زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۲:۲۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

همه چیز در مورد تولک سهره و جوجه سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 107
282 سپاس گرفته‌شده در 80 ارسال
ارسال: #1
ریختن پرها در اثر ترس
علائم : پرنده یکباره بیشتر پرهای خود را از دست میدهد

علل : ترسیدن ناگهانی ، عکس العمل در مقابل دشمن (مثل گربه و ...)

اقدامات اولیه :
1 - آرامش مطلق
2 - گرما
3 - تغذیه با مواد حاوی ویتامین
4 - تغذیه با دانه های خیس خورده و سبز شده
۱۳۸۹/۱۱/۰۶، ۰۸:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 11 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #101
RE: جوجه سهره...
درود
دوست عزیز از اونجایی که سهره شما آبتنی نمیکنه،میتونید خیلی خیلی راحت و بوسیله یک آب پاش سهرتون رو خیس کنید.(البته نه زیاد)
و به این شکل شرایط شبیه به آبتنی رو براش فراهم کنید،البته با توجه به سرد شدن هوا مواظب باشید سرما نخوره.
۱۳۹۰/۰۸/۰۴، ۰۳:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: toghi almasi
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #102
RE: جوجه سهره...
با سلام
دوست عزیز اگر نتونی کاری بکنی که سهرتون بره تو لک دیگه امسال باید دور مستی این سهرو خط بکشی حالا یه راه کار، جای سهرتو گرم کن تو جیره غذایی پرندتون خص دانه یا همون تخم کافشه رو بیشتر کن و قفس سهرتو بپیچ که به محیط اطراف توجهی نداشته باشه وکمتر ورجه ورجه کنه.موفق باشید
۱۳۹۰/۰۸/۰۴، ۰۷:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meysams65 ، phoenix ، toghi almasi ، محمد جلالی
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
11 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #103
RE: نکات لازم برای رشدجوجه سهره
سلام و خسته نباشيد، دوستان من 2 تا جوجه سهره كال دارم و توي محل نگهداريشون موندم. الان اونارو پشت پنجره اتاق كه رفت و آمد خيلي كمه زير هم ديگه آويزون كردم و براشون يه سقف گذاشتم با توجه به اينكه تو فصل پاييز هستيم و هوا رو به سردي ميره و بارش بارون داريم به نظر شما همونجا باشند يا بيارمشون توي اتاق زير قناريا. دماي اتاق قناريام 22-25 هست، آيا براي سهره هم خوبه چون من شنيدم كه ميگن سهره بايد تو فضاي باز و خنك باشه. ولي محل نگهداري من طوري هست كه اگه بيرون پنجره باشن رفت و آمدي نيست و امكان رام نشدن هست. لطفا به من نظر بديد كه همون بيرون اتاق بهتره يا اينكه بيارم توي اتاق. در ضمن هنوزم گل ننداختن.
۱۳۹۰/۰۸/۰۴، ۱۰:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahin20
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #104
سهر نسبت به سرما بسيار مقاوم هست و اصلا مشكلي نخواهد داشت ،حتي توي زمستان و هواي صفر درجه،و يه جورايي ميشه كفت كه سرما رو دوست دارن و اكه همون بيرون باشن بهتره و تازه احتمال اينكه دهن قناريو ياد بكيرند كمتر ميشه
۱۳۹۰/۰۸/۰۴، ۱۰:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
ارسال: #105
با سلام دوست عزیز
سهرپرنده ای که هر جوری عادتش بدی خو میگره ولی دو هوا نباید بشه به نظر من بیارشون تو اتاق تو همون دمایی که گفتی خوبه و یه پارچه بنداز رو قفسشون تا کمتر این ورو اونور بپرن خلاصه بهشون آرامش بده و آبتنی تا لک بخورن .موفق باشید
۱۳۹۰/۰۸/۰۴، ۱۰:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary
*
کاربر انجمن

ارسال: #106
آقا من آخر نفهميدم كه چكار كنم يكي مي گه سهره ها رو بيار توخونه، يكي مي گه بيرون بهتره، اگه بيرون باشه آدمو خيلي كم مي بينه. و اگه داخل باشه مي گن گرم و سرما بهتره .خواهشاً يه جواب قطعي به من بدين. از مدير انجمن هم خواهش مي كنم راهنمايي كنه.
۱۳۹۰/۰۸/۰۴، ۱۱:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
ارسال: #107
دوست عزیز کسی سهرشو تو سرما نگه داری میکنه که بخواد با اون بره برای سهر گیری تو بیابون یا اینکه میخواد در مغازه نگه داری کنه یا تو حیاط پرندو رو به سرما عادت میدن ولی اگر شما این هدف ها رو ندارین میتونید داخل خونه نگهداری کنید وچون جوجه ها شما هنوز گل نداختن باید اونا رو یه جای گرم و کم تردد بزارین تا برن تولک وگل بندازند واز این به بعد هم باید دمای محل نگهداریشون مثل قناری ثابت کنید و تا زمانی هم که گل نداختن جابجاشون نکنید تو پست های متفاوتی راجعبه نگهداری جوجه سهره صحبت شده تو انجمن یه سری بزن و بیشتر جستجو کن.موفق باشید
۱۳۹۰/۰۸/۰۴، ۱۱:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، shams ، hidrane
*
کاربر انجمن

ارسال: #108
از راهنماييتون تشكر مي كنم فقط يه سوال ديگه دارم اميدوارم كه راهنماييم كنيد. اگه سهره هارو بيارم توي خونه بهتره كف اتاق باشن يا به ديوار ميخ بشن. و بهتره قفس دو تا سهره رو پيش هم بزارم يا توي 2 تا اتاق جدا. با تشكر.
۱۳۹۰/۰۸/۰۴، ۱۱:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
ارسال: #109
دوست عزیز
سهره هاتونو تو یه قفس قناری نسبتا کوچیک قرار بدین بعد اونارو جوری آب ودون کنید که 3روزی یکبار برید سراغشون بعد بزارشون کف اتاق وبایه پارچه تیره قفستو بپوش تا سهره شما محیط اطراف خودشو نبینه از لحاظ تاریکی قفس نگران نباش سهره میتونه غذا بخوره اگر این کارو انجام بدهی ظرف5تا6روز آینده میبینی که تمام پرهای سهرتون ریخته و بزار سهره خوب پرریزی کنه بعد که دیدی پرریزی کامل شده ودر حال درآوردن پر های جدید میتونی بهشون آب بازی بدی بعد که از تولک در اومدن میتونی به دیوار میخشون کنی.موفق باشید
۱۳۹۰/۰۸/۰۴، ۱۱:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، سرمست ، legend ، shams
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 224
156 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #110
سلام دوستان عزیز
2 تا جوجه سهره دارم که تا الان نذاشتم لک بخورن 3 ماهه که دارمشون تو این مدت زیر دهن بودن فکر کنم دیگه کافی باشه ولی این سئوال برام به وجود آمده که با توجه به اینکه هنوز خوب رام نشدند کار درستیه که لکشون بدم؟ اگه تو لک کنند ممکنه نزدیک بهار مست بشن؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۰۴، ۱۲:۰۳ ب.ظ، توسط meysams65.)
۱۳۹۰/۰۸/۰۴، ۱۲:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان