زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۱:۵۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نشانه های جفتگیری نر و ماده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 54
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
بی حالی ماده زمان جفت گیری
من یه جفت قناری گرفتم که بعد از دو هفته قناری نر که خیلی هم مست میخوند رو به قفس ماده انداختم
قبل از این هر دو قناری ها خیلی شاد و تحرک بیشتری داشتن ولی بعد از اون قناری ماده تحرکش خیلی کم شده و یه گوشه میشینه این از چی میتونه باشه؟
اینم بگم که ماده هم خیلی جست و خیز میکرد وبا توجه به علامتهای دیگش آمادگی جفت شدن داشت .
۱۳۸۹/۱۲/۲۶، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed masoomi
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 1100
590 سپاس گرفته‌شده در 110 ارسال
ارسال: #41
RE: نزاع بعد جفت زنی

نه هر دوتاشون تنها تو یه اتاقن هیچ ماده ی دیگه ای هم نیست .نره هم با ماده ای جفت نبوده که جداش کنم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۹/۰۲، ۰۷:۰۶ ب.ظ، توسط majid*h.)
۱۳۹۰/۰۹/۰۲، ۰۷:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #42
اگر هر دو قناری آماده باشن نهایتا بعد از 4 روز نزاع تموم میشه.در غیر اینصورت صدمه میبینن
۱۳۹۰/۰۹/۰۶، ۰۲:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 17
سپاس‌ها: 1374
879 سپاس گرفته‌شده در 194 ارسال
ارسال: #43
سن قناری نر 10 11 ماهی میشه.پسش نسبتا بالا اومده و قرص میخونه..ماده پرتغالی هم سال اولشه و با شنیدن صدای نر جیک میزنه و بال بال میزنه و جنب و جوش خیلی زیادی داره و پسش هم نسبتا بالا اومده..اما دیروز که انداختمشون پیش هم نیم ساعت اول همه چی آروم بود نر هم با شوق آواز میخوند اما ماده چنان نر رو زیر پاهش میگرقت و با نوکش به سر نر میزد که قناری نر فقط ازش فرار میکرد و جوری جیک میزد که ترسیدم صدمه ببینه و جداشون کردم..یه اشتباهی هم کردم اینکه قفسهاشون رو برای چند روز کنار هم نذاشتم تا عکس العمل اونارو ببینم.
مشکل کار از کجاست؟کدومشون آماده نبودن؟

1سوال دیگه..3قناری ماده تو 1قفس هستن که 2تاشون آماده شدن..اگه این 3تا رو باهم کنار قفس نر بذارم مشکلی پیش میاد؟یا ماده رو تک کنم بهتر جواب میده؟
مرسی
۱۳۹۰/۰۹/۰۹، ۰۷:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #44
(۱۳۹۰/۰۹/۰۹، ۰۷:۴۱ ب.ظ)saeed4448 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سن قناری نر 10 11 ماهی میشه.پسش نسبتا بالا اومده و قرص میخونه..ماده پرتغالی هم سال اولشه و با شنیدن صدای نر جیک میزنه و بال بال میزنه و جنب و جوش خیلی زیادی داره و پسش هم نسبتا بالا اومده..اما دیروز که انداختمشون پیش هم نیم ساعت اول همه چی آروم بود نر هم با شوق آواز میخوند اما ماده چنان نر رو زیر پاهش میگرقت و با نوکش به سر نر میزد که قناری نر فقط ازش فرار میکرد و جوری جیک میزد که ترسیدم صدمه ببینه و جداشون کردم..یه اشتباهی هم کردم اینکه قفسهاشون رو برای چند روز کنار هم نذاشتم تا عکس العمل اونارو ببینم.
مشکل کار از کجاست؟کدومشون آماده نبودن؟

1سوال دیگه..3قناری ماده تو 1قفس هستن که 2تاشون آماده شدن..اگه این 3تا رو باهم کنار قفس نر بذارم مشکلی پیش میاد؟یا ماده رو تک کنم بهتر جواب میده؟
مرسی

باسلام

اگه همونطوریکه خودتون گفتین قبل از جفت انداختن بتونین قفس هارو بهم بچسبونین تا باهم آشنابشن بهتره.
ودر مورد ماده ها هم تک باشن بهتره ولی با هم باشن هم مشکلی نداره

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۹/۰۹، ۰۸:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 48
56 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #45
چرا لونه درست نمیکنه
سلام
1جف لیمویی و صلایی تو سرخ نر دارم نره وقتی ماده صداش نمیومد و میخاس میخوند6دانگ...ماده هم تو مغازه خیلی جست و خیز داشت
پیش هم کردم بعد4روز لونه گذاشتم ماده فقط میره دونه های پنبه رو میخوره
من جف گیریشن رو ندیدم فقط دیدم چیزی دهن هم دیگه میکنن....
دما اتاق24وتایان9شب لامپشن روشنه....سفیده تخم مرغ و دونسیاه(دون خارجی میگین نمیدنم دقیق اسمش) و گاهی بادم میدم
.....
ذبار وقت عوض کردن غذا ماده گرفتم....برخلاف ماده ها...کنده ماده در سمت دم نیس تقریبا مثه نر هست فقط هنش بازه
دفه اول کنده برجستگی داشت هفته بعد کمترشده بود برجستگی کمی هم لبه کنده بازتر شده بود
یعنی داره اماده میشه؟؟؟؟من لونش رو برداشتم؟؟؟اگه جدا کنم پرریزی میرن
خسه شدم کمک کنن دوستان":basa (30):"
چه کار کنم اماده بشه
۱۳۹۰/۱۰/۰۳، ۰۶:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #46
RE: چرا لونه درست نمیکنه
سلام
جسارت نباشه ولي كمي حرفهاي شما آدم رو گيج مي كنه قناري يا ماده يا نر اول از نر بودنش مطمئن شو بعد هم اگه ماده كامل آماده نباشه و از لون خوشش نياد پس مي ره
وقتي ماده آماده مي شه كه با صداي قناري نر شروع به خوردن و تغذيه و ساختن تخم تو بدن خودش مي كنه و وقتي زير قناري كاملا مثل كووزه شد و قناري شروع به تكون دادن خودش رو دونخوري يا نيم دونه كرد ماده رو جفت بده اگه ماده تقريبا آماده هست و چال رو خراب مي كنه به لينك زير مراجعه كن توضيح داده شده.
موفق باشيد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۰/۱۰/۰۴، ۰۷:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: katbi ، yashar_lotfi
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #47
با سلام و ادب به دوست خوبم:
اول اينكه قناري كه از مغازه خريدي ماده بوده يا نه؟ اگر اطمينان داري ايا اماده بوده يا نه ؟قناري نر شما هم مست خون بوده؟
درصورتي كه هر سه جواب مثبت باشد . نگران نباش جفت ميشن .ولي با صبر . اگر قناري ها اماده باشند و زمان و مكان هم مهيا باشد .جفت ميشند . من خودم جفت قناري داشتم كه يك ماه در كنار هم بودند و بعد از يك ماه تخم گذاري را اغاز كردند . ولي شرايط اونها اماده بود .
تا ماده روند تخم گذاريش تنظيم نباشد . معمولا چال را درست نميكند .جفت گيري بايد انجام شود تا سيستم تخم گذاري فعال شود.
با ارزوي موفقيت
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۰۴، ۰۸:۱۵ ق.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۱۰/۰۴، ۰۸:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi ، King_Hearts
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #48
سلام دوست من

میشه 1 بر دیگه واضح توضیح بدی تا بتونیم کمکت کنیم
۱۳۹۰/۱۰/۰۴، ۱۱:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 48
56 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #49
جواب دوستان
به ماده بودن مطمین هستم تو مغازه بال بال میزد و جنب و جوش داشت
نر در صورتی که ماده نمیدین و صدا نمییزد میخوند6دانگ اما قرص و محکم نبود(نر عجیبی هست)
دقیقه اول که پیش هم کردم نر رفت غذا داد به ماده
20روزه بیش هم هستن
مشکل کدوم هستن؟؟؟؟شادنه بدم بهشن؟؟
۱۳۹۰/۱۰/۰۴، ۱۲:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #50
(۱۳۹۰/۱۰/۰۴، ۱۲:۱۳ ب.ظ)sss2145 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جواب دوستان
به ماده بودن مطمین هستم تو مغازه بال بال میزد و جنب و جوش داشت
نر در صورتی که ماده نمیدین و صدا نمییزد میخوند6دانگ اما قرص و محکم نبود(نر عجیبی هست)
دقیقه اول که پیش هم کردم نر رفت غذا داد به ماده
20روزه بیش هم هستن
مشکل کدوم هستن؟؟؟؟شادنه بدم بهشن؟؟

سلام

مطمئنی که ماده ات جوجه نیست بالغه؟

اگه نرت 6 دانگ نمی خونده جوداشون کن بزار نرت مست مست بشه بهش تخمه مرغ ابپز بده ویتامین E بده .

ماده رو تقویت کن بد دیدی نرت مست مست مادت امادست جفتشون کن
۱۳۹۰/۱۰/۰۴، ۰۱:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری پژواک 930 288,720 ۱۳۹۶/۰۸/۱۰، ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان