زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۸:۱۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نژادهای مرغ

*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 12
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #1
نژادهای مرغ
مرغان اهلى امروزه از چهار نوع يا نمونهٔ وحشى که در حال حاضر در هندوستان، سيام، برمه، سيلان، جاوه و سوماترا زندگى مى‌کنند، به‌وجود آمده‌اند. اين چهار نوع عبارتند از:

گالوس گالوس يا گالوس بانکيوا، گالوس لافايت، گالوس واريوس، گالوس سنراتى.

گالوس گالوس يا گالوس بانکيوا (Gallus Bankiva)

گالوس بانکيوا يا مرغ قرمز جنگلى که در حال حاضر در هندوستان، برمه، سيام زندگى مى‌کند، اين نوع مرغ‌ها در منطقهٔ وسيعى پراکنده شده‌اند.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

گالوس لافايت (G. Lafayette)

گالوس لافايت که مرغ جنگلى سيلان نيز ناميده مى‌‌شود، داراى رنگ قرمز و زرد بوده و اين مرغ در جنگل‌هاى سيلان و هندوستان زندگى مى‌کند.

گالوس واريوس (G.Varius)

گالوس واريوس يا مرغ جنگلى جاوه، رنگ اين مرغان سبز بوده، در جاوه و اطراف آن پخش شده‌اند.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

گالوس سنراتى (G.Sonnerati)

گالوس سنراتى يا مرغ خاکسترى جنگلى در جنوب و غرب هندوستان پخش شده است.

۱۳۹۰/۱۰/۲۹، ۰۶:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: برف زمستان ، Mohammad Karol ، hamid@line ، jamil
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #2
RE: نژادهای مرغ
من چند وقت پيش يک جفت مرغ و خروس سفيد بودم که پرهای آنها فوق العاده زيبا بود و خيلی هم کوچک بودند ......و چند وقت پيش هم نوع رنگی آن را ديدم .........اين نژاد ايرانی هست يا نه؟؟؟؟؟؟؟اطلاعاتی داريد ؟
۱۳۹۰/۱۲/۰۷، ۱۱:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #3
RE: نژادهای مرغ
(۱۳۹۰/۱۲/۰۷، ۱۱:۵۳ ق.ظ)اسلامی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من چند وقت پيش يک جفت مرغ و خروس سفيد بودم که پرهای آنها فوق العاده زيبا بود و خيلی هم کوچک بودند ......و چند وقت پيش هم نوع رنگی آن را ديدم .........اين نژاد ايرانی هست يا نه؟؟؟؟؟؟؟اطلاعاتی داريد ؟

باسلام

احتمالا منظور شما مرغ و خروس مینیاتوری ست که من خودم تا دوسال پیش داشتم و تخم هاشو زیر کبوتر میذاشتم باز میکرد

اگه دراینترنت سرچ کنین اطلاعات زیادی میتونین بدست بیارین
اینم یه لینک دراین باره http://generaleshop.com/forum/showthread.php?tid=2074

موفق باشید

بندانگشتی (ها)

امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۱۲/۰۷، ۰۵:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان