدم جفت شدن.توی اتاق یک نر که نمیخونه ویه ماده دیگه هم دارم.چندروزی هست که ماده به اصطلاح جا گود کرده واسه تخم گذاری وزیر شکمش هم برآمده شده.فقط موضوعی که هست اینه که ماده نر را میزنه البته نه شدید ولی به هرحال نمیزاره حتی غذا بخوره.لطفاً راهنمایی کنید که من چیکارکنم؟ اگر نر را جدا کنم مشکلی پیش میادیا نه/ممنون از همه

سلام

نره شما وقتی جفت انداختیش مست مست بود ؟
اگه هر دو اماده بودن جقت خوردن اشکال نداره دعوا کنن طبیعیه اما اگر دیدی ماده نرو جوری میزنه که احتمال زخمی شودنش زیاده نر رو جدا کن از گفته های شما این وضع طبیعی هست جداشون نکن
۱۳۹۰/۱۰/۱۸، ۰۱:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: raaammmin
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 3
30 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #70
نشانه های جفتگیری نر و ماده
با سلام
بنده که قناری ماده و نر داشتم که ماده را به هر کسی نشان دادم و خود فروشنده هم میگفت امادس و نرم که نشونه داشت ولی مشکوک بود را امروز حدود 3ساعت پیش پیش هم انداختم.

حالا از وقتی انداختم پیش هم ماده ریز صدا میکنه نره هم در حین خوندن دنبالش میکنه و در نهایت تا جایی که ماده بزاره سوارش میشه.
1.نشانه های جفت خوردنه؟2.اگر جفت خورد چطور بفهمم جفت خورده یعنی میشه کنار هم باشند تا جوجه بدند؟3.چال یا همون لونو کی و چطور بزارم.کل سایتم زیرو رو کردم ولی نشانه های جفت خوردن نبود.
لطفا من تازه کار را راهنمایی کنید.ممنون
۱۳۹۰/۱۱/۱۴، ۰۴:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری پژواک 930 286,867 ۱۳۹۶/۰۸/۱۰، ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان