زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۱۱:۱۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نظر سنجی در مورد عوارض داروها و مکملها

**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #1
نظر سنجی در مورد عوارض داروها و مکملها
با عرض سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی علت ایجاد این مطلب این بود که چند وقت پیش بعد از مصرف آیورمکتین تزریقی برای جوجه سهره قناریم مشکلات پوستی شدید پیش آمد بعد مشقتهای زیاد یه دکتر پیدا کردم که مخصوص بیماریهای قناری بودن((دکتر جابری)) ایشان علت رو مصرف این دارو دانستند وگفتن حساسیت موجب این پدیده گشته که باید از داروی مشابه همین مخصوص قناری استفاده کرد نه تزریقی از دوستانی که از داروها ومکملهای که برای پرندهایشان استفاده کردن وبه هر دلیل ناسازگاری دیدن یا تفییراتی خاصی ندیدن از اون دارو اعم از ایرانی وخارجی بیان کنن تا اگه دوستان دیگر خواستن از اون داروبرای درمان پرندشون استفاده کنن با عوارض وموارد این چنینی آشنا باشند وآمادگی داشته باشن تصمیم عاقلانه ای در مورد رفع مشکل بگیرن از تمام دوستانی که این مطلب رو میخوانن خواهش میکنم حتی یه نکته کوچک رو اگه دیدن بیان کنن تا دوستان واساتید در موردش نظر بدن وبه یه جمع بندی کلی برسیم که چه داروی چقدر مفید بوده وچه عوارضی دارد وچقدر مضر یا بی تاثیر ممنون از حمایت بی دریغ شما

با سلام ممنون از همه که تا به الان نظر دادن فکر میکنم اگه دوستان بیشتری شرکت کنن موضوع مفیدی بشه مطلب دوم اینکه از داویی که استفاده کردید :1نام دقیق اون دارو 2نام شرکت سازنده 3 محصول کدام کشور 4 بمنظور چه حیوانی ساخته شده 5 در مورد خوراکی بودن دارو یا تزریقی در صورت خوراکی بودن قطره یا پودر اگه هر تجربه ای در مورد این بحس دوستان دارن لطف کنن عنوان بفرمایند بطور مثال آیورمکتین هم خوراکی داره هم تزریقی هم برای حیوانات کوچک ساخته شده هم برای دام وحیوانات بزرگ اگه دوستانی لطف کردن پاسخ دادن براشون این امکان هست که موارد بالا رو ویرایش کنن من واقعا ممنون همگی اونها میشم وفکر میکنم این مسئله باز بشه خیلی بهتر میتونیم از دارو ها برای پرندگانمان که بخشی از خانواده و زندگی روز مره و ماهست استفاده کنیم
««««بـــــــا تــــــــــشکر از همـــــــــه خـــوبان «««««
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۲۸، ۰۳:۵۹ ب.ظ، توسط محمد جلالی.)
۱۳۹۱/۰۸/۲۸، ۱۲:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #11
RE: نظر سنجی در مورد عوارض داروها و مکملها
سلام
من از BIO استفاده کردم و به نظرم مفید بود...البته من برای قناری استفاده کردم.
۱۳۹۱/۰۸/۲۹، ۰۹:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #12
سلام
من از ويتاسيد داملران رازك استفاده كردم تا حالا خيلي خوب جواب داده وقناري ها را سرحال مي كند.از آيوكتين كيميا فام هم استفاده كردم هيچ عوارضي تا حالا از اون نديدم.استيمول هم براي 5قناري استفاده كردم كه آن هم هيچ عوارض سوئي تا حالا نداشته.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۸/۲۹، ۱۰:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #13
با سلام و تشکر بابت باز کردن این تاپیک مفید

در این رابطه باید عرض کنم من هم از ایورمکتین 1% بصورت قطره ای بدفعات استفاده کردم ولی عوارض خاصی در پرنده هام
مشاهده نکردم ، شاید بهتر بگم هنوز مشاهده نکردم . البته باید عرض کنم بار اولی که این قطره رو برای پرنده ها مصرف کردم
تا 6 - 7 ماه اثری از مایت و شپشک و سایر انگلها ندیدم . از ویتامین توتال تابرنیل _ محلول استیمول _ نیو اکسی وت _
کمکی چکاوک _ کرم dermocen 2,1 _ محلول calcilux _ پودر crea _ اسپری جرمی ساید پی _ هم استفاده کردم که هر
کدوم بنوبه خود گاهی جواب داده و گاهی اثر مطلوبی ازش دیده نشده که امیدوارم لااقل بی اثر بودن بساید افکت تبدیل نشه .
بنظرحقیر برای استفاده بهینه از این تاپیک که در پابان مبدل به ریفرنسی پرمحتوا خواهد شد ، همه دوستان میباید همت کرده
ودر این مبحث شرکت نمایند و نظرات وتجربیات شخصی خودشان را منعکس کنند تا بهترین راهکارها عاید گردد .

بامید موفقیت همه دوستان .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۲۹، ۱۰:۱۶ ق.ظ، توسط ayhn.)
۱۳۹۱/۰۸/۲۹، ۱۰:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

...
اعتبار: 69
سپاس‌ها: 1443
1681 سپاس گرفته‌شده در 331 ارسال
ارسال: #14
سلام روز و شب دوستان انشاالله بخیر

گفته های بنده دلیل بر بیکفایتی این مکمل نیست.

بنده نیز از مکمل استیمول استفاده کردم که در مورد مصرف این مکمل بنده 4 جوجه سهره تازه گل انداخته و
تقریبا دهن گرفته رو از دست دادم.

دلیل گفتها :
بنده 6 سهره داشتم که 2 تا از انها بزرگ و دهن دار نزاد کرمانی و ما بقی جوجهای کال بودن که دوستان بنده به من دادن.
در تمامی موارد (تغذیه.قفس ووو)تمامی انها به یک نحوه بود به جز دادن استیمول به جوجها.

دوره تمام شد و دوره دادن اب تنها شروع شده بود. که جوجه ها یکی پس از دیگری شکم انها تورم کرد .از دوستان انجمن به صورت
پیغام درخواست کمک کردم که دوستان لطف کردن و جواب دادن ولی متاسفانه 1 از جوجها مرد.نگرانی من بیشتر شد به مطب

دکتر دامپزشک که دوست بنده داخل داروخانه ایشان کار میکند مراجعه کردم ایشون بعد از معاینه پرنده های باقیمانده اظهار کردن
شما دارو میدادین(( من در مورد دارو دادن به پرنده هام چیزی به دکتر نگفته بودم )) عرض کردم چطور؟؟ایشون گفتند عوارض مصرف

دارو است.با تجویز داروئی خارج شدم .با استفاده از داروی ایشون پرنده ها بهتر شدن اما نهایتا مردن که اخرین جوجه دیشب مرد.
امیدوارم این دارو برای دیگران کاربرد داشته باشد.اما بنده به هیچ وج دیگر از مکمل های ایرانی استفاده نمیکنم.نظرشخصی

ببخشید زیاد صحبت کردم
۱۳۹۱/۰۸/۲۹، ۱۲:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #15
بنده نتیجه قابل عرضی از مصرف مودا و کانتو نگرفته ام
در مورد جرمی ساید هم می بایست بیشتر تحقیق بشود. برای امتحان مقداری جرمی سایت که رقیق نشده روی موزاییک بریزید متوجه منظور بنده خواهید شد . اثری شبیه اسید به جای خواهد گذاشت به طوری که آثار سفیدی روی موزاییک هنوز بعد از گذشت 3 ماه موجود است. به نطر می رسد باعث نامنظمی پرها و همچنین در قناریهای سرخ باعث از بین رفتن رنگ پرها بشود
۱۳۹۱/۰۸/۲۹، ۰۴:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدرضا قربان ، محمد جلالی
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #16
سلام .اول واقعا متاسفم بخاطر اتفاقی که برای سهرهای دوستمون افتاده.شاید این اتفاق مصداق همون 1%عوارض یا شاید فاسد بودن یا شاید مضر بودن مکمل یا شاید ... باشه.بنا به صحبتهای یکی از دوستان انجمن که از کارخانه کیمیا فام دیدن کردن تمام مواد اولیه مورد استفاده این شرکت خارجی هستند.هرکسی مختار هست که بهترین تصمیم رو برای پرندهاش بگیره و صرفا به حرف دیگران عمل نکنه.خیلی از دوستان هم از مصرفش نتیجه گرفتن.اگه به بیشتر ارسالهای من دقت کرده باشی میگم پیشنهاد میشه فلان کار رو بکنید نه اینکه حتما اینکار رو بکنید.درستش هم اینه که آدم هر کاری رو میدونه صلاح و درسته برا پرنده اش انجام بده.من تو این سالها از مکملها و داروهای خارجی و ایرانی زیادی استفاده کردم حتی دادم مسافر از آمریکا قطره مولتی ویتامین و ب کمپلکس مخصوص قناری برام آوردن ولی یه چیزی بهش معتقدم که چیزی رو که داره بهت جواب میده رو عوض نکن .
برای درمان پوسته پوسته و فلس دار شدن پای قناری من پماد شقاق پا استفاده میکنم خیلی خوب جواب داده عوارضی هم ندیدم.
برای ضد عفونی زخم از گلسیرین یده و پماد تریامسینولون ان ان استفاده میکنم عوارضی تا الان ندیدم
ایشالا هر داروی دیگه که یادم اومد خدمت دوستان عرض میکنم
۱۳۹۱/۰۸/۲۹، ۰۹:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مسعود میرزالو
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 2476
574 سپاس گرفته‌شده در 146 ارسال
ارسال: #17
با سلام و ادب

بنظر من همه داروهای خوراکی اعم از ویتامین و غیره برای قناری مضر بوده و هست چرا که با استفاده از دارو به مرور برای پرنده عادت میشود و در صورت ندادن یا جایگزین آن دارو پرنده دچار عوارض شدیدی چون : پوکی ، عدم تعادل ، و تولکهای طولانی شده که پدر صاحبش را در می آورد تا دوباره یک قناری سالم شود ، به گفته پیشکسوتان از جمله پدر بنده در زمان قدیم هیچ نوع دارویی چه تقویتی چه آنتی بیوتیک برای قناری استفاده نمیشده بجز یک اسپری خارجی که ضد شپشک قناری بوده به رنگ قرمز با علامت شاهنشاهی که از آن استفاده میشده به گفته پدر بنده برای رسیدگی به قناری پیشکسوتان قدیمی فقط از سیب و کاهو و هویج و .. انواع میوه جات و سبزیجات و دانه ها استفاده میکردند. یادتان باشد پرنده ای که به دارو یا ویتامینی عادت کرد همانند یک انسان معتاد عکس العمل نشان خواهد داد یعنی فقط موقع استفاده از دارو یا ویتامین سر زنده و سرحال خواهد بود ولاغیر.بنده شخصا از اکثر داروها استفاده کرده ام و در داراز مدت و صبر زیاد ، نتایج تلخی را تجربه کرده ام امیدوارم پرنده های همه عشقبازان سالم و سلامت باشند.

بنده تجربه شخصی خودم را بیان کردم امیدوارم مفید واقع شده باشد. ( زیاده گویی بنده را به بزرگواری خودتان میبخشید. ) :basa (159):
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۲۹، ۰۹:۴۰ ب.ظ، توسط عمادذر.)
۱۳۹۱/۰۸/۲۹، ۰۹:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 576
132 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #18
با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیزم،

همونطور که قبلاً هم خدمتتون عرض کرده بودم،بنده نتیجه ی خیلی خوبی از استیمول گرفتم،

البته عرضِ این مطلب به منزله ی توصیه ی مصرف به دوستان نیست،بلکه فقط تجربه ی شخصیم از استفاده از این مکمله.

شکر خدا تابحال هیچ گونه عارضه ای از این مکمل مشاهده نکردم،

در مورد آیورمکتین هم شرکت Avi یه دارو داره به اسم Avimec که ظاهراً ترکیباتش هم همین آیورمکتینه،

اگر میخواید از آیورمکتین استفاده کنید،بهتره همچین چیزی بگیرید که خیالتون هم راحت باشه،

از خرید داروهایی که بدون پلمب و بصورت فله ای هستن اکیداً خودداری کنید،

بنده از یه مغازه دار،که البته ازش قناری هم خریده بودم یه ضدشپشی خریدم به اسم Parastiex که توو یه قطره چکان بود و فقط به زدن برچسب اسمش اکتفا کرده بودن،

شک ندارم ماهیتش همون آیورمکتین هست،اما اینکه از چه کیفیتی برخورداره رو نمیدونم،

حتی احساس میکنم از وقتی که برای یکی از ماده هام (کشیده بلند) استفاده کردم،یه مقدار مشکل تعادل پیدا کرده،

البته در طول روز هم پاهاش رو زیاد بالا نگه میداره،هیچ گونه زخم و جراحتی هم تو پاهاش ندیدم،گرمی هم مصرف نمیکنه،

به هر حال عزیزان از هر دارویی،مخصوصاً اونهایی که بصورت دستی بسته بندی شدند،استفاده نکنید.
۱۳۹۱/۰۸/۲۹، ۱۰:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #19
با سلام به دوستان خوبم:

به نظرم رسيد چند نكته را يادآوري كنم:

در خصوص استفاده از داروها بايستي در ابتدا تشخيص درست داشت تا منجر به تجويز صحيح بشود.در غير اينصورت باعث درمان نخواهد شد چه بسا در تشديد بيماري يا كمبود مواد معدني پرنده تاثير خواهد داشت.

مورد بعدي نبود دامپزشك مخصوص پرنده ها است كه به علت گراني وظريف بودن قناري و عدم آگاهي دارويي را تجويز ميكند و باز هم به علت تشخيص نادرست .دارويي را نسخه ميكند كه كار آيي لازم را ندارد.البته تشخيص دامپزشك از خود درماني بهتر خواهد بود و نميتوان خدمات اين قشر را ناديده گرفت.چه بسيا در عدم رعايت دوز صحيح ما بيماري را گسترش ميدهيم و بعد ميگوييم دارو اثر نكرد.

نكته بعدي داروهايي است كه به صورت دست ساز و به علت عدم نمايندگي معتبر در داخل ساخته ميشود.به عنوان مثال شنيده ها حاكي از آن است كه داروي تابرنيل تقلبي در اصفهان و تهران پر ميشود و به كل كشور ارسال ميشود.و نتيجه آن مشخص است.من با نظر جناب آدمين در مورد داروها با مارك تابرنيل موافقم كه فعلا جواب نميدهد.
و بايستي حتي المقدور استفاده نشود.و سعي بر استفاده از مواد طبيعي باشد.(دوستي چند وقت پيش ميگفت من ارزن و كتان را آسياب ميكنم و با زرده تخم مرغ آب پز مخلوط ميكنم سپس كمي آنها را گرما ميدهم تا پودر زرده خشك شود و به عنوان غذاي پرنده استفاده ميكنم و البته در يخچال نگهداري ميشود و به مقدار لازم هم تهيه ميكند و نسبتا راضي بود.)

تاريخ مصرف و دوز آن هم مهم است.

هر دارويي عوارض خودش را داردامكان دارد در يك قسمت تاثير مثبت و بر بقيه بدن تاثير منفي داشته باشد.

به اين نكته توجه شود كه مريضيي كه ظرف مدت دو تا سه ماه براي پرنده حادث شده با نگهداري منظم و ظرف مدت طولاني از بين خواهد رفت.

به نظر من موضوع بسيار خوبي شروع شده و دوستان ميتوانندبا مشاركت بيشتر به همديگر كمك نمايند.

با احترام
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۳۰، ۱۰:۲۹ ق.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۱/۰۸/۳۰، ۱۰:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 1100
590 سپاس گرفته‌شده در 110 ارسال
ارسال: #20
عرض ارادت خدمت اساتید و دوستان عزیز
من به شخصه با تجربه ی کمی که تو نگهداری قناری دارم خیلی موافق با استفاده از مواد دارویی برای قناری نیستم این حرفو به دلیل این میگم که طی چند باری که از دارو ا استفاده کردم نه اینکه اثر خوبی ندیدم بلکه اکثرا اثر سو داشته روی حیوونام
برای مثال حدودا دوهفته پیش برای اینکه از نطفه ی دوتا از قناریهای نر مستم مطمئن شم بهشون ad3e دادم ، من شنیده بودم که این قطره علاوه بر اینکه نطفه ی حیوونو تقریبا پر میکنه در مستی هم تاثیر میذاره ولی وقتی 5 روز اول مصرف تموم شد این حیوونا هم لال شدن مگه چی بشه که روزی یکی دو دهن بخونن ، این تجربه ی بنده بود
شاد باشید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۳۰، ۱۱:۱۹ ق.ظ، توسط majid*h.)
۱۳۹۱/۰۸/۳۰، ۱۱:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان