زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۵، ۱۲:۴۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

همه چیز در مورد تولک سهره و جوجه سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 107
282 سپاس گرفته‌شده در 80 ارسال
ارسال: #1
ریختن پرها در اثر ترس
علائم : پرنده یکباره بیشتر پرهای خود را از دست میدهد

علل : ترسیدن ناگهانی ، عکس العمل در مقابل دشمن (مثل گربه و ...)

اقدامات اولیه :
1 - آرامش مطلق
2 - گرما
3 - تغذیه با مواد حاوی ویتامین
4 - تغذیه با دانه های خیس خورده و سبز شده
۱۳۸۹/۱۱/۰۶، ۰۸:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 17 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 224
156 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #161
RE: همه چیز در مورد تولک سهره و جوجه سهره
سلام دوست عزیز
منم امسال با جوجه هام همین مشکل رو داشتم اگر درست یادم باشه روش آقای خلیلی بود که با پارچه دور قفس رو ببندیم این کار رو کردم بعد از تقریبا 8 روز لک کردند الان یکیشون صاف کرده اون یکی هم داره صاف میکنه روش آقای خلیلی در مورد سهره هایی که بد لک میشن حداقل برای من خیلی جواب داد امتحان کن حتما میرن تو لک
موفق باشی
۱۳۹۰/۱۱/۲۹، ۰۹:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog ، 10reza10
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #162
با سلام خدمت اساتید جناب فازگل عزیز بعضی سهره ها خیلی با هوش هستند ودیر اعتماد میکنند شما باید در هین آموزش اونها رو کمی رام هم میکردی علت صاف نکردنشون ترسه قفس بزرگ اجازه پر واز میده ویه جورایی کفتر بازا میگن سازن برای رفتن نه موندن من پارسال دو تا جوجههام اینجوری شدن یکی شونرو روش کاور پلاستیکی جواب داد ورفت تو لک (منظور از کاور یه پلاستیک رو بشکل قفس بکشی رو قفس )چون کچل شده بود رطوبت زیر پلاستیک وگرما مجبورش کرد تا لک کنه ولی اون یکی هر کاری که بگی کردم نشد که نشدرفتم پیش یکی از رفیقام مغازه فروش داروهای پرنده داره تو خیابان مولوی (مغازه چشمه)به دارو داد به من بنام مینرال گیاهی هم هست طبق دستور دادم بهش جوب شد ولک کرد لک اجباری دیکه دادش.رفیق م مگفت بخاطر ترس یه سری مشکلات تو بدن پرنده با عث کم بود ویتامین میشه.

ببخشید با اجازه از آقای خلیلی عزیز آقای لوشا بنظر من پرنده هایی که بد تولک شدن علتش فقط استرس هست اگه تو این 12صفحه رو بخونی به این میرسی که آرامش مهم ترین فاکتوره حالا یکی پرنده رو زیر دستمال می پیچه یکی شورتی قفس رو میکشه بالا من خودم تجربه شخصی خودمو میگم پرنده رو یه جایی مثل داخل خرپشته یا من خودم توخونمون اتاق بالا داریم که مخصوص میهمان هست ومعمولا خالی هست پرنده رو یه میخ میکنم با طلوع بیدار وبا غروب خواب بد ترین پرنده 30.40 روزه رو میاد دون فقط شاهدانه هفتهای یک یا دوبار آبتنی .یه برسی کن ببین شپشک نداشته باشه یه جونور ریز دیگهای هست که ما میگیم موت که رو پوست حیوان زندگی میکنه قابل رویت نیست تغذیه اش از خون ومواد مغذی که برای پر سازی هست رو میخوره ونمیزاره پرها در بیان در مانش هم پودر شپشک کپکس رو تهیه کن 3شب بمال به جاهایی که پر نداره وبعد از شب سوم عصر چهارم بهش آبتنی بده و موارد بالا من جواب گرفتم .با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۳۰، ۰۹:۴۷ ق.ظ، توسط محمد جلالی.)
۱۳۹۰/۱۱/۳۰، ۰۸:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog ، shams
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #163
RE: خال نزدن و تو لک نرفتن جوجه سهره هام بعد از هشت ماه
(۱۳۹۰/۱۱/۲۸، ۱۱:۵۸ ب.ظ)fazlog نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام.من اواخر خرداد ماه امسال(90) دو تا جوجه سهره خیلی کال خریدم که 20/30 روز بیشتر نداشتن و براشون صدا گذاشتم تا یاد بگیرند...در ضمن توی قفس بزرگ انداختم که سر حالتر باشن و بعد از دهن گرفتن روی رام کردنشون کار کنم...اما الان بعد از 8 ماه جوجه سهره هام هنوز پر مادریشون رو دارند و خال نزدند و اصلا نمیخونند...آب تنی دادم..آفتاب گذاشتم...مولتی ویتامین دادم...از میوه و سبزیجات و هفت تخم هم واسه تغذیشون استفاده کردم و کاملا سر حال هستند...محل نگهداریشون هم دو سه بار عوض کردم که شاید پر بریزن.(توی زیر زمین.توی حیاط.توی خونه و توی اتاق کنار بخاری و یه جای خیلی گرم)خلاصه همرو امتحان کردم..تغذیه اصلیشون هم مثل بقیه سهره هام شاهدانه بوده...یه سهره دیگم هم که سهره بالغ بود مثل همینا تو قفس بزرگ انداختم و این سهره بالغم هم که سال قبل با قناری جفتش کرده بودم هنوز رو نیومده و نمیخونه اما دو تا سهره دیگه بالغ دارم که تو قفس کوچیک بودن هر دو مست مست شدند و با قناری جفت کردم...تغذیه و محل نگهداری و شرایطشون هم مثل هم بوده...همه راهی هم امتحان کردم.....کسی نظری داره؟

سلام دوست من

بهترین کار واسه اینکه جوجه سهرها از نظر رنگ و پر خوب در بیان جوجه هارو وقتی میگیرن دسته جمعی تو یه قفس نگهداری میکنن و با پارچه دورشون میپیچن و تا وقتی سر رنگ نکنن از هم جداشون نمی کنن وقتی سر رنگ کردن از هم جداشون میکنن من با نظر اقای کاتبی موافق هستم تو پارچه بزارشون یه میخشون کن جای سرد بزارشون

انشالاه نتیجه میگیری دوست من
۱۳۹۰/۱۲/۰۲، ۱۱:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog ، 10reza10
*
کاربر انجمن

0
سپاس‌ها: 10
6 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #164
به نظر شما ....
با سلام خدمت شما عزیزانم به نظر شما ، سهرم به گفته یکی از دوستان ناشی در زمان تو لک بودن گفت بزارش تو دمای 30 درجه به بالا و الان خیلی یه جوریه و فکر میکنم مریض شده الان دمای اتاقو گذاشتم رو 20 درجه اما یک هفتست هنوز حالش خوب نیست به نظر شما بزارمش در مغازه خوب میشه؟ ضمناً لک خیلی بدی داشت و چون از گربه ترسیده بود همه پرهای سینه و پشتش ریخته و داره درمیاد حالا من این سهره رو بزارم درمغازه تو سرمای 10 یا 15 درجه یا بزارم پر دربیاره بعد ببرمش مغازه در ضمن حتی یه جیک جیک هم نمیکنه
۱۳۹۰/۱۲/۰۵، ۰۶:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #165
RE: به نظر شما ....
(۱۳۹۰/۱۲/۰۵، ۰۶:۰۸ ب.ظ)عشق سهره نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت شما عزیزانم به نظر شما ، سهرم به گفته یکی از دوستان ناشی در زمان تو لک بودن گفت بزارش تو دمای 30 درجه به بالا و الان خیلی یه جوریه و فکر میکنم مریض شده الان دمای اتاقو گذاشتم رو 20 درجه اما یک هفتست هنوز حالش خوب نیست به نظر شما بزارمش در مغازه خوب میشه؟ ضمناً لک خیلی بدی داشت و چون از گربه ترسیده بود همه پرهای سینه و پشتش ریخته و داره درمیاد حالا من این سهره رو بزارم درمغازه تو سرمای 10 یا 15 درجه یا بزارم پر دربیاره بعد ببرمش مغازه در ضمن حتی یه جیک جیک هم نمیکنه
با سلام...سهره برای از لک در اومدن باید جای خنکی داشته باشه..و باید تک میخ باشه و حتما هواش ثابت باشه...و وقتی سهرت صاف کرد برای بهتر و زودتر مست شدن میتونی جای شلوغ(دم مغازه)ببری..در ضمن پرنده وقتی تو لکه به آرامش بیشتری نیاز داره
۱۳۹۰/۱۲/۰۶، ۱۱:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi
*
کاربر انجمن

کارشناسی
سپاس‌ها: 277
117 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #166
با درود فراوان به دوستان محترم....
من این سره رو شهریور 89, جوجه بود که گرفتم,دهن زیبایی هم یادش دادم, رام رام هم هست..
اما حیوون از همون پرریزی اول کچل موند که موند, یه مدت هم خونه نبودم ,الان متوجه شدم که تولکه و داره پرریزی میکنه....
لارم به گفتنه که آب و هوای این روزای اهواز کاملا بهاریه..
لطفا دوستان کمک کنند هم برای کچلی هم برای پرریزی بدموقع:basa (58):
چه کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:basa (101):

اینجا پرو بالش و سرش بیشتر معلومه....
حیوون خوش ذاتیه اما.......:basa (166):

راستی قبلا کتان بهش میدادم اما الان یک ماهه که فقط شاهدونه بهش میدم....
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۰۹، ۰۵:۰۹ ب.ظ، توسط jooje.)
۱۳۹۰/۱۲/۰۹، ۰۴:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #167
سلام

ببین من از این سهره ها داشتم این کارو باید بکنی

سهره رو تو یه پارچه بپیونی بطور کامل جوری که نبینه بعد غذایی که بهش می دادی کامل عوض کنی یعنی اگه بهش شاهدونه میدادی الان باید کتان بدی با 7 تخم باید اون غذاهای تا حالا می دادی دیگه ندی عوضشون کنی
بعد جاشو عوض کنی و یه میخش کنی حتما این کارو بکن نتیجه می گیری بهت قول می دم خوب می شه
۱۳۹۰/۱۲/۱۱، ۱۱:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jooje ، fazlog
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #168
درود..ممنون یاشار
یاشار جان من تا یک ماه پیش به این حیوون کتان میدادم اما غذاشو عوض کردم و بهش شاهدونه میدم...
و الان دو روزه که قفسشو با یه پارچه کامل پیچوندم...
نظرت چیه؟
تا کی ممکن طول بکشه تا حیوون رو بیاد و جون بگیره؟

راستی یکی بهم گفت واسه کچلیش روغن زیتون بمال به سرش به مرور پر در میاره اما من اینکارو نکردم...
خودم فک میکنم اگه یه پرریزی خوب داشته باشه خودش باید در بیاره....
نظر دوستان چیه؟؟؟؟؟؟؟؟:basa (166):

ببخشید دوستان من این سوال هارو با توجه به فصل و هوای گرم پرسیدم....
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۱۳، ۰۱:۴۱ ق.ظ، توسط jooje.)
۱۳۹۰/۱۲/۱۳، ۰۱:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi
*
کاربر انجمن

ارسال: #169
سلام

اگه شاهدونه میخوره مشکلی نداره فقط جایی که سهره رو نگه میداشتی عوض کن تو پارچه بزارش یه میخش کن 40 روزی طول میکشه تا خوب خوب بشه از مالوندن روغن و چیرهای دیگه خوداری کن
موفق باشی
۱۳۹۰/۱۲/۱۴، ۱۱:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jooje ، fazlog
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #170
ممنونم...:basa (142):
تو پارچه که هست. جاشو هم عوض کردم الان دمای جایی خنکی که گذاشتمش بین 22 تا 25 درجه هست.
سبزیجات , غذای مکمل و آبتنی چی؟ میخواد یا نه؟

این مکعب که میبینید قفس سره که پارچه پیچش کردم...
کم رفت وآمد و خنک...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۱۴، ۰۳:۵۸ ب.ظ، توسط jooje.)
۱۳۹۰/۱۲/۱۴، ۰۳:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان