زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۸:۴۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ننشستن روی تخمها

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #1
ننشستن روی تخمها
سلام. من یه جفت فنچ دارم که تو زمستون از برادرم گرفتم. تو عید دوبار تخم گذاشتن که هردوبار خودشون از قفس انداختنشون بیرون. الان دوباره تخم گذاشتن ولی فقط نره گاهی میره روش میشینه. اول سه تا تخم گذاشتن ولی روش درست ننشستن. الان دیدم دوتا دیگه هم گذاشتن که جمعا 5تا تخم تو لونه ست ولی بازم نه روشون میشینن نه میندازنشون بیرون. ماده که اصلا نمیشینه فقط گاهی نره. قفس هم تو بالکنه و رفت و آمدی هم نیست. میخوام تا هوا سرد نشده ازشون جوجه بگیرم. چیکار کنم؟
ممنون از راهنماییتون
۱۳۹۴/۰۵/۰۵، ۱۲:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #2
RE: ننشستن روی تخمها
(۱۳۹۴/۰۵/۰۵، ۱۲:۲۸ ب.ظ)nasi brzn نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام. من یه جفت فنچ دارم که تو زمستون از برادرم گرفتم. تو عید دوبار تخم گذاشتن که هردوبار خودشون از قفس انداختنشون بیرون. الان دوباره تخم گذاشتن ولی فقط نره گاهی میره روش میشینه. اول سه تا تخم گذاشتن ولی روش درست ننشستن. الان دیدم دوتا دیگه هم گذاشتن که جمعا 5تا تخم تو لونه ست ولی بازم نه روشون میشینن نه میندازنشون بیرون. ماده که اصلا نمیشینه فقط گاهی نره. قفس هم تو بالکنه و رفت و آمدی هم نیست. میخوام تا هوا سرد نشده ازشون جوجه بگیرم. چیکار کنم؟
ممنون از راهنماییتون

سلام. شما توضیح ندادید لونه از چه نوعیه؟ پلاستیکی شکل خونه؟ کجای قفس نصبه؟ تا قبل از تخم گذاری توی لونه می رفتن؟ شب ها توی لونه می خوابیدن؟ کف لونه با چی پر شده؟ 
به طور کلی نخوابیدن فنچ ها روی تخم به دلیل نارضایتی از وضعیت لونه هست یا احساس نا ایمنی به دلیل وجود استرس. بالکن ممکنه محل رفت آمد نباشه اما ممکنه محل حضور پرنده های دیگه باشه که باعث ترس فنچ ها میشه. جوجه گرفتن از فنچ کار آسونیه و فقط باید قلق پرنده هاتون دستتون بیاد. در ضمن تخم گذاری پشت سر هم و بی قفه باعث ضعیف شدن پرنده ماده میشه و ممکنه خدای نکرده از دستش بدید. بهتره بعد از دو یا سه بار تخم گذاری لونه رو یکی دو ماهی بردارید و به پرنده هاتون اجازه استراحت بدید.
امضای mohsenb150 << آیا آن روز رسد که بلبلی دیگر در وصف ما سرود شهادت بسراید؟ >>
۱۳۹۴/۰۵/۰۶، ۰۶:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ارسال: #3
ممنون از پاسختون. راستش لونشونو از پرنده فروشی بعنوان لونه فنچ گرفتم که با پنبه دونه پر کرد. خودمم براشون گذاشتم که ازش برمیداشتن و میبردن تو لونه. جاشم روبروی غذا و کنار میله هست. قبل از تخم گذاری هم یه هفته طول کشید که هی سرک میکشیدن تو و بعد رفتن تو لونه. ولی تو بالکن بالای دیوار یه پرنده کوچیک دیگه هم لونه کرده که اتفاقا زیاد روبروی قفس میشینه. احتمالا واسه اون باشه. الان بنظرتون من لونه رو با تخماش بردارم؟ و قفس رو داخل خونه جای مناسب ندارم براش کجای بالکن بزارم؟
۱۳۹۴/۰۵/۰۶، ۰۹:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 23
54 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #4
سلام من بچه گی هام فنچ زیاد داشتم و وبرای کپه از یه قوطی رب  که درش نصفه کمتر باز میشد و با چکش تیزیهای دورش رو صاف میکردم  استفاده میکردم و برای کف کپههم نخ کونی های 5 الی 6 سانتی استفاده میکردم اگه حوصله داری یک بار امتحان کن ببین چی میشه.
۱۳۹۴/۰۵/۰۶، ۰۹:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، Mohmad Saadi
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #5
(۱۳۹۴/۰۵/۰۶، ۰۹:۰۲ ق.ظ)nasi brzn نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از پاسختون. راستش لونشونو از پرنده فروشی بعنوان لونه فنچ گرفتم که با پنبه دونه پر کرد. خودمم براشون گذاشتم که ازش برمیداشتن و میبردن تو لونه. جاشم روبروی غذا و کنار میله هست. قبل از تخم گذاری هم یه هفته طول کشید که هی سرک میکشیدن تو و بعد رفتن تو لونه. ولی تو بالکن بالای دیوار یه پرنده کوچیک دیگه هم لونه کرده که اتفاقا زیاد روبروی قفس میشینه. احتمالا واسه اون باشه. الان بنظرتون من لونه رو با تخماش بردارم؟ و قفس رو داخل خونه جای مناسب ندارم براش کجای بالکن بزارم؟

اگر دو سه روز از آخرین تخم گذشته و اصلا رو تخم ها نمی خوابن، چال رو بردارید و یه ماهی تقویتشون کنید هوا هم خنک تر میشه. (البته نمی دونم کجا سکونت دارید و آب و هوا چه جوریه) بعد چال رو بذازید البته با پنبه دونه تمیز و جدید و رفتارشون رو زیر نظر داشته باشید. به چال سرک می کشن بعد شروع به مرتب کردن پنبه دونه ها می کنن و شب ها هم توی چال می خوابن و بعد از چند هم روز تخم گذاری.
اما اگر گاهی می بینید که رو تخم ها می خوابن، تا یه هفته بعد از آخرین تخم صبر کنید و بعد تخم هارو تو نور بررسی کنید که پر هستن یعنی جوجه دارن یانه و اگر پر نبودن چال رو بردارید و روند آماده کردن رو شروع کنید. سرک کشیدن های بی مورد شما هم می تونه عامل احساس ناامنی و بیرون انداختن تخم ها باشه.
به هر حال وجود پرنده های وحشی علاوه بر احساس ناامنی ممکنه عامل انتقال بیماری و انگل (شپشک) هم بشه. اگر تو خونه جایی ندارید بالا و دیواره های قفس رو با یه چیزی (به غیر از روزنامه) بپوشونید. موفق باشید.
امضای mohsenb150 << آیا آن روز رسد که بلبلی دیگر در وصف ما سرود شهادت بسراید؟ >>
۱۳۹۴/۰۵/۰۷، ۰۶:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mohmad Saadi ، محمدمهدی ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ارسال: #6
ممنون از راهنماییتون. من شمال تهرانم که هوا بد نیست. شبا که اصلا و روزا هم یکیشون و گاهی تو لونه ست پس بعیده جوجه داشته باشن. بنابراین لونه رو برمیدارم که یکم استراحت کنن و یه ماه دیگه دوباره براشون میزارم.
سپاس
۱۳۹۴/۰۵/۰۷، ۱۰:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 2
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #7
با سلام فنچای من بعد از مراحل لونه سازی امروز 3تا تخم گذاشتن..اما زیاد روی تخم نمی شینن..گاهی هر نیم ساعت جاهاشون عوض میکنن..بعضی وقتا هم اصلا تو لونه نمیرن میان بیرون میشینن(لونه شون پلاستیکی بالای قفس نصب شده) این الان وضعیتشون طبیعیه؟
۱۳۹۴/۰۷/۰۲، ۱۱:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 164
93 سپاس گرفته‌شده در 49 ارسال
ارسال: #8
سلام،بهتره بذارین به حال خودشون خودشون کارشونو میکنن،تخم مرغ اب پز همراه پوست هم براشون حتما بذارین
۱۳۹۴/۰۷/۰۲، ۱۲:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ارسال: #9
سلام من یه یه جفت فنچ دارم که تخم گذاری انجام شده ولی فنچ نر روی تخم ها میخوابه علتش چیه
۱۳۹۸/۱۱/۰۴، ۰۸:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان