زمان کنونی: ۱۴۰۲/۱۲/۲۹، ۰۹:۲۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نوع و جنس پلاك پاي قناري و آموزش حلقه گذاری

مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #1
نوع و جنس پلاك پاي قناري و آموزش حلقه گذاری
با سلام وادب:
استفاده از پلاك و علت داشتن پلاك براي قناري و داشتن يك شناسنامه براي هر قناري چنانچه شخصي بخواهد قناري را نگهداري و نژاد منظمي داشته باشد .الزامي است .در عين حال فعلا موضوع نوع و جنس پلاك است .
نوع و جنس آن بايستي به صورت كامل مورد بحث دوستان و اساتيد قرار گيرد:
در بازار فعلي انواع پلاك به صورت پلاستيكي و فلزي موجود است . هريك از اين پلاك ها داراي مزايا و معايبي ميباشند .
بعضي از پلاك ها با رنگ قابل تمايز است و بعضي با شماره گذاري قابل تشخيص ميباشد .
در عين حال قناري هايي كه داراي پلاك ميباشند بايستي پا هاي انها مورد بازبيني و بررسي قرار گيرد .
پلاك ها نبايد زنگ بزندو يا باعث عفونت و يا ضرب خوردگي شود.و نبايد پاي قناري را فشار بدهد ويا ايجاد تورم يا خون مردگي كند.
به عبارت ديگر بايستي در پاي قناري بايد راحت باشد.
نوع فلزي ان نبايد داراي زايده و يا تيزي باشند. اين پلاك ها معمولا از جنس آلو مينيم بوده و داراي شماره بوده و رنگ هاي ان هم متفاوت ميباشد.بعضي هم پلاك را با اسم و يا شهر محل توليد كننده و سال توليد قناري سفارش ميدهند .
در ادامه اين بحث از دوستان تقاضا دارم نقطه نظارت خودشان را در خصوص موارد زير اظهار فرماييد:

1-پلاك ازجنس فلزي يا پلاستيكي-كداميك مناسب است؟

2-ايا بايد قرار گرفتن پلاك الزاما در بدو تولدقناري باشد يا خير؟
3-ايا شما از پلاك استفاده ميكنيد؟
4-شما پلاك را سفارش ميدهيد يا به صورت عمومي خريداري ميكنيد؟
4-ساير امور مرتبط با پلاك پاي قناري

در پايان نيز عكسهايي از صدمه ديدن پاي قناري از پلاك براي شما قرار ميدهم.تا دقت بيشتري به پاي قناري داشته باشيد.
موفق باشيد

با سلام

آره چرب کردن مشکلی نداره ولی باید در موقع حلقه گذاری حواسمون به دو چیز باشه یکی اندازه حلقه که تنگ نباشه و دوم اینکه حلقه سالم باشه و از داخل لبه یا تیزی یا خوردگی نداشته باشه وگرنه به پا آسیب جدی میزنه.

موفق باشید

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۳۰، ۱۰:۳۳ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۸/۱۵، ۰۱:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 116
185 سپاس گرفته‌شده در 86 ارسال
ارسال: #11
حلقه مناسب برای قناری
سلام به همه.

من امروز بعد از 13 روز اولین جوجه قناری بیرون امده.

میخاستم براشون حطقه سفارش بدم از سایت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میخاستم چند تا راهنماییم کنید.

1:از روز چندم حلقه باید پای جوجه قناری بشه.
2:حلقه مناسب از چه رنگ. باشه. میشه یک حلقه از نظر رنگ. و نوشته ای که میخام سفارش بدم.روش بنویسه. راهنمایم کنید چی بنویسم. و از چه رنگ استفاده کنم. اخه. من اولین باره مخیام حلقه بگیرم
3:حلقه پای قناری های بزرگ هم میره یا فقط جوجه ها.

ممنون سریع راهنمایم کنید.
سپاس
۱۳۹۱/۰۹/۰۸، ۰۹:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Rasool Namdar ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #12
RE: حلقه مناسب برای قناری
سلام محمد جان
اینکه از چه روزی میشه حلقه تو پای جوجه انداخت بستگی به نژاد قناری داره اما معمولا بین 5 روزگی تا 7 روزگی,
من از این حلقه ها سفارش دادم پارسال , از جنس پلاستیکه , اسم و شماره موبایلم روشه اما اندازه این حلقه ها انقدر بزرگ و بده که الانم بعضی وقتا از پای جوجه 10 ماهه درمیاد !
حلقه های باز شو رو میشه به پای قناری بالغ انداخت اما حلقه های بسته معمولا نمیشه و اگر هم بشه پای حیوون درد میگیره و به خاطر اینکه براش تازگی داره و از جوجگی تو پاش نبوده,هی می خواد از پاش دربیاره که همین امر باعث میشه یا پاش باد کنه یا خون بندازه پاشو...بهتره تو پای قناری بالغ حلقه نندازی.
پیشنهاد می کنم از این حلقه ها نگیری و بری سراغ حلقه های آلومینیومی استاندارد که هم خیلی شیک تر هستش هم اندازش خیلی خوب و مناسبه.
موفق باشی.
۱۳۹۱/۰۹/۰۸، ۱۰:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #13
(۱۳۹۱/۰۹/۰۸، ۱۰:۰۰ ق.ظ)Navid_IT نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام محمد جان
اینکه از چه روزی میشه حلقه تو پای جوجه انداخت بستگی به نژاد قناری داره اما معمولا بین 5 روزگی تا 7 روزگی,
من از این حلقه ها سفارش دادم پارسال , از جنس پلاستیکه , اسم و شماره موبایلم روشه اما اندازه این حلقه ها انقدر بزرگ و بده که الانم بعضی وقتا از پای جوجه 10 ماهه درمیاد !
حلقه های باز شو رو میشه به پای قناری بالغ انداخت اما حلقه های بسته معمولا نمیشه و اگر هم بشه پای حیوون درد میگیره و به خاطر اینکه براش تازگی داره و از جوجگی تو پاش نبوده,هی می خواد از پاش دربیاره که همین امر باعث میشه یا پاش باد کنه یا خون بندازه پاشو...بهتره تو پای قناری بالغ حلقه نندازی.
پیشنهاد می کنم از این حلقه ها نگیری و بری سراغ حلقه های آلومینیومی استاندارد که هم خیلی شیک تر هستش هم اندازش خیلی خوب و مناسبه.
موفق باشی.
سپاس از نوید عزیز.
پس حلقه استاندارد. بهتره. این حلقه ها کجای ایران می تونم تهیه کنم. کسی ادرسی نداره بهم بده. یا شماره تماس. یا ایمیل
..........
یک سوال دیگه جوجه اول ک امروز از تخم بیرون امده بسیار ریز است. چون تخم اول ریز بوده. با کلک سفید .
۱۳۹۱/۰۹/۰۸، ۱۰:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
ارسال: #14
جناب شهابی 09127357128
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۸، ۰۱:۲۳ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۰۹/۰۸، ۱۱:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 255
389 سپاس گرفته‌شده در 84 ارسال
ارسال: #15
بیان تجربه شخصی

سلام عرض شد
1) بنده امسال و پارسال از حلقه های پلاستیکی سفارشی محصول اصفهان استفاده کردم که از نظر سبکی و نرمی خیلی خوبند.
2) در مورد نوشته های روشون هم خیلی دست آدم بازه...مثلا امسال دادم روشون نوشتن :
IR.RK.2012.xxx
09127766993
که حتما می دونید که روی حلقه های آلمینیومی این همه اطلاعات نمیشه نوشت.
3) قیمت حلقه های پلاستیکی خیلی کمتره...مثلا من امسال خریدم دونه ای 300 تومن...در حالی که آلمینیوم معمولی 600 و آلمینیوم رنگ سال 1100 تومن بود.
4) البته این حلقه ها گرد و خاک رو به خودشون می گیرند و شما برای خوندن روی اونها باید حیوون رو بگیرید و اول با دست خیس روی حلقه رو تمیز کنید.
5) زمان مناسب حلقه گذاری روز ششم به بعده...بهترین زمان، زمانیه که حلقه نه خیلی آسون از مچ جوجه رد بشه و نه خیلی سخت. در ضمن قلم پای جوجه ها هم باید از حالت غضروفی نرم در اومده باشه و حالت استخونی به خودش گرفته باشه.
6) اگه جوجه هاتون در طول دو یا چند روز در میان، باید حلقه گذاری تون هم در طول دو یا چند روز انجام بشه. چون اندازه پاهاشون با هم فرق می کنه.
7) عکسای توی تاپیک خیلی کامل و گویاست...فقط قبل از حلقه گذاری داخل هر حلقه یک قطره روغن خوراکی بچکونید.
8) تا حد اقل سه روز بعد از انداختن آخرین حلقه، هر روز بررسی کنید که حلقه ها در نیامده باشند.
شاد باشید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۰۸، ۱۰:۰۲ ب.ظ، توسط رضا کریمی.)
۱۳۹۱/۰۹/۰۸، ۰۸:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #16
RE: بیان تجربه شخصی
(۱۳۹۱/۰۹/۰۸، ۰۸:۱۵ ب.ظ)rkarimi1347 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام عرض شد
1) بنده امسال و پارسال از حلقه های پلاستیکی سفارشی محصول اصفهان استفاده کردم که از نظر سبکی و نرمی خیلی خوبند.
2) در مورد نوشته های روشون هم خیلی دست آدم بازه...مثلا امسال دادم روشون نوشتن :
IR.RK.2012.xxx
09127766993
که حتما می دونید که روی حلقه های آلمینیومی این همه اطلاعات نمیشه نوشت.
3) قیمت حلقه های پلاستیکی خیلی کمتره...مثلا من امسال خریدم دونه ای 300 تومن...در حالی که آلمینیوم معمولی 600 و آلمینیوم رنگ سال 1100 تومن بود.
4) البته این حلقه ها گرد و خاک رو به خودشون می گیرند و شما برای خوندن روی اونها باید حیوون رو بگیرید و اول با دست خیس روی حلقه رو تمیز کنید.
5) زمان مناسب حلقه گذاری روز ششم به بعده...بهترین زمان، زمانیه که حلقه نه خیلی آسون از مچ جوجه رد بشه و نه خیلی سخت. در ضمن قلم پای جوجه ها هم باید از حالت غضروفی نرم در اومده باشه و حالت استخونی به خودش گرفته باشه.
6) اگه جوجه هاتون در طول دو یا چند روز در میان، باید حلقه گذاری تون هم در طول دو یا چند روز انجام بشه. چون اندازه پاهاشون با هم فرق می کنه.
7) عکسای توی تاپیک خیلی کامل و گویاست...فقط قبل از حلقه گذاری داخل هر حلقه یک قطره روغن خوراکی بچکونید.
8) تا حد اقل سه روز بعد از انداختن آخرین حلقه، هر روز بررسی کنید که حلقه ها در نیامد باشند.
شاد باشید

سپاس.
من تو سفارش بهم گفت20 عدد حلقه با پست 9500 تومان. اصفهان
۱۳۹۱/۰۹/۰۸، ۰۸:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
ارسال: #17
RE: نوع و جنس پلاك پاي قناري و آموزش حلقه گذاری
پارسال 7500 بود که نسبتا قیمتش منصفانه زیاد شده...
حتما توی انتخاب رنگ دقت کنید چون من پارسال طلائی انتخاب کرده بود که اشتباهاً سبز فسفری ارسال شده بود و البته بعد از اینکه زنگ زدم لطف کردند و همون طلائی رو دوباره ارسال کردند.
در پست زیر توی پای جوجه طلائی می تونین نمونه حلقه رو ببینید .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من امسال تصمیم دارم از حلقه های سایت زرد ملیجه بگیرم,به نظرم خوب باشه.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۰۸، ۱۰:۲۷ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۰۹/۰۸، ۱۰:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mn_746 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #18
(۱۳۹۱/۰۹/۰۸، ۱۰:۲۶ ب.ظ)Navid_IT نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حتما توی انتخاب رنگ دقت کنید چون من پارسال طلائی انتخاب کرده بود که اشتباهاً سبز فسفری ارسال شده بود و البته بعد از اینکه زنگ زدم لطف کردند و همون طلائی رو دوباره ارسال کردند.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

الان. در سایت زرد میلحه هستم و دارم حلقه ها رو می بینم.. اقا نوید. قیمت اینها برا حلقه چند است این سایت. خبر نداری . و جنس حلقه.

اخه من . امروز قناری م جوجه کرده. باید زود عجله کنم و حلقه رو تهیه کنم.

آموزش نحوه ی حلقه گذاری در جوجه قناری پرنده زینتی
۱۳۹۱/۰۹/۰۸، ۱۰:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
ارسال: #19
(۱۳۹۱/۰۹/۰۸، ۱۰:۴۱ ب.ظ)mohammad1362 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۹/۰۸، ۱۰:۲۶ ب.ظ)Navid_IT نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

الان. در سایت زرد میلحه هستم و دارم حلقه ها رو می بینم.. اقا نوید. قیمت اینها برا حلقه چند است این سایت. خبر نداری . و جنس حلقه.

اخه من . امروز قناری م جوجه کرده. باید زود عجله کنم و حلقه رو تهیه کنم.

آموزش نحوه ی حلقه گذاری در جوجه قناری پرنده زینتی

محمد جان من از قیمتها خبر ندارم.
اگر می خوای رو حلقه هات اسم و شماره بزنی حدودا 10 روز تا 2 هفته طول می کشه !!!
باید زودتر اقدام می کردی.
۱۳۹۱/۰۹/۰۸، ۱۰:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad1362 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #20