زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۹، ۱۱:۳۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نگهداری جوجه ها در حین لون دوم یا سوم

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 223
66 سپاس گرفته‌شده در 20 ارسال
ارسال: #1
نگهداری جوجه ها در حین لون دوم یا سوم
    عرض ادب
برای اینکه ماده .نزدیک جوجه هاش باشه و احیانا خودش هم بخواد غذا بهشون بده ...یه قفس کوچک ...که برای حمل و نقل قناری استفاده می شه. لزومی هم نداره قفس نو باشه رو به بدنه قفس که لون دوم یا سوم هست .وصل کنید. اینجوری مادر و یا پدر خیالشون راحت است که بچه ها دم دست هستند. و با خیال راحت .بکار جفت گیری می رسند///
در ضمن می تونید از این روش برای جدا بودن نر قبل از جفت گیری هم استفاده کنید.ماده تو قفس بزرگ و نر در همین کوچیکه
من به واردی..و استادی بقیه دوستان نیستم .ولی فقط خواستم از تجربه خودم براتون بگم .
در این عکس جوجه های یه ماهه تو قفس کوچیکه هستند . نر و ماده هم تو انجام لون دوم. مادر شون رولر آلمانی است .و باباشون لیمویی لک دار است .4 تا بچه شون هم لیمویی در آمدن
مخلص همه
سید امیر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۲۳، ۰۴:۲۸ ق.ظ، توسط سید امیر.)
۱۳۹۰/۱۲/۲۳، ۰۴:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #2
RE: نگهداری جوجه ها در حین لون دوم یا سوم
سلام
با احترام به نظر دوست عزيزم به نظر من تهيه اين نوع قفس ها و نحوه وصل كردن قفس ها به صورت عكسي كه شما گذاشتيد زياد به صرفه نيست و كمي سخته و در ضمن قفس جوجه هاي شما خيلي كوچيك و تنگه براي تعداد جوجه هاي شما يك نكته ديگه اينه كه احتياج نيست كه ماده به جوجه ها از 18 روزگي قپ بده و بهتره نر و جوجه ها جدا شن تا غذاي ماده قناري هم تو دوران خوابيدن روي تخم هاي بعدي سبك باشه تا چربي نگيره قبلا در اين ضمينه تاپيك زير ايجاد شده و امتحان شده و به صرفه تره.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق باشيد
۱۳۹۰/۱۲/۲۳، ۰۸:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #3
هر کس برای کار خودش دلایلی داره
من هم برای لون دوم نر رو از 10 روزگی جوجه ها تکش میکنم و تو یه قفس دیگه نگه میدارم و ماده همراه با جوجه ها تا 50 روزگی تو قفس تکثیر میمونند
تو این مدت ماده به خوبی اماده میشه چون تغذیش به خاطر جوجه ها اکثرا از تخم مرغ و ویتامین ها و سبزیجاته کاملا رو فرم میاد و اثری از ضعیف شدگی به خاطر تخم گذاری سری قبل تو بدنش نیست
و نر هم تو این مدت یه ماه که جداست کاملا مست میشه
50 روزگی جوجه ها رو جدا میکنم نر و ماده رو میندازم پیش هم واسه سری بعدی
این کاری که من انجام میدم به نظر خودم صحیحه چون قناری های ما تو لک نمیرن بخاطر کولرها میشه سالی 7 لون جوجه گرفت
و کار شما هم صحیحه چون شما فصل تولید مثل دارید هر کسی روش خودشو داره
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۲۳، ۰۹:۱۶ ق.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۱۲/۲۳، ۰۹:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #4
باسلام

من هم با احترام به نظر و تجربه شما بايد عرض كنم به گفته كينگ عزيز قفس نگهداري جوجه هاتون خيلي كوچيكه و معمولا وقتي قناري داخل همچين قفس هاي كوچكي باشه و تعدادشون هم زياد باشه مريضي هم بيشتره و هرچي جوجه ها فضاي بزرگتري داشته باشن رشدشون بهتره و باتوجه به اينكه هميشه تخم مرغ ميخورن اگه فضا براي جست و خيز داشته باشن سوخت و ساز بدنشون بهتره و هميشه سالم ترن.
من خودم واسه جوجه هام ازين قفس هاي بزرگ دوتايي سرهم استفاده ميكنم.

موفق باشي

:basa (92):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۲۳، ۰۹:۲۸ ق.ظ، توسط hamid@line.)
۱۳۹۰/۱۲/۲۳، ۰۹:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سید امیر ، Animal Planet

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان