زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹، ۰۳:۱۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 33
84 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #1
نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری
با سلام
من یک ماده دارم که آماده است ولی نسبتا تو لک هست آیا اینو جفت بندازم یا نه یکی راهنمایی کنه
با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۳:۳۳ ب.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۲، ۰۳:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 16 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #151
RE: نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری
(۱۳۹۱/۰۸/۰۹، ۰۹:۰۲ ب.ظ)mohammad1362 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۸/۰۹، ۱۱:۲۷ ق.ظ)قناري شيراز نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خودم يك جفت داشتم كه كاملا مست بودند وقتي صداي قناري براشون مي گذاشتم جفت گيري مي كردند.البته توجه داشته باشيد اگر قناري ماده تون آماده نباشه داريد خودتان را خسته مي كنيد.

الان وقتی صدای قناری می زارم نر بیش از حد مستی می کنه. و دنبال ماده می کنه.قناری ماده همش فرار می کنه. و به بدنه قفس می چسبه
دلیلش جی می تونه باشه اماده نبودنش

با سلام
اگر ماده هیچ کدام از شرایط امدگی رو نداشته باشه در صورت نداشتن پس دوکی شکل قناریهای تازه کار باید حتما با نخ و پنبه دونه و کاغذ کف قفس مرتب بازی کنه تا بشه جفتش انداخت در غیر این صورت جفت انداختنش چیزی جز پس رفتن نر و اذیت کردن ماده سودی نخواهد داشت با تشکر
۱۳۹۱/۰۸/۰۹، ۱۱:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دکترا
سپاس‌ها: 3
10 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #152
سلام دوستان
من 2 تا ماده آماده ( ابلق زرد) و ( سیاه-سفید ) و 2 تا نر مست ( ابلق زرد ) و ( سبز) دارم ومی خوام جفتشون کنم. می خواستم بدونم کدومو با کدوم یکی جفت کنم که جوجه های خوش رنگی بگیرم و اینکه چه رنگهایی ممکنه بدن؟
ممنون
۱۳۹۱/۰۸/۱۰، ۱۲:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #153
دوست عزیز

لطفا در یک فرصت مناسب تاپیکهای مربوط به سوالتون رو یه مروری بکنید

از نظر تغذیه شما درست عمل میکنید . ولی باید نر ها در قفس جداگانه باشن و ماده ها در زیر قفس اونها قرار بگیرن تا

صدای همدیگه رو بشنون و رو به مستی برن . از ویتامین و آبتنی هم غافل نشید .

موفق باشین .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۱۰، ۱۲:۴۹ ب.ظ، توسط ayhn.)
۱۳۹۱/۰۸/۱۰، ۱۲:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #154
(۱۳۹۱/۰۸/۱۰، ۱۲:۴۶ ب.ظ)sm_gh نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
من 2 تا ماده آماده ( ابلق زرد) و ( سیاه-سفید ) و 2 تا نر مست ( ابلق زرد ) و ( سبز) دارم ومی خوام جفتشون کنم. می خواستم بدونم کدومو با کدوم یکی جفت کنم که جوجه های خوش رنگی بگیرم و اینکه چه رنگهایی ممکنه بدن؟
ممنون

سلام دوست عزیز
به نظر من ماده ابلق طلائی رو بزن به نر سبز و ماده سفید سیاه رو بزن به نر ابلق طلایی ...

ماده ابلق طلائی+نر سبز این رنگها رو میده = طلائی/ابلق/سبز
ماده سفید سیاه+ماده ابلق طلائی این رنگها رو میده = سفید سیاه/ابلق طلائی/طلائی
۱۳۹۱/۰۸/۱۰، ۰۵:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sm_gh
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 116
185 سپاس گرفته‌شده در 86 ارسال
ارسال: #155
درود.
من الان بعد 3 روز جفت زدن قناری . اولش نر دنبال ماده می فتاد و قناری ماده فرار می کرد.حالا کنار هم میرن.
و امروز ظهر قناری ماده رفته بود تو لانه خابیده بود. همه پنبه ها هم ریخته بیرون
بنظر شما دوستان.خابیدن قناری ماده تو لانه چیه یک کار معمول یا
من جفت گیری ندیدم که بکنن چون زیاد خانه نیستم

بعد یک سوال
قناری نر سبز.قناری ماده پرتقالی. جوجه اونها چه رنگ می زنه

لطفا کمک کنید
۱۳۹۱/۰۸/۱۰، ۰۹:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
ارسال: #156
(۱۳۹۱/۰۸/۱۰، ۰۹:۲۵ ب.ظ)mohammad1362 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود.
من الان بعد 3 روز جفت زدن قناری . اولش نر دنبال ماده می فتاد و قناری ماده فرار می کرد.حالا کنار هم میرن.

بعد یک سوال

لطفا کمک کنید
با سلام
دوست عزیز قناری ماده شما در حال اماده شدن برای لانه سازی و شروع تخم گذاری میباشد و در مورد جوجه ها همه چی بر میگرده به پشت قناری با تشکر
۱۳۹۱/۰۸/۱۰، ۰۹:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 116
185 سپاس گرفته‌شده در 86 ارسال
ارسال: #157
(۱۳۹۱/۰۸/۱۰، ۰۹:۳۷ ب.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۸/۱۰، ۰۹:۲۵ ب.ظ)mohammad1362 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود.

بعد یک سوال

لطفا کمک کنید
با سلام
دوست عزیز قناری ماده شما در حال اماده شدن برای لانه سازی و شروع تخم گذاری میباشد و در مورد جوجه ها همه چی بر میگرده به پشت قناری با تشکر

مرسی دوست عزیز
و یک سوال دیگه این قناری ماده قناری تازه کار و جوانه.بنظر شما جد اقل چند روز طوب میکشه که تخم بگذاره
و چرا روز اول که انداختمش تو قفس نر از قناری نر فرار می کرد.و قناری نر با خاندن. و مستی رو چوب دنبالش بود.
بعد قناری من طبق عکس که گذاشتم این مدله کاکل داره این چه نزادی است برا من سبز است

مرسی دوست عزیز
و یک سوال دیگه این قناری ماده قناری تازه کار و جوانه.بنظر شما جد اقل چند روز طوب میکشه که تخم بگذاره
و چرا روز اول که انداختمش تو قفس نر از قناری نر فرار می کرد.و قناری نر با خاندن. و مستی رو چوب دنبالش بود.
بعد قناری من طبق عکس که گذاشتم این مدله کاکل داره این چه نزادی است برا من سبز است
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۱۰، ۱۱:۵۳ ب.ظ، توسط mohammad1362.)
۱۳۹۱/۰۸/۱۰، ۱۱:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
ارسال: #158
مرسی دوست عزیز
با سلام
دوست عزیز فرار کردنش از نر بخاطر اماده نبودن کامل برای جفتگیری مخصوصا تو ماده های تازه کار که پس هنوز دوکی شکل نشده اما علائم دیگر امادگی رو از خود نشان میدهند و با اولین جفتگیری پس بسرعت دوکی شکل شده و اماده تخم گزاری میشود و ممکن است نهایتا ( کمتر یا بیشتر ) تا یک هفته بعد از اولین جفتگیری ماده اماده تخم گذاری میشود با تشکر
۱۳۹۱/۰۸/۱۱، ۰۲:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدطاها اصفیاء
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
ارسال: #159
مرسی دوست عزیز
با سلام
دوست عزیز فرار کردنش از نر بخاطر اماده نبودن کامل برای جفتگیری مخصوصا تو ماده های تازه کار که پس هنوز دوکی شکل نشده اما علائم دیگر امادگی رو از خود نشان میدهند و با اولین جفتگیری پس بسرعت دوکی شکل شده و اماده تخم گزاری میشود و ممکن است نهایتا ( کمتر یا بیشتر ) تا یک هفته بعد از اولین جفتگیری ماده اماده تخم گذاری میشود با تشکر
۱۳۹۱/۰۸/۱۱، ۰۸:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 3
18 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #160
سلام
من ماده ها را در یک قفس با فاصله 30 سانتی از قفس نرها مابین دو تا نر و دور قفس را روزنامه گرفتم نگهداری می کنم همچنین از مولتی ویتامین هفته دو بار وهفت تخم هفته ای یک بار استفاده می کنند ولی به ابتنی رغبتی نشان نمی دهند
۱۳۹۱/۰۸/۱۱، ۰۹:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نشانه های جفتگیری نر و ماده Nariman 395 164,729 ۱۳۹۷/۰۵/۲۹، ۱۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  نشانه های قناری نر آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری mahdi_alavi 484 56,675 ۱۳۹۶/۱۰/۲۳، ۱۰:۱۸ ق.ظ
  چجوری قناری هارو برای جوجه کشی آماده کنیم hamid@line 27 86,122 ۱۳۹۵/۱۲/۳۰، ۰۸:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: m.56
  سوال درباره رابطه اندازه قفس با آماده شدن قناری ha_med 39 16,782 ۱۳۹۳/۰۸/۲۴، ۰۹:۲۱ ق.ظ

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان