زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۵:۰۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نظرات برای اصلاح نژاد رسمی بلند

*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #1
نظرات برای اصلاح نژاد رسمی بلند
با سلام
دوستان و اساتید تجربیات اموزنده خودشونو در مورد رفع و به حداقل رساندن نقایص رسمی بلند در نسل بعد از جوجه کشی و راهکارها و نظرات مفیدشونو در مورد اصلاح نژاد بیان کنند با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۴، ۱۲:۰۳ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۱/۰۸/۰۲، ۱۱:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 169
431 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #2
RE: نظرات برای اصلاح نژاد رسمی بلند
با سلام و با تشکر بسیار زیاد از جناب نظمی بابت ایجاد این پست و طرح چنین مطلبی.پستم یه مقدار اسپم محسوب میشه و بابتش از همه بزرگواران پوزش می طلبم.اما با توجه به شناختی که از بچه های انجمن دارم میدونم که چه تعدادشون عاشق این نژادن و اغلبشون تجربه زیادی در این مورد دارن.به نظر بنده طرح هر مطلبی حتی مسایلی که باعث شکست فرد در ایجاد اصلاح در نسل های اینده شده هم میتونه کاربرد داشته باشه.بنده به شخصه به دلیل علاقه وافرم به این نژاد و عدم اطلاع کامل در این مورد باعث این مسئله شده که هزینه های هنگفت کردم و به شکست های بزرگ رسیدم و یا راه رو کاملا اشتباه رفتم.در نتیجه بیشتر به سمت یورک و نژادهای اینچنینی که تکامل خودشونو پیدا کردن رفتم.
اما چرا این همه تلاش و زحمت باید به هدر بره و به جای رسیدن به نژادی که مورد علاقه همه ایرانیان و دوستداران قناری هست بخوایم این انرژی رو در نژاد دیگه بذاریم که البته این کار رو اصلا نفی نمیکنم.از همه اساتید خواهش میشه که با در میون گذاشتن تحربیاتشون در این مورد مخصوصا که فصل جوجه کشی نزدیکه به اصلاح این نژاد کمک کنیم و شاید بشه گفت انحصار این نژاد رو مقداری بشکنیم که هرچند کسانی هم که به تعبیر اشتباه من به انحصار رسیدن دارن نون زحماتشون رو میخورن ولاغیر.حتی میشه از اولین قدم شروع کرد که میشه انتخاب جفتی که بشه با اون به خلوص بیشتری در نسل اول جوجه هاشون رسید حالا با عکس و روشهای مفید.بابت اطاعه کلام عذر خواهی میکنم اما حیف دیدم این پست در همچین انجمنی مهجور بمونه.منتظر اولین قدم هستیم
یا علی
۱۳۹۱/۰۸/۰۴، ۰۲:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #3
دورود
من امیدوارم اقا نوید که استاد این نوع نژاد هستن (عکس هایی که از قناریهاشون تو سایت گذاشتن گواه این مدعاست) مارو از تجربیاتشون بی نصیب نکنن شاید روزی ماهم تونستیم از این نژاد تکثیر کنیم گرچه توقع زیادی هست اما بنده منتظرم که ایشون در این تاپیک مفصل چیزهایی روکه بلدن و تو این سالها تجربه کردن بیان کنند

با تشکر از نوید دوست خوبم
۱۳۹۱/۰۸/۰۴، ۱۱:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، Navid_IT
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #4
سلام
امیر جان شما لطف دارید , من در خدمت دوستان هستم و تا اونجائیکه بتونم همکاری می کنم...البته دوستان دیگر هم در این زمینه بسیار موفق هستند که من تقاضا دارم اون دوستان هم همکاری کنند.
در مرحله اول باید مشخصات رسمی رو بشناشیم تا بعد بریم سراغ موارد بعدی و سوالات دوستان.

مشخصات قناری رسمی بلند اصیل :

تنه كشیده و باریك با طول مناسب (مانند قناری زیر)

طول مناسب دم ( به اندازه دم این قناری دقت کنید,حدودا 11 سانتی متر است,قناری رسمی بلند باید بالای 10 سانت دم داشته باشد)

پاهای بلند

كله كوچك ودارای گردن نمایان

بال چسبیده به تنه با طول مناسب

زاویه ایست بین 45 تا 60 درجه (عکس زیر مربوط به قناری 10 میلیونی معروف هستش)

عدم برآمدگی در ناحیه سینه پرنده

نداشتن ابرو
(قناری بدون ابرو)

(قناری با ابرو)

اگر پرهای دم قناری باز باشد یا به اصطلاح قاشقی باشد خیلی بهتره (مانند عکس زیر)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۰۵، ۰۳:۴۳ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۰۸/۰۵، ۱۱:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #5
سلام اقا نوید سوالایی داشتم اگه محبت کنید پاسخ بدین ممنون میشم
داشتن ابرو مزیت محسوب میشه یا نقص؟

و همینطور که میدونی رسمی بلند یکسر از یورکشایر داره حالا برای بدست اوردن یک رسمی بلند باید یورک رو با رسمی جفت کرد یا دو رسمی بلند رو باهم؟
۱۳۹۱/۰۸/۰۶، ۰۲:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
ارسال: #6
(۱۳۹۱/۰۸/۰۶، ۰۲:۳۴ ب.ظ)امیر محمدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و همینطور که میدونی رسمی بلند یکسر از یورکشایر داره حالا برای بدست اوردن یک رسمی بلند باید یورک رو با رسمی جفت کرد یا دو رسمی بلند رو باهم؟
سلام امیر جان
داشتن ابرو یک نقص محسوب میشه در قناری رسمی بلند.
به نظر من برای اینکه جوجه بهتری بگیری و با نواقص کمتر , بهتره دوتا رسمی بلند رو باهم جفت کنی.(البته نباید هر دو معایب مشترک داشته باشن)
قناری یورک ابرو داره و سر و سینه کلفتی هم داره و احتمالش زیاده که این نواقص به جوجه ها هم منتقل بشه حتی اگر با ماده نازک و بدون ابرو جفت بره...
به نظر من قناری یورک به درد جیبر میخوره برای گرفتن جوجه کشیده بلند
۱۳۹۱/۰۸/۰۶، ۰۳:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 169
431 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #7
(۱۳۹۱/۰۸/۰۶، ۰۳:۲۸ ب.ظ)Navid_IT نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۸/۰۶، ۰۲:۳۴ ب.ظ)امیر محمدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام امیر جان
به نظر من برای اینکه جوجه بهتری بگیری و با نواقص کمتر , بهتره دوتا رسمی بلند رو باهم جفت کنی.(البته نباید هر دو معایب مشترک داشته باشن)
قناری یورک ابرو داره و سر و سینه کلفتی هم داره و احتمالش زیاده که این نواقص به جوجه ها هم منتقل بشه حتی اگر با ماده نازک و بدون ابرو جفت بره...

با عرض سلام خدمت دوست گرامی نوید جان عزیز
نوید جان ایا خودتون به شخصه تجربه ای در زمینه جفت کردن یورک و جیبر داشتین و تا بحال این کارو انجام دادین؟
فکر میکنم با این وضعی که داره پیش میره زحمت این تاپیک کلا گردن خودتون افتاده و تمام پاسخ ها با خودتونه.بایت این موضوع اولا که تشکر ویژه از طرف خودم و بقیه دوستان ازت میکنم و دوما از بقیه اعضای انجمن هم خواهش میکنم اطلاعات خودشونو با ما در میون بذارن
۱۳۹۱/۰۸/۱۰، ۰۹:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Navid_IT ، maryam_sh
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #8
با سلام
اقا نوید نظرتون در مورد جفت زدن دو قناری رسمی بلند کلاس c چیه از پشت ماده تا حدودی اطلاع دارم طول مادر ماده بالای 25 سانتیمتر و از پشت نر هم بی اطلاع هستم و امیدوارم با تغذیه مناسب بتونم تا حدودی نسل بعدیشون ( کوتاهی دم ) رو بهبود ببخشم و در اینده هم قصد دارم با نژاد های بهتر شروع کنم امیدوارم تجربه دوستان هم بتونه کمک کنه با تشکر
۱۳۹۱/۰۸/۱۰، ۱۰:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
ارسال: #9
(۱۳۹۱/۰۸/۱۰، ۰۹:۵۰ ب.ظ)mehran_j نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۸/۰۶، ۰۳:۲۸ ب.ظ)Navid_IT نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام امیر جان

با عرض سلام خدمت دوست گرامی نوید جان عزیز
نوید جان ایا خودتون به شخصه تجربه ای در زمینه جفت کردن یورک و جیبر داشتین و تا بحال این کارو انجام دادین؟
فکر میکنم با این وضعی که داره پیش میره زحمت این تاپیک کلا گردن خودتون افتاده و تمام پاسخ ها با خودتونه.بایت این موضوع اولا که تشکر ویژه از طرف خودم و بقیه دوستان ازت میکنم و دوما از بقیه اعضای انجمن هم خواهش میکنم اطلاعات خودشونو با ما در میون بذارن
سلام امیر جان
من در خدمت شما و دوستان هستم
باید خدمتت عرض کنم که خیر من تا حالا یورک رو با جیبر جفت نزدم...نمی دونم چرا نسبت به این امر علاقه ای در خودم نمی بینم !:basa (58):

(۱۳۹۱/۰۸/۱۰، ۱۰:۰۸ ب.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
اقا نوید نظرتون در مورد جفت زدن دو قناری رسمی بلند کلاس c چیه از پشت ماده تا حدودی اطلاع دارم طول مادر ماده بالای 25 سانتیمتر و از پشت نر هم بی اطلاع هستم و امیدوارم با تغذیه مناسب بتونم تا حدودی نسل بعدیشون ( کوتاهی دم ) رو بهبود ببخشم و در اینده هم قصد دارم با نژاد های بهتر شروع کنم امیدوارم تجربه دوستان هم بتونه کمک کنه با تشکر

سلام
nazmie عزیز شما خودتون استادین
بنده جسارت می کنم و جواب میدم,ببخشید
جفت زدن دو کلاس C ایرادی نداره و ممکنه جوجه هایی بدن که به مراتب بهتر از خود نر و ماده باشه , از این جهت خدمتتون عرض می کنم که خیلی مواقع پیش میاد که شما یه قناری کلاس c می خرین که بعلت کوتاهی دم و هیکل در این راسته قرار گرفته اما ممکنه که نر و مادش رسمی بلند کلاس B و با حتی کلاس A باشن !
همونطور که می دونین ممکنه از توی یه لونه مثلا 2 تا جوجه خیلی خوب بشن و جوجه آخر ریز بشه...برای همین این موضوع خیلی مهمه که شما از پشت حیوون باخبر باشین.
اگر هر دو قناری دارای نقص مشترک نیستند , جفت کردنشون بلامانع هستش...
بازم ببخشید جسارت من رو.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۱۱، ۰۱:۱۲ ق.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۰۸/۱۱، ۰۱:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 353
554 سپاس گرفته‌شده در 151 ارسال
ارسال: #10
(۱۳۹۱/۰۸/۰۵، ۱۱:۳۲ ق.ظ)Navid_IT نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
امیر جان شما لطف دارید , من در خدمت دوستان هستم و تا اونجائیکه بتونم همکاری می کنم...البته دوستان دیگر هم در این زمینه بسیار موفق هستند که من تقاضا دارم اون دوستان هم همکاری کنند.
در مرحله اول باید مشخصات رسمی رو بشناشیم تا بعد بریم سراغ موارد بعدی و سوالات دوستان.

مشخصات قناری رسمی بلند اصیل :

تنه كشیده و باریك با طول مناسب (مانند قناری زیر)

طول مناسب دم ( به اندازه دم این قناری دقت کنید,حدودا 11 سانتی متر است,قناری رسمی بلند باید بالای 10 سانت دم داشته باشد)

پاهای بلند

كله كوچك ودارای گردن نمایان

بال چسبیده به تنه با طول مناسب

زاویه ایست بین 45 تا 60 درجه (عکس زیر مربوط به قناری 10 میلیونی معروف هستش)

عدم برآمدگی در ناحیه سینه پرنده

نداشتن ابرو
(قناری بدون ابرو)

(قناری با ابرو)

اگر پرهای دم قناری باز باشد یا به اصطلاح قاشقی باشد خیلی بهتره (مانند عکس زیر)

نوید جون کاکو این قناری ها همش ماله خودت هست ؟
۱۳۹۱/۰۸/۱۱، ۱۱:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان