زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۲:۲۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نور و لامپ اتاق قناری

مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #1
قناري و روشنايي در شب
با سلام و ادب خدمت دوستان عزيز :
يكي از مباحثي كه مورد توجه است نوع نور و مقدار و شدت ان است و استفاده از نور مهتابي و يا لامپ هاي رنگي در اتاق قناري ميباشد .كه بايستي به ان بپر دازيم .
نور طبيعي براي پرنده بسيار مفيد تر از نور مصنوعي است .
در عين حال شب در اتاق پرندگان پيشنهاد ميشود كه از لامپهاي مخصوص قناري استفاده گردد.
البته به نظر ميرسد چنين لامپهايي داخل ايران موجود نباشد.( ولي بايستي از مشابه ان استفاده شود .)
و به جهت آشنايي دوستان عكس اين لامپها در ادامه مطلب قرار دارد.ضمنااين لامپها داري ويژگيهاي خاصي ميباشد ازجمله:
1-در اشتهاي پرنده تاثير مثبت داشته و باعث تحريك وافزايش اشتهاي آن ميشود.
2-ديد بهتري را براي پرنده فراهم مينمايد
اميدوارم از تجربيات دوستان استفاده نماييم
موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۵، ۰۹:۵۹ ق.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۸/۱۵، ۰۹:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #61
RE: نور و لامپ اتاق قناری
سلام:
نور ترکیبی به نور طبیعی نزدیکتره ودر نتیجه بهتره.یه نوع لامپ LEDبا نور طبیعی که به نور صدفی مشهوره توی بازار هست.

۱۳۹۳/۰۵/۲۵، ۰۷:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #62
لامپ و مهتابی های LED
درود ..

بنده سال قبل حدود ده شاخه یک متری از LED های SMD که پر نور تر هستند ( نوع نواری الومینیوم طیف خورشیدی و سفید ) گرفتم و مدتی نصب و استفاده کردم ، هم زیبایی خاصی دارند هم نور رضایت بخش ، مناسب و نسبتا بدون عوارضی دارند . ولی محدودیت فضای پوششی و تعداد قفس و مشکل جابجایی و... دارند . بهمین دلیل دنبال تهیه لامپ و مهتابی LED هستم ، که نصب راحت تر و بدون دردسری دارد و محدودیت برای تعداد قفس هم رفع می شود و می توان فضای بیشتری را پوشش داد . متاسفانه هنوز جایی برای فروش و تهیه ندیدم .

دوستان ، اگر جایی برای فروش لامپ یا مهتابی های LED می شناسید خصوصا مدل SMD ، لطفا آدرس و قیمت را برای بنده نیز ارسال کنید . ترجیحا در اصفهان یا کرمان

خودم اکثر الکتریکی های اصفهان (طالقانی، فردوسی و .. ) یا در کرمان پرسیدم هیچکدام نداشتند . حتی آشنایی و اطلاعات هم از این نوع روشنایی نداشتند . فقط LED های شلنگی یا نواری دارند .

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۵/۲۸، ۰۴:۲۱ ق.ظ، توسط omidlord.)
۱۳۹۳/۰۵/۲۸، ۰۴:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #63
(۱۳۹۳/۰۵/۲۸، ۰۴:۱۶ ق.ظ)'omidlord' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود ..

بنده سال قبل حدود ده شاخه یک متری از LED های SMD که پر نور تر هستند ( نوع نواری الومینیوم طیف خورشیدی و سفید ) گرفتم و مدتی نصب و استفاده کردم ، هم زیبایی خاصی دارند هم نور رضایت بخش ، مناسب و نسبتا بدون عوارضی دارند . ولی محدودیت فضای پوششی و تعداد قفس و مشکل جابجایی و... دارند . بهمین دلیل دنبال تهیه لامپ و مهتابی LED هستم ، که نصب راحت تر و بدون دردسری دارد و محدودیت برای تعداد قفس هم رفع می شود و می توان فضای بیشتری را پوشش داد . متاسفانه هنوز جایی برای فروش و تهیه ندیدم .

دوستان ، اگر جایی برای فروش لامپ یا مهتابی های LED می شناسید خصوصا مدل SMD ، لطفا آدرس و قیمت را برای بنده نیز ارسال کنید . ترجیحا در اصفهان یا کرمان

خودم اکثر الکتریکی های اصفهان (طالقانی، فردوسی و .. ) یا در کرمان پرسیدم هیچکدام نداشتند . حتی آشنایی و اطلاعات هم از این نوع روشنایی نداشتند . فقط LED های شلنگی یا نواری دارند .

سلام. من چند تا لامپ 11وات LED نوع SMDبرا منزل تهیه کردم با حدود قیمت 20 هزار تومان. مارک خزرشید و پارس تو بازار بود. حباب داره و نور گسترده تولید میکنه. 11وات 900لومن شار نوری داره تقریبا معادل یه لامپ 100 وات رشته ای. همونطور که در یه بخش دیگه هم عرض کردم لامپ های LED طیف نوری محدودی دارن.به عبارت دیگه این لامپ ها صرفا نور مرئی تولید می کنن که این حسن این نوع لامپ هاست و به همین ترتتیب بازده بالا رفته. اما نور این لامپ ها شباهتی به نور خورشید نداره. نور خورشید دارای طیف گسترده ای از نور مادون قرمز تا ماورابنفش هست. لامپ های LED صرفا بخش محدودی از نور مرئی رو تولید می کنن. البته از این جهت که فاقد نور ماورا بنفش هستن خیلی مناسب محیط داخلی هستن.
امضای mohsenb150 << آیا آن روز رسد که بلبلی دیگر در وصف ما سرود شهادت بسراید؟ >>
۱۳۹۳/۰۵/۲۸، ۰۷:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارشد
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 2
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #64
سلام دوستان
بنده تعدادی قناری رسمی معمولی و چندتایی هم قناری سوپر دارم و هنوز نور طبیعی میگیرند(نور ندادم) علتش هم اینه که سوپرها سرشون پر ریز دارن (هنوز صاف نشدن) ولی رسمی ها بدون نور هم تعدادیشون حسابی آماده شدن، میگن اگر قناری صاف نشده نور بدی دیگه آماده نمیشه. لطفا راهنمایی کنید از طرفی وقت میگذره و رسمیها احتمال داره پس برن از اون طرف سوپرها صاف نمیشن. لطفا راهنمایی کنید.
۱۳۹۳/۰۹/۰۲، ۱۲:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #65
سلام
هيچ ريطي نداره دوست عزيز.شما به تدريج و كم كم نور را زياد كن وبه ساعت 7 شب برسون تا اون موقع پر ريزي اونها هم تمام شده بعدش ساعت نوردهي را به 9 شب افزايش بده.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۹/۰۲، ۰۹:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، meisam_th1980 ، hamid@line
*
کاربر انجمن

diplom
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 18
50 سپاس گرفته‌شده در 36 ارسال
ارسال: #66
با سلام خدمت اساتید محترم 
من یه اتاق 30 متری دارم که قناری هامو اونجا نگه میدارم 
داخل اتاق رو 2 تا مهتابی 2 تایی و 2 تا لامپ 200 1 لامپ کم مصرف 40  وات 5×6 تا لامپ رنگی قرمز و سبز و ابی دارم اما تو یه سایت خارجی دیدم با ال ای دی ذوی قفس هاشو پوشونده بود که خیلی خوشم اومد
حلا چند تا سوال واسم پیش اومده که دلم میخواد بدونم 
 حالا باید
 لامپ های داخل رو خاموش کنم
ال ای دی نصب بشه روی 6 خون هام
سوالام ایناست 
اول این که اخر نتونستم بفهمم نور لامپ های یو وی خوبه یا بد
دوم این که لامپ های مادون قرمز اگر بالای اتاق نصب بشه و روزی 4×5 بار روشن شه هر کدوم نیم ساعت میتونه کمکی بکنه؟
و ال ای دی ها بعضی ها نوشته بودن یه جور باید نصب شه نورش تو چشم قناری نباشه حالا چطوریشم نمیدونم میشه بگید؟
اگه میشه تو واتس اپ یه گروه قناری بزارین منم اد کنید
۱۳۹۳/۱۰/۰۷، ۱۲:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 1
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #67
جفت گیری.و نور مناسب
با سلام
چن روز بعد از عمل جفت گیری ماده اولین تخمشو میذاره.موضوع بعد این ک من از لامپ مهتابی کم مصرف در فاصله تقریبی ۵۰ سانت بالای قفس استفاده میکنم. ک معمولا از ساعت ۷صبح تا ۹شب روشنه . تاثیری در جوجه گیری داره.واین ک مدتی قناری نرم یکی از پلکاشو می بنده.ایا ربطی ب نور دهی داره
با تشکر
۱۳۹۴/۱۱/۰۹، ۱۲:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #68
RE: جفت گیری.و نور مناسب
سلام
براي نوردهي بايد از لامپ ال اي دي استفاده مي كرديد .فاصله قفس با مهتابي خيلي كمه .مهتابي ها هم شدت نورشون زياده وهم چون چشم ميزنن براي چشم پرنده ضرر داره .شما مبحث نوردهي براي پرندگان را حتما مطالعه كنيد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۱۱/۱۰، ۰۷:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان