زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۲:۲۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جوجه سهره

*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #1
جوجه سهره
با سلام به نظر شما من به جوجه سهرم اول دهن یاد بدم و بعد رامش کنم یا اول رامش کنم و در حین رام کردن واسش دهن هم بزارم ( گذاشتمش تو شلوغی)
۱۳۹۱/۰۶/۱۵، ۰۳:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 133
93 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #21
RE: نگه داری جوجه سهره
من فقط سوال کردم قناری شیراز چرا قاطی میکنی>؟؟؟؟؟الان عکسی ازشون براتون میزارم

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ببخشین که کیفیت عکس ها پایین این عکس ها مال یه هفته پیشن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۴/۱۹، ۰۳:۰۸ ب.ظ، توسط hamed_30421.)
۱۳۹۲/۰۴/۱۹، ۰۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #22
با سلام خدمت شما دوست گل وعزیز داداشم قناری شیراز قاطی نکرد از روی دل سوزی واز چشم یه حامی طبیعت وسهره با شما صحبت کرد اتفاقا ما لر ها میگیم دوست اون که بگریونه نه بخندونه شما تو پست اولی سوالی کردید من و دوستان جوابتون رو دادیم وبه گفته ی خودتون با موفقیت انجام شد و شکر خدا جوجه ها سر حال هستند ولی چون راهش رو بلد شدی نباید کنفه یکون کنی یه چیزی رو ما که اینجا هستیم وتا حدودی که من بچه ها رو میشناسم همه عاشق سهره هستیم ونمیخوایم مورد ظلم قرار بگیره اون پرنده های بیچاره اعتماد کردن به ملک شما ولونه ساختن اونجا این لون اولشون هست وشاید اگر همه چیز خوب پیش بره تا دو لون دیگه هم جوجه بدن حدود 10 تا جوجه ی دیگه با گرفتنشون شما منطقه تون رو از 15 تا جوجه محروم میکنید تازه معلوم نیست که خوب باشن یا نه یا بمونن اگر برای حوسه همون یه بار بسه بقیه اش طمعه اگر قرار باشه 50 تا عین شما فکر کنن دیگه باید تو اون منطقه با سهره خدا حافظی کرد پس بجای اینکه خونه خرابشون کنی مراقبشون باش تا به سلامت جوجه هاشون رو بزرگ کنن اگر آرامش داشته باشن سال دیگه هم میان همون جا جوجه میدن لطفا شما روی همون چند تا کار کن وبه ثمر برسونشون تا هم خدا راضی باشه هم موجود زبان بسته ی خدا دوستانی که تو یه همچین جاهایی زندگی میکنید وظیفه ی شما هست که مواظب ومراقب این پرنده ی زیبا باشید من وچند تا از دوستان دارینم تو منطقمون 3 ساله حدود 40 جفت سهره ول کردیم تا برامون بمونن وزنجیره ی حیاطشون از بین نره اون وقت شما میخوای هم جوجه ها رو بگیری هم پدر ومادرشونو خدا رو خوش نمیاد رفیق شاید انجام بدی بگفته های ما هم توجهی نکنی ولی همیشه به خودت یه سوزن بزن بعد یه جوال دوز به دیگران خودتون رو یک لحظه بزار جای اون زبان بسته ها بعد اینکار انجام بده امیدوارم که خدا منصرفت کنه .
۱۳۹۲/۰۴/۲۰، ۰۱:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 133
93 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #23
سلام
خدمت من کوچیک همه تونم خودتون جای من روزی ده تا شکارچی میاد اینجا از کرمانشاه از خود سنندج من کارم شده نگهبانی من فقط از شما سوال کردم میشه پدر مادر اورد؟ اخه همه این کارو میکنن ...............
در ضمن من به کسی توهین نکردم حرف های شما متینه
۱۳۹۲/۰۴/۲۰، ۰۷:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 10reza10 ، محمدمهدی ، محمد جلالی ، emad rad
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #24
با سلام من هم کوچیک شما وهمه ی دوستان هستم امیدوارم که نوشته های بنده ی حقیر باعث ناراحتی شما نشده باشه ما مخلصه حرف حق هستیم داداشم جوجه ها رو با پدر و مادرشون بیاری به احتمال 95 درصد دون نمیدن وشاید برای آزادیشون به جوجه ها هم آسیب برسونن سهره ی قفسی که از دست دون میگیره با یه تکون از این میخ به اون میخ دیگه به جوجه دون نمیده چه برسه به وحشیش خدا خیرت بده که مواظبت میکنی از اون بیچاره ها تو باغهای ما هم چون دیوار نداره از تمام نقاط ایران میامدن برای شکار ویکی از بهترین مناطق سهره خیز بودتو شهر ملایر ولی الان دریغ از یک دونه 40 جفتی که ما ول کردیم همه حلقه تو پا بودن فعلا 5 تا دونه ازشون مونده که امسال دارن لونه میسازن وفکر کنم جوجه های لون اولشون دیگه در امده باشه اگه شما منطقه رو نا امن کنید یواش یواش سهره ها جمع میکنن ومیرن جای دیگه ومیشه بلایی که سره منطقه ی ما اومد خیلی مواظب باشید اگر هم صیاد میاد تو منطقتون به محیط زیست خبر بدید اون وقت با این جریمه های سنگین وحبسهای سنگین دیگه هر کسی جرات شکار رو تو اون منطقه نداره کاری که خوده ماکردیم موفق باشید .
۱۳۹۲/۰۴/۲۲، ۰۹:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 46
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #25
سلام دوستان چند روزه دو تا جوجه سهره خریدم و انداختم توی پرون تو بالکن میخواستم بدونم تو پرون اشکال نداره نگهداریشون اخه شنیدم اینجوری دیرتر رام میشن؟
۱۳۹۲/۰۵/۱۱، ۰۵:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #26
بله دیرتر رام میشن و نمیشه روی دهن آنها خیلی تمرکز کرد.بهتره یه قفس کوچک که مخصوص سهره هست تهیه کنید.سعی کنید قفسی بخرید که تا آخر عمر سهره بتونه توش راحت زندگی کنه.مثلا قفسهای جدید که طرح غلامی هستند واسه سهره خیلی عالیه.
۱۳۹۲/۰۵/۱۱، ۰۶:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 31
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #27
درخواست راهنمایی راجب شناخت جوجه سهره
سلام من اولین پستم رو تو این فروم با یاد خداوند میگذارم
من تازه کارم تو بحث سهره
خودم رفتم پرنده فروشی تو بین همه جوجه های سهره کرمونی انتخابش کردم یه پیش شناختی راجب طرز وایستادن و استیل نر داشتم
ولی موضعی که هست کمی سرش گل انداخته و....
حالا از اساتید سهره شناس میخوام راجب این عکس نظر بدن این جوجه امساله ؟ اگه نیست میشه با سی دی دهن داد بهش و...یا دهن گرفته ؟
جوجه کرمونی هست ؟

البته فروشنده گفتم به شرط کال بودن و...
یه جوجه دیگم از یه اشنایی که جوجه طالقانه انداختم تو یه قفس بنظرتون مشکلی ندارند باهم تو یه قفس باشند و...
اموزش ببینند ؟

۱۳۹۲/۰۶/۱۹، ۱۲:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عبدالله
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #28
RE: درخواست راهنمایی راجب شناخت جوجه سهره
سلام دوست عزیز جوجه شما کرمونی هست ولی کال نیست و نمیشه رو آموزش آوازش زیاد حساب کرد اشکالی نداره دو جوجه با هم تو یه قفس باشن.موفق باشین
۱۳۹۲/۰۶/۱۹، ۰۱:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #29
به ماده میخوره به احتمال خیلی زیاد. نظر بقیه دوستان چیه?
جوجه ای که از لونه در میاری یا خیلی کالن تو اول فصل برای دهن بازی بهتره جوجه های الان که صورتشون داره گل میندازه تو بیابون دهن گرفتن ولی بازم یه چیزایی میتونی یادشون بدی ولی دهن پاک نمیشن
سهره کرمونی تشخیص بالغشم سخته چون گله صورتش کوچیکه بیشتر از سر و کله و چشمش و سیاهی سیبیلای دور نوکش میشه تشخیص داد.
شما با یه کسی که تجربه بیشتری داره برو عوضش کن یا اینکه هر کدوم سیبیل سیاه بیشتر زرده بود بگیر چون تو این سن که دارن گل میندازن سیبیل جوجه نره خیلی خوب سیاه و تابلو میشه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۱۹، ۰۵:۱۳ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۶/۱۹، ۰۴:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، mehdiney navaz
*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 396
340 سپاس گرفته‌شده در 117 ارسال
ارسال: #30