زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۲:۵۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نظر شما درباره نگهداری کفتر در اتاق خانه

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #1
نظر شما درباره نگهداری کفتر در اتاق خانه
با سلام

من یک جفت طوقی کاکلی طوق سیاه و طوق لیمویی
دارم به دلیل مشکلات نتونستم پشت بام بزارم یک همسایه ها
دو گربه و یک اتاق خانه را خالی کردم و الان دو جفت گفتر تو اتاق خانه هستن خواستم نظر شما رو بدونم؟؟؟
و چیز دیگه راسته که میگن طوقی بدبیاری میاره یا خرافاته
۱۳۹۵/۱۰/۱۴، ۱۰:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #2
RE: نظر شما درباره نگهداری کفتر در اتاق خانه
سلام 
کبوتر مبارک ترین پرنده هاست و تو احادیث زیادی هم اومده که نگهداریشون در خانه مستحبه . و کاکلی و طوقی از همه مبارکتر هستن و این حرفا خرافات و حرف عوامه که میگن بدمیاره و از این جور چیزا . فقط تو احادیث گفته شده پرستو رو نکشید و اسیر نکنید و خیلی احترام کنید و یه پرنده ای هم هست به نام فاخته که تو احادیث گفتن نگهداری نکنید چون براهل خانه نفرین میکنه . 
نگهداری داخل اتاق بدیش اینه خونه بوی مرغ دونی میگیره بهتره تو حیاط یا پشت بوم براشون لونه درست کنی یا حداقل توی بالکن باشه ولی توی خونه بعد از مدتی بوی خیلی بدی میگره بخصوص اگر تهویه هوا نباشه .
۱۳۹۵/۱۰/۱۴، ۱۲:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
ارسال: #3
(۱۳۹۵/۱۰/۱۴، ۱۲:۲۷ ب.ظ)سی مرغ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام 
کبوتر مبارک ترین پرنده هاست و تو احادیث زیادی هم اومده که نگهداریشون در خانه مستحبه . و کاکلی و طوقی از همه مبارکتر هستن و این حرفا خرافات و حرف عوامه که میگن بدمیاره و از این جور چیزا . فقط تو احادیث گفته شده پرستو رو نکشید و اسیر نکنید و خیلی احترام کنید و یه پرنده ای هم هست به نام فاخته که تو احادیث گفتن نگهداری نکنید چون براهل خانه نفرین میکنه . 
نگهداری داخل اتاق بدیش اینه خونه بوی مرغ دونی میگیره بهتره تو حیاط یا پشت بوم براشون لونه درست کنی یا حداقل توی بالکن باشه ولی توی خونه بعد از مدتی بوی خیلی بدی میگره بخصوص اگر تهویه هوا نباشه .
پنچره پس باز باشه
۱۳۹۵/۱۰/۱۴، ۰۲:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #4
پنجره اگر باز باشه وضعیت بهتره ولی در فصل سرما باید با پلاستیک های مخصوص دور گنجه رو بپوشونی که سرما نخورن . 
۱۳۹۵/۱۰/۱۴، ۰۲:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #5
تو حیاط براشون قفسی،فنسی درست کن بهتره شبا هم داخل لونه بذارشون سرما نخورن،داخل اتاق فکر خوبی نیست هم فضله بدبویی دارن هم خودشون اذیت میشن
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۵/۱۱/۲۰، ۰۲:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، سی مرغ
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #6
سلام منم مخالف نگهداری تو خونه هستم یا رو پشت بوم یا حیاط یه جای مناسب درست کن راندمان کارت هم بالا میره موفق باشی
۱۳۹۵/۱۱/۲۰، ۰۸:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، gholizadeh ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
ارسال: #7
سلام،بنده سالیان زیادی کفتر بازی کردم و از یک جفت کفتر ب صد جفت و حتی بیشتر هم رسیدند ک این خونه ما از بس سنگ و ساچمه بطرفش پرت میشد ما یک شیشه سالم نداشتیم و حتی ب اقوام و دوستان هدیه میدادم البته اگر میدانستم کسی میخواهد نگهداری کند ن برای کشتن،حتی کفتریای من میرفتند و مخ کفترهای مجاور و همسایه ها را میزدند و با خودشون میاوردند ک هر شب یکی درب خانه بود ک کفتر شما کفتر مرا گول زده و آورده پیش خودش،حالا من ب این چطور بفهمانم ک اینها پرنده هستند و از همدیگه خوششون امده مگر قبول دار بودند و باید میرفتم و شبانه اورا از کفتر خودم جدا میکردم و ب او میدادم و فرداش میدیدم ک چقدر پرنده زبان بسته زحر میکشد ولی بعد از مدتی ک صاحب کفتری ک ب زور برده بود با اینکه بالش را چیده بود و او را حبس کرده بود بعد از چند ماه بازم کفترن او را پیدا کرده بود و آورده بود،ک من گریم میگرفت ک اینها چقدر عاشقند،نهایتا خدمت دوستانم عرض کنم ک کفتر داری غیر از اذیت و آزار و کثیفی هیچی نداره و همیشه مادرم ناراحت بود،یکروز دزد یکروز شیشه شکستن (یکروز یکی میامد و بخاطر کفترش ک ب خانه ما امده بود دعوا میکرد!کسی اینو باور میکنه!؟)بسیار کار اشتباهی است کفتربازی مخصوصا مخصوصا در منزل اینم چند طبقه ای.تشکر
۱۳۹۵/۱۲/۱۷، ۰۳:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان