زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۵:۳۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نوع و جنس پلاك پاي قناري و آموزش حلقه گذاری

مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #1
نوع و جنس پلاك پاي قناري و آموزش حلقه گذاری
با سلام وادب:
استفاده از پلاك و علت داشتن پلاك براي قناري و داشتن يك شناسنامه براي هر قناري چنانچه شخصي بخواهد قناري را نگهداري و نژاد منظمي داشته باشد .الزامي است .در عين حال فعلا موضوع نوع و جنس پلاك است .
نوع و جنس آن بايستي به صورت كامل مورد بحث دوستان و اساتيد قرار گيرد:
در بازار فعلي انواع پلاك به صورت پلاستيكي و فلزي موجود است . هريك از اين پلاك ها داراي مزايا و معايبي ميباشند .
بعضي از پلاك ها با رنگ قابل تمايز است و بعضي با شماره گذاري قابل تشخيص ميباشد .
در عين حال قناري هايي كه داراي پلاك ميباشند بايستي پا هاي انها مورد بازبيني و بررسي قرار گيرد .
پلاك ها نبايد زنگ بزندو يا باعث عفونت و يا ضرب خوردگي شود.و نبايد پاي قناري را فشار بدهد ويا ايجاد تورم يا خون مردگي كند.
به عبارت ديگر بايستي در پاي قناري بايد راحت باشد.
نوع فلزي ان نبايد داراي زايده و يا تيزي باشند. اين پلاك ها معمولا از جنس آلو مينيم بوده و داراي شماره بوده و رنگ هاي ان هم متفاوت ميباشد.بعضي هم پلاك را با اسم و يا شهر محل توليد كننده و سال توليد قناري سفارش ميدهند .
در ادامه اين بحث از دوستان تقاضا دارم نقطه نظارت خودشان را در خصوص موارد زير اظهار فرماييد:

1-پلاك ازجنس فلزي يا پلاستيكي-كداميك مناسب است؟

2-ايا بايد قرار گرفتن پلاك الزاما در بدو تولدقناري باشد يا خير؟
3-ايا شما از پلاك استفاده ميكنيد؟
4-شما پلاك را سفارش ميدهيد يا به صورت عمومي خريداري ميكنيد؟
4-ساير امور مرتبط با پلاك پاي قناري

در پايان نيز عكسهايي از صدمه ديدن پاي قناري از پلاك براي شما قرار ميدهم.تا دقت بيشتري به پاي قناري داشته باشيد.
موفق باشيد

با سلام

آره چرب کردن مشکلی نداره ولی باید در موقع حلقه گذاری حواسمون به دو چیز باشه یکی اندازه حلقه که تنگ نباشه و دوم اینکه حلقه سالم باشه و از داخل لبه یا تیزی یا خوردگی نداشته باشه وگرنه به پا آسیب جدی میزنه.

موفق باشید

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۳۰، ۱۰:۳۳ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۸/۱۵، ۰۱:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

---
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 17
83 سپاس گرفته‌شده در 23 ارسال
ارسال: #21
RE: نوع و جنس پلاك پاي قناري و آموزش حلقه گذاری
جهت آشنايي بيشتر كاربران عزيز و علاقمندان به پرورش پرندگان زينتي در مورد حلقه و پلاك هاي موجود و مشخصات آنها توضيحاتي عرض مي كنم كه اميدوارم موجب آشنايي بيشتر و انتخاب راحت تر حلقه مورد نياز براي پرندگان شما گردد.
حلقه هاي موجود در حال حاضر براي پرندگاني همچون قناري و كبوتر توليد و عرضه مي شود. البته پرندگاني مانند سهره و مرغ عشق نيز در رده ي قناري قرار مي گيرند.
حلقه هاي قناري به دو دسته : قناري رسمي معمولي و قناري رسمي بلند تقسيم مي شوند.
حلقه هاي توليدي براي قناري رسمي معمولي براي پرندگان زير قابل استفاده مي باشند:
سهره - سهره قناري - بلبل - سرخ مينياتوري - رولر - تيمبرادو - هوسو - جيبر - بوسو - جيبسو - ردفانتو - ليزارد - گلاستر - بوردر - رسمي

حلقه هاي توليدي براي قناري هاي رسمي بلند نيز براي نژادهاي زير قابل استفاه اند:
كرستد ، يوركشاير ، لانكشاير ، نورويچ ، فري شامپيون، رولر ، تيمبرادو ، هوسو ، جي بر ، يوسو ، جيبوسو ، رد فاكتور بورد ، ليزارد و كلاستر و مرغ عشق

تفاوت ميان حلقه هاي رسمي معمولي با رسمي بلند در سايز قطر داخلي حلقه مي باشد زيرا رسمي هاي بلند از ساق پاي ضخيم تري نسبت به رسمي هاي معمولي برخوردارند.

استفاده از حلقه هاي رسمي معمولي براي رسمي بلند موجب اذيت پاي پرنده پس از بلوغ خواهد شد زيرا به علت تنگتر بودن قطر دهانه داخلي حلقه ، حلقه به ساق پاي پرنده چسبيده و به علت عدم راحتي در حركت ميتواند موجب ايجاد خراشيدگي و زخم و حتي خون مردگي در پاي پرنده شود. و برعكس استفاده از حلقه هاي رسمي بلند براي رسمي معمولي باعث مي شود كه اين حلقه ها حتي پس از بلوغ پرنده نيز از پاي آن به راحتي خارج شود. از اين رو در انتخاب نوع حلقه بايد دقت نمود.

حلقه هاي موجود براي كبوتر نيز به دو دسته تقسيم مي شوند: حلقه هايي كه از جوجه گي داخل پاي كبوتر مي شود و نوع دوم حلقه هايي كه براي كبوترهاي بالغ استفاده مي شود.
تفاوت اين دو نوع حلقه نيز در اندازه قطر دهانه ي داخلي حلقه مي باشد.

پس از استفاده از حلقه ها در پاي جوجه ها بايد تا دو يا سه روز مراقبت نمود تا مبادا بر اثر حركت جوجه در لانه و يا بر اثر كنجكاوي و شيطنت ها و نوك زدن هاي والدين جوجه ، حلقه از پاي آنها خارج نشود.

همچنين پس از وارد كردن حلقه در پاي جوجه براي جلوگيري از كثيف شدن و يا چسبيدن فضولات و كثيفي هاي موجود در لانه به حلقه ها ، بهتر است سطح خارجي حلقه را كمي چرب كنيد تا اين لايه ي چربي مانع از چسبيده شدن فضولات به سطح حلقه شود. مايع چرب كننده نبايد مضر باشد .

در مورد اندازه حلقه ها بايد عرض كنم كه سايز حلقه ها براي قناري به شرح زير است:
حلقه هاي قناري رسمي معمولي:
قطر داخلي حلقه 3 ميليمتر و ارتفاع حلقه در دو اندازه 6 و 8 ميلي متر

حلقه هاي قناري رسمي بلند:
قطر داخلي حلقه 3.5 ميليمتر و ارتفاع حلقه در دو اندازه 6 و 8 ميلي متر

حلقه هاي جوجه كبوتر:
قطر داخلي حلقه 8 ميليمتر و ارتفاع حلقه 10 ميليمتر

حلقه هاي كبوتر بالغ:
قطر داخلي حلقه 10 و 12 ميليمتر و ارتفاع حلقه 10 ميليمتر

اما از نظر نوع جنس حلقه هاي توليدي در كشور ما نيز در حال حاضر دو نوع فلزي (آلمينيومي ) و پوليمري موجود است

اما با توجه به اينكه بنده مدت 9 سال است كه به توليد پلاك هاي پوليمري مشغول مي باشم در اين مبحث به معرفي اين نوع پلاك مي پردازم و معرفي بيشتر پلاك هاي فلزي را به عهده ي توليد كنندگان محترم اين نوع پلاك مي گذارم.

حلقه و پلاكهاي توليدي ما تمام پوليمر مي باشند كه در نوع خود بسيار سبك و نرم و راحت هستند و از نظر مقاومت نيز كاملا در برابر هر گونه نوك زدن هاي پرنده مقاوم هستند.
از ويژگيهاي ديگر اين پلاك ها مي توان به موارد زير اشاره نمود:

- استحكام در برابر ضربه و آسيبهاي احتمالي وارده از سوي پرنده به حلقه ها
- مقاومت در برابر نفوذ مواد و مايعات بداخل آن
- بسيار نرم و قابل انعطاف
- تنوع رنگ و زيبايي (بيش از 30 رنگ مختلف)
- عدم ايجاد زخم و عفونت ناشي از حركت حلقه در پاي پرنده
- عدم ايجاد حساسيت و جوش زدگي پاي پرنده
- بدون هرگونه تاثيرات منفي بر روي حس جهت يابي پرنده
- و ...

اطلاعاتي كه ميتوان بر روي اين حلقه ها ثبت نمود به شرح زير است:
- درج شماره موبايل شخص سفارش دهنده
- درج نام شخص يا كد اختصاصي شخص سفارش دهند
اين كد ميتواند شامل حروف اختصاري نام شخص و نام شهر او باشد
- سال توليد حلقه يا تولد پرنده
- شماره سري حلقه
- درج تمامي اطلاعات به زبان پارسي يا لاتين و يا تركيبي از هر دو ممكن است
- نام شهر و كشور

فروش حلقه هاي پليمري در بسته هاي 20 تايي انجام مي شود يعني حداقل تعدادي كه سفارش قبول مي شود 20 عدد مي باشد و سفارش كمتر از اين تعداد پذيرفته نمي شود.

توليد حلقه هاي پليمري رنگي نيز انجام مي شود به اين معني كه حلقه ها در رنگهاي مختلف و بدون درج هيچ اطلاعاتي انجام مي شود. اين گزينه براي افرادي كه عمل شناسايي پرندگان خود را از رنگ روي حلقه هاي پاي پرندگان خود انجام مي دهند ، مفيد است
استفاده از حلقه هاي رنگي بدون اطلاعات را ميتوان به اين صورت نيز انجام داد كه براي داخل پاي جوجه هاي هر جفت ، از يك رنگ استفاده نمود و يا اينكه هر رنگ را به يك والد اختصاص داده و براي جوجه هاي هر جفت ، از دو نوع حلقه رنگي كه هر كدام را داخل يك پاي جوجه قرار داده ايم و هر رنگ نشان دهنده يك والد نر يا ماده است استفاده نماييم

حلقه گذاري در پاي پرنده در صورتي كه از زمان تولد انجام مي شود براي جوجه هاي قناري يا كبوتر در همان هفته اول تولد بين روزهاي سوم تا پنجم انجام مي شود. البته در اين مورد بايد به اين نكته توجه داشت كه برخي از جوجه ها به علت داشتن يك جيره غذايي مقوي و كامل و تغذيه شدن خوب از طرف والدين خود ، رشد سريعتري دارند و شايد لازم باشد اينگونه جوجه ها را همان روز سوم حلقه گذاري نمود.

بيشترين مشكل براي حلقه گذاري را افراد مبتدي دارند مخصوصا زماني كه ميخواهند انگشت عقبي جوجه را از داخل حلقه عبور دهند. اين گونه افراد بهتر است در تجربه اول اين كار را با حضور يك فرد با تجربه انجام دهند زيرا هر گونه بي احتياطي و عجله كردن ميتواند به قيمت شكسته شدن و يا كنده شدن انگشت پرنده بيانجامد.

در پايان قيمت حلقه هاي پليمري نيز به شرح زير است:
حلقه قناري (رسمي معمولي يا رسمي بلند) هر عدد 300 تومان
حلقه جوجه كبوتر هر عدد 450 تومان
حلقه كبوتر بالغ هر عدد 550 تومان

نكته آخر اينكه اگر تصميم به خريد حلقه براي جوجه هاي خود داريد حداقل 15 روز قبل از تولد آنها اقدام كنيد تا حلقه ها به موقع به دست شما برسند زيرا مراحل ساخت و آماده سازي حلقه ها كمي طولاني است

اگر باز هم در برخي موارد نياز به توضيح بود لطفا اطلاع دهيد.
با تشكر

آدرس سايت: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۰/۲۱، ۱۰:۵۲ ق.ظ، توسط parsipet.)
۱۳۹۱/۱۰/۱۶، ۱۲:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahin20 ، nazmi ، DRaiush ، saeednikzad ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #22
سلام
من پارسال حلقهء رسمی بلند گرفتم برای جوجه های رسمی بلندم اما خیلی قطر زیادی داره و از پای قناریها در میاد.
من چندین ساله که از حلقه استفاده می کنم اما فقط پارسال این مشکل رو داشتم.
۱۳۹۱/۱۰/۱۶، ۰۷:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #23
باسلام و ادب
توضیحات مختصری در مورد حلقه های بسته و باز بجهت اطلاع بیشتر دوستان بعرض میرسانم .

همانطور که مطلع هستید ، حلقه های بسته دقیقا مانند شناسنامه افراد عمل میکنند و حاوی اطلاعاتی از قبیل :
نام پرورش دهنده ، کد پرورشی ، شماره پرنده ، انجمن مربوطه ، سال تولد بصورت اختصاری ، کد حلقه ، جنسیت
پرنده و کد مشخصه بارز پرنده .

بصورت ساده و خلاصه ، حلقه بسته تمام اطلاعات لازم مربوط به پرنده و پرورش دهنده آنرا در بر دارد . درصورتیکه
حلقه های باز میتوانند جهت نشان دادن جنسیت پرنده در یک نگاه باشند و البته رنگ آنهم نمایانگر سال تولد پرنده
میباشد . حلقه های باز بسیار سهل و آسان از پای پرنده خارج میشوند .

هر رنگ حلقه های بسته برای یکسال مشخص درنظرگرفته شده است ولی یک پرورش دهنده میتواند ازرنگ نقره ای
که یک رنگ قراردادی بین پرورش دهندگان است ، بدون در نظر گرفتن رنگ سال برای تمام پرندگانش استفاده کند .
ولی یکی از دلایلی که از حلقه های باز رنگی استفاده میشود این است که بدون در دست گرفتن پرنده میتوان سال
تولدش را از روی رنگ حلقه که بارزتر و در پای دیگری قرار گرفته ، به آسانی تشخیص داد .

اغلب یا تعدادی از پرورش دهندگان از حروف و اعداد اختصاری جهت شناسایی پرنده خود استفاده میکنند بطور مثال
کدی بعنوان نام کشور و کدی برای نام پرورش دهنده و کدی بجهت علامت مشخصه پرنده و در آخر شماره تلفن خود
را قرار میدهند که این امر یک سلیقه شخصی محسوب میشود .

در بعضی مواقع پرورش دهنده میتواند از حلقه بسته و باز برای مشخص کردن جوجه های لان اول و دوم نیز استفاده
نماید . البته موارد مصرف دیگری هم میتوان بنا بر نیاز برای این دو نوع حلقه در نظر گرفت .

موفق باشید .
۱۳۹۱/۱۰/۱۷، ۰۵:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، shahin20 ، parsipet ، DRaiush ، saeednikzad ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #24
سلام
پارسی پت (آقای منصوری عزیز)بنده هم سال 2011 از شما حلقه گرفتم و متاسفانه حلقه ها قطرشون بزرگ بود به طوری که از پای اکثر جوجه ها در اومدن....حتی از پای جوجه یورکشایر هم حلقه رسمی بلند شما در میاد برای همین هم سال گذشته سفارش ندادم...سه میلیمتر شاید برای حلقه فلزی یا المینیومی مناسب باشه اما برای حلقه های انعطاف پذیر شما به پای بیشتر پرنده ها نمیمونه....وباید تا بلوغ کامل همش کف قفس دنبال حلقه بگردی و دوباره به پای حیوون برگردونی.ممنون و موفق باشید..
۱۳۹۱/۱۰/۱۸، ۰۱:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Navid_IT ، DRaiush ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

---
ارسال: #25
(۱۳۹۱/۱۰/۱۸، ۰۱:۲۰ ب.ظ)برف زمستان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
پارسی پت (آقای منصوری عزیز)بنده هم سال 2011 از شما حلقه گرفتم و متاسفانه حلقه ها قطرشون بزرگ بود به طوری که از پای اکثر جوجه ها در اومدن....حتی از پای جوجه یورکشایر هم حلقه رسمی بلند شما در میاد برای همین هم سال گذشته سفارش ندادم...سه میلیمتر شاید برای حلقه فلزی یا المینیومی مناسب باشه اما برای حلقه های انعطاف پذیر شما به پای بیشتر پرنده ها نمیمونه....وباید تا بلوغ کامل همش کف قفس دنبال حلقه بگردی و دوباره به پای حیوون برگردونی.ممنون و موفق باشید..

سلام دوست گرامي و مشتري قديمي !
البته قطر 3 ميلي متر يك استاندارد جهاني براي حلقه هاي قناري رسمي است و در مورد حلقه فلزي و حلقه پليمري تفاوتي ندارد. انعطاف حلقه هاي پليمري نسبت به فلزي صرفا از اين جهت مي باشد كه چون قناريها عادت به بازي كردن با حلقه هاي پاي خود دارند و مدام آنها را بالا و پايين مي كنند ، انعطاف اين حلقه ها مانع از خراشيده شدن پوست پاي قناري در اثر اين حركات مي شود و در نتيجه زخم يا عفونتهاي ناشي از اين خراشيدگي هم بوجود نخواهد آمد . حلقه هاي پليمري حالت الاستيك و ارتجاعي ندارند و گشاد و تنگ نمي شوند و همواره قطر و سايز آنها ثابت است.
از ديگر خواص اين حلقه ها اين است كه برخلاف ساير حلقه ها بر اثر گرماي محيط به ويژه در فصل تابستان و در اتاق هاي گرم زمستاني ، گرم و داغ نمي شوند و موجب آزار و اذيت پاي پرنده نمي گردند.
بهر حال همانطور كه قبلا هم توضيح داده ام سايز اين حلقه ها يك سايز جهاني است و چيزي نيست كه هر كس به دلخواه خود آنها را تغيير دهد و چنانچه سايز حلقه هاي فلزي براي قناريهاي رسمي شما مناسب بوده مسلما حلقه هاي پليمري رسمي معمولي ما نيز مناسب است. همگي يك سايز مشخص و معين دارند.
اميدوارم قناريهايي شاد و سرحال داشته باشيد.
موفق باشيد
۱۳۹۱/۱۰/۱۹، ۱۱:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: امیر محمدی ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #26
سلام
پارسی پت عزیز من اتفاقی که برای پرنده های خودم افتاده بود گفتم حلقه رسمی بلند شما به راحتی به پای یه قناری بالغ یورکشایر میره و میشه دوباره از پای پرنده درش اورد...من الان قناری یورکشایر با حلقه ترکیه دارم بدون توجه به جنس و نوع حلقه اندازش طوریه که نمیشه این حلقه را بدون شکستن از پای پرنده دراورد و البته سبکی و راحتی حلقه پلیمری را نمیشه نادیده گرفت به شرطی که تا بلوغ کامل به پای پرنده بمونه....امیدوارم دیگر دوستان هم اگه استفاده کردن نظرشون را بدن ...ممنون
۱۳۹۱/۱۰/۱۹، ۰۶:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #27
باسلام
خدمت دوستان عزیز باید عرض کنم که حلقه استاندارد دارای اندازه ها و رده بندی های دقیقیه که با استفاده از اون
نباید هیچگونه اشکالی پیش بیاد . بطور مثال قناری یورک ازحلقه ای با کد E که نمایانگر سایز اون یعنی 2/98 میلیمتر
است استفاده میکنه که اگر این کد عوض بشه مسلما حلقه یا کوچیک و یا بزرگ خواهد بود که کوچیک بودنش باعث
زخم و عفونت و بزرگ بودنش هم سبب راحت درآمدن حلقه میشود . اندازه ها و سایزهای مصرفی استاندار را متعاقبا
بجهت آشنایی بیشتر دوستان ارسال خواهم نمود .

موفق باشید .
۱۳۹۱/۱۰/۱۹، ۰۷:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
ارسال: #28
سلام
دوست عزیز (پارسی پت) اگر جسارت نباشه می خوام بگم که من با حرفهای شما کاملاً مخالفم !
اولا اینکه هنگامیکه حلقه از جوجگی در پای قناری انداخته بشه,امکان نداره بخواد از پاش دربیاره که بخواد باعث زخم و خراشیدگی بشه, اون در صورتیه که حلقه رو در پای قناریه بالغ بندازیم.
ثانیاً شما می فرمائید این حلقه ها بر عکس حلقه های دیگر در تابستان گرم نمیشه و باعث آزار پرنده نمیشه,دوست عزیز مگر ما قناریها رو توی تنور نگه می داریم که باعث بشه مثلاً حلقهء آلومینیومی اونقدر داغ بشه که باعث آزار و اذیت قناری بشه ؟؟؟
شرمنده اما شما انگار دارین با یک عده آدمی حرف می زنید که تازه کار هستن و چیزی از قناری نمی دونن !
بنده و تمام دوستانم چندین سال هستش که از انواع حلقه استفاده کردیم اما همونطور که قبلاً هم گفتم اندازهء این حلقه ها اطلاً مناسب نیست و همونطور که دوست عزیزم (برف زمستان) گفتن از پای قناری های بالغ هم درمیاد چه برسه به جوجه...
من یادمه پارسال 1 جفت از قناریهام یه دونه جوجه داشتن و من زمانیکه تو 6 روزگی حلقه رو به پاش انداختم همونروز گم شد و باور کنید هروز یه حلقه می نداختم تو پاش که یا درمی اومد و گم می شد یا مجبور بودم انقدر بگردم تا پیداش کنم آخرشم فکر کنم 12 روزه بود که دیگه انداختم تو پاش که همین ماهه پیش با وجود اینکه اون جوجه الان به نر کاملاً بالغ هستش از پاش دراومد و منم کلا دیگه بی خیالش شدم.
به هر حال امیدوارم از حرفهای من ناراحت نشده باشید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۰/۱۹، ۰۷:۲۶ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۱۰/۱۹، ۰۷:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: برف زمستان ، langarood ، nazmi ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

---
ارسال: #29
(۱۳۹۱/۱۰/۱۹، ۰۷:۲۱ ب.ظ)Navid_IT نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوست عزیز (پارسی پت) اگر جسارت نباشه می خوام بگم که من با حرفهای شما کاملاً مخالفم !
اولا اینکه هنگامیکه حلقه از جوجگی در پای قناری انداخته بشه,امکان نداره بخواد از پاش دربیاره که بخواد باعث زخم و خراشیدگی بشه, اون در صورتیه که حلقه رو در پای قناریه بالغ بندازیم.
ثانیاً شما می فرمائید این حلقه ها بر عکس حلقه های دیگر در تابستان گرم نمیشه و باعث آزار پرنده نمیشه,دوست عزیز مگر ما قناریها رو توی تنور نگه می داریم که باعث بشه مثلاً حلقهء آلومینیومی اونقدر داغ بشه که باعث آزار و اذیت قناری بشه ؟؟؟
شرمنده اما شما انگار دارین با یک عده آدمی حرف می زنید که تازه کار هستن و چیزی از قناری نمی دونن !
بنده و تمام دوستانم چندین سال هستش که از انواع حلقه استفاده کردیم اما همونطور که قبلاً هم گفتم اندازهء این حلقه ها اطلاً مناسب نیست و همونطور که دوست عزیزم (برف زمستان) گفتن از پای قناری های بالغ هم درمیاد چه برسه به جوجه...
من یادمه پارسال 1 جفت از قناریهام یه دونه جوجه داشتن و من زمانیکه تو 6 روزگی حلقه رو به پاش انداختم همونروز گم شد و باور کنید هروز یه حلقه می نداختم تو پاش که یا درمی اومد و گم می شد یا مجبور بودم انقدر بگردم تا پیداش کنم آخرشم فکر کنم 12 روزه بود که دیگه انداختم تو پاش که همین ماهه پیش با وجود اینکه اون جوجه الان به نر کاملاً بالغ هستش از پاش دراومد و منم کلا دیگه بی خیالش شدم.
به هر حال امیدوارم از حرفهای من ناراحت نشده باشید.

دوست گرامي سلام
خوب البته منظور من هم اين نبوده كه حلقه را بخواهيم از پاي جوجه در بياريم يا خودش سعي كنه كه حلقه را دربياره و همين امر باعث زخم شدن پاي پرنده بشه. اگر دقت كرده باشيد پرنده ها عادت به بازي كردن با حلقه پاي خود دارند و اين كار ميتونه باعث خراشيدگي و زخمي شدن پاي قناري بشه. ما به خاطر كاري كه انجام ميديم (توليد حلقه) به وفور با كساني روبرو ميشيم كه با چنين مشكلي در بين پرنده هاي خود روبرو شده اند و اگر تا بحال خودتون با اين مورد برخوردي نداشته ايد جاي شكر دارد و من هم اميدوارم هميشه پرنده هايي سالم داشته باشيد و با اين مشكل روبرو نشويد.
اما در مورد دوم بايد عرض كنم كه ما هم در تابستان داخل تنور زندگي نمي كنيم ولي گرماي محيط را به خوبي احساس مي كنيم. مثلا وقتي هوا گرم است حتي گرما شدن ساعت مچي خودمان هم احساس مي كنيم !؟!
به خوبي همه ي ما مطلع هستيم كه اين انجمن محلي است براي علاقمندان مبتدي و پيشرفته در زمينه پرورش پرندگان زينتي !
در موارد بعدي هم در پستهاي قبلي صحبت شده
موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۰/۲۰، ۰۹:۱۴ ق.ظ، توسط parsipet.)
۱۳۹۱/۱۰/۲۰، ۰۹:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
ارسال: #30
*دوست عزیز شاید حلقه های آلومینیومی یا فلزیی که شما دیدید غیر استاندارد بودن چون تا اونجائیکه من دیدم حلقه های آلومینیومی انقدر خوب برش خورده که کوچکترین براده ای نداره که بخواد پای قناری رو اذیت کنه, حالا هرچقدر هم که قناری بخواد با حلقه بازی کنه و بالا پائینش کنه !
*آخه دوست عزیزه من این حرف شما در مورد گرم شدن حلقه آلومینیومی خیلی حرف مبتدیانه ای هستش , اگر گرما در اون حدی باشه که بخواد باعثه این بشه که حلقهء پای قناری اونقدر داغ بشه که اذیتش کنه,پس میله های قفس هم که جنسش آهنیه باید اونقدر گرم بشه که پرنده نتونه اونو با پاهاش بگیره,آیا اینجوریه ؟؟؟!!!
آخه این چه حـــــــرفیه شما می زنید ؟
تبلیغ برای کار شما خونه اما نه دیگه اینــــــــجوری........
ببخشیدا اما من واقعاً از این حرف شما خندم میگیره !
به هر حال موفق باشید...من فقط می خواستم اطلاع رسانی کنم یه دوستان و بگم که من از این حلقه هاتون استفاده کردم واصــــــــــلاً راضی نبودم و به هیچ وجه به دوستان توصیه نمی کنم بخرن,همین.
۱۳۹۱/۱۰/۲۰، ۰۶:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، افسونگر ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان