زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰، ۱۱:۱۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

همه چیز درمورد تولک سهره قناری

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 7
30 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #1
همه چیز درمورد تولک سهره قناری
باسلام 
دوستان باتوجه باینکه درمورد تولک سهره تو اینسایت بحث گسترده وجامعی انجامشده وازونجا ک سهره قناری و سهره تفاوتهایی باهم دارن نظر ب راهنمایی دوستان ب این نتیجه رسیدم سوالمو در قالب یموضوع جدید مطرح کنم.
از دوستان پیشکسوت هم درخواست میکنم تو این بحث شرکت کنن.
واما برای شروع سوالم از عزیزان اینه ک بنده ی سهره قناری دارم حدودا 2ماهه دستمه موقع خرید فروشندش گفت حدودا 3ماهس.قبلا بیشتر والان خیلی کم ریزه خونی داره(البته الان صدای سهره ای ک دارمو ازدور میشنوه هی بیا میکشه وگاهی ریزه خونی)دونش کتان وکمی شادونه بود ک از10 روز پیش حس کردم بشادونه بیشتر علاقه داره بمرور شادونشو بیشتر و الان ب نصف نصف رسیده البته شادونه بیشتر.سبزیجات ومولتی ویتامین گاهی میدم و یماهیه ک ی میخه.حالا مدتیه(باتوجه باینکه همون ریزه خونیشم ک داشت بهترو بیشتر میشد و از یماه پیش قطع شده) باینفکر افتادم شاید دوره لکشو نگذرونده  عرض بنده اینه ک اصولا از کجاباید متوجه شد تولک شده یانه؟کلا نشونهای اینکه ی سهره قناری تولک شده یا نه چیه؟واگر نشده چکار باید کرد؟از دوستان علی الخصوص دوستان پیشکسوت تقاضا دارم راهنمایی کنن ک علاوه بر بنده ک مدتیه درمورد اینپرنده سردرگمم و تازه کارم هستم دیگر عزیزان هم استفاده ببرن.
باتشکر ازهمه عزیزان
بیصبرانه منتظر راهنمایی های شما عزیزان هستم

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۹/۲۹، ۰۵:۱۶ ق.ظ، توسط saeidng.)
۱۳۹۲/۰۹/۲۴، ۱۲:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #11
RE: همه چیز درمورد تولک سهره قناری
سلام:
در پیام خصوصی هم گفتم استارت تولک رو زده مطابق گفته های آقای بخشی عمل کنید.دما حدود32درجه و کافشه ونیجر هم هرکدوم به اندازه یه قاشق غذا خوری به شاهدونه وتخم کتون اضافه کن.آبتنی و سبزیجات خصوصاًهویج رنده شده و فلفل قرمز، ومولتی ویتامین فراموش نشه.موقعی که پرریزی کامل شد کافشه ونیجر قطع میشه وهفت تخم خنک به همراه سبزیجاتی مثل کاهو وگشنیز رو شروع میکنید.موفق باشید.

۱۳۹۳/۰۴/۲۳، ۰۴:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

diplom
سپاس‌ها: 383
19 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #12
(۱۳۹۳/۰۴/۲۳، ۰۴:۱۸ ب.ظ)'هیوا' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام:
در پیام خصوصی هم گفتم استارت تولک رو زده مطابق گفته های آقای بخشی عمل کنید.دما حدود32درجه و کافشه ونیجر هم هرکدوم به اندازه یه قاشق غذا خوری به شاهدونه وتخم کتون اضافه کن.آبتنی و سبزیجات خصوصاًهویج رنده شده و فلفل قرمز، ومولتی ویتامین فراموش نشه.موقعی که پرریزی کامل شد کافشه ونیجر قطع میشه وهفت تخم خنک به همراه سبزیجاتی مثل کاهو وگشنیز رو شروع میکنید.موفق باشید.

سلام هیوا جان
بله من اومدم پیام دوم رو تو خصوصی بدم که دیدم ظرفیت پر شده
شما میفرمایید که به صورت انفرادی از کافشه استفاده نکنم و مخلوط با غذای اصلی بدم؟
کافیشه خریدم اما باید خودم مثل تخمه بشکنم و مغزشو دربیارم خیلی شکستنشون مشکله راهکاری ندارید که خود پرنده بتونه بشکنش؟
درضمن اگه امکانش هست آدرس ایمیلتونو برام بفرستید تا عکس هارو براتون سند کنم
نخوندنشم طبیعیه؟البته صبح ی چه چه بلند زد که بیدار شدم از خواب
ممنون از پاسختون
۱۳۹۳/۰۴/۲۳، ۰۴:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا
مدیر بخش سهره

لیسانس
ارسال: #13
سلام:
در کنترل پنل کاربری پوشه های ارسال و دریافتتون رو خالی کنید وضعیت پیام رسانیتون عادی میشه.کافشه دهن باز توی بازار هست.اما اون که خریدی بهتره وباید48ساعت توی آب خیس بخوره به شرطی که روزی 3یا4بار آبشو عوض کنی دهن که باز کرد 24 ساعت لای پارچه نمدار باشه وبعدکه جوانه زد توی یه محیط گرم دور از آفتاب خوب خشک بشه.حدود 3روز خشک شدنش طول میکشه.اما باز هم توی یه کیسه نخی در محیط خشک نگهداری بشه که یه وقت کپک نزنه.البته شما بعداز 48 ساعت اول که هنوز خیسه میتونی استفاده رو شروع کنی.

۱۳۹۳/۰۴/۲۳، ۰۴:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

diplom
ارسال: #14
(۱۳۹۳/۰۴/۲۳، ۰۴:۴۴ ب.ظ)'هیوا' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام:
در کنترل پنل کاربری پوشه های ارسال و دریافتتون رو خالی کنید وضعیت پیام رسانیتون عادی میشه.کافشه دهن باز توی بازار هست.اما اون که خریدی بهتره وباید48ساعت توی آب خیس بخوره به شرطی که روزی 3یا4بار آبشو عوض کنی دهن که باز کرد 24 ساعت لای پارچه نمدار باشه وبعدکه جوانه زد توی یه محیط گرم دور از آفتاب خوب خشک بشه.حدود 3روز خشک شدنش طول میکشه.اما باز هم توی یه کیسه نخی در محیط خشک نگهداری بشه که یه وقت کپک نزنه.البته شما بعداز 48 ساعت اول که هنوز خیسه میتونی استفاده رو شروع کنی.

سلام سلام و سلام
واقعا ممنون از به اشتراک گذاشتن تجاربتون چون ما عادت کردیم که فکر میکنیم که این وظیفه دیگرانه که جوابمون رو بدن
برای خودم خیلی پیش اومده که یکی ازم راجب هرچی سوال پرسیده و من جوابش رو دادم.جوابی که توی شیش ثانیه خلاصه شد اما خدامیدونه که شیش ماه شکست خوردم تا تونستم اون تجربه رو کسب کنم و توی شیش ثانیه به دیگری بگم
گفتم که من و امثال من محبت این بزرگواران رو وظیفه ندونیم و قدرشونو بدونیم
هیوا جان راستش دمای اتاق از دمای پیشنهادی شما ده درجه خنک تره
خواستم بدونم که آیا مشکلی پیش میاد؟
میتونم پرنده رو یه پارچه بکشم رو قفسش و بذارمش پشت پنجره طوری که فقط داخل خونه رو بتونه ببینه
یعنی پنج وجه قفس رو پارچه بکشم
حالا منتظر جوابتون هستم دوست عزیز
ممنون
موفق باشید
۱۳۹۳/۰۴/۲۳، ۰۸:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بخش سهره

لیسانس
ارسال: #15
سلام:
اگه دمای محل نگهداری 22درجه باشه پرنده فصل رو گم میکنه. ممکنه استوپ کنه وبد لک بشه.معمولاًتوی زمستون هم دما رو از22تا28 نگه میداریم.بهتره به محلی با دمای مناسب لک منتقلش کنید.

۱۳۹۳/۰۴/۲۳، ۰۹:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

diplom
ارسال: #16
خسته نباشید و سلام
جناب بخشی این دانه رنگی که فرمودین نام تجاری خاصی داره؟
یعنی برم سوپری و بگم دانه رنگی؟انواع خاص نداره؟
اثراتش پایداره؟
در هفته چقدر بدم؟
چه مقدار تخم مرغ و چه مقدار  دان رنگی باهاش مخلوط کنم؟
سوال بعد اینه که سهره قناریم دقیقا مثل سهره همش جیک جیک میکنه آیا نخوندنش مربوط به لکش هست؟
روزی سه ثانیه میخونه و هر روزم خوندنش با روز قبل متفاوته
ممنون
۱۳۹۳/۰۴/۲۴، ۱۲:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #17
سلام
دوست عزيز نكنه بري سوپري بايد بري لباس فروشي بگي يه دست لباس قرمز خوشرنگ براي قناريم مي خوام.
از شوخي گذشته بايد تشريف ببريد جايي كه لوازم و مولتي ويتامين ومكمل قناري مي فروشن. توي لينك هاي زير تمام جواب هاي مورد نظر شما هست.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۴/۲۴، ۱۲:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: derik_best ، محمدامين كاوسی ، هیوا
*
کاربر انجمن

diplom
ارسال: #18
(۱۳۹۳/۰۴/۲۴، ۱۲:۵۶ ب.ظ)'محمدمهدی بخشی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوست عزيز نكنه بري سوپري بايد بري لباس فروشي بگي يه دست لباس قرمز خوشرنگ براي قناريم مي خوام.
از شوخي گذشته بايد تشريف ببريد جايي كه لوازم و مولتي ويتامين ومكمل قناري مي فروشن. توي لينك هاي زير تمام جواب هاي مورد نظر شما هست.

سلام
بله دقیقا 90% جواب هام رو به طور کامل گرفتم
اما سوال آخر راجب کم خوندن و نه اصلا راجب نخوندن سهرم هست
امروز بردم پیش صاحبش و گفتم جریانو
با قاطعیت گفت نه لک نیست از گرما پراشو ول کرده
گفت اگه نخوند بیارش برام خیالت تخت
اما من خوندنشو قشنگ دیدم وقتی خواستم بیارمش
زیبا و دل نشین میخوند
به نظر شما نخوندنش ب دلیل لک کردنشه؟یا...؟
اگه صلاح میدونید پسش بدم و اگر نه که نگهش دارم
ممنون
۱۳۹۳/۰۴/۲۴، ۰۸:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بخش سهره

لیسانس
ارسال: #19
سلام: 
بنظر شما ریختن پرها بر اثر گرما چیزی غیر از تولکه؟اگر آوازش رو شنیدی ودوستش داری نگهش دار.تولک پرنده جزئی از از زندگی اونه ،نمیشه که هر وقت پرنده لک رفت ردش کنی.

۱۳۹۳/۰۴/۲۴، ۰۸:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

diplom
ارسال: #20
(۱۳۹۳/۰۴/۲۴، ۰۸:۳۴ ب.ظ)'هیوا' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام: 
بنظر شما ریختن پرها بر اثر گرما چیزی غیر از تولکه؟اگر آوازش رو شنیدی ودوستش داری نگهش دار.تولک پرنده جزئی از از زندگی اونه ،نمیشه که هر وقت پرنده لک رفت ردش کنی.

سلام
ممنون هیوا جان
قطعا همین کار رو میکنم و نگهش میدارم
قطعا تمام کارهایی رو که گفتین انجام میدم چون خیلی خیلی به شما و امثال شما که در این انجمن کم هم نیستن و بدون چشم داشت تجربشون رو به دیگران انتقال میدن اعتماد دارم
فقط من نیجر گیر نیاوردم و از همئن کافشه که فرمودین استفاده میکنم
براتون از صمیم قلب آرزوی موفقیت دارم
موفق باشید

۱۳۹۳/۰۴/۲۴، ۰۹:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان