زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۱۰:۵۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نگهداری سهره

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 456
290 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #1
جاي سهره تو لك؟؟؟
درود بر دوستان
من يه سهره دارم كه آرومه و يك بار با قناري جفت خورده الان تو لك رفته من به خاطر كمبود جا مجبور شدم بزارم يه جايي كه قناري هست و زياد مي خونه
حالا مي خوام ببينم ممكنه كه سهره دهنش وقتي از لك در مياد تغيير كنه و مثل قناري بشه؟
با تشكر
۱۳۹۰/۰۴/۱۵، ۱۱:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 35
17 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #61
RE: نگهداری سهره
سلام عليرضا جان ميخواستم ازت بپرسم فرموده بودي سهره تو قفس كوچيك بيشتر ميخوانه،ابعاد اين قفس كوچيك چقدر هستش،همين سايز قفسي كه امانت پيش منه خوبه،يا بزرگتر باشه،،و بعدش وقتي سهره رو كرديم تو قفس و يك ميخ شد اصولاً تا چند وقت بايد توهمون قفس بمونه و نبايد قفسش رو عوض كرد،
باسپاس از معرفت و مرام كار درستت
۱۳۹۱/۰۶/۲۵، ۰۵:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #62
سلام به دوست عزیرم سهیل جان.قفس کوچیک مخصوص سهره بهترین قفس برا سهره آوازخونه.که قیمتها و انواع مختلفی داره از جمله قفس دست باف قفس پرسی غلامی و قفس پرسی مهره ای و غیره.اون قفسی که پیشته یکم بزرگترش باشه بهتره.معمولا فقط قبل از جفت سهره رو میندازن تو قفس بزرگ در بقیه طول سال تو قفس کوچیک باشه بهتره.بهتره قفس سهره رو هی عوض نکنی یه قفس خوب انتخاب کن بنداز توش دیگه عوضش نکن موقع تعویض قفس هم سهره رو با دست نگیر درای قفسارو به هم بچسبون بنداز توش.شرکت غلامی قفس های خوبی برا سهره .موفق باشی
۱۳۹۱/۰۶/۲۵، ۰۶:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soheilj ، ali_se65 ، mohammad20101368
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 304
19 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #63
این درسته که اگه سهره توی قفس بزرگ باشه خوب مست نمیشه؟
قفس کوچیک بزاریمش که گناه داره،اصن نمیتونه بال هم بزنه.
حالا چیکار کنم.من از وقتی که قفس سهرم رو بزرگش کردم مثل قبل مست نمیشه دیگه.
۱۳۹۱/۰۶/۲۶، ۰۳:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #64
تجربه ثابت کرده قفس بزرگ برا سهره خوب نیست.سهره که تو قفس کوچیکه بهتر مست میشه بیشتر میخونه سرحالتر و شادابتره.اتفاقا سهره ای که تو قفس بزرگ باشه بعد یه مدت کسل و بی حال میشه قفس کوچیکه کوچیک هم خوب نیست
۱۳۹۱/۰۶/۲۶، ۰۳:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali_se65 ، mohammad20101368
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 304
19 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #65
ابعادش چی باشه خوبه؟
دوتا از این گنبدی های دست ساز دارم.یکیشون خیلی کوچیکه.20*15
اونیکی فکر کنم 25*20 باشه.خوبه این؟
1 مشکل دیگه اینکه:وقتی بزارمش داخل این قفس موقعی که میخوام قفسش رو عوض کنم مصیبت میشه.آخه این دست سازها که دارم از ایناست که در نداره و فقط جادونی رو درمیاری که پرنده رو بزاری داخلش.این مشکل رو چطوری حل کنم؟مرسی
۱۳۹۱/۰۶/۲۶، ۰۳:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #66
یه سری قفسهای پرسی مهره ای هست اندازه اش 24/16است اینا خوبه.قفسهای شرکت غلامی مخصوص سهره هم خوبه ولی در کل طول 25عرض17 خوبه.میتونی خودت براشون در درست کنی موقع تعویض قفس جادونی رو درار بچسبون به قفس دیگه با یه چوب سهره رو هدایت کن به قفس دیگه کار سختی نیست سهره نسبت به تغییر قفس حساسه برا همین بهتره یه قفس خوب انتخاب کنی و دیگه عوضش نکنی
۱۳۹۱/۰۶/۲۶، ۰۳:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali_se65 ، mohammad20101368
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 83
84 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #67
سلام آقا علیرضا امروز رفتم کاقیشه و کتان به مقدار 3 به 1 گرفتم این رو با چه نسبتی با شاهدونه قاطی کنم.
همیشه باید مثله غذای اصلی جلوش باشه یا نه.تو شصتی بریزم.آندازه قفسم 33 در 25 و ارتفاعشم 35 این مناسب نیست
برم براش قفس بگیرم ؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۲۶، ۰۶:۱۷ ب.ظ، توسط MSCanary.)
۱۳۹۱/۰۶/۲۶، ۰۶:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #68
تا وقتی گل بندازه اینجوری بهش دونه بده شاهدونه دونه اصلیش کافیشه کتون هم یه گوشه دون خوریش بریز.یه قفس سهره خوب پیدا کن با اون سایزی که گفتیم بهتره.هر قفسی پیدا میکنی سعی کن دیگه عوضش نکنی
۱۳۹۱/۰۶/۲۶، ۰۶:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: MSCanary
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 1078
295 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #69
سلام
علیرضا داداش من یکی دوماه پیش یه سهره مست بیابونی شکار کردم الانم میخونه ولی نوکو پاسفید نکرده الانم تقریبا رامه ولی از بس اینور و اونور رفته دمش از بین رفته حالا سوالم اینه الان بپیچونمش میشه با جوجه سهره تو پارچه باشه . لطفا دوستان دیگه هم راهنمایی کنن از اینکه اسم اقای پوریانو بردیم چون بیشتر جواب هارو میده ولطف داره .لطف عالی متعالی .
۱۳۹۱/۰۶/۲۶، ۱۱:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #70
سلام مجتبی جان اتفاقا تجربه ثابت کرده وقتی یه سهره کهنه با جوجه تو یه قفس باشه جوجه زودتر گل میندازه.آره میشه پیچوند با جوجها خوبم هستیه پیشنهاد به تمام دوستان اگه میخواین آخر زمستون سهره های مست داشته باشین دیگه باید دست بکار شین.یه چیز دیگه من نمیدونم چرا دوستان و اساتید دیگه تو بحثها شرکت نمیکنن ما اینجاییم تا یه چیز جدید یاد بگیریم از تجربیات هم استفاده کنیم خواهش میکنم برای حفظ حقوق انجمن هم که شده تو بحث ها شرکت و تجدبیات و نظرات رو به اشتراک بذارین.باتشکر
۱۳۹۱/۰۶/۲۷، ۰۹:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali_se65

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان