زمان کنونی: ۱۴۰۲/۱۲/۲۹، ۰۶:۱۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نگهداری سهره

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 456
290 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #1
جاي سهره تو لك؟؟؟
درود بر دوستان
من يه سهره دارم كه آرومه و يك بار با قناري جفت خورده الان تو لك رفته من به خاطر كمبود جا مجبور شدم بزارم يه جايي كه قناري هست و زياد مي خونه
حالا مي خوام ببينم ممكنه كه سهره دهنش وقتي از لك در مياد تغيير كنه و مثل قناري بشه؟
با تشكر
۱۳۹۰/۰۴/۱۵، ۱۱:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 1078
295 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #51
RE: نگهداری سهره
سلام علیرضا جان
چون جوجست و خودت گفتی که بهتره حیونارو گله ای تو پارچه کنیم بخاطر همین گذاشتمش جای خلوت اب بازی که تو استکان فقط صورتشو میشوره تو وان اب تنی نمی کنه قفسشم مخصوص رام کردنه افتابم که صبح که حیوون اذیت نشه اگه لازمه بزارمش تو پارچه.
۱۳۹۱/۰۶/۲۴، ۰۱:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #52
درسته گله ای پیچیدن باعث میشه زودتر لک بخورن ولی این برا کسیه که چندتا جوجه داره کسایی که یه دونه دارن هم میتونن همون یه دونه رو تو پارچه بپیچن.میل خودته اگه خواستی تو پارچه کنی دونه شاهدونه و کافیشه قفس رو کادویی یا بغچه ای تو پارچه بپیچ بذار یه جای یه کم گرم.اگه نخواستی بپیچی بذار جایی که روزانه یکی دوساعت آفتاب بخوره البته آفتاب تیز نه سه روز یه بار آب بازیش بده کفی قفس رو درار قفس رو بذار تو یه سینی آب که کامل آب بازی کنه.دیگه هرجور خودت صلاح میدونی فقط اگه میخوای زمستون یه سهره مست دتشته باشی باید زود رنگش بیاری
۱۳۹۱/۰۶/۲۴، ۰۱:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 1078
295 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #53
سلام
علیرضا جان همین دونو بدم بعد قفسشو بزرگتر کنم یا نه مدت پیچیدنشم چند هفتس
۱۳۹۱/۰۶/۲۴، ۰۲:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #54
قفس کوچیک باشه.مدت پیچووندن هم بستگی به خوده سهره داره هشتاد درصد رنگش رو که انداخت درش میاریم مثلا من از اول شهریور پیچوندم اینجور که پیش رفتن اواسط تا اواخر مهر باید تو پارچه باشن.پروسه رنگ آوردن جوجه کار یکی دوهفته نیست یه ماه تا دوماه طول میکشه بستگی به خود جوجه داره چطور پیش بره
۱۳۹۱/۰۶/۲۴، ۰۳:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 83
84 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #55
اقا علیرضا ببخشید من یه خورده خنگم ببخشی هی سوال میکنم.
برا رنگ آوردن همون بلغور سنگ ریزه کافیه دیگه ؟
یا وقتی آفتاب میفته بزارمش تو بالکن؟
یا حیوونو تو پارچه بپیچم نسبت به توضیحات خودتون.
چون زبون بسته تو قفسه این مشکلان پبش میاد یعنی امکان داره اگه الان گل نندازه تا آخره عمرش رنگ نگیره؟
۱۳۹۱/۰۶/۲۴، ۰۵:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #56
بلغور سنگ ریزه برا رنگ آوردن که نیست.برای سرحالی و سلامتی حیوون هست اگه جوجه امسال رنگ نیاره باید تا تابستون سال آینده صبر کرد هنوژ برا رنگ آوردن دیر نشده.شرایطی که برا گل انداختن جوجه لازمه رو باید براش فراهم کرد از جمله گرما تاریکی دونه گرم ساعت خواب زیاد.پیچوندن تنها یکی از روشهای گل انداختن جوجه است اگه شما ساکن شهر گرمسیر هستین جایی بذارین که روزی دو سه ساعت آفتاب بخوره البته آفتاب تیز نه.سه روز یه بار آب بازی دونه شاهدونه کافیشه .با تاریکی هوا بخوابه.اگه ساکن شهر سردسیرس که الان هوا دیگه خنک شده قفسش رو بپیچ تو پارچه بذار جای نسبتا گرم آب بازی فعلا نده سه چهار روز یه بار برو آب و دون کن.شرایطت رو بسنج بهترین تصمیم رو بگیر در خدمتیم
۱۳۹۱/۰۶/۲۴، ۰۶:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: MSCanary
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #57
اقا دمت گرم خیلی حال دادی نه من ساکن تهرانم باید آب بازی و ساعت خوابشو تنظیم کنم .
۱۳۹۱/۰۶/۲۴، ۰۷:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #58
تهرون هم هوا داره سرد میشه باید حواست باشه.ببین گل انداختن جوجه از کنار سوراخ دماغش شروع میشه کم کم پراش میریزه و گل میندازه.ولی به نظر و تجربه من بهترین روش رنگ آوردن جوجه پیچوندنه.ولی باز همه چی بر میگرده به ذات سهره نه فقط تو رنگ آوردن تو همه چیزش.شخصا جوجه دیدم که پیچیده نشده ولی خیلی زود رنگ آورده جوجه هم دیدم تو بهترین شرایط پیچیده شده ولی سه ماه بیشتر طول کشیده گل بندازه.سهره اگه خوش ذات باشه خودش رو میاد ولی بازم میگم به نظر من بهترین روش که زود جواب میده پیچوندنه برا زیر دهن گذاشتن هم اگه تو پارچه باشه بهتر دهن میگیره.موفق باشی
۱۳۹۱/۰۶/۲۴، ۰۹:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: MSCanary
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #59
آقا علیرضا چه میوه هایی بهش بدم ؟
زیر آفتاب باشه مشکلی که پیش نمیاد .چون قناری نباید زیر افتاب باشه به صورتی که نتونه فرار کنه .
من گذاشتمش تو بالکن الانم آفتاب کاملا پهن شده .به نظر من که خوشحاله صوت میزنه وبالاشو تمیز میکنه.
برا قناریام من سیب رنده شده میدم با یک قاشق چایی خوری مکمل چکاوک برا اینم یه ذره گذاشتم اذییتش میکنه؟
۱۳۹۱/۰۶/۲۵، ۰۹:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #60
پیشنهاد میشه سیب زیاد به سهره ندین ده روز یه بار کافیه.درسته قناری و سهره هم خانواده هستند ولی عادات و نوع برخورد باهاشون زمین تا آسمون متفاوت هست.سهره عاشق هوای سرده.این جریان آفتاب برا جوجه است اونم نه اینکه ده ساعت تو آفتاب باشه روزی یه ساعت آفتاب ملایم کافیه اونم برا رنگ آوردن وگرنه سهره از گرما بیزاره.بهترین خوراکیها براش برگ اسفناج گشنیز تربچه کاهو خرفه.یه چیز دیگه دوستان رو هر میخی جوجه شروع کرد ریز خونی سعی کنید دیگه از اون میخ جداش نکنید.بارها دیده شده با این کار باعث پس رفتن بهترین جوجها شدن.به طور خلاصه وسایل توی قفس:یه انگشتی شامل بلغور سنگریزه جا آبی جا دونی همین از قرار دادن وسایل اضافی خود داری کنید.دونه شاهدونه غذای اصلی سه قسمت کافیشه یه قسمت کتان.سبزیجات دوسه بار در هفته.آب باری سه روز یه بار آفتاب روزانه ساعت خواب با غروب خورشید .اینا برای کسایی که نمیخوان بپیچونن.در مورد عادت غذایی جوجه رو با استمرار میشه به هر تغذیه عادت داد اگه بشه به خوردن مکملهایی مثل چکاوک عادتش داد خیلی خوبه.درخدمتیم
۱۳۹۱/۰۶/۲۵، ۱۰:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meysams65

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان