زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۱۰:۱۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نظافت پرنده

*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 196
198 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #1
نظافت پرنده
درودبه همه ی دوستان.به نظردوستان کاغذپهن کردن کف قفس پرنده کاره صحیحی است یا موجب قارچ وبیماری میشه وایا علتی داره که از کاغذ استفاده میکنند.ممنون از دوستان
۱۳۹۰/۰۵/۱۳، ۰۹:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: p_ansari ، mohammad20101368 ، Arjon
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #2
RE: نظافت پرنده
با سلام
دوست عزیز اینکار برای نظافت قفس وشما باید کاغذ کف قفسو سه روز یکبار تعویض کنی در غیر این صورت خود کاغد منبع میکروب میشه
۱۳۹۰/۰۵/۱۳، ۰۹:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yory ، p_ansari ، mohammad20101368 ، soren_kiana ، Arjon
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #3
(۱۳۹۰/۰۵/۱۳، ۰۹:۵۰ ق.ظ)yory نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درودبه همه ی دوستان.به نظردوستان کاغذپهن کردن کف قفس پرنده کاره صحیحی است یا موجب قارچ وبیماری میشه وایا علتی داره که از کاغذ استفاده میکنند.ممنون از دوستان

با سلام

کاغذ پهن کردن یه جورایی خوبه هم کفی قفس تمیز میمونه و هم باعث میشه آب فضولات پرنده جذب اون بشه و کف قفس زیاد خیس نباشه و طبق گفته دوستمون نباید دیر به دیر عوضش کنین

موفق باشید
:a (18):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۵/۱۳، ۰۱:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: p_ansari ، mohammad20101368 ، soren_kiana ، Arjon
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #4
بهتر است از کاغذ استفاده نکنید و مقداری وقت خود را صرف تمیز نگهداشتن محیط قناریها کرده و کف قفس را بشویید اما اگر اصرار به استفاده از کاغذ دارید هرگز از روزنامه و یا کاغذهایی که نوشته چاپی دارند استفاده نکنید زیرا قناریها از آنها خورده و ممکن است مبتلا به بیماریهای گوارشی بشوند.
۱۳۹۰/۰۵/۱۵، ۱۲:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #5
سلام
من هم با استفاده كردن از كاغذ كاملا مخالف هستم يك نكته ريز وجود داره بيشتر پرنده هاي قفسي عادت داره در يك نقطه خاص فضله بندازن و اگه يادتون بره كاغذ رو عوض كنيد ديگه جايي براي كشيدن رطوبت توسط كاغذ وجود نداره و محل خيلي عالي ميشه براي رشد موجودات كثيف و مضر جسارت به دوستان نشه ولي گذاشتن كاغذ يك نوع تنبلي براي تميز كردن قفس من خودم يك كارتك گذاشتم كنار شير آب روي حيات و جمعه تا جمعه با كارتك و شستن كف قفس رو تميز مي كنم اگه هم نتونستم و وقت نكردم كثيفي كف قفس به صورت خشك شده است نه يك كاغذ كپك زده.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۵/۱۵، ۰۷:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #6
با سلام مجدد

بر طبق گفته دوستان اگه کسی شرایطش رو داشته باشه که کف قفس رو مرتب بشوره البته که خیلی بهتره
و من هم گفتم که کاغذ گذاشتن هم شرایطی داره که مهمترینش اینه که زود به زود عوضش کنن و اگه کسی باشه که اونقدر دیر کف قفس رو تمیز کنه که کپک بزنه بهتره که اصلا قناری نخره چون هر حیوون و یا پرنده ای رسیدگی میخواد و بیحوصله گی باهاش جور در نمیاد من هم خودم مثل کینگ عزیز یه کاردک دارم که با اون کف قفس هارو میتراشم و یه برس که بعد از تراشیدن ، کفی رو با اون و آب داغ میشورم.
:a (18):

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۵/۱۵، ۱۰:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 46
19 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #7
سلام
من هم هر دو رزو یک بار کف قفس با کارتک میتراشم و هر سه هفته یا دو هفته یک بار میشورمش و بهنظرم اینجوری بهتره و از کاغذ استفاده نمیکنم
۱۳۹۰/۰۵/۱۵، ۰۲:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line ، mohammad20101368 ، soren_kiana
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 130
162 سپاس گرفته‌شده در 51 ارسال
ارسال: #8
من همیشه روزنامه میذارم و چون تو قفس جوجه پران هستند یکروز در میان روزنامه ها را عوض کرده و آخر هفته هم کلا وسایل قفس و دونه خوری ها را تمیز می کنم . اگه به فکر تکثیر از قناری هستین بهترین موقع رسیدن به پرنده ها توی تابستون.
۱۳۹۰/۰۵/۱۵، ۰۹:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، soren_kiana
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 355
298 سپاس گرفته‌شده در 145 ارسال
ارسال: #9
درود دوستان: من هم با حرفاتون موافقم من خودم از کاغذ مخصوص استفاده میکنم که بیشتر پلاسکو ها دارن البته تو شهر ما.و هر روز یک بار یا دو روز یک بار کاغذ عوض میشه و کف قفس با آب داغ شسته میشه .ولی اگه میخوایی کاغذ بزاری و هفته ایی یک بار عوض کنی فایده ایی نداره.روله دردت و جونم عزیزم و حرفه برارت گوش به[/size]. من هم همشهری شما هستم ولی قم زندگی میکنم.موفق باشی
۱۳۹۰/۰۵/۱۷، ۰۷:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، soren_kiana
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 196
198 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #10
درودبه عزیزان.بعضی موقع ها میبینم حتی پرنده بازهای حرفه ای هنگام تمیزکردن پرنده دانه های کف قفس وروی زمین برمیدارندوجمع میکنندوقتی زیادشدتمیز میکنند(به قول خودمون بادمیدند)وبدون سشست وشو دانه دوباره به پرنده میدن حالا گردوغبار یه طرف وکارخرابی پرنده هایه طرف توی دانه ها وبقیه آلودگی ها یه طرف .وقتی بهشون میگی جواب میدن پرنده میدون چی بخوره وآشغال نمی خوره(مدفوع).کلااین کاردرسته ومیشه روی جون پرنده ریسک کردکه مریض نمیشه؟آیافلسفه این کاردرسته که دانه گرونه واین کاریه نوع صرفه جویی؟ممنون ازهمه ی اساتید
۱۳۹۰/۰۶/۰۲، ۰۲:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان