زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۲۸، ۰۳:۱۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نشانه های قناری نر آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری

*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 88
685 سپاس گرفته‌شده در 158 ارسال
ارسال: #1
نشانه های قناری نر آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری
سلام
چطور ميشه يه قناري نر رو زودتر اماده جفتگيري كرد؟
با تشكر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۹/۰۵، ۰۸:۳۳ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۱/۰۳، ۰۲:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 37 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #361
RE: قناري نر وآماده سازي آن براي جفت گيري
من به شخصه قناری های نر رو بالا میچینم و ماده هارو زیرشون و وقتی جفت میکنم بین قفس ها یک پارچه آویزون میکنم بین قفس ها که همدیگرو نبینن.تا به حال هم مشکلی پیش نیومده و جواب داده.
در ضمن اگر بذارید قناری ها کاملا مست بشن دیگه به دیگری تمایلی پیدا نمیکننو به راحتی جفت میشن
۱۳۹۳/۰۷/۰۴، ۰۲:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 399
300 سپاس گرفته‌شده در 114 ارسال
ارسال: #362
(۱۳۹۳/۰۷/۰۴، ۰۲:۲۷ ب.ظ)shahabbatista نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من به شخصه قناری های نر رو بالا میچینم و ماده هارو زیرشون و وقتی جفت میکنم بین قفس ها یک پارچه آویزون میکنم بین قفس ها که همدیگرو نبینن.تا به حال هم مشکلی پیش نیومده و جواب داده.
در ضمن اگر بذارید قناری ها کاملا مست بشن دیگه به دیگری تمایلی پیدا نمیکننو به راحتی جفت میشن

امکانش هست که مثلا یه قناری ماده رو که با صدای یه قناری نر مست شده، با یه نر مست دیگه جفت زد؟ در این صورت اگه قناری ماده بعد از جفت رفتن دوباره صدای اون قناری نر رو بشنوه مشکلی پیش نمیاد؟
۱۳۹۳/۰۷/۰۴، ۰۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: radi2657
**
عضویت ویژه

lisans
ارسال: #363
من خودم پارسال سه تا نر داشتم با۴ماده که یکی از ماده ها واقعا بدقلق بود و اصا جفت نخورد که هیچ.اما همه ی این قناری ها در یک اطاق بودند و نرها از بعد تولک یکدیگر رو نمیدیدند و گذاشتم تا ماده ها کامل مست شن جوری که با صدای نر تقریبا بخوابن و تاتی بدن.بعد جفت کردم و در همون لحظات اول جفت رفتن.مهم نیست با صدای چه نری مست بشه.مهم اینه که مست مست بشه.همین.
۱۳۹۳/۰۷/۰۴، ۰۳:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 399
300 سپاس گرفته‌شده در 114 ارسال
ارسال: #364
(۱۳۹۳/۰۷/۰۴، ۰۳:۳۰ ب.ظ)shahabbatista نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من خودم پارسال سه تا نر داشتم با۴ماده که یکی از ماده ها واقعا بدقلق بود و اصا جفت نخورد که هیچ.اما همه ی این قناری ها در یک اطاق بودند و نرها از بعد تولک یکدیگر رو نمیدیدند و گذاشتم تا ماده ها کامل مست شن جوری که با صدای نر تقریبا بخوابن و تاتی بدن.بعد جفت کردم و در همون لحظات اول جفت رفتن.مهم نیست با صدای چه نری مست بشه.مهم اینه که مست مست بشه.همین.

ممنون از راهنمایی شما. فقط یه سوال دیگه برام پیش اومد. اینکه گفتین نر ها بعد از تولک همدیگه رو نمیدیدن.
دلیل خاصی داره که نرها هم نباید همدیگه روببینن؟
۱۳۹۳/۰۷/۰۴، ۰۵:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: radi2657
**
عضویت ویژه

lisans
ارسال: #365
من اینکارو کردم.فک نکنم ببینن هم مشکلی پیش بیاد.من از بعد تولک اون پارچه ی بین قفس هارو کشیدم که بهش عادت کنن و استرس زا نباشه براشون.سلیقه ی من اونطور بود.همین.
۱۳۹۳/۰۷/۰۴، ۰۶:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #366
سلام:
صدای همدیگه رو میشنون روی هم که دید ندارند.شما با نوارهم صدا پخش کنی مادهَ آماده تاتی میده.پس وقتی ماده آماده باشه چه نری پیشش بندازی براش فرقی نمیکنه.گاهی که با سهره جفت میندازیم با صدای قناری نر تاتی میده اما سهره پشتگیری میکنه.فقط همانطور که آقا شهاب گفت بعد از جفت روی نر وماده های دیگه دید نداشته باشندکه نر یا ماده هوایی نشه.
۱۳۹۳/۰۷/۰۴، ۰۶:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 37
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #367
سلام 
ممنون از همه دوستان
مدتی هست که من عضو شدم و فقط دارم مطالعه میکنم مطالب انجمن رو .
قناری نر من تازه شروع کرده به دهن زدن و بعضی وقتا یه چیزایی میخونه . هنوز کمی پر کف قفس هست .آیا دوران تولکش تموم نشده؟ 
ماده هم خیلی بی قراری میکنه البته جدا هستن و هر از گاهی همو میبینن . 
همو صدامیزنن فقط . ماده زود تر از نر آماده بشه مشکلی پیش نمیاد؟ چقدر میتونه دوام بیاره تو امادگی؟
و اینکه چکار کنم که با هم آماده شن؟
در ضمن نر من لیمویی هست و ماده پرتغالی . نظرتون چیه ؟
ممنونم 
۱۳۹۳/۰۷/۱۱، ۰۳:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
ارسال: #368
رنگ جفتتون خوبه.اگه دما تغذیه و نوردهی یکسان باشه باهم بالا میان زمان آماده موندن ماده هم بستگی به خودش داره اما اگه احساس میکنید که مادتون دار زودتر آماده میشه از دون گرم کمتری استفاده کنید وبذارید نرتون خوب بالا بیاد و مست بشه تا نر با آواز خودش مادرو مست و آماده کنه
۱۳۹۳/۰۷/۱۱، ۰۴:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 1255
103 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #369
سلام دوست من خدمتت عرض کنم که شما باید صبر کنید که قناری نرتون خوب صاف بشه وسفت خون بشه و در بعضی موارد ماده زودتر از نر اماده میشه شما قفس ماده رو جوری قرار بده که نور کمتری بهش برسه مثلا  قفس ماده رو پایین تر از قفس نر قرار بده میتونی زیر هم بزنی. و درمورد رنگ هم عالین جوجه های خوش رنگی میدن.انشاالله موفق باشی
۱۳۹۳/۰۷/۱۱، ۰۴:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 37
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #370
(۱۳۹۳/۰۷/۱۱، ۰۴:۰۸ ب.ظ)shahabbatista نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
رنگ جفتتون خوبه.اگه دما تغذیه و نوردهی یکسان باشه باهم بالا میان زمان آماده موندن ماده هم بستگی به خودش داره اما اگه احساس میکنید که مادتون دار زودتر آماده میشه از دون گرم کمتری استفاده کنید وبذارید نرتون خوب بالا بیاد و مست بشه تا نر با آواز خودش مادرو مست و آماده کنه

واقعا ممنونم ازتون که جوابمو دادید .
منظورتون از دون گرم مثلا همون شاهدونه هست؟ چه مقدار بدم بش؟ 
و یه چیز دیگه این که صبح تا ظهر و ساعت 5 تا 9 شب هیچکی خونه نیست ولی خب بخاطر این که ساکت نباشه خونه کمی موزیک میذارم لابه لاش هم چند تا آواز قناری  .حدود 3 ساعت صبح و 3ساعت عصر . 
ایرادی نداره؟ 
جفتشون کنار همن ولی بینشون یه تیکه مقوا زدم که همو نبینن .
امروز خیلی بیشتر نر جست و خیز و جیک جیک داشت خداروشکر . 
البته ماه پیش چند روز یه بار مثلا یه ربع کامل میخوند ولی باصدای کم . منم رفتم ماده گرفتم براش که تنها نباشه و صداشو بشنوه که زود تر اماده شه . ولی کمتر شد خوندنش !!! 
دون سیاه بدم بشون ؟ یا به ماده بدم فقط؟ 
بازم واقعا ممنونم ازتون . 
۱۳۹۳/۰۷/۱۱، ۰۶:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نشانه های جفتگیری نر و ماده Nariman 395 164,685 ۱۳۹۷/۰۵/۲۹، ۱۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری پژواک 930 290,788 ۱۳۹۶/۰۸/۱۰، ۰۳:۳۷ ب.ظ
  چجوری قناری هارو برای جوجه کشی آماده کنیم hamid@line 27 86,121 ۱۳۹۵/۱۲/۳۰، ۰۸:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: m.56
  سوال درباره رابطه اندازه قفس با آماده شدن قناری ha_med 39 16,779 ۱۳۹۳/۰۸/۲۴، ۰۹:۲۱ ق.ظ

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان