زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۱۰:۲۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نی زیر پای سهره

**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #1
نی زیر پای سهره
با سلام خدمت دوستان عزیز یه موضوع خیلی مهم برای سهره نی زیر پای اون هست که کم تر کسی بهش توجه میکنه که سایز اون یعنی گردیش چقدر باشه اگه بیش از حد کلفت باشه انگشتان سهره معیوب میشه وباعث درد پا وضعف در تولید مثل میشه واگر هم از حد استاندار نازک تر باشه مشکلاتی مثل زخم کفه پا وبد شکل ایستادن پرنده در هر دو مورد از استیل افتادن پرنده میشه اگه دقت کرده باشید بعضی از سهره ها روی چوبشون میخوابن خودشون رو به سمت بالا نمیکشن مطمئنان بد ایستادن پرنده روی چوب مشکلات اسکلتی هم براش پیش میاد وبعدش بیماری. قطر پای سهره از قناری کم تر هست ونی قناری برای سهره مناسب نیست وقتی سهره روی چوب می ایسته باید کامل مچ اون وانگشتان دور چوب چفت بشه بدونه اینکه به انگشتان بد حالت بده و تو هم بره یک دلیل اینکه ناخن ها کج میشه یا بیش از حد بلند میشه چوب زیر پای اون هست در بعضی موارد دیده شده که از چوب های چهار گوش قناری استفاده میشه از دوستان میخوام پاسخ بدن برای سهره شون از چه نوع نی زیر پا استفاده میکنن وچه جنسی داره و قطر اون به چه شکل هست تا قطر استاندار اون گفته بشه وهمه از این به بعد از این سایز استفاده کنن تا پرنده راحت تر ادامه ی حیاط بده در اسارت وزیبا تر بچشم بیاد واز بیماری این چنینی جلوگیری بشه با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۱۵، ۱۰:۴۱ ق.ظ، توسط محمد جلالی.)
۱۳۹۱/۱۲/۱۵، ۱۰:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #11
RE: نی زیر پای سهره
با سلام علی آقا این مدادی که میفرمائید رو میشه با کولیس یه اندازه ای بزنید وبفرمایید که قطر اون چنده چه نوع چوبی باشه مهم نیست مهم قطر اونه که تو سلامت پا ی پرنده تاثیر بسزایی داره حالا هر چوبه درختی که مخواد باشه بعضی از دوستان نام در خت خاصی رو فرمودن میشه از همون درخت هم استفاده کرد ولی با رعایت گردی این مدادی که الان جلوی بنده هست گرد اون 6 دهم هست شما یک بار از گرد 8 استفاده کنید حتما متوجه میشید که خیلی پرنده راحت تر میشه البته شاید بعضی ها از چوب مخصوص قناری استفاده بکنن ولی تا به امروز از این سایز برای سهره استفاده میکنن دوستان حرفه ای که من دیدم بخصوص کسانی که تن میکنن این موردتحمیل نیست جهت پیشگیریه موفق باشید
۱۳۹۱/۱۲/۲۰، ۰۱:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 330
76 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #12
با سلام خدمت دهن باز عزیز یک سوال ازخدمتتون داشتم من یکبار از همون چوبیکه شما میگید استفاده کردم ولی چونکه خشک بود بعد از یک مدت پاهای سهرها خراب شد میخواستم بدونم راه حل کهنه شدن این چوبها چی که از اون حالت خشک بودن در بیاد
۱۳۹۱/۱۲/۲۰، ۰۳:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #13
با سلام خدمت شما مهران جان اون چوبی که بنده میگم کمی شیارهای کج طوری داره اگه منظورتون همونه رو من خودم کمی سنباده میزنم که فقط کمی جاهای احتمالا تیزی داره یا مورد صاف بشه بعد چربش میکنم با روغن از این رنگ کارهای چوب هم نرم میشه هم زیباتر من نمیدونم که از چه چوبی استفاده کردید و نحوه نگهداریتون به چه شکل هست ولی تو این سالها که بنده ودوستانم از این سایز استفاده کردیم هیچ مشکلی خدا رو شکر برای پای پرنده هامون پیش نیومده صد در صد یه مشکلی دیگه ای بوده پای سهره تون چجوری شد.میشه بیشتر توضیح بدید .ممنون
۱۳۹۱/۱۲/۲۰، ۰۶:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 0
84 سپاس گرفته‌شده در 28 ارسال
ارسال: #14
سلام خدمت اقای دهن باز عزیز
ببخشید اینطوری میگما فکر کنم فقط شما تو سهره بازی خودتون و قبول دارید و میگید حرفها و کارهای بقیه غلط هست
هر کس تجربه ای داره و باید به نظرات دیگران هم احترام گذاشت یه چیزی هم بگم دست رو دست خیلی زیاده
من اونقدر که شما فکر میکنید بی تجربه نیستم اگه گفتم مداد نگفتم که همون مداد را بزارید تو قفس گفتم حدودا اندازه مداد کسی که این کاره باشه خودش میدونه چقدری بذاره
۱۳۹۱/۱۲/۲۰، ۰۷:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 13005
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 330
76 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #15
با تشکر از شما جناب دهن باز من از سایز 10 استفاده کردم وبعد از جند روز سهر ها پا درد گرفته بودن
۱۳۹۱/۱۲/۲۰، ۱۰:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #16
ســــــلام
دوستان نظرتون در مورد نـــی زیر پای این سهره هـــــا چیه ؟!

۱۳۹۱/۱۲/۲۱، ۱۰:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، محمد جلالی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #17
سلام
به نظر من اين چوب به عنوان تنها چوب در قفس خوب نيست اما براي رفع خستگي پا وتنوع مناسب هست.چوبي كه براي استراحت پرندگان مناسب هست بايد گرد باشه چون موقع ايستادن وخوابيدن انگشت هاشون را دور آن حلقه مي كنند وتوي پاي آنها يك قفل طبيعي وجود داره كه موقعي كه روي چوب مي ايستند انگشت ها قفل ميشن ولي روي اين چوب حالت طبيعي را نداره.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۲/۲۲، ۰۸:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe ، محمد جلالی ، unknown
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #18
سلام.این عکس که نوید گذاشته از روش مجتمع استفاده شده .تو روش مجتمع انواع چوب رو میذارن.
۱۳۹۱/۱۲/۲۲، ۱۱:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #19
با سلام خدمت دوستان گل در جواب دوسته گلمونali gold finch1 باید عرض کنم مگه کسی به شما گفته که بی تجربه ای داداش همه عین شما باتجربه نیستن اینجا یه بخشه عمومی هست خیلی هایی که میان برای خوندن مطالب .ساده ترین موارد رو نمیدنن باید جواب پخته وروشن داده بشه تا هر کسی با هر ثوادی متوجه بشه بنده این مورد رو از خودم در نیاوردم تو همون شهراراک شما تو بخش تفرش وفراهان هم دوستانی بنده دارم که این موضوع رو قبول دارن نه اونها خیلی از دوستانی که تو شهرهای دیگه تو این زمینه دارن فعالیت میکنن شما که میفرمایید دست بالا دست زیاده چرا فکر میکنید اون دست بالاه شمایید من خودم همیشه فکر میکنم اون پایینیه منم وقتی میگن سایز 8 شما مداد رو مثال میزنید یک سایزش 8 نیست دوم مداد روی گردی اون صاف هست در صورتی که باید روی چوب شیار داشته باشه باز اگه احتمال میدید که توهینی شده به با تجربه ی خودتون ببخشید شماو دوستانی که این مورد رو قبول ندارید هر جور که دوست دارید بقول عمل کنید بنظر من از واجبات سهره بازی یکیش اینه حالا هر کی دوست داره مستحب بدونه. شاید شما از خودتون سایت سهره داشته باشید شاید بزرگ شهرتون هستید تو این زمینه ولی اینجا باید مطالب واضح بیان بشه و اگه دلیل علمی براش نداره یه دلیل منطقی داشته باشه بنظر من اگه کسی مخالفه بفرماید .

در مورده عکس نوید گل داداش همون جور پوریان عزیز لطف کردن توضیح دادن معمولش برای پرنده هایی که تو گنجه نگداری میشن استفاده میشه وهمه نوع مدل چوب استفاده میشه ولی اگه خوب دقت بکنید به عکس تون احساس آرامش توی چشما شون نمیشه دید وبه پاهاشون دقت کنید اون قفس ثابت هست حالا اگه برای قفسی استفاده بهشه که جابجا میشه وگشت داده میشه تو ماشین رو موتور تو دست بازه هم مناست هست به پاهای دوتا عکس وسط دقت کنید ببینید چقدر فشار روش هست حالا همون رو چفت شده در نظر بگیرید هم استیل پرنده حفظ میشه همیشه شق و رق می ایسته هم تو وقت استراحت با ارامش میخوابه وهم موقع جا بجایی روی چوب محکم چوب رو میگیره وموقع شیطنت به انگشتان وپاها آسیبی نمیرسه خصوصا موقع خطر باز اسراری درش نیست بعضی از دوستان میخوان بیشتر در مورد نگهداری سهره بدونن ودر خواست تجربه های که بنده ی حقیر دارم رو بدونن من هم دوست دارم بدونم تا دوستان به چه شکل بازی میکنن سره این موضوع کوچیک این همه اختلاف هست اون وقت هنوز اینها حل نشده وبه یه نظر موافق نرسیدیم طرف یه بار استفاده نمیکنه ببینه خوبه یا بد اون وقت بفکر درست کردن آواز پاک هستند دلیلش اینه که کسی کار دیگری رو قبول نداره .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۲۳، ۰۹:۴۶ ق.ظ، توسط محمد جلالی.)
۱۳۹۱/۱۲/۲۳، ۰۹:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 139
8 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #20
باسلام وتبریک سال جدید خدمت تک تک شما دوستان عزیز
راستش من 1ماه از نی بقطر8 استفاده میکنم 1ماه هم از نی قطر6
ضمن اینکه هرهفته نی رو میشورم وچرب میکنم
حیوونام استیل قشنگی موقع ایستادن دارن.....
۱۳۹۲/۰۱/۰۳، ۰۸:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان