زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۹:۰۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نشانه های قناری نر آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری

*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 88
685 سپاس گرفته‌شده در 158 ارسال
ارسال: #1
نشانه های قناری نر آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری
سلام
چطور ميشه يه قناري نر رو زودتر اماده جفتگيري كرد؟
با تشكر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۹/۰۵، ۰۸:۳۳ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۱/۰۳، ۰۲:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 25
61 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #21
از کجا بدانیم قناریه نر و ماده آماده است؟
سلام دوستان
میگم من یک جفت دارم ولی نمیدونم که آماده هستن اگه مشخصاتی داره به من بگید.

البته من نر رو داشتم و صبح تا شب هم میخواند و ماده رو آوردم و پیش هم نگذاشتم موقعه ای که ماده داخل دید نر بود نر نمی خواند ولی موقع ای که همدیگر رو نمی دیدند نر می خواند و ماده هم ریز ریز جواب میداد بعد از یک هفته انداختم پیش هم و نر دیگه هیچی نخواند و تا آهنگ قناری براشون میگذاشتم نر دنبال ماده می کرد و بال هاشون رو باز می کردن ولی ماده در حالی که بالشو باز می کرد فرار هم می کرد بعضی موقع هم نوک تو نوک می کردند ولی احساس کردم جداشون کنم بهتره برای اینکه بیشتر مست بشند.
حالا به نظر شما من جداشون کنم یا نه؟ و اگر جدا کردم از کجا بدونم آماده هستن و بعد بزارم پیش هم.
و کی میشه که موقعه ای که نر پیش ماده است نرم بخونه هر چند کم باشه.
و به چه طریق نر و ماده جفت گیری می کنند؟

مخلص همه دوستان
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۳/۰۹، ۱۰:۰۵ ب.ظ، توسط khalil.karami.)
۱۳۹۰/۰۳/۰۹، ۰۹:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، مرتضي1 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 140
272 سپاس گرفته‌شده در 101 ارسال
ارسال: #22
RE: از کجا بدانیم قناریه نر و ماده آماده است؟
با سلام به دوست عزیز
دوست عزیز مست بودن قناری نر از خواندن شدید او موفعی که قفس قناری ماده رو کنار قفس قناری نر قرار بدی معلوم میشه اگه در این موقع نر به میله های بغل قفس بچسبه و برای ماده مست خونی کنه معلوم میشه نر مست هستش و اما مست بودن ماده رو هم اگه تجربه داشته باشی با گرفتن قناری و نگاه کردن به (پس ) قناری می تونی مشخص کنی ( پس) ماده مست اندازه یک لوبیا باد کرده است ولی اگه این تجربه رو نداری از حرکات قناری ماده می تونی تا حدودی به مستی قناری ماده پی ببری مثلا وقتی قناری نر می خونه ماده ای که خیلی مست باشه خودش رو به طرف جلو خم می کنه و دمش رو بالا می ده ( در مورد الان هم که جفت دادی اگه جفت گیری قناری هارو دیدی بزار پهلوی هم باشن و اگه ندیدی جداشون کن بنظر من بزار برای فصل بعد و یا چند روزی بهشون برس و دوباره جفتشون بده اگه جای خنکی برای جفت دادن داری ! البته با در نظر گرفتن شرایطی که برات ذکر کردم )
موفق باشی
۱۳۹۰/۰۳/۱۰، ۰۸:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line ، cruel ، langarood ، مرتضي1 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

ارسال: #23
آخه موقعای که قفس هاشون پیش همه نر لال میشه
یعنی شما میگید من صبر کنم نر خودش می خونه در این شرایط
۱۳۹۰/۰۳/۱۰، ۰۸:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، مرتضي1 ، vahid babayi
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #24
با سلام

دوست عزیز با توجه به پایان فصل جوجه کشی و گرم شدن هوا (مخصوصا در منطقه شما)دیگه الان واسه جفت انداختن تقریبا دیره و بزراین واسه فصل بعد بهتره و در مورد آمادگی قناری خیلی بحث شده و اگه به اونها مراجعه کنید اطلاعات کاملی کسب میکنید ولی با توجه به توضیحاتی که دادین احتمالا اماده هستند و باید بزارین پیش هم بمونن و کاری به کارشون نداشته باشین و بعد سه چهارروز واسشون لونه بزارین

موفق باشید

:a (18):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۳/۱۰، ۰۸:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #25
RE: راهنمایی در مورد جفت کردن
(۱۳۹۰/۰۳/۰۴، ۰۱:۵۲ ب.ظ)King_Hearts نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
حالا شد درست سعي كن پنبه دوني كه ميزاري با دستت فشار بدي تا فشرده بشه خود قناري ميره چال درست مي كنه و دور چال حالت پف كرده مي شه ولي فكر كنم هنوز ماده قناريت يك كم استرس داره بگو كسي زياد دور قفس نره و خودت هم زياد بهش سركشي نكن وقتي ديدي صداي بال قناري ماده اومد برو سركشي كن ببين تخم گذاشته يا نه بيشتر قناري ها دم صبح تخم مي زارن پس وقتي قناري واسه آب خوردن بلند مي شه برو ببين چكار كرده و قفس رو پايين نيار همون بالا نگاه كن بذار سر جاش و اگه تخم نكرد تا دم غروب كاري بهش نداشته باش چون ممكن دم غروب تخم بذاره .
موفق باشيد

حالا هم نشد.!
10،12 روز گذشت ماده تخم نکرد!
منم نره رو جدا کردم رفتم یکلی پول دادم یه نر سرخ شرور گرفتم،این نر جدیده هنوز هیچی نشده میله ها قفس رو میگیره واسه ماده میخونه.
میگم ماده خوب آمادست بندازم پیشش نره رو؟
۱۳۹۰/۰۳/۱۰، ۰۹:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، vahid babayi
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #26
(۱۳۹۰/۰۳/۱۰، ۰۸:۴۰ ق.ظ)khalil.karami نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آخه موقعای که قفس هاشون پیش همه نر لال میشه
یعنی شما میگید من صبر کنم نر خودش می خونه در این شرایط

با سلام به دوست خوبم: بي تابي قناري نر تا قبل از وصال است به عبارت ديگر بعد از اينكه شما براش ماده انتخاب ميكني تا يك هفته نميخونه و اين جزو طبيعت قناري است و نگران نباش.. ولي با نظر دوستم هم موافقم كه فصل گرما در راهه و قناري شايد تولك برود مگر درجه حرارت رو 26درجه نگهداري كنيد
موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۳/۱۰، ۱۰:۴۷ ق.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۳/۱۰، ۱۰:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، khalil.karami ، hamid@line ، langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

ارسال: #27
سلام
امروز نرم یه دو سه باری سوار ماده شد
باید امیدوار باشم
که جفت گیری کردن و می خوان تخم بذارن
۱۳۹۰/۰۳/۱۰، ۰۱:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، vahid babayi
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #28
سلام
خوشم مي ياد از اون خوزستاني هاي با حال هستي .
تو پست هاي قبلي كه خيلي ها گفتن تعويض جفت انجام بده ولي حالا از كجا مطمئن هستي اشكال از نره؟؟ ممكن ماده مثل ماده اون دوستمون بخوابه ولي تخم نكنه !!! خيلي سخت تو خوزستان هنوز داري جفت مي ندازي با اين گرما سخته دماي محيط رو نگه داري.در كل اميدوارم موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۳/۱۰، ۰۲:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، soren_kiana ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #29
(۱۳۹۰/۰۳/۱۰، ۰۲:۰۳ ب.ظ)King_Hearts نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
خوشم مي ياد از اون خوزستاني هاي با حال هستي .
تو پست هاي قبلي كه خيلي ها گفتن تعويض جفت انجام بده ولي حالا از كجا مطمئن هستي اشكال از نره؟؟ ممكن ماده مثل ماده اون دوستمون بخوابه ولي تخم نكنه !!! خيلي سخت تو خوزستان هنوز داري جفت مي ندازي با اين گرما سخته دماي محيط رو نگه داري.در كل اميدوارم موفق باشيد

درود
من کوچیکتم شما لطف داری.
اول خیلی مقاومت کردم که جفت عوض نکنم(آخه یکم افت داشت)اما حالا که دیدم اون دوستمون یکماه که مادش به قول یکی از دوستان خلاص میخوابه.
دیدم عوض کردن افتش کمتره.
والا مطمئن نیستم که اشکال از نره اما با عوض کردنه یکطرفه قزیه میشه اشکال هر دو طرف رو حدس زد.
نه بابا زیاد هم سخت نیست کولر 24 ساعته روشنه ایناهم فک میکنن سیبریه!
۱۳۹۰/۰۳/۱۰، ۰۲:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali_se65 ، soren_kiana ، vahid babayi
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #30
سلام
معلوم مي شه آمادگي ماده كم بوده كه اينقدر طول كشيده .چال واسه قناريات حتما بذار و بعد از تخم گذاري دماي اتاق رو بين 24 تا 26 نگه دار .
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۳/۱۰، ۰۲:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، vahid babayi

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نشانه های جفتگیری نر و ماده Nariman 395 164,089 ۱۳۹۷/۰۵/۲۹، ۱۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری پژواک 930 288,824 ۱۳۹۶/۰۸/۱۰، ۰۳:۳۷ ب.ظ
  چجوری قناری هارو برای جوجه کشی آماده کنیم hamid@line 27 86,053 ۱۳۹۵/۱۲/۳۰، ۰۸:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: m.56
  سوال درباره رابطه اندازه قفس با آماده شدن قناری ha_med 39 16,644 ۱۳۹۳/۰۸/۲۴، ۰۹:۲۱ ق.ظ

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان