زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۹:۵۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نشانه های جفتگیری نر و ماده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 54
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
بی حالی ماده زمان جفت گیری
من یه جفت قناری گرفتم که بعد از دو هفته قناری نر که خیلی هم مست میخوند رو به قفس ماده انداختم
قبل از این هر دو قناری ها خیلی شاد و تحرک بیشتری داشتن ولی بعد از اون قناری ماده تحرکش خیلی کم شده و یه گوشه میشینه این از چی میتونه باشه؟
اینم بگم که ماده هم خیلی جست و خیز میکرد وبا توجه به علامتهای دیگش آمادگی جفت شدن داشت .
۱۳۸۹/۱۲/۲۶، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed masoomi
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 89
815 سپاس گرفته‌شده در 167 ارسال
ارسال: #2
RE: بی حالی ماده زمان جفت گیری
درود.
این طبیعی هستش. جست و خیز قناری ها ( چه نر و چه ماده ) واسه جنس مخالفشون بوده. و وقتی که پیش هم هستند شروع به جفتگیری و جوجه دادن میکنن.
بی حال نیستن، فقط آروم شدن. نگران نباشید.
۱۳۹۰/۰۱/۰۵، ۱۱:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Nariman ، v.r ، Animal Planet ، Rasool Namdar
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #3
با سلام

به نظر من هم این طبیعیه عجله نکنید واسشون چال بزارین تا تحریک بشن و لانه سازی کنن و انشاالله جوجه بدن من خودم یه زمانی یه جفت قناری یکسر داشتم که بعد از یه ماه از جفت انداختن تخم کردن ولی خوب همون سال 15 تا جوجه دادن

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۱/۰۸، ۰۹:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Nariman ، v.r ، Animal Planet ، Mohammad Zahedi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 5
14 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #4
درموردتولیدمثل قناری لطفافوری جواب دهید
من تازه قناری خریده ام وبه مشکلی برخورده ام لطفاُجواب من رابدهیدسپاس.من درتاریخ 89/12/28شب 1جفت قناری خریدم البطه قناریها 2عدد تخم داشتند ومن وقتی آنهاراآوردم خانه دیگر روی تخمهایشان نخوابیدند وتخمها خراب شد من89/12/29شب کاسه تخم آنهارابرداشتم وبعددرتاریخ90/01/05کاسه تخم راگذاشتم ولی تا به امروزکه 90/01/10 است هنوزهم شروع به لانه سازی نکرده اند مخواستم ببینم مشکلی هست یانه اگرنیست تاچه زمانی وقت دارند تاتخم مجدد بگزارند
۱۳۹۰/۰۱/۱۰، ۰۳:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #5
RE: درموردتولیدمثل قناری لطفافوری جواب دهید
با سلام

اگه موقعی که قناری ها رو از مغازه خریدی ماده روی تخم ها خوابیده بود مشکلی نیست و چون جابجا شدن طبیعیه و اکثر مواقع حداقل 10 روز طول میکشه تا ماده مجدد تخم بذاره وباید صبر داشته باشید وکاری به کارشون نداشته باش

اینکه گفتم دیدی که توی مغازه روی تخم ها میخوابید واسه اینه که مطمئن باشی که تخمها مال خودش بوده واونارو الکی توی قفسش نذاشته باشن چون بعضی ها ازین کارا میکنن
موفق باشی

:a (18):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۱/۱۰، ۰۵:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #6
RE: درموردتولیدمثل قناری لطفافوری جواب دهید
سلام دوست عزیز
دادن آب تنی و غذای تخم مرغی سبک (بیشتر منظورم سفیدست ) میتونه دوباره باعث تحریک کلایم قناری هاتون بشن
قناری هاتون با هم جفت میخورند؟
۱۳۹۰/۰۱/۱۱، ۱۱:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #7
(۱۳۹۰/۰۱/۰۸، ۰۹:۰۷ ق.ظ)hamid@line نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام

به نظر من هم این طبیعیه عجله نکنید واسشون چال بزارین تا تحریک بشن و لانه سازی کنن و انشاالله جوجه بدن من خودم یه زمانی یه جفت قناری یکسر داشتم که بعد از یه ماه از جفت انداختن تخم کردن ولی خوب همون سال 15 تا جوجه دادن

موفق باشید

متاسفانه در این مدت که جفت انداختم (20 روز) هیچ عکس العملی از هر دو قناری دیده نمیشه و به هم بی تفاوت شدن حتی نر هم حالت کم تحرکی پیدا کرده و اینم بگم تقریبا 5 روز از هم جداشون کردم و باز جفت انداختم ولی بازم هیچی به هیچی
اگه میشه اساتید راهنمائیم کنن.
۱۳۹۰/۰۱/۱۷، ۱۱:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #8
سلام
قناري ها رو خوب آماده نكردي من مطمئن هستم ماده قناريت اصلا آماده نيست ماده بايد خوراك خوب داشته باشه و مهمترين قسمت قضيه واسه آماده شدن ماده صداي قناري نر اگه ديده باشي من يك پيغام گذاشته بودم به عنوان جفت زدن نر 11 ساله ماده از صداي نر 11 ساله خوشش اومده بود آخر به جفت نر 2 ساله نرفت مجبور شدم بدمش به دوستم يك ماده ديگه گرفتم ولي اينبار نذاشتم صداي نر 11 ساله رو بشنوه الانم رو تخم اون ماده كه به دوستم دادم هم رو تخم.
در كل نر بايد 6 دانگ بخونه و ماده وقتي صداشو مي شنوه بال بزنه و جا بجا بشه. من حتي داشتم قناري ماده كه بدون نر تو جاي دون خودش و كف قفس تخم گذاشت تازه من اون موقع قناري نر نداشتم صداي يك نر از خونه كنار مي اومد ماده آماده شد و تخم گذاشت.واسه جفت دادن به نكته هاي ريز كه تو قسمت مراحل جفتگيري قناري گفته شد توجه كن
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مرسي
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۱/۱۷، ۰۱:۱۵ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۷، ۱۲:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Nariman ، Animal Planet ، Rasool Namdar
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 33
84 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #9
با سلام
ببنید عزیز من ماده بعد از اینکه جفت گیری رو تموم کرد دو سه روزه آماده تخم گذاری میشه و چون تخم گذاری انرژی زیادی رو از پرنده میگیره بخاط همین یکم از تحرکش کاسته میشه و با نظر دوست عزیزم(آبتین) موافقم.
ولی اینجوری که شما میگید ماده یا نره شما به حد کافی آمادگی نرسیدند یکم قفس شون رو دور و نزدیک کن تا تحریک بشن و بعضی اوقات فقط صدای هم دیگه رو بشنوند اینجوری تحریک میشند.
ولی مهمتر ازهمه صبر و صبر وصبر کنید
۱۳۹۰/۰۱/۱۹، ۰۸:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، Nariman ، Nader Shahabi
*
کاربر انجمن

ارسال: #10
(۱۳۹۰/۰۱/۱۹، ۰۸:۲۷ ب.ظ)loopcar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
ببنید عزیز من ماده بعد از اینکه جفت گیری رو تموم کرد دو سه روزه آماده تخم گذاری میشه و چون تخم گذاری انرژی زیادی رو از پرنده میگیره بخاط همین یکم از تحرکش کاسته میشه و با نظر دوست عزیزم(آبتین) موافقم.
ولی اینجوری که شما میگید ماده یا نره شما به حد کافی آمادگی نرسیدند یکم قفس شون رو دور و نزدیک کن تا تحریک بشن و بعضی اوقات فقط صدای هم دیگه رو بشنوند اینجوری تحریک میشند.
ولی مهمتر ازهمه صبر و صبر وصبر کنید

با تشکر از دوست عزیز
با توجه به اینکه نر بعد از جدا کردن مست میخونه نظر دوستان در مورد اینکه چیکار کنم تا ماده آماده شه چیه؟
۱۳۹۰/۰۱/۲۰، ۰۸:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری پژواک 930 286,887 ۱۳۹۶/۰۸/۱۰، ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان