زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۴، ۰۹:۴۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 33
84 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #1
نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری
با سلام
من یک ماده دارم که آماده است ولی نسبتا تو لک هست آیا اینو جفت بندازم یا نه یکی راهنمایی کنه
با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۳:۳۳ ب.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۲، ۰۳:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #61
RE: مبتدی هستم!
(۱۳۹۰/۰۸/۱۴، ۱۱:۴۰ ق.ظ)sae نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من حدود 40 روزه که یک قناری نر ابلق (پرتقالی-سبز) و یه ماده دارچینی (شبیه گنجشک ولی با زمینه نارنجی) خریدم. فروشنده گفت نر متولد خرداد امساله و ماده یک ساله. حالا میخوام بدونم نرم که دارده کوتاه بلند و ریزه خونی میکنه کی آماده میشه؟ امسال یا بهار سال بعد میشه جفتش کنم؟ نر رو با چه رنگی و ماده رو با چه رنگی جفت کنم؟ همین رنگها با هم خوبن؟ من قناری سفید دوست دارم. اما شنیدم بد قلق هستن. اگه بگیرم میتونم راحت جفتش کنم یا فعلا که تجربه ندارم بیخیال بشم؟ من قصد خرید یه نر قرص خون دارم که تا زمستون جفت کنم قصدم اینه که یه پرتقالی برای ماده دارچینی بگیرم نظرتون چیه؟ قیمت یه نر قرص الان چنده؟ من که کمتر از هشتاد هزار ندیدم. نظرتون درباره بازار پرنده (اتوبان آزادگان) چیه؟ میتونم پرنده سالم از اونجا به قیمت بخرم یا نه ریسکه؟
راستی سن جفت گیری برای نر ماده رسمی چیه؟ میشه زیر یک سال جفت بشن؟

باسلام
1.نر اگه الان میخونه امسال آماده میشه انشاله.
2.چون نرابلغه و ماده هم تیره رنگه اگه باهم جفت کنین احتمالا بیشتر جوجه ها مثل ماده تیره میشن البته به ذات پدر ومادرشون هم بستگی داره ولی بهتره یه نر پرتقالی واسه ماده ویه ماده پرتقالی یاسرخ واسه نر بگیرین تا جوجه های روشن و ابلغ بدن.
3.نظر من هم اینه همین رنگها رو جفت کنین بهتر از سفیده به همون دلیلی که خودتون گفتین.
4.قیمت ها هم همین حدود کمتر نیست همه جا.

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۴، ۱۲:۵۵ ب.ظ، توسط hamid@line.)
۱۳۹۰/۰۸/۱۴، ۱۲:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
15 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #62
RE: آیا گذاشتن لون پیشه قناری ماده قبل از جفت زنی کار درستی است؟
من۱۰۰٪ مخالفم شما یه سال زحمت کشیدی تا از پرندت جوجه بکشی! چرا می خوای ریسک کنی؟ شاید گذاشتن لون ماده رو تحریک کنه اما اگه رفت توش تخم بادی(هرز) گذاشت چی؟ بهترین روش برای تشخیص قناری آماده زیر نظر گرفتن رفتاراشه. هر وقت کاغذ کف قفس رو گرفت به نوکش یه کم پنبه بذارین تو قفس تا با اون سر گرم بشه! با گذاشتن نخ هم مخالفم چون بعضی وقتا می پیچه دور پا.
۱۳۹۰/۰۸/۱۴، ۱۰:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: MRNA ، اهواز قناری ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 38
47 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #63
عكس پس قناري ماده آماده
سلام دوستان عزيز
اگه مشكلي نيست چندتا عكس از پس قناري ماده آماده بذارين تا تازه كارا متوجه بشن بايد چقدر پس ماده آماده بياد بالا
پس قناريم كه نگاه مي كنم بنظرم بالا امده اما خبري از تاتي كردن و آواز مستي خوندن نيست البته داخل اتاقم 2تا قناري نر ديگه هست كه يكيش مست مست هست و ماده هيچكدامشونو نمي بينه ولي اصلا بال بال نميزنه فقط قيس و جيك ميزنه
فقط امروز كه از اتاقم گذاشتمش بيرون صداي نرها رو كه ميشنيد بال بال ميزد
آيا قناري كه آماده جفت زدن هست بايد حتما تاتي بده و آواز مستي بخونه يا نه؟
براي بهتر آماده شدن به نظر شما نر و ماده همديگرو ببينند يا نبينند؟
۱۳۹۰/۰۹/۰۵، ۰۲:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #64
RE: عكس پس قناري ماده آماده
(۱۳۹۰/۰۹/۰۵، ۰۲:۱۴ ب.ظ)علي نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزيز
اگه مشكلي نيست چندتا عكس از پس قناري ماده آماده بذارين تا تازه كارا متوجه بشن بايد چقدر پس ماده آماده بياد بالا
پس قناريم كه نگاه مي كنم بنظرم بالا امده اما خبري از تاتي كردن و آواز مستي خوندن نيست البته داخل اتاقم 2تا قناري نر ديگه هست كه يكيش مست مست هست و ماده هيچكدامشونو نمي بينه ولي اصلا بال بال نميزنه فقط قيس و جيك ميزنه

با سلام

دوست عزیز ماده های جوون پسشون مثل ماده های کار بالا نمیاد ولی خوب ماده آماده حتما نباید بخونه و تاتی بده و یکی از علائم آمادگی ظاهریش بیقراری و بال بال زدن در هنگام خوندن نره و شما میتونید چندتا رشته نخ به کنار میله های قفس آویزون کنید اگه ماده آماده باشه با نخ ها ور میره و اونارو اینور و اونور میکنه.
ودر مورد دیدن یا ندیدن نر اکثرا میگن که نبینن همدیگه رو بهتره!!

موفق باشید

بندانگشتی (ها)

امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۹/۰۵، ۰۶:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 17
سپاس‌ها: 1374
879 سپاس گرفته‌شده در 194 ارسال
ارسال: #65
اولین تجربه ی جوجه کشیم پارسال با 1ماده 3ساله بود که پسش کاملا مشخص بود آماده جفت هست.اما امسال 5 ماده ی دیگه هم دارم که هیچ کدوم تا حالا جفت نخوردن و سال اولشون هست.واسه همین شک دارم.ماده هایی که دارم خیلی بی قراری میکنن و بال بال میزنن و با خوندن نر جوابشونو میدن{جیک میزنن}..آیا اینها دلایل آماده شدن ماده ی جوون هست؟جفتشون بزنم یا پسشون بالا میاد؟
و اینکه در مورد نرهای جوون هم این مورد وجود داره؟؟
۱۳۹۰/۰۹/۰۵، ۰۸:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #66
RE: نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری
سلام به نظر من چند تا نخ به قفس قناری ببند اگه با اینا دیدی که ور میره و اون توضیحاتی که دادید قناری ماده آماده است
۱۳۹۰/۰۹/۰۵، ۰۹:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 38
47 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #67
(۱۳۹۰/۰۹/۰۵، ۰۶:۳۸ ب.ظ)hamid@line نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۹/۰۵، ۰۲:۱۴ ب.ظ)علي نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزيز

با سلام

دوست عزیز ماده های جوون پسشون مثل ماده های کار بالا نمیاد ولی خوب ماده آماده حتما نباید بخونه و تاتی بده و یکی از علائم آمادگی ظاهریش بیقراری و بال بال زدن در هنگام خوندن نره و شما میتونید چندتا رشته نخ به کنار میله های قفس آویزون کنید اگه ماده آماده باشه با نخ ها ور میره و اونارو اینور و اونور میکنه.

موفق باشید
با تشكر از جنابعالي
با توجه به اينكه من گذاشتمش بيرون از اتاق و با شنيدن صداي نرها شروع به بال بال زدن كرده مي شه گفت مست هست و مي شه جفتش زد(فكر كنم سال اولشه كه مي خواد جفت بخوره)البته اينو هم بگم كه من يكم پنبه دانه گذاشتم كنار قفسش و امد با نكش يكم جويدش بعد انداختش كف قفس و ديگه سراغشم نرفت
با تشكر از شما دوست عزيز
۱۳۹۰/۰۹/۰۵، ۱۰:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #68
(۱۳۹۰/۰۹/۰۵، ۱۰:۳۲ ب.ظ)علي نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۹/۰۵، ۰۶:۳۸ ب.ظ)hamid@line نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزيز

با سلام

موفق باشید

با تشكر از جنابعالي
با توجه به اينكه من گذاشتمش بيرون از اتاق و با شنيدن صداي نرها شروع به بال بال زدن كرده مي شه گفت مست هست و مي شه جفتش زد(فكر كنم سال اولشه كه مي خواد جفت بخوره)البته اينو هم بگم كه من يكم پنبه دانه گذاشتم كنار قفسش و امد با نكش يكم جويدش بعد انداختش كف قفس و ديگه سراغشم نرفت
با تشكر از شما دوست عزيز

سلام قناری شما علائم آمادگی رو داره از چند روز قبل که میخوای جفت بره تقویتش کن و مطمئن شدی که بیشتر از این مست نمیشه جفت بزن.
موفق باشی
۱۳۹۰/۰۹/۰۶، ۰۱:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: علي ، Rasool Namdar ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 6
9 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #69
آماده بودن قناری ماده....
سلام من یه قناری ماده دارم که حدود دو سالشه هم کت میزنه هم ریزه خونی میکنه ولی تهش باد نداره انداختمش تنگ نر مست بخون نره بهش غذا میده ولی بعد دو هفته از تخم خبری نشد الان جداشون کردم ولی ماده بازم همون حالتارو داره و خیلی بیتابی میکنه لطفا یکی بهم بگه که مادم آماده هست یا نه؟
۱۳۹۰/۱۰/۱۷، ۱۲:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #70
RE: آماده بودن قناری ماده....
(۱۳۹۰/۱۰/۱۷، ۱۲:۴۷ ب.ظ)mehdirojin نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام من یه قناری ماده دارم که حدود دو سالشه هم کت میزنه هم ریزه خونی میکنه ولی تهش باد نداره انداختمش تنگ نر مست بخون نره بهش غذا میده ولی بعد دو هفته از تخم خبری نشد الان جداشون کردم ولی ماده بازم همون حالتارو داره و خیلی بیتابی میکنه لطفا یکی بهم بگه که مادم آماده هست یا نه؟

سلام

ماده شما دوره گردنش پراش کم پشت یا خالی نشده؟
اگه اینجوری که گفتم اون ماده تخم نمیزاره اگه نه بهش قطره ad3e بده 3 قطره تو نصف ابخوری 5 روز پشته سر هم هروز عوضش کن بده بهش 5 روز اب خالی دوباره 5روز ad3e وبعد 5 روز اب خالی یعنی تو 20 روز این دوز رو رعایت کن به نرتم بده واسه نطفش خوبه بعد این مدت جفتشون کن

موفق باشی
۱۳۹۰/۱۰/۱۷، ۰۱:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ayhn ، Rasool Namdar ، vahid babayi

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نشانه های جفتگیری نر و ماده Nariman 395 164,135 ۱۳۹۷/۰۵/۲۹، ۱۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  نشانه های قناری نر آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری mahdi_alavi 484 55,806 ۱۳۹۶/۱۰/۲۳، ۱۰:۱۸ ق.ظ
  چجوری قناری هارو برای جوجه کشی آماده کنیم hamid@line 27 86,057 ۱۳۹۵/۱۲/۳۰، ۰۸:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: m.56
  سوال درباره رابطه اندازه قفس با آماده شدن قناری ha_med 39 16,652 ۱۳۹۳/۰۸/۲۴، ۰۹:۲۱ ق.ظ

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان