زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۲:۵۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نگهداري از جوجه قناري

*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 449
573 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #1
RE: جوجه قناري
ممنون بخشي جان مقاله خوب و مفيدي بود
يه سوال دارم بچه ها
جوجه هاي من الان ١٧ روزه شدن توي لونه خيلي حركت ميكنن حتي رو پاهوشون وا ميستن ميترسم يه دفعه از تو لونه بيوفتن بيرون !
چيكار كنم كه آسيب نبينن ؟
معمولا تا چند روزگي تو لونه ميمونن ؟
به نظرتون لونه رو بزارم پايين تر يا كف قفس كه اگه افتادن بيرون كاريشون نشه؟
۱۳۹۲/۱۰/۱۲، ۰۳:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 110
97 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #31
RE: كمك در مورد تشخيص بيماري
دوستان حق با شما بود کاملا... غذا بود! امروز صبح دیدم خبری ازش نیست... آره ۲۴ ساعته دور و بر جوجه هان حتی درب قفس رو باز گذاشتم نیومد یه دور بزنه رفت پیش جوجه هاش!
فکر کنم یکی از جوجه هاش مرده باشه... جثه بسیار کوچکی داره آخر از همه دنیا اومد. اما الان به بدنش دست زدم گرم بود. احتمالا بقیه نذاشتن غذا بهش برسه. نمیشه نجاتش داد? البته اگر زنده باشه!
۱۳۹۴/۰۲/۰۲، ۰۹:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: karaz
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #32
RE: كمك در مورد تشخيص بيماري
با سرنگ بهش غذا بده
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۲/۰۲، ۰۹:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: karaz
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 110
97 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #33
RE: نگهداري از جوجه قناري
مرد :'(

خیلی دیر شده بود. همونموقع که پیامو گذاشتم ریسک کردمو لانه رو دراوردم دیدم کاملا بی جانه کلی منتظر موندم اما مرده بود جداش کردم که برای اونا مشکلی پیش نیاد لانه را گزاشتم سر جاش! جوجه ها خیلی خوب غذا میخورن اما... امروز متوجه شدم چشم یکیشون باز شده اما دوتای دیگه هنوز بستس الان ۹ روزه ...
بعدم نر و ماده از دیروز بشدت با هم دعوا دارن جالبه گاهی هردو با هم جوجه هارو غذا میدن ولی بیشتر شدید دعوا دارن! چرا?
دیگه ندیدم مثل اون عکسه جوجه ها سیر شده باشن از غذا
۱۳۹۴/۰۲/۰۳، ۰۹:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 52
10 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #34
سلام دوستای گلم سال نو همگی مبارک باشه انشالله واسه همه هموطنامون و دوستان این انجمن سال پر برکتی باشه و سلامت باشین ، دوستان من ده اسفند دوتا قناری نرو ماده رو جفت کردم ک خیلی آماده هم بودن نر لیمویی و ماده پرتقالی الحمدلله جفت شدن و پس از تخمگذاری گذشت چهارده روز یک فروردین اولین جوجه ب دنیا اومد وتا امروز هم بقیه تخما جوجه شدن خدارو شکر اما خب من سری اولم بود از قناری جوجه میگرم واس همین تخمارو برنداشتم و یکجا بزارم زیر ماده تا جوجه ها همزمان بدنیا بیان چند تا سوال دارم ک اگه راهنمایی بفرماید ممنون میشم
۱. الان اگه آب بازی بزارم براشون مشکل داره تواین مدت فقط روز سیزدهم تخما ی بار آبتنی دادم بهشون واسه نازک شدن پوست تخمها
۲. الان اگه باگوشی صدای قناری مست خون براشون بزارم مشکلی نداره
۳. آیا حالا ک جوجه ها ب دنیا اومدن میشه جای قفس رو تغیر بدم آخه جاشون تو خونس و دما حدود بیست تا بیست و دوسه درجس خاستم ببرمشون ی جای گرمتر تو اتاق اما یکی گفت شاید ماده قناری با جا بجا کردن قفس لونرو گم کنه و دون نده ب جوجه ها
۴. غذاشون تخمه مرغ آپز رنده شده با تخمه خرفه دارم میدم تو این دوسه روز هفتخمم ک جلوشون هست همیشه باکتون چه چیزی دیگه باید اضاف کنم و از کی یعنی جوجه ها چند روزه بشن و بعد تنوع غذایی رو بیشتر کنم واس تقویت
دوستان سوال زیاد هست میدونم خیلیاشو با مطلعه تو همین انجمن میشه یاد گرفت اما لطف کنید اگه تذکر یا تجربه ای دارین در اختیار این حقیر بزارین ممنون ار همگی ایام ب کام خودتون خانوادهاتون پرندهای گلتون
۱۳۹۶/۰۱/۰۴، ۰۴:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #35
با سلام
۱- به نظر من عجله برا ابتنی نداشته باشید بزارین جوجه هاتون که جوندارتر و پر دار شدن ابتنی بدین
۲- براچی صدای قناری میخواهی براشون بگذاری به نظر من نیازی نیست
۳-نه جابجا نکنین برای اینکه به ماده ممکنه استرس وارد بشه بعد به جوجه دیگه قپ نمیده دمای جای نگهداریشم خوبه نیاز به جابجایی نیست
۴-ببینید اگه دون گرم زیاد میدین بهتر هر روز اندازه کف دست براش کاهو شسته کاملا خشک شده بدین باید تعادل گرمی وسردی با تجربه دستتون بیاد برای تقویتم میتونید ب کمپلکس ۳قطره توی جا ابی ۲ روز توی هفته بدین
۱۳۹۶/۰۱/۰۴، ۰۹:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ناصر فتاحی ، محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #36
سلام
تا سن 14روزگي جوجه ها آب تني لازم نيست.صداي قناري ايرادي نداره .دماي 23 مناسبه ونيازي به جابجايي نيست 
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۰۱/۰۵، ۰۷:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، ناصر فتاحی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان