زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۳:۰۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نگهداری سهره

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 456
290 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #1
جاي سهره تو لك؟؟؟
درود بر دوستان
من يه سهره دارم كه آرومه و يك بار با قناري جفت خورده الان تو لك رفته من به خاطر كمبود جا مجبور شدم بزارم يه جايي كه قناري هست و زياد مي خونه
حالا مي خوام ببينم ممكنه كه سهره دهنش وقتي از لك در مياد تغيير كنه و مثل قناري بشه؟
با تشكر
۱۳۹۰/۰۴/۱۵، ۱۱:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 9 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 1
7 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #81
RE: نگهداری سهره
سلام دوستان من یه سهره دارم که کاملا صاف کرده چون صال اولمه که سهره نگه میدارم
تو زیر زمین همراه با قناریام نگه میدارم دمای زیر زمین 19 درجه همیشه ثابته
زیر زمین زیاد افتابگیر نیست وقتی که هوا خوبه 2ساعت تو حیاط میذارمش

ایا این شرایط نگهداری مناسبه؟
:basa (30)::basa (30):
۱۳۹۱/۱۰/۰۷، ۱۱:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #82
(۱۳۹۱/۱۰/۰۷، ۱۱:۰۸ ب.ظ)حسن غ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

به نظر من اگه نور کافی باشه و تاریک نباشه خوبه.
من سهره هامو بیرون میزنم خیلی حال می کنن. تابستونا شب و روز بیرون هستن الانم که هوا سرده روزها میزنم بیرون جایی که آفتاب میزنه بهشون شب ها هم میبرم داخل.

سعی کن روزها هم بیرون بذاریشون اما نه توی سایه بلکه جایی بزن که تمام روز آفتاب بصورت مستقیم بهشون بزنه. آفتاب الان اذیت نمیکنه و چون هوا سرده و پرنده داخل قفس تحرک کمتری داره نسبت به پرنده های آزاد پس نور خورشید نمیذاره زیاد سردشون بشه.
۱۳۹۱/۱۰/۰۷، ۱۱:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدرضا قربان
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 353
554 سپاس گرفته‌شده در 151 ارسال
ارسال: #83
(۱۳۹۱/۱۰/۰۷، ۱۱:۱۹ ب.ظ)Animal Planet نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۰/۰۷، ۱۱:۰۸ ب.ظ)حسن غ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من سهره هامو بیرون میزنم خیلی حال می کنن. تابستونا شب و روز بیرون هستن الانم که هوا سرده روزها میزنم بیرون جایی که آفتاب میزنه بهشون شب ها هم میبرم داخل.

سعی کن روزها هم بیرون بذاریشون اما نه توی سایه بلکه جایی بزن که تمام روز آفتاب بصورت مستقیم بهشون بزنه. آفتاب الان اذیت نمیکنه و چون هوا سرده و پرنده داخل قفس تحرک کمتری داره نسبت به پرنده های آزاد پس نور خورشید نمیذاره زیاد سردشون بشه.

به نظر من اگر از آخر تابستون عادت کرده باشه بیرون باشه تو چهله زمستون هم بیرون باشه مشکلی نیست حتی اگر ابشون هم یخ بزنه از سرما مشکلی نداره ولی در عوض فرداش کامل باید تو آفتاب باشه
۱۳۹۱/۱۰/۰۷، ۱۱:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #84
(۱۳۹۱/۱۰/۰۷، ۱۱:۲۶ ب.ظ)moh3nshirazboy نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۰/۰۷، ۱۱:۱۹ ب.ظ)Animal Planet نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

به نظر من اگر از آخر تابستون عادت کرده باشه بیرون باشه تو چهله زمستون هم بیرون باشه مشکلی نیست حتی اگر ابشون هم یخ بزنه از سرما مشکلی نداره ولی در عوض فرداش کامل باید تو آفتاب باشه

به نظر من شما اشتباه فکر میکنی.
من چند جای دیگه هم دیده بودم تو همین سایت که بعضی دوستان هم نظر شما رو داشتن ولی من فکر می کنم این کار اشتباه محضه. اینکه پرنده تو این سرما شبها بیرون بخوابه بزرگترین عذاب دادن به پرندست و میشه گفت یه نوع شکنجه ست. پرنده قفس مثل پرنده آزاد نیست، تو طبیعت پرنده ها شب ها یا به همدیگه میچسبن و میخوابن که اینجوری از گرمای بدن هم دیگه هم بهره می برن یا تو سوراخ سمبه ها یا لای برگ ها یا کنار شاخه های بزرگ و... می خوابن ولی تو قفس شرایط فرق می کنه.
تمام پرنده ها و حیوون ها وقتی شب میخوابن دمای بدنشون بشدت پایین میاد و ضربان قلبشون آهسته تر میشه. اگه پرنده توی قفس تو این هوای سرد زمستون شب رو بیرون باشه گناه بزرگیه در حق پرنده.
۱۳۹۱/۱۰/۰۷، ۱۱:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: برف زمستان
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #85
سلام
دوست عزیز باید بگم که این حرف شما کاملاً اشتباهه !
اولا که سهره تا سرمای زمستون رو نبینه مست نمیشه یا خیلی دیرتر از حد معمول مست میشه و دوماً اینکه زمانیکه شما در طول سال سهره رو بیرون می ذارید سهره دمای بدنش رو با دمای محیط تطبیق میده و با هر نوع آب و هوائی کنار میاد و همونطور که می دونید شاهدونه طبع گرمی داره و باعث تولید لایه ای از چربی زیر پوست سهره میشه که در سرمای زیر صفر درجه هم از بدن سهره محافظت می کنه,سوماً اینکه شما اگر سهره رو روزها بیرون و شبها در داخل بذارید ,پرنده دو هوا میشه و اونموقع هستش که شما بزرگترین ظلم رو در حق پرندتون کردید و در این مورد شک نکنید !
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۰/۰۸، ۰۷:۳۲ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۱۰/۰۸، ۰۷:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 10
6 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #86
با سلام خدمت همه دوستان عزیز.
دوستان من یه سهره دارم از بس که به سقف قفس راه میره تموم پرای دمش کنده شده میخواستم ببینم چند وقت طول میکشه تا پراش در بیاد؟اصلا در میاد یا نه؟کار خاصی باید انجام بدم؟
۱۳۹۱/۱۰/۰۹، ۰۸:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 1078
295 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #87
(۱۳۹۱/۱۰/۰۹، ۰۸:۳۹ ب.ظ)zardpareh نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت همه دوستان عزیز.
دوستان من یه سهره دارم از بس که به سقف قفس راه میره تموم پرای دمش کنده شده میخواستم ببینم چند وقت طول میکشه تا پراش در بیاد؟اصلا در میاد یا نه؟کار خاصی باید انجام بدم؟
سلام
دوست عزیز چون سهره جونبو جوشش زیاده وباید رام بشه این مشکل پیش میاد در مورد سئوالتون اره تو اولین پر ریزی شکستهو خراباش میریزه بعد خودش در میاد
۱۳۹۱/۱۰/۰۹، ۰۸:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، zardpareh
*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 396
340 سپاس گرفته‌شده در 117 ارسال
ارسال: #88
درخاست اطلاعات کلی برای نگهداری از سهره
سلام عرض می کنم خدمت اساتید محترم و کاربران گرامی
اول تشکر می کنم از فروم تخصصیتون و همینطور وقت می زارید به سوال ها کاربران جواب میدید

من چند وقته یم عدد سهره خریداری کردم
البته طی یک فرایند از پرنده زیبا خوشم اومد البته خودم سابقه طولانی در نگهداری از مرغ عشق دارم
ولی برا اولین باره که دارم از سهره نگهداری می کنم
پس گشت زدن زدن زیاد تو مغازه ها و بازار ها بالاهخره یه سهر چشممو گرفت
فروشنده یه مرد میانسال بود که سهره ماله پسرش بود و به علت رفتن خدمت پسرش توانایی نیگه داشتشو نداشت
( کلا با پرنده حال نمی کرد موقعیتو خوب دیده بود تا سهرشو رد کنه )
بنده هم چون دنبال سهره بودم خریدمش

ولی خوب اطلاعاتم صفره فرومم خوندم اطلاعات خیلی کامله
چند تا سوال دارم
1- کلا واژه تو لک رفتن برا سهره چی هست و نشونهاش جیه ؟
2- چجوری می تونم تشخیث بدم جوجه هست یا بالغ ( فروشنده می گفت این خونگی و 4 ماهشه البته خیلی اروم بود کلا مودب بود )
3-واقعا نمی تونم مشخص کنم نره یا مادست ... البته من نمی تونم قطعا شما اساتید می تونید ( فروشنده هم نمی دونست و منم عادت بدی دارم دوست ندارم پرندمو دست مالی کنن )
4-من بهشن شاه دونه می دم و کاهو سیب سبزی ... مثل مرغ عشقام بهشو غذا می دم متنوع ... به نظر شما خوبه ؟
5-احتیاج به ویتامین خاصی داره از دامپزشکی براش بگیرم ؟
6-من هرچی پرسیدم می گفتن سهره تو قفس تخم نمی زاره... همچین چیزی واقعیت داره ؟
برا تخم گزاری من چه نوع لانه ای براش فراهم کنم ؟

واگر اطلاعاتی دارین که به سوده من هست خیلی ممنون میشم بهم بگید
سپاس گزارم که وقت می زارید و این پستو می خونید
و ببخشید اگر سوال های من تو قسمت های انجمن بوده و من دوباره سوال پرسیدم ....
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۰/۰۹، ۰۹:۴۹ ب.ظ، توسط علی کلاهی.)
۱۳۹۱/۱۰/۰۹، ۰۹:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 2476
574 سپاس گرفته‌شده در 146 ارسال
ارسال: #89
RE: درخاست اطلاعات کلی برای نگهداری از سهره
با سلام

دوست عزیز قبلا بارها در این مورد بحث شده لطفا قبل از ایجاد تاپیک تکراری زحمت بکشید سرچ کنید مطمئن باشید به جوابتون میرسید.
۱۳۹۱/۱۰/۰۹، ۱۰:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 396
340 سپاس گرفته‌شده در 117 ارسال
ارسال: #90
RE: درخاست اطلاعات کلی برای نگهداری از سهره
می دونم استاد عزیز بحث شده در مورد این مسایل حالا از بزرگواری دوستان یک بنده خدایی به این 6 تا سوال من جواب بده

البته نمی خام توضیحات کامل در مورد سوال هام راهنمایی کلی می خام نمی خات بحث تخصصی باز کنید

سهره من سهره کرمانی هست
نمی دونم این جوجست یا بالغ 10 روز خریدمش
به دو ر صورتش به جای قرمز نارنجیه !!!
یا شاید هنوز صورتش رنگ نشده !!!

سبیلاش از نظر من بوره !!!
ولی من فک می کنم جوجست او فروشنده یه حرفی برا خودش زده !!!!
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۰/۰۹، ۱۰:۳۷ ب.ظ، توسط علی کلاهی.)
۱۳۹۱/۱۰/۰۹، ۱۰:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان