زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۲:۳۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نظرات برای اصلاح نژاد رسمی بلند

*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #1
نظرات برای اصلاح نژاد رسمی بلند
با سلام
دوستان و اساتید تجربیات اموزنده خودشونو در مورد رفع و به حداقل رساندن نقایص رسمی بلند در نسل بعد از جوجه کشی و راهکارها و نظرات مفیدشونو در مورد اصلاح نژاد بیان کنند با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۴، ۱۲:۰۳ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۱/۰۸/۰۲، ۱۱:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 14
29 سپاس گرفته‌شده در 11 ارسال
ارسال: #21
RE: نظرات برای اصلاح نژاد رسمی بلند
با سلام خدمت دوستان عزیز
بنده تازه در این سایت عضو شدم و مدتی هست که به پرورش رسمی بلند مشغول هستم فقط امسال بعلت مسافرت دو ماهه خارجی که داشتم مجبور شدم که قناریهامو رد کنم و انشالله از سال اینده دوباره شروع میکنم.
در مورد رسمی بلند به دوستانی که علاقه مندند اقدام به پرورش این نزاد کنند چند تا نکته پیشنهاد میکنم:

۱-هیچوقت با قناری خیلی گرون شروع نکنید لا اقل برای سال اول اینکارو نکنید ترجیحا قناری کلاس c بخرید.

۲-حتما جوجه بخرید چرا که قناریهای رسمی بلند خیلی حساستر از رسمی معمولی هستند و اگر صاحب قبلی غذای خاصی به قناریها میداده که شما بی اطلاع باشید ممکنه قناری بی موقع بره تو لک و یا حتی مریض بشه که بقول قناری بازها قناری باطل میشه.
اگر در اردیبهشت ماه جوجه خریداری کنید به جیره غذایی شما و همچینین اب و هوای منطقه شما عادت خواهد کرد و مشکلی پیش نخواهد امد.

۳-حتما رنگهای تیره بخصوص سبز و ابلق سبز بخرید چون خیلی مقاومتر و یا به اصطلاح محکمترند.

۴-داشتن قناری پرستار ترجیحا دو ساله از واجبات است که قناریهای پرستار هم بهتره قناریهای سینه دار و برنگ سبز یا تو سرخ باشند.

۵-دقت داشته باشید که قناریهای رسمی بلند خیلی حساسترند و در جیره غذایی انها خیلی بیشتر باید دقت کرد و از افراد با تجربه استفاده کرد.
۱۳۹۳/۱۱/۰۱، ۱۲:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا ، karaz ، jorahim ، nazmi
*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 8
سپاس‌ها: 72
63 سپاس گرفته‌شده در 21 ارسال
ارسال: #22
دوستان عزیز  عنوان مطرح شده اصلاح نژاد رسمی بلند گذاشته شده ومیدونید که اصلاح نژاد یک عنوان بسیار تخصصی و علمیه شاید کار مراکز تحقیقی ودانشگاهی باشد،در هر صورت اگه اطلاعات در این زمینه داریم مطلب بگذارید . واز مطالب دیگه در جای خودش به آن اشاره بشه.کسی که این سوال رامطرح می کنه قطعا باید از پرورش آن اطلاع داشته باشه و نه به دیده یک مبتدی ساده به آن نگاه بشه  ، اول نگهداری و تکثیر و ... یادگرفته، بعد به فکر کارهای خلاقانه و اصلاح میفته و اولین قدم انتخاب یک جفت نر وماده مناسب از حیث رنگ ، اندازه ، سابقه فامیلی، جثه.سن و ... که میتونه محور بحث اولیه قرار بگیره تا مراحل پیشرفته وتکمیلی  اصلاح قد ، رنگ ، نحوه هیبرید گیری وبرگشت با والد و فرزند و ... بتونه از ابعاد تخصصی ،محاسن ومعایب ان مطرح بشود.و الی ماشا الله مطلب که دوستان زحمت بکشند و فنی و علمی راهنمائی کنند.
۱۳۹۳/۱۱/۰۱، ۰۱:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، محمدمهدی ، هیوا
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 14
29 سپاس گرفته‌شده در 11 ارسال
ارسال: #23
همونطوری که گقتید اصلاح نژاد یه کار تخصصیه و احتمالا مربوط به دانشمندان ژنتیک و یا پرنده شناسان میباشد و در ثانی سالها زمان نیاز هست که بشه در یک نژاد حتی اصلاح کوچیکی انجام بشه و اصولا اصلاح نژاد در طی چند نسل انجام میشه.
من فکر کنم دوستمون که این تاپیک رو ایجاد کردن منظورشون این بوده که چطور میشه جوجه های رسمی بلند کم عیب تر و اصیلتر بدست بیاریم
۱۳۹۳/۱۱/۰۱، ۰۸:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان