زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۵، ۰۳:۵۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نگهداری سهره

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 456
290 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #1
جاي سهره تو لك؟؟؟
درود بر دوستان
من يه سهره دارم كه آرومه و يك بار با قناري جفت خورده الان تو لك رفته من به خاطر كمبود جا مجبور شدم بزارم يه جايي كه قناري هست و زياد مي خونه
حالا مي خوام ببينم ممكنه كه سهره دهنش وقتي از لك در مياد تغيير كنه و مثل قناري بشه؟
با تشكر
۱۳۹۰/۰۴/۱۵، ۱۱:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 8 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 1078
295 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #71
RE: نگهداری سهره
سلام
علیرضا جان هر دوتارو گذاشتم تو پارچه ولی سهره کهنه جوجرو میزنه .ندیدم ولی اینطور که به نظر میرسه صدایی که از توی پارچه
میاد اگه اینطوری بگذره چششو در نیاره .
۱۳۹۱/۰۶/۲۸، ۰۵:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #72
اولشه بهم عادت میکنن فقط حواست باشه جوجه ضعیف نشه شرایط پیچوندن رو کامل رعایت کن یه چندروری صبر کن اگه باز همینجور بود جداشون کن.ولی طبیعیه وقتی چندتا سهره باهم تو یه قفسن درگیر شن باهم.مشکل خاصی نباید پیش بیاد
۱۳۹۱/۰۶/۲۸، ۰۶:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 10
6 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #73
:basa (85):سلام به همه ی دوستان و اساتید بزرگوار.
دوستان من یه سوال داشتم.
من اوایل مهر ماه بود که یه جوجه سهره نر کال سنندجی خریدم به قیمت ده هزار تومان خیلی ازش رازیم
الآن که دیگه اواسط آبانه گل صورتش داره کامل و پر رنگ تر میشه و ریزه خونیم میکنه البته در حد خیلی کمی هم دهنی که تو صدا براش پخش میکنمو میزنه کلا خیلی با استعداد و ذات داره میخوام بدونم اگه بخوام اواخر زمستون یه سهره مست داشته باشم از این به یعد باید چه کار کنم و چه شرایطی از هر نظر فراهم کنم؟ با تشکر از همه ی دوستان ممنون اگه راهنمایی کنید.:basa (92):
۱۳۹۱/۰۸/۱۳، ۱۱:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #74
سلام.تا وقتی که کامل گل بندازه نباید کاریش داشته باشه.وقتی کامل گل انداخت جوری که هیچ پر سوزنی و رشد نکرده ای تو بدنش نبود باید شروع کنی به گردوندنش هفته ای یکی دوبار.آب بازی هم یکی دوبار.الان باید میخی براش انتخاب کنی که تا چهاردونگ پر کنه همونجا باشه تنوع دونه نباید زیاد داشته باشه آفتاب و آبتنی تاثیر زیادی رو تخت کردنش داره برا مست شدنش نباید عجله کنی یه وقت پس میره.فعلا تمرکزت رو بذار رو صاف کردنش.هر وقت صاف کرد و بلند و کوتاه میخوند بگردونش ایشالا مست میشه موفق باشی
۱۳۹۱/۰۸/۱۳، ۱۱:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #75
:basa (159)::basa (160):با سلام و تشکر از شما آقای پوریان خیلی ممنون.
میگم آقای پوریان دقیقا زمان کامل شدن گل صورتش وقتیه که رنگش تیره بشه یا وقتیه که چشاشو رد کنه چون الآن گل صورتش چشاشو رد کرده ولی قرمز متمایل به نارنجیه البته یه کمی پر رنگتر ولی تیره نیست؟
آقای پوریان من شرمندم چون من امسال سال اولیه که پرنده نگه میدارم زیاد از اصطلاحات سر در نمیارم اگه میشه ببخشید در مورد صاف کردن و بلند و کوتاه خوندن یه توضیحاتی بدین ممنون.
البته حالا سهرهم یه کمی ریزه خونی میکنه وسطش با صدای تیز و بلند یه کم دهن میزنه منظورتون همینه؟:basa (92):
۱۳۹۱/۰۸/۱۳، ۱۱:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #76
سلام.منظور از صاف کردن اینه که تمام پرهاش کامل رشد کرده باشه و پر رشد نکرده یا تازه دراومده نداشته باشه پرریزی هم نکنه.بلند و کوتاه خوندن هم یعنی از ریز خونی بلندتر بخونه.به اصطلاح آواز خوندن پرنده از ابتدا تا زمانی که کامل مست بشه رو به شش دانگ تقسیم میکنن.ببین دوست عزیز منظور از کامل گل انداختن این نیست که گلش تا کجای سرش بیاد یا از چشماش رد بشه یا نه.منظور اینه که دیگه پرهای جوجگیش رو نداشته باشه و پرریزی رو تمام کرده باشه تمام پرهاش کامل دراومده باشه و شکل سهرهای بالغ شده باشه.امیدوارم تونسته باشم درست بهت انتقال داده باشم.خوب حالا اگه سهره ات کامل گل انداخته و صاف کرده کارهای ارسال قبلی رو انجام بده جواب میگیری .موفق باشی
۱۳۹۱/۰۸/۱۴، ۱۲:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #77
:basa (92)::basa (159):با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما آقای پوریان عزیز.
آقا شرمندم به خدا من یه چند تا دیگه سوال دارم ممنون میشم بازم مثل قبل خیلی کامل و خوب راهنماییم کنید.

من از همون اولی که این جوجه سهره رو خریدم(مهرماه) چون پرنده ی استاد نداشتم براش صدا پخش میکردم تقریبا روزی چند ساعت که نیم تا یک ساعت صبحا و یک تا دو ساعتم قبل غروب خورشید براش پخش میکردم که گفتم بهتون یه کمیشو تا حالا(آبان ماه)یاد گرفته. میخواستم بدونم
1-من تا چه زمانی باید این کارو ادامه بدم؟
2-آیا مدت زمان آموزش و زمان آموزش مناسب است یا اگر نه پیشنهاد شما چیه؟
3-آیا جوجه سهره صداهایی رو که براش پخش میکنم به طور کامل بعدا به همین صورت میخونه؟
4-من دو صدا یکی یه صدای سهره یک دوست از هلنده که از همین سایت گرفتم رو براش میزارم و یکی دیگم یه صدای سهره قناریه که خیلی خیلی خیلی مشابه همون آواز سهره است ولی از نظر صدا خیلی صافتر و احساس میکنم بهتره به نظر شما کدومو براش پخش کنم با توجه به این که خیلی بهم مشابه هستند یعنی سلیقه ی من در مورد این آوازها فرقی نداره چون خیلی مشابه هستد ولی سهره قناریه یه جوره دلنشین تره از نظر ارزشی کدومو براش بزارم بهتره؟یا کدومو بهتر یاد میگیره؟یا کدومو یاد بگیره بهتره؟
5-میشه هر دو آوازو یاد بگیره؟

بازم شرمنده آقای پوریان تازه واردیم دیگه باید هی مزاحم شما و بقیه ی اساتید بشیم تا راه بیفتیم.
۱۳۹۱/۰۸/۱۴، ۰۵:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali_se65
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #78
سلام.آموزش باید تا زمان مستی ادامه پیدا کنه.ساعات آموزش کافیه.دوتا آواز رو براش نذار یکی رو انتخاب کن و بذار من یا دوستای دیگه نمیتونیم بگیم کدوم بهتره خود شما باید تعیین کنید.تایپیک آموزش آواز به سهره رو مطالعه کن جواب تمام سوالات رو میگیری و کامل راهنمایی میشی.موفق باشی
۱۳۹۱/۰۸/۱۴، ۰۶:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #79
ب سلام خدمت آقای پوریان و بقیه ی اساتید.
دوستان میخواستم بدونم من باید چه کارایی انجام بدم تا رنگ گل صورت سهرهم تیره بشه؟
۱۳۹۱/۰۹/۰۱، ۰۷:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #80
سلام.این طبیعی هست که بعد از پرریزی رنگ گل سهره کم رنگ باشه.کم کم به مرور زمان و مست شدن پر رنگتر میشه.عواملی هم مثل آفتاب روزانه وآببازی تاثیر زیادی توی پررنگ شدن گل صورت داره.موفق باشی
۱۳۹۱/۰۹/۰۱، ۰۹:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: zardpareh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان