زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۹:۲۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نور و لامپ اتاق قناری

مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #1
قناري و روشنايي در شب
با سلام و ادب خدمت دوستان عزيز :
يكي از مباحثي كه مورد توجه است نوع نور و مقدار و شدت ان است و استفاده از نور مهتابي و يا لامپ هاي رنگي در اتاق قناري ميباشد .كه بايستي به ان بپر دازيم .
نور طبيعي براي پرنده بسيار مفيد تر از نور مصنوعي است .
در عين حال شب در اتاق پرندگان پيشنهاد ميشود كه از لامپهاي مخصوص قناري استفاده گردد.
البته به نظر ميرسد چنين لامپهايي داخل ايران موجود نباشد.( ولي بايستي از مشابه ان استفاده شود .)
و به جهت آشنايي دوستان عكس اين لامپها در ادامه مطلب قرار دارد.ضمنااين لامپها داري ويژگيهاي خاصي ميباشد ازجمله:
1-در اشتهاي پرنده تاثير مثبت داشته و باعث تحريك وافزايش اشتهاي آن ميشود.
2-ديد بهتري را براي پرنده فراهم مينمايد
اميدوارم از تجربيات دوستان استفاده نماييم
موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۵، ۰۹:۵۹ ق.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۸/۱۵، ۰۹:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #41
RE: قناري و روشنايي در شب
(۱۳۹۱/۱۱/۲۲، ۰۷:۳۴ ب.ظ)ehsantaghavi2007 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه دوست عزیز اینا که ریسه هست اونا دقیقا انگار نوار چسب کاغذی هست که روش LED چسبوندن و مصرفش حدود 1 وات در هر متر هست و هر LED حدود 20 برابر یک LED معمولی حتی بیشتر نور داره و با سه تا یک متری کاملا نور خورشید را بازسازی میکنه

اگه امکانش هست یه عکس از این مدل لامپ بزار رفتم چندتا الکتریکی چنین چیزی نداشت
۱۳۹۱/۱۱/۲۲، ۰۸:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

P.H.D
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 385
535 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #42
RE: قناري و روشنايي در شب
چندتا عکس از مال خودم گرفتم اما چون واسش قاب ساختم و کج گذاشتم اصلا واضح نیست سعی میکنم پیدا کنم عکس بگیرم واستون
امروز عصر که در خیابان بودم در یک تزیینات اتومبیلی هم دیدم
امکان نداره الکتریکی ها نداشته باشن اگر پیدا نشد میتونید از لامپ های کوچک LED که شبیه لامپ های هالوژن دکور مغازه های پرده فروشی و بوتیک هست استفاده کنید که هر لامپ از 20 تا 50 LED لیزری داخلش هست و نور دهی تقریبا خوبی دارد قیمت هر لامپ 35 تایی 4500 و مصرف 1 وات است ولی واسه مکان شما حدود 6 تا 8 تا لازم هست

ظاهر لامپ

طبق سرچ و تحقیقات و تماس با چندتا از دوستام تونستم واستون پیداش کنم این LED معروف به ریسه LED نواری هست که از انواع تزیینی هست اسم اصلیش LED strip هست که دو نوع داره نوع عادی که نور واقعا کمی داره و نوع لیزری که نور فوق العاده داره
اینم چند عکس از نت پبدا کردم که خیلی خوبه ولی از این ساده تر هم پیدا میشه
این نوع لیزری هست که LED داخلش فرق داره

این نوع معمولی هست

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۲۲، ۱۰:۵۸ ب.ظ، توسط ehsantaghavi2007.)
۱۳۹۱/۱۱/۲۲، ۱۰:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 123
320 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #43
RE: لامپ مادون قرمز
اشعه مادون قرمز IR

اشعه مادون قرمز ( یا فروسرخ "Infrared" یک تابش الکترومغناطیسی با طول موج بیشتر از امواج مرئی و کوتاهتر از امواج رادیویی است. با توجه به اینکه رنگ سرخ طولانی ترین طول موج را دارد، تابش فروسرخ یا مادون قرمز دارای طول موجی بین تقریباً ۷۵۰ نانومتر و ۱ میلی متر است .

گرمايي كه ما از خورشيد يا از يك محيط گرم احساس ميكنيم، همان تشعشعات مادون قرمز يا به عبارتي انرژي گرمايي است. حتي اجسامي ‌كه فكر ميكنيم خيلي سرد هستند، نيز از خود انرژي گرمايي منتشر ميسازند (يخ و بدن انسان).

اشعه مادون قرمز بين طول موجهاي 0.8 ميکرومتر (که حد نور مرئي است) و 343 ميکرومتر قرار دارد.

در اشعه مادون قرمز طول موجهاي کوتاهتر از 1.5 ميکرومتر از پوست مي‌گذرند و بقيه جذب شده و توليد حرارت مي‌کنند. اشعه مادون قرمز را به دو قسمت تقسيم مي‌کنند:

طول موجهاي بين 0.8 ميکرومتر تا 4 ميکرومتر و طول موجهاي بلندتر از 4 ميکرومتر که اغلب بوسيله مواد جذب مي‌شوند، بخصوص طول موجهاي بلندتر از 10 ميکرومتر بوسيله هوا کاملا جذب مي‌شوند.

جذب کننده های مادون قرمز:

آب يکي از مواد خيلي جاذب اشعه مادون قرمز است. محلول نمک طعام در حدود 20 برابر آب خالص اشعه را جذب مي‌کند.

شيشه معمولي براي اشعه مادون قرمز بلند به کلي غير قابل نفوذ است و مورد استفاده آن در ساختن گلخانه‌ها براي حفظ گلها از سرما به سبب همين خاصيت است.

منبع طبيعي اشعه مادون قرمز:

بزرگترين منبع طبيعي اشعه مادون قرمز ، خورشيد است. مقداري از نور آفتاب که به ما مي‌رسد، داراي اشعه مادون قرمز کوتاه است، زيرا پرتوهاي مادون قرمز بلند آن در طبقات هوا جذب شده‌اند.

منابع مصنوعي :

اجسام ملتهب
بهترين منبع مصنوعي براي اشعه مادون قرمز ، اجسام ملتهب مي‌باشند که طول موج آنها بر حسب درجه حرارت تغيير مي‌کند. اگر بخواهيم اشعه مادون قرمز تنها داشته باشيم، بايد نور اين قبيل منابع مصنوعي را بوسيله شيشه‌هايي که در ترکيب آنها يد و يا اکسيد منگنز دو (MnO) وجود دارد، صاف کنيم. اين نوع صافيها طيف مرئي را جذب مي‌کند و فقط اشعه مادون قرمز کوتاه را عبور مي‌دهند.

عبور حريان الکتريکي از مقاومتها
روش ديگر که سهل و عملي است، عبور جريان الکتريکي از مقاوتهاي فلزي است، بطوري اين مقاوتها سرخ مي‌شوند. اين مقاومتها غالبا از آلياژهاي آهن و نيکل ساخته شده‌اند.

چراغ با مفتول زغال : چراغهايي که مفتول آنها از زغال چوب ساخته شده است، نيز به نسبت زياد اشعه مادون قرمز دارند. در اين چراغ نسبت اشعه کوتاه بين 1 ميکرومتر و 7 ميکرومتر خيلي کم ، ولي نسبت اشعه مادون قرمز بلند آن زياد است.

چراغ بخار جيوه : چراغ بخار جيوه نيز ، اشعه مادون قرمز با طول موج کوتاه بين 0.92 ميکرومتر و 1.3 ميکرومتر توليد مي‌کند، ولي نسبت اشعه حاصله نسبت به ساير منابع کمتر است.

اندازه گيري اشعه مادون قرمز

براي اندازه گيري اشعه مادون قرمز از جذب انرژي حرارتي آن استفاده مي‌نمايند، يعني اين اشعه را به جسمي مي‌تابانند که بتواند کليه انرژي را جذب کند و سپس مقدار حرارتي را که در جسم مزبور توليد گشته ، اندازه مي‌گيرند.

• پيل ترموالکتريکي : وسيله دقيق ديگر براي اندازه گيري اشعه مادون قرمز ، استفاده از پيل ترموالکتريک مي‌باشد که در آن انرژي حرارتي تبديل به انرژي الکتريکي مي‌شود و به سهولت قابل اندازه گيري است.

• سوزن ترموالکتريک : براي اندازه گيري درجه حرارت در داخل نسوج زنده از دستگاهي به نام سوزن ترموالکتريک استفاده مي‌کنند.

خواص فيزيولوژيکي اشعه مادون قرمز

• اشعه مادون قرمز سبب گرم شدن پوست و نسج سلولي زير جلدي مي‌شود.

• اشعه مادون قرمز ممکن است در پوست سوختگي‌هاي نسبتا شديدي ايجاد نمايد.

• اگر اشعه مادون قرمز را به مقدار مناسب بکار برند، در نتيجه اتساع رگهاي زير پوست ، سبب تسهيل اعمال فيزيولوژيک پوست مي‌شود و حتي از راه عکس‌العمل پوستي در بهبودي حال عمومي ‌نيز مي‌تواند موثر واقع شود.
اين اشعه خاصيت تسکين درد را نيز دارد که علت آن همان اتساع عروق و بهتر انجام گرفتن عمل رفع سموم و تغذيه بافتها است.

منبع:ایران برق
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۰۵، ۰۶:۴۲ ب.ظ، توسط TURK.)
۱۳۹۲/۰۵/۰۵، ۰۶:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 1
7 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #44
RE: تایمر روشنایی
با سلام دوستان من یه تایمر روشنایی انالوگ تیبن المان تهیه کردم از چگونگی تنظیم کردنش سر در نیاوردم دوستان اگه اطلاعاتی دارید راهنمایی بفرمایید
ممنون
۱۳۹۲/۰۶/۰۲، ۰۸:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal
مدیرکل

ليسانس
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #45
(۱۳۹۲/۰۶/۰۴، ۱۰:۵۸ ق.ظ)Taha نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۶/۰۲، ۰۸:۲۹ ب.ظ)حسن غ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام دوستان من یه تایمر روشنایی انالوگ تیبن المان تهیه کردم از چگونگی تنظیم کردنش سر در نیاوردم دوستان اگه اطلاعاتی دارید راهنمایی بفرمایید
ممنون

سلام

بفرمائید آنالوگ یا دیجیتال تهیه کردید تا راهنمائی کنم ؟
سلام
خودشان گفتن آنالوگ هست. باتشكر
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۶/۰۴، ۱۱:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدطاها اصفیاء ، jorahim
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 15
سپاس‌ها: 1788
562 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #46
فکر میکنم از این مدل تهیه کرده باشید چون این مدل در بازار معمول تر است .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خوب گام اول اینه که ساعت سیستم رو تنظیم کنید ، ابتدا تایمر رو به برق وصل کنید و دایره آبی رنگ رو در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا ساعت فعلی روبروی زائده مثلثی شکل شماره 1 قرار بگیره ، دقت کنید حداقل مقدار زمانی این دستگاه 15 دقیقه میباشد ، یعنی حداقل زمانی که دستگاه قادر است خروجی رو قطع یا وصل کند یک ربع خواهد بود . ( به طور مثال دستگاه موجود در تصویر تقریبا روی ساعت 19 و 15 دقیقه تنظیم شده است )

گام دوم تنظیم ساعات قطع یا وصل خروجی است ، اگر دندانه های آبی رنگ به سمت داخل باشند خروجی وصل ( ON ) و اگر دندانه های آبی رنگ به سمت خارج باشند خروجی قطع ( OFF ) میباشد .

هنگام عبور دندانه ها از مقابل زائده مثلثی شکل شماره 1 ، در دو حالت قطع ( 0 ) و وصل ( 1 ) قرار میگیرند ( اشکال 2 و 3 ) . این حات ها به صورت دستی نیز قابل تغییر است به طور مثال امکان دارد دندانه ها در حالت قطع باشند ولی شما مایل باشید به طور موقع خروجی را وصل کنید ، به همین منظور بایستی وضعیت را به حالت 1 در بیاورید . این حالت پس طی زمان 15 دقیقه تابع حالت دندانه بعدی خود خواهد بود به طور مثال از ساعت 15 الی 15.30 سیستم در حالت قطع است ولی شما در ساعت 15.15 قصد دارید سیستم را وصل نمائید به همین منظور باید حالت 1 را انتخاب کنید ، پس از طی 15 دقیقه به دلیل اینکه در این بازه شما سیستم را در حالت قطع تنظیم کرده اید خروجی قطع خواهد شد .

موفق باشید
۱۳۹۲/۰۶/۰۴، ۰۲:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

د
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 188
166 سپاس گرفته‌شده در 66 ارسال
ارسال: #47
من هم از این تایمرها دارم.خیلی خوبه.البته بهتون بگم که از یک دستگاه فتوسل هم برای روشن کردن شب خواب استفاده میکنم.به این صورت که با خاموش شدن لامپها،شب خواب به صورت خودکار روشن میشه.
۱۳۹۲/۰۶/۰۵، ۱۲:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 10reza10 ، سیدطاها اصفیاء
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 102
64 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #48
درود بر اساتید و دوستان محترم
یه جفت قناری دارم که تازه جفتشون انداختم متاسفانه سفری 3 روزه برام پیش اومده و کسیم نیست بهشون سر بزنه
آب و دون به اندازه کافی براشون گذاشتم فقط میمونه مشکل نور دهیم که اینجا ساعتای 5:30 هوا تاریک میشه.
سوال من ازساتید اینه که تو این مدت لامپ رو روشن بذارم برم یا نه لازم نیست.
ساعتی رو که عادت دارند ساعت 10 شبه که خودم لامپهارو خاموش میکنم.
از اینکه سوالم رو اینجا مطرح میکنم عذر میخوام وقت کافی برای جستجو تاپیک نداشتم.
۱۳۹۲/۰۸/۲۱، ۰۶:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #49
سلام
شما باید به کسی بسپارید یا از تایمر استفاده کنید.اگر هیچکدام برایتان مقدور نیست که...انشاءالله مشکلی پیش نمیاد. فقط آب ودونشون را دوبرابر بگذار.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۸/۲۴، ۰۵:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محسن پارسی
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #50
(۱۳۹۰/۰۸/۲۳، ۰۵:۳۶ ب.ظ)'katbi' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام وادب:
يكي از وسايلي كه در نگهداري و جلوگيري از بيماري و حين درمان بيماري ها مفيد و مثمر ثمر ميباشد .لامپ مادون قرمز است.
البته گرماي لامپ مادون قرمز بسيار زياد است با قيمت هاي حدود20 هزارتومان در بازار به فروش ميرسند. مقدار برق مصرفي ان هم 100 وات -150وات -250 وات -ميباشد.
لامپ اشعه مادون قرمز یک لامپ معمولا قرمز رنگ است که اشعه مادون قرمز تولید می كند.
قدرت اشعه مادون قرمز در اینه که جریان خون رو بهتر می کنه در نتیجه سرعت رسیدن ویتامین و مواد غذایی به سلولها بیشتر میشه و مواد زائد و سموم بدن هم زودتر دفع میشه و هم داروهایی که بهش دادین بهتر جذب میشود.

در اکثر بیماریهای پرندگان در فاصله 30 سانتي متري و در دو يا سه نوبت در روز استفاده ميشود.توجه داشته باشيد كه گرماي اين لامپ زياد است.
از فروشگاههای کالای پزشکی لامپ اشعه مادون قرمزراميتوانيد تهیه کنید ( با ولتاژ کم ) . این لامپ ميتوانيدرا به یک چراغ مطالعه ببندید .
اميدوارم دوستان در ادامه بحث شركت كنند.وبيان كنند كه آيا از لامپ استفاده كردند؟
با ارزوي موفقيت

با سلام. هرچند این موضوع خیلی قدیمیه ولی خواستم تجربه خودم رو به اطلاع بقیه دوستان هم برسونم. مدتیه از لامپ مادون قرمز استفاده کردم. نتیجش برا پرنده ای که سرما خورده بود و خس خس می کرد واقعا امیدوار کننده بود. به نظرم گزینه اول برای درمان و یا کمک به درمان در کنار داروها محسوب میشه و هر پرورش دهنده ای باید داشته باشه. شاید اگر قبلا تهیش کرده بودم چند تا از پرنده هام تلف نمی شدن. من از لامپ 250 وات مادون قرمز  روزی 3 تا 4 بار هر بار حدود نیم ساعت استفاده کردم.

۱۳۹۲/۰۹/۰۳، ۰۷:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، جلال لطفی ، میلادی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان