زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۱۰:۱۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نژادهای عروس

از لحاظ رنگ بندی
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #1
نژادهای عروس
با سلام امروز میخوام در مورد تیره های حاصل از جهش رنگی در عروس هلندی را معرفی کنم،قصد داشتم یک مطلب معتبر و مفید از یکی از سایتهای استرالیا ترجمه کنم که متاسفانه به مطلب مفید و جامعی برنخوردم،ولی یه نکته جالب توی چندین سایت نوشته بودند آنهم اینه که اصل عروس ها در طبیعت همگی مشتق از رنگ خاکستری هستند و در کل در طبیعت ما رنگ سفید مثلا نداشتیم و همگی حاصل جدا سازی و تکثیر موتاسیون ها هستند.
خاکستری:نر و ماده به رنگ طوسی هستند در نر ها صورت زرد رنگ و گونه ها نارنجی میشود و ماده ها تمام صورتشان طوسی با گونه نارنجی باقی خواهد ماند،لبه های بالها در این گونه سفید میباشد،یکی دیگر از علایم تشخیص جنسیت اینه که زیر شاهپرها و دم نر های بالغ کاملا طوسی است ولی ماده ها خال های زردی زیر شاهپرها دارند به اضافه اینکه زیر دمشان نیز خال خالی است.
سفید(لوتینو):نر و ماده به رنگ سفید مایل به زردی بیشتر در قسمت سر زردی مشخصتره،طرفین صورت نر و ماده لپ به رنگ نارنجی است،اگر بالغ باشند با کمی دقت میشه خال های زرد زیر شاهپرهای ماده را تشخیص داد.
دارچینی(سینامون):به رنگ دارچینی روشن میباشند نر و ماده برخلاف گونه خاکستری صورتشان زرد است و تشخیص جنسیت از علایم زیر بالهاست،شایان ذکر است در همه گونه های عروس نر ها با صدای بلبلی خاصی میخوانند ولی ماده ها غیر از چند صوت ساده صدای خاصی ندارند.
نقره ای:شبیه خاکستری ها هستند با این تفاوت که رنگ نقره ای روشنی دارند
وایت فیس:کاملا شبیه خاکستری ها هستند با این تفاوت عمده که صورتشان کاملا سفیده و لپ ندارند،ماده ها صورتشان سفید نمیشود و فاقد لپ نارنجی هستند
صدفی یا طاووسی:کل پرهای بدن بصورت صدف های زرد یا سفید بهمراه طوسی میباشد اغلب ماده هستند و کم نر در می آیند،در این گونه نوع بدون لپ نارنجی(وایت فیس) نیز هست.
آلبینو:این گونه یکدست سفید خالص میباشد و ضعیفترین و گرانترین گونه عروس است که تنها راه تشخیص جنسیت خواندن نر میباشد
ابلق:همانطور که از اسمشان پیداست به رنگ ابلق میباشند،تنها راه تشخیص جنسیت صدای خواندن نر است.
در کل به دوستانی که علاقمند به مشاغل خانگی هستند و مکان مناسب دارند توصیه میکنم عروس هلندی را تکثیر کنند چون هم براحتی تکثیر میشوند و هم بازار خوبی دارند بخصوص گونه لوتینو،شما با اولین سری تکثیر عروس هزینه اولیه خرید جفت را در خواهید آورد،بنده اطلاعات کاملی در مورد تکثیر این طوطی ها دارم و خوشحال میشم دوستان را در این زمینه راهنمایی کنم
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۳/۰۹/۰۴، ۱۰:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #2
RE: نژادهای عروس
امضای محمدمهدی