زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۴:۴۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نظر راجب سهره صید شده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 10
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #1
نظر راجب سهره صید شده
سلام لطفا نظراتتون رو راجب به این سهره بگین و در ضمن ارزش دهن اوردن داره؟ اینم بگم که صید شده هست و سه هفتس دارمش که هفته پیش سرما خورده بود و به لطف اقای سی مرغ و با راهنمایی هاشون الان حالش خوب شده خدا رو شکر
اینم عکساش
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۵/۱۰/۰۱، ۰۷:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ناصر فتاحی
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #2
RE: نظر راجب سهره صید شده
سلام 
لطفا بفرمایید این سهره ماله کجاست ؟ 
۱۳۹۵/۱۰/۰۲، ۰۱:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #3
سلام
من اینو از کل موشیر توی شیراز خریدم فکر میکنم مال اطراف همین شیراز باشه
۱۳۹۵/۱۰/۰۲، ۰۴:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #4
سلام 
سهره خوبیه مبارک باشه . فقط یه نی براش بذار وسط قفسش . و اگر بتونی تو یه قفس تمیزتر بندازیش بهتره چون زنگ زدگی های قفس ممکنه با نوکش با میله های قفس بازی میکنه خدای نکرده موجب مسمومیت و مریضی بشه . 
در هر صورت فعلا کل دی و بهمن بذار یه میخ باشه و فقط دون بخوره و قوی بشه اصلا هم جابجاش نکن تا اسفند ماه یا حتی بهتره تاشب عید تکونش ندی که فقط بخوره و قوی بشه و به شرایط قفس عادت کنه جایی بزنش که رفت و آمد هم باشه البته جای خیلی شلوغ نزنش چون پس میره ولی جای خیلی خلوت و سوت و کور هم نباشه حداقل جایی باشه که خودت زیاد اونجا رفت و آمد داشته باشی تا کم کم ترسش هم کمتر بشه . بعد یه دفعه ببرش بیرون (البته یه روز که هوا بهاری باشه )مثلا روی پشت بوم تا بترکونه و دهن باز کنه اگر دیدی آوازش و خوندنش رو دوست داری نگهش دار برای عید بعد یعنی 97 اونوقت میشه سهره . هم خیلی بیشتر میخونه و هم خیلی بلندتر شاید دوبرابر بلند تر میخونه اگر بهش خوب برسی ولی سعی کن یه قفس خوب براش بخری البته همین اندازه باشه برای وحشی خوبه تا کامل رام بشه . دمش هم خراب شده . بره تولک و پر جدید و دم دربیاره خوش تیپ تر میشه .  
۱۳۹۵/۱۰/۰۲، ۰۷:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ارسال: #5
سلام قابل شما رو نداره
ممنون از راهنمایی های شما میخواستم بدونم به چه شکل آواز خوندن یادش بدم فعلا دارم یه صدای سهره سیوندی براش میزارم که خیلی باهاش حال میکنه خود سهره مثلا از ساعت چند تا ساعت چند براش آواز بزارم تا بهتر یاد بگیره و دهن بیاد و یه چیزی از یکی شنیدم اگه چوب بزارم وسط قفسش باعث تنبلی سهره میشه ایا این حقیقت داره؟ و یه خواهش دیگه اگه دارین یه آواز خیلی خوب بهم بدین تا براش بزارم ممنون میشم و یه چیز دیگه تقریبا این سهره چند سالشه؟
۱۳۹۵/۱۰/۰۲، ۰۸:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #6
سلام خواهش میکنم قربان 
برای یادگیری آواز بهتره روی جوجه کال کار کنید البته وحشی هم میشه ولی خیلی زحمت داره و فوت و فن زیاد داره برای کسی که تازه پرنده بازی رو شروع کرده من توصیه نمیکنم ولی در هر صورت اگر میخوای یاد بگیری قسمت آموزش آواز سهره رو مطالعه کنید .
چوب براش بذارید بهتره . تو این سایت کلی آواز خوب وجود داره سرچ کنید و قسمت های مربوط به آواز رو مطالعه کنید .
سنش رو با عکس و فیلم نمیتونم بگم باید از نزدیک ببینم اونم تازه دقیق نمیشه گفت یعنی حدسی میشه گفت فقط . 
۱۳۹۵/۱۰/۰۲، ۱۰:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، gholizadeh ، امید رعدوبرق
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #7
(۱۳۹۵/۱۰/۰۲، ۰۸:۵۴ ب.ظ)امید رعدوبرق نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام قابل شما رو نداره
ممنون از راهنمایی های شما میخواستم بدونم به چه شکل آواز خوندن یادش بدم فعلا دارم یه صدای سهره سیوندی براش میزارم که خیلی باهاش حال میکنه خود سهره مثلا از ساعت چند تا ساعت چند براش آواز بزارم تا بهتر یاد بگیره و دهن بیاد و یه چیزی از یکی شنیدم اگه چوب بزارم وسط قفسش باعث تنبلی سهره میشه ایا این حقیقت داره؟ و یه خواهش دیگه اگه دارین یه آواز خیلی خوب بهم بدین تا براش بزارم ممنون میشم و یه چیز دیگه تقریبا این سهره چند سالشه؟

سلام
دهن سهره سيوندي را به جوجه هم نمي تونيد ياد بديد چه برسه به اين سهره كه بالغ شده Emo_im_winking سهره بالغ دهن بر نميداره .
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۰/۰۴، ۰۹:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: امید رعدوبرق
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #8
سلام 
سهره بالغ اگر یکی باشه و هیچ پرنده دیگری هم توی اون خونه نباشه وقتی که بپیچیدش و براش دهن بذارید حتما دهن میگیره شاید با یکبار پیچوندن و تولک اول نگیره ولی تو لک دوم حتما میگیره به شرطی که توی یه خونه تک باشه و هیچ پرنده دیگری هم توی اون خونه نباشه و تمام این دوسال یه میخ باشه و اصلا جابجاش هم نکنید . در واقع باید بخوابونیش زیر دهن و دوسه بار بپیچونیش و براش دهن بذارید . دهن خیلی سخت تر از سیوندی هم میگیره . شک نکنید . منتها زحمت داره و بیشترش هم صبر و اراده فولادین هست که باید حداقل دوسال کامل روی یه پرنده وقت و عمر بذارید و جای خاص میخواد که ساکت باشه . برای همین من گفتم به کسی که تازه پرنده بازی رو شروع کرده توصیه نمیکنم .   
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۰۴، ۰۹:۵۸ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۰/۰۴، ۱۱:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
*
کاربر انجمن

ارسال: #9
ممنون از شما بعد یه چیزی چیکار کنم این سبزی و میوه بخوره اخه میزارم جلوش بعد میام میبینم همونجوری هست هیچی نخورده مثلا ظهر میزارم جلوش عصر میام میبینم داره له میشه میندازمش دور اصلا غیر شاهدونه و اب چیزی نمیخوره چیکار کنم بخوره چیزای دیگه مصل میوه و سبزی و این چیزا
۱۳۹۵/۱۰/۰۴، ۰۴:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #10
سلام 
کاملا طبیعیه . علتش اینه هنوز به زندگی در قفس عادت نکرده و تازه صید هست . هیچ چاره ای نیست مگر اینکه بهش زمان بخوره برای شب عید بهتر میشه . این چون وحشی بوده فقط آب و دون و مولتی ویتامین هفته ای یکبار بسش هست و اصلا کم نمیاره 
یه تولک بره بیاد بهتر میشه . برای عید 97 میشه سهره تازه به شرطی که خوب بهش رسیدگی کنی از نظر تغذیه و جاش خوب باشه و خوب رامش کنی و گشت بخوره و همه نکات سهره بازی رو رعایت کنی . کلا سهره همینه چه جوجه باشه چه وحشی خودت باید بکنیش سهره و این یه کار هنریه و زحمت داره مثل قناری نیست که از اول هرچی باشه تا آخر همونه . موفق باشی 
۱۳۹۵/۱۰/۰۴، ۰۵:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان