زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۳:۱۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نی زیر پای سهره

**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #1
نی زیر پای سهره
با سلام خدمت دوستان عزیز یه موضوع خیلی مهم برای سهره نی زیر پای اون هست که کم تر کسی بهش توجه میکنه که سایز اون یعنی گردیش چقدر باشه اگه بیش از حد کلفت باشه انگشتان سهره معیوب میشه وباعث درد پا وضعف در تولید مثل میشه واگر هم از حد استاندار نازک تر باشه مشکلاتی مثل زخم کفه پا وبد شکل ایستادن پرنده در هر دو مورد از استیل افتادن پرنده میشه اگه دقت کرده باشید بعضی از سهره ها روی چوبشون میخوابن خودشون رو به سمت بالا نمیکشن مطمئنان بد ایستادن پرنده روی چوب مشکلات اسکلتی هم براش پیش میاد وبعدش بیماری. قطر پای سهره از قناری کم تر هست ونی قناری برای سهره مناسب نیست وقتی سهره روی چوب می ایسته باید کامل مچ اون وانگشتان دور چوب چفت بشه بدونه اینکه به انگشتان بد حالت بده و تو هم بره یک دلیل اینکه ناخن ها کج میشه یا بیش از حد بلند میشه چوب زیر پای اون هست در بعضی موارد دیده شده که از چوب های چهار گوش قناری استفاده میشه از دوستان میخوام پاسخ بدن برای سهره شون از چه نوع نی زیر پا استفاده میکنن وچه جنسی داره و قطر اون به چه شکل هست تا قطر استاندار اون گفته بشه وهمه از این به بعد از این سایز استفاده کنن تا پرنده راحت تر ادامه ی حیاط بده در اسارت وزیبا تر بچشم بیاد واز بیماری این چنینی جلوگیری بشه با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۱۵، ۱۰:۴۱ ق.ظ، توسط محمد جلالی.)
۱۳۹۱/۱۲/۱۵، ۱۰:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #2
RE: نی زیر پای سهره
سلام
من چندین ساله که برای نی زیر پای سهره و سهره قناری از شاخه های درخت استفاده می کنم , وقتی درختهارو هرس می کنند میرم اون شاخه هائیکه صاف تر هستن رو برمیدارم , اول با سوهان چوبهارو صاف می کنم البته صافه صاف نه (به نظرم اگر کمی هم کج باشه بهتره چون سهره هائیکه بالغ صید هستن بیشتر خوششون میاد)
بعد خوب می شورمش و روغن کاریش می کنم که شپشک نزنه و بعد از اینکه یکی دو روز در هوای آزاد گذاشتم و خشک شد,میذارم زیره پای سهره هاو سهره قناری.
قطر اون هم همونطور که شما گفتید کمتر از نی قناری هستش.
۱۳۹۱/۱۲/۱۵، ۱۰:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #3
سلام.من چند ساله بنا به توصیه یکی از اساتید از چوب درخت بید مجنون استفاده میکنم و البته از سایز های مختلف.خیلی خوب جواب داده و تا الان مشکلات پا توی سهرهام ندیدم.این یه بحث تجربی هست .مثلا یکی از اساتید رو دیدم که توی قفس سهره هاش اصلا از تیرک استفاده نمیکنه و نمیشه گفت کارش اشتباه هست چون همیشه بهترین سهرها رو بالا میاره.ولی خیلی وقت هم از تیرک مخصوص قناری استفاده کردم باز مشکلی به وجود نیومد.در ضمن بید مجنون خاصیت ضدعفونی کنندگی هم داره.تا ببینیم بقیه دوستان نظرشون چیه
۱۳۹۱/۱۲/۱۵، ۱۱:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 470
423 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #4
با سلام
به نظر من جنس ني مهم نيست اگه نظافت رعايت بشه. ولي قرار دادن يك تكه پوست درخت در داخل قفس رو پيشنهاد ميكنم.
۱۳۹۱/۱۲/۱۶، ۰۱:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، محمدمهدی ، عمادذر
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #5
با سلام خدمت دوستان خودم میگم بهترین نی زیر پا برای سهره گرد 8 هست و خیلی بهتره که از جنس چوب باشه معمولا همه ی نجاری ها دارن حسنهایی که داره یک پای سهره زمخت نمیشه دوم کامل چفت میشه دور چوب و محکم می ایسته بعضی وقتا دیدید که سهره رو به گشت میبرید موقع راه رفتن روی چوب حالت سر خوردن بهش دست میده وبیشتر میره رو جا دونی میشینه یکی از دلایل مهمش همین چوبه که از سایز درست استفاده نکردید اگه بزرگ باشه خوب نمیتونه بگیره مثل چوب قناری اگه نازک باشه احساس درد بهش دست میده پس ارزش امتحان کردن رو داره واز نظر حرفه ای تجربیات تون رو میبره زیر سئوال البته جسارت نباشه یه موقع به دوستان بر نخوره تو شهره تهران خیلی به این چیزها اهمیت میدن ومهم هم هست شما روی بنز قالپاق پیکان بندازی تو چشم نیست در باره این مهم تحقیقات شده وتمام اساتیدی که بنده حقیر میشناسم از این سایز استفاده جهت اطلاع برای بهتر شدن نمای قفس و آرامش پرندتون سلامت پاهای پرنده که یکی از مهمترین اعضای اون هست موفق باشید
۱۳۹۱/۱۲/۱۶، ۰۹:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
84 سپاس گرفته‌شده در 28 ارسال
ارسال: #6
سلام خدمت همه دوستان
به نظر من بهترین نی برای زیر پای سهره چوب درخت هست مثل درختهای ونو بید سنجد
ولی نی زیر پای سهره را نباید خیلی صاف کرد یعنی بهش سمباده نکشیم
همچنین نی زیر پای سهره باید به میله های قفس محکم باشد یعنی تکون نخوره بهتره که یه تکه چوب ضخیم تر درخت به گوشه قفس سهره ببندیم چون سهره ها پوست درخت خیلی دوست دارند
۱۳۹۱/۱۲/۱۶، ۰۹:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 470
423 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #7
جناب دهن باز چه چوبي؟ ميشه بيشتر توضيح بديد
۱۳۹۱/۱۲/۱۸، ۱۲:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: -3
سپاس‌ها: 8
80 سپاس گرفته‌شده در 60 ارسال
ارسال: #8
اقا گرد 8 یعنی چی من متوجه منظورتون نشدم
۱۳۹۱/۱۲/۱۹، ۰۲:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #9
با سلام آرمان جان گرد 8 یعنی قطر اون چوب که گرد هست 8 میباشد معمولا تمام نجاری ها دارن وقابل دوستان تهرانی بهترین جا برای تهیه پایان تر از پل چوبی دروازه دولت بهش میگن که جدیدا ایستگاه مترو هم زدن پشت ایستگاه بورسش هست اسم درختش رو نمیدونم .
۱۳۹۱/۱۲/۱۹، ۱۱:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، mojtaba_Torghe ، سی مرغ
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
84 سپاس گرفته‌شده در 28 ارسال
ارسال: #10
سلام
بهترین چوب برا نی سهره چوب درخت ونو هست تو خیابون هم زیاده خیلی چوب محکمی داره تو اراک درختش خیلی زیاده
بهترین قطر نی برا سهره به اندازه قطر مداد هستش
۱۳۹۱/۱۲/۱۹، ۱۱:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان