زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۱۰:۴۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 33
84 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #1
نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری
با سلام
من یک ماده دارم که آماده است ولی نسبتا تو لک هست آیا اینو جفت بندازم یا نه یکی راهنمایی کنه
با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۳:۳۳ ب.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۲، ۰۳:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #51
RE: آماتورها چطور باید نر و ماده را آماده کنند؟
(۱۳۹۰/۰۸/۰۷، ۱۰:۳۲ ب.ظ)amir2304 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پس فعلا جدا کنم؟ اگر کنار هم باشن آماده نمیشن هیچوقت؟ قفس نر اگر کوچک باشه اشگالی نداره؟
فعلا دارویی یا غذای خاصی نیازی نیست بدم؟ فصل جفت گیری کی هست؟ با دست زیاد بگیرمشون اشکالی نداره؟ چون بررسی می کنم کنه نداشته باشه بالشون و پاهای ماده زیرش سفید شده و زایده هایی مثل میخچه داره

با سلام

پاسخ رو دوستمون گفتن فقط در مورد پاهای ماده باید بگم احتمال زیاد قارچ گرفته شما باید اول پاهاشو با آب ولرم و صابون آروم بشورین و با دستمال کاغذی خشک کنین و باپماد آ-د یا ضد قارچ خوب چرب کنین و مجددا با دستمال چربی اضافیش رو بگیرین تا یه وقت نخوره یا به چشم هاش نماله سه بار روز در میون پاهاشو چرب کنین تا خوب شه.

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۸/۰۸، ۰۷:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، iliya ، amir2304 ، Rasool Namdar ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #52
از کجا بدونم ماده قناری آماده است
سلام دوستان
من تازه قناری نگه میدارم نرم کاملا اماده اس ولی ماده اصلا انگار که نه انگار بعضی موقع ها هم ماده میخواد نرو بزنه

موقع خریدن به فروشنده گفتم فلانی من یه جفت قناری میخوام جوجه بدن ما هم حالشو ببریم اونم مثلا برا ما آماده هاشو سوا کرد داد مثل اینکه ماده رو بهم انداخته:a (7):
نظر شما عزیزان چیه؟

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۱، ۰۶:۵۱ ب.ظ، توسط کاپیتان.)
۱۳۹۰/۰۸/۱۱، ۰۶:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
کاربر افتخاری

ليسانس
ارسال: #53
RE: از کجا بدونم ماده قناری آماده است
(۱۳۹۰/۰۸/۱۱، ۰۶:۴۷ ب.ظ)کاپیتان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
من تازه قناری نگه میدارم نرم کاملا اماده اس ولی ماده اصلا انگار که نه انگار بعضی موقع ها هم ماده میخواد نرو بزنه

موقع خریدن به فروشنده گفتم فلانی من یه جفت قناری میخوام جوجه بدن ما هم حالشو ببریم اونم مثلا برا ما آماده هاشو سوا کرد داد مثل اینکه ماده رو بهم انداخته:a (7):
نظر شما عزیزان چیه؟

با سلام

دوست عزیز وقتی شما قناری تازه میخرین و به خونه میارین هر چقدر هم که هردو آماده باشن باید چندروزی جدا از هم و یه جای ثابت بزاریدشون تا به محل جدید عادت کنن و خو بگیرن و مورد دیگه اینکه نر که آمادگیش از روی مست خوندنش معلومه و ماده هم وقتی آماده میشه با خوندن نر بیقراری میکنه ، بال بال میزنه و گاهی سوت میکشه و زیرش هم بالا میاد و اگه چندتا نخ به کنار میله های قفس اویزون کنین ماده آماده باشه مدام با نخ ها ور میره.
حالا باتوجه به این توضیحات باید ببینین ماده آماده بوده که جفتش کردین یانه و اگه آمادس این جدل ها در روزهای اول جفت شدن طبیعیه.

موفق باشید

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

۱۳۹۰/۰۸/۱۱، ۰۸:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: iliya ، ayhn ، Rasool Namdar ، vahid babayi
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #54
با سلام خدمت کاپیتان
دوست عزیز آیا در انجمن جستجو کردید یا خیر ؟
بارها در این مورد بحث شده است.
۱۳۹۰/۰۸/۱۱، ۰۸:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر اخراجی سایت

سپاس‌ها: 5
83 سپاس گرفته‌شده در 39 ارسال
ارسال: #55
با سلام خدمت دوست عزیز
با توجه به مورد شما می شه احتمالات زیادی داد :
1- با توجه به جابجایی قناری ماده بره تو لک _(اگر آماده باشه)
2-قناری ماده اماده نیست
3- قناری ماده نر رو پس میزنه و با هم جفت نمی خورن
پیشنهاد : قناریهاتو به یک آشنا که قناری بازه نشون بدی چون به قول معروف شنیدن کی بود مانند دیدن .
اگر میخوایی سریع جوجه کشی کنی ماده رو عوض کن و یه ماده اماده که به نرت میاد از نظر جفت انداختن بگیر باید توجه کنی چند روزی قفس ماده رو بزار کنار قفس نر تا اوایل باهم آشنا بشن و بعد اقدام به جفت کردنشون کن . قناری نر رو شب و غروب افتاب که هوا تاریکه وارد قفس ماده کن .
۱۳۹۰/۰۸/۱۱، ۰۸:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 74
20 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #56
برای مست شدن قناری نر چکار کنم؟یه قناری ماده هم دارم ریزه خونی میکنه آیا از مستیشه؟
درود بر دوستان گلم.
دوتا سوال داشتم لطفا کمکم کنید:
اول اینکه یه قناریه ابلغ سرخ دارم میخونه ولی مست مست نیست برای مست شدنش چکار کنم؟
و دوم اینکه یه ماده دارم برای خودش ریزه خونی میکنه آیا از مستیشه؟و در ضمن رنگشم پرتقالی اگه با نری که قبلن در بالا گفتم جفتش کنم چه رنگی میده؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۷، ۱۱:۰۷ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۸/۱۳، ۱۱:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مرتضي1
*
کاربر انجمن

دانشجو
سپاس‌ها: 112
153 سپاس گرفته‌شده در 50 ارسال
ارسال: #57
RE: آماده کردن نر برای جفت گیری
اگه نرت خوب تغذیه بشه خودش کم کم مست میشه و هنوز دیر نشده.
ماده ها وقتی زیاد مست میشن ریزه خونی میکنن بهتره که نذاری مست بمونه چون ممکنه تخم مستی(هرز) بذاره.
رنگ جوجه هاشون به اجداد نر و مادت بستگی داره ولی احتمال زیاد سرخ و پرتقالی یک دست یا ابلق سرخ و پرتقالی میشن.
۱۳۹۰/۰۸/۱۴، ۰۱:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line ، hesam-63 ، مرتضي1 ، Rasool Namdar
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #58
سلام دوست من
در خصوص مست کردن قناری نر یه جستجو بزن داخل سایت خیلی بحث شده
در خصوص قناری ماده هم فکری براش بکن تا تخم هرز نزاشته به نظر من یه نر مست بخر بنداز باهاش
جوجه اینها (منظور این دو قناری که فرمودید)هم من با نظر دوستمون موافقم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۴، ۰۲:۵۰ ق.ظ، توسط mohsen ghaidy.)
۱۳۹۰/۰۸/۱۴، ۰۲:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مرتضي1 ، Rasool Namdar
کاربر افتخاری

ليسانس
ارسال: #59
با سلام

من هم در تایید گفته دوستان باید بگم شما تغذیه مناسب و کامل رو در مورد نر اجراء کنین خودش یواش یواش آماده میشه و همیشه سعی کنین بزارین قناری خودش بروال عادی خودش آماده بشه نه، بزور دادن دارو و دانه های گرم و امثال اینها چون بسته به شرایط بعضی قناری ها زودتر و بعضی دیرتر آماده میشن و این طبیعیه.
درمورد رنگ هم باهم عالین و جوجه های رنگ خودشون میده البته برای این رنگ ها بخاطر پررنگ شدن جوجه ها همیشه همراه تخم مرغ هویچ هم بهشون بدین.

موفق باشید

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

۱۳۹۰/۰۸/۱۴، ۰۹:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: phoenix ، مرتضي1
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 230
202 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #60
مبتدی هستم!
سلام
من حدود 40 روزه که یک قناری نر ابلق (پرتقالی-سبز) و یه ماده دارچینی (شبیه گنجشک ولی با زمینه نارنجی) خریدم. فروشنده گفت نر متولد خرداد امساله و ماده یک ساله. حالا میخوام بدونم نرم که دارده کوتاه بلند و ریزه خونی میکنه کی آماده میشه؟ امسال یا بهار سال بعد میشه جفتش کنم؟ نر رو با چه رنگی و ماده رو با چه رنگی جفت کنم؟ همین رنگها با هم خوبن؟ من قناری سفید دوست دارم. اما شنیدم بد قلق هستن. اگه بگیرم میتونم راحت جفتش کنم یا فعلا که تجربه ندارم بیخیال بشم؟ من قصد خرید یه نر قرص خون دارم که تا زمستون جفت کنم قصدم اینه که یه پرتقالی برای ماده دارچینی بگیرم نظرتون چیه؟ قیمت یه نر قرص الان چنده؟ من که کمتر از هشتاد هزار ندیدم. نظرتون درباره بازار پرنده (اتوبان آزادگان) چیه؟ میتونم پرنده سالم از اونجا به قیمت بخرم یا نه ریسکه؟
راستی سن جفت گیری برای نر ماده رسمی چیه؟ میشه زیر یک سال جفت بشن؟
۱۳۹۰/۰۸/۱۴، ۱۱:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مرتضي1

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نشانه های جفتگیری نر و ماده Nariman 395 164,169 ۱۳۹۷/۰۵/۲۹، ۱۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  نشانه های قناری نر آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری mahdi_alavi 484 55,884 ۱۳۹۶/۱۰/۲۳، ۱۰:۱۸ ق.ظ
  چجوری قناری هارو برای جوجه کشی آماده کنیم hamid@line 27 86,057 ۱۳۹۵/۱۲/۳۰، ۰۸:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: m.56
  سوال درباره رابطه اندازه قفس با آماده شدن قناری ha_med 39 16,656 ۱۳۹۳/۰۸/۲۴، ۰۹:۲۱ ق.ظ

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان