زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۳:۳۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نظر سنجی در مورد عوارض داروها و مکملها

**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #1
نظر سنجی در مورد عوارض داروها و مکملها
با عرض سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی علت ایجاد این مطلب این بود که چند وقت پیش بعد از مصرف آیورمکتین تزریقی برای جوجه سهره قناریم مشکلات پوستی شدید پیش آمد بعد مشقتهای زیاد یه دکتر پیدا کردم که مخصوص بیماریهای قناری بودن((دکتر جابری)) ایشان علت رو مصرف این دارو دانستند وگفتن حساسیت موجب این پدیده گشته که باید از داروی مشابه همین مخصوص قناری استفاده کرد نه تزریقی از دوستانی که از داروها ومکملهای که برای پرندهایشان استفاده کردن وبه هر دلیل ناسازگاری دیدن یا تفییراتی خاصی ندیدن از اون دارو اعم از ایرانی وخارجی بیان کنن تا اگه دوستان دیگر خواستن از اون داروبرای درمان پرندشون استفاده کنن با عوارض وموارد این چنینی آشنا باشند وآمادگی داشته باشن تصمیم عاقلانه ای در مورد رفع مشکل بگیرن از تمام دوستانی که این مطلب رو میخوانن خواهش میکنم حتی یه نکته کوچک رو اگه دیدن بیان کنن تا دوستان واساتید در موردش نظر بدن وبه یه جمع بندی کلی برسیم که چه داروی چقدر مفید بوده وچه عوارضی دارد وچقدر مضر یا بی تاثیر ممنون از حمایت بی دریغ شما

با سلام ممنون از همه که تا به الان نظر دادن فکر میکنم اگه دوستان بیشتری شرکت کنن موضوع مفیدی بشه مطلب دوم اینکه از داویی که استفاده کردید :1نام دقیق اون دارو 2نام شرکت سازنده 3 محصول کدام کشور 4 بمنظور چه حیوانی ساخته شده 5 در مورد خوراکی بودن دارو یا تزریقی در صورت خوراکی بودن قطره یا پودر اگه هر تجربه ای در مورد این بحس دوستان دارن لطف کنن عنوان بفرمایند بطور مثال آیورمکتین هم خوراکی داره هم تزریقی هم برای حیوانات کوچک ساخته شده هم برای دام وحیوانات بزرگ اگه دوستانی لطف کردن پاسخ دادن براشون این امکان هست که موارد بالا رو ویرایش کنن من واقعا ممنون همگی اونها میشم وفکر میکنم این مسئله باز بشه خیلی بهتر میتونیم از دارو ها برای پرندگانمان که بخشی از خانواده و زندگی روز مره و ماهست استفاده کنیم
««««بـــــــا تــــــــــشکر از همـــــــــه خـــوبان «««««
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۲۸، ۰۳:۵۹ ب.ظ، توسط محمد جلالی.)
۱۳۹۱/۰۸/۲۸، ۱۲:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 330
76 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #2
RE: نظر سنجی در مورد عوارض داروها و مکملها
با سلام من از ایوکتین استفاده کردم ساده بگم در مورد اون سهرهاییکه استفاده کردم اون سهرها دیگه بدرد نمیخورن
۱۳۹۱/۰۸/۲۸، ۰۲:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #3
(۱۳۹۱/۰۸/۲۸، ۰۲:۱۲ ب.ظ)mehran222 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام من از ایوکتین استفاده کردم ساده بگم در مورد اون سهرهاییکه استفاده کردم اون سهرها دیگه بدرد نمیخورن
سلام
لطفا ساده نگوييد مفصل بگوييد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۸/۲۸، ۰۲:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #4
همانطوری که در یکی از تاپیکها هم قبلاً گفتم بنده برای تعداد زیادی قناری استفاده کردم که درصد کمی از قناریها (حدود 3 درصد ) با مشکل عدم تعادل روبرو شدند
۱۳۹۱/۰۸/۲۸، ۰۲:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #5
سلام من هم در استفاده از این دارو در گذشته به مشکل برخوردم و اونم همین عدم تعادل بود که ایشون عرض کردند.
حدود 30 تا قناری داشتم که 3 از اونها با این مشکل روبرو شدن و هیچوقت هم خوب نشودن...
۱۳۹۱/۰۸/۲۸، ۰۳:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #6
سلام.البته منظور دوستمون دهنباز فقط اورمکتین نیست تمام داروها و مکملهای ایرانی و خارجی هستند که دوستان برای پرندهاشون استفاده میکنن.من اورمکتین رو برای حدود سی تا سهره و پانزده تا قناری استفاده کردم و هیچ عوارضی ندیدم ولی دوستم دهنباز وحشتناک با عوارض مواجه شد.بهتر دوستان تجربیاتشون رو درمورد داروهای پرکاربرد مثل دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و محصولات تابرنیل و بیوتکنیک و ... لطف کنن و بگن.با تشکر
۱۳۹۱/۰۸/۲۸، ۰۳:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 2476
574 سپاس گرفته‌شده در 146 ارسال
ارسال: #7
با سلام و احترام خدمت دوستان
بنده هم 2 سال گذشته از این دارو استفاده کردم سه تا از پرنده هام که از نژاد جیبوس بودند مشکل تعادل و ایستادن پیدا کردند بعد از 8 ماه مداوا و رسیدگی هیچ فرقی نکردند در حال حاضر هر سه پرنده را به یکی از دوستان دادم تا بهشان برسد ولی به گفته ایشان هیچکدام نشانه ای از بهبودی ندارند نمیدانم چه کسی این داروهای مضر را تولید و با برچسب قلابی وارد بازار میکند،خداوند انصاف بدهد:basa (58):
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۲۸، ۰۳:۱۹ ب.ظ، توسط عمادذر.)
۱۳۹۱/۰۸/۲۸، ۰۳:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #8
همانطور هم که قبلاً بیان کردم بنده تجربه خوشایندی از مصرف توتال تابرنیل ندارم و پس از هر بار مصرف تعدادی از قناریها با مشکل گوارشی مواجه شده و پس از چند روز تمام گوشت سینه شان را از دست داده و در نهایت فوت می کنند
۱۳۹۱/۰۸/۲۸، ۰۸:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد جلالی ، محمدرضا قربان
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 15
سپاس‌ها: 1788
562 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #9
با سلام

بنده از محلول تابرنیل کانتو 20 میلی لیتری ساخت اسپانیا به مدت 3 روز در هفته برای یک ماه استفاده کردم که هم رو تقویت قدرت آواز خوانی پرنده نر و همچنین روی سرحال شدن پرنده تاثیر داشت . داروی دیگری که استفاده کردم سری مودا لاتک 20 میلی لیتری ساخت اسپانیا بوده بوده که به مدت 15 روز کامل استفاده شده و تاثیر به سزایی در روند از لک در آمدن و رشد پرها داشته . مکمل دیگری که استفاده کردم پودر Supervit شرکت Versele laga ساخت بلژیک بوده که مختص کبوتر بوده و بنده با مقدار کمتر و دز تضعیف شده برای قناری استفاده کردم که تاثیر خاصی ندیدم ، داروهای دیگری هم بودند که هر زمان به خاطرم رسید اشاره خواهم کرد .

موفق باشید
۱۳۹۱/۰۸/۲۸، ۰۸:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #10
با سلام من هم از داویی بنام Quikon BIO برای پر سازی سهره و قناری استفاده کردم هیچ نتیجه ای نداشت تا زه پرنده هام کسل میشدن ودوران لکشو طلانی تر شد ومدفوعشون آبکی محصول بشکل پودر بود مخصوص پرندهای کوچک با تشکر.
۱۳۹۱/۰۸/۲۹، ۰۹:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان