زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۴:۴۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

همه چیز در مورد تولک سهره و جوجه سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 107
282 سپاس گرفته‌شده در 80 ارسال
ارسال: #1
ریختن پرها در اثر ترس
علائم : پرنده یکباره بیشتر پرهای خود را از دست میدهد

علل : ترسیدن ناگهانی ، عکس العمل در مقابل دشمن (مثل گربه و ...)

اقدامات اولیه :
1 - آرامش مطلق
2 - گرما
3 - تغذیه با مواد حاوی ویتامین
4 - تغذیه با دانه های خیس خورده و سبز شده
۱۳۸۹/۱۱/۰۶، ۰۸:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 82 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #811
RE: همه چیز در مورد تولک سهره و جوجه سهره
سلام
اين جوجه 94 هست .درست زمان صاف شدن.دانه كتان ،نيجر،كافشه،شاهدانه .يك روز در ميان آب تني زير نور خورشيد+برگ كاهو
اين جوجه سه هفته پيچيده بودم بعد از زير كاور در آوردم.متاسفانه فوري فروختمش .خيلي جنم دار بود.از زير پارچه دهن ميزد. بهار هم پاي جفت بود.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۰۶/۱۸، ۰۸:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، Moh3en A3adi ، Hossein Dastbaravardeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #812
سلام 
این جوجه رو از 5 تیر پیچیده بودم و دیروز کامل روکشش رو برداشتم و امروز ظهر آب بازیش دادم مثل گل شده و تقریبا بال و دمش تخت شده و گلش یه دوهفته دیگه کار داره . هیچی هم بهش ندادم جز شاهدونه و مولتی ویتامین . زیر پارچه بود یه کله با نوار میخوند ولی الان کمی کمتر میخونه علتشم اینه که پارچه رو برداشتم ترس داره یه 20 روز دیگه راه میفته به امید خدا .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۸/۰۴/۱۲، ۱۰:۲۱ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۶/۲۰، ۰۴:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 122
17 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #813
سلام
دو سوال خدمت اساتید بزرگوار داشتم
من دیروز یه جوجه سهره سر سیاه معمولی از مغازه گرفتم و گل قرمزش اندازه یه سر سوزن قابل مشاهده بود و انداختمش تو قفسی که سهره
کرمونی رو پارچه پیچ کرده بودم الان رفتم یه چک کنم دیدم شورت زیر قفس پر از پر ریز و درشت هست مطمنم مال سهره معمولی هستش
میخواستم بدونم این معمولیه که داره پرریزی میکنه با اون کرمونی که الان نزدیک 10 روز هست که پارچه پیچ هست و هنوز یه پر ازش نریخته
با هم هستن مشکلی نداره؟؟و موقعی که پر ریزیش تموم شد و داشت پر جدید در می اورد از کرمونیه جداش کنم؟؟؟ دو ماه لک جوجه سهره طول میکشه و تا این دو ماه باید زیر پارچه و جاشم تاریک و گرم باشه ایا تو این مدت لک تو لک نمیشه منظورم اینه تا زمانی که پرهاش تخت بشه باید جاش تاریک و گرم باشه ایا لک تو لک نمیشه؟؟؟من قفسشون رو تو انباری گذاشتم زمانی که لکشون تموم میشه نزدیک ابان میشه ایا میشه قفس رو تو حیاط تک میخ کرد یا باید بیارمش تو خونه تک میخش کنم؟؟؟خیلی سوال پرسیدم ببخشید و پاینده باشید.
۱۳۹۵/۰۶/۲۱، ۰۶:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #814
سلام 
اگر میخواید دو یا چندتا سهره رو باهم بپیچید بهتر تو یه قفس بزرگ مثل قفس قناری بندازیشون و روشون یه پارچه بکشی . 
مشکلی نداره چندتایی هم میشه پیچوند . ولی در هر صورت تکی بپیچی بهتره . جاشون خیلی نباید تاریک باشه که نتونن دون و آب بخورن . اگر دمای محیطی که سهره ها توش هستن بالای 30 هست یه پارچه نازک و شاهدونه خالی برای لک کافیه چون محیط خیلی گرم باشه باکتریها شروع به تکثیر و تولید میکنن و پرندتون اسهال شدید میگیره . باید ببینید اختلاف دمای محل لک و بیرون برای اول آبان تا چه اندازه هست اگر منطقه شما گرمسیریه و اول آبان خیلی سوز و سرمای سخت ندارین و مثلا دمای بیرون 20 و بالاتر باشه میتونید بیرون بذاریدش ولی دونش حتما باید شاهدونه باشه . 
اگر جابجاشون نکنی و استرس شدید بهشون وارد نکنی و هفته ای هم یک دو بار بهشون ویتامین بدی و بعد از اینکه پر ریزی کاملا انجام شد یه طرف پارچه رو بزنی بالا یا اینکه یه پارچه خیلی نازکتر روشون بندازی لک تو لک نمیشن . 
۱۳۹۵/۰۶/۲۱، ۰۸:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #815
البته در هر صورت سهره ای که زیر پارچه و داخل خونه لک خورده ریسک داره بذاریش بیرون بخصوص جوجه ها که بدن دار نیستن ولی اگر منطقه شما گرمسیری باشه و کمی تقویتش کنی و جای خوب بیرون داشته باشی میشه . 
حالا شما تا اون موقع صبر داشته باشین و اگر تصمیم بر این گرفتی که بذاریش بیرون ازش عکس یا فیلم بذار و پیام بده در خدمت هستیم منم نباشم دوستان کمکتون میکنن . موفق باشید  
۱۳۹۵/۰۶/۲۱، ۰۹:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #816
سلام
آقا حسين اگر دوست داري زود شروع به خوندن كنن از الان تك باشن بهتره.اگر مي خوايد با هم باشن حداقل بايد تو قفس قناري بذاريد.نظافت حداقل يك روز درميان. اون جوجه اي كه خريديد احتمالا تولك بوده.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۰۶/۲۳، ۰۷:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، Hossein Dastbaravardeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #817
سلام خدمت دوستان
یه سوال دارم از آقا مهدی عزیزم و سایر اساتید و رفقا : حالا این جوجه ای که من عکسشو بالا گذاشتم اگر برای شما باشه از الان که به این مرحله رسیده تا شب عید به چه صورت مستش میکنید و بالا میارید ؟ چه از نظر تغذیه و چه سایر موارد که برای مست کردن و بالا آوردن لازمه البته با توجه به اینکه من تا برج دو نمیتونم بیرون ببرمش . ممنون میشم یه توضیحی بدین . 
البته من روش خودمو دارم برای این کار ولی دوست دارم روش دوستان و اساتید رو هم بیاموزم که کم و کسریهای روش خودم رو باهاش بسنجم . با تشکر 
۱۳۹۵/۰۶/۲۳، ۰۸:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Hossein Dastbaravardeh
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #818
سلام 
البته من شاگرد تنبل سايت هستم. من هم چون كارمندم نه وقت دارم نه حوصله كه سهره را گشت ببرم. دانه شاهدانه ،يك بار در هفته هفت تخم ،كاهو ،برگ تربچه .از دي ماه دو هفته يك بار معجون تخم مرغ و هويج و بادام و پسته به اندازه يك انگشتي .در بهمن ماه يك بار در هفته. اول عيد سهره هايي كه دست خودم لك خوردن كامل مست هستن.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۰۶/۲۳، ۱۲:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Hossein Dastbaravardeh ، سی مرغ
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #819
با سلام از اونجایی که سهره خوش ذات و خوبیه اول ار هه رو رام شدن و نترس شدنش کار میکنم یعنی میخش رو جایی تعیین میکنم که یه مقدار رفت و آمد باشه و البته از زمین یه متر و نیم یا بیشتر فاصله داشته باشه تا بلند کوتاه که خوند بعد از اونجایی که زیاد وقت نداری  هفته ای یه بار آب بازی و اگه وقت داشته باشم دو سه بار دم غروب میبرم رو پشت بوم یا یه جای بلند آویزون میکنم .تغذیه فقط شاهدونه و دو سه بار برگ گشنیز در هفته و البته مولتی ویتامین و از اول زمستون ad3e مرتب میدم ولی هیچی جای پشت رو نمیگیره البته میشه اگه جوجه هست از اول فقط به محیط داخل عادتش داد و اصلا نه برا آببازی یا کار دیگه بیرون نبردش از دون های مختلف سرد و گرم هم در زمان و دمای مناسب خودش استفاده کرد .یا علی
۱۳۹۵/۰۶/۲۳، ۰۲:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، Hossein Dastbaravardeh
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 122
17 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #820
سلام بر دوستان عزیزم جناب سیمرغ و اقا محمد مهدی
من طبق حرف شما دو بزرگوار دو تا جوجه رو جدا کردم و ظرف ابخوریشون رو بیرون از پارچه نصب کردم که احتیاجی به جا به جایی قفس
یا باز کردن پارچه نباشه فقط دو سوال دارم اول اینکه میگن زیر قفس رو موقع پریزی دست نزنیم تا حدود دوهفته دوستان این حرف رو تصدیق میکنن و منظور از این حرف شورتی زیر قفس همراه با کفی هست که نباید تمیز کنیم .اگه جواب مثبته این کار باعث مریض شدن پرنده نمیشه؟؟؟
دوستان خبره یه توضیحی در این باره بدن ممنون میشم.و سوال دوم از جناب محمد مهدی همشهری عزیز دارم شما در بالا فرمودید یک روز در میان ابتنی زیر نور خورشید به جوجه سهره میدید این کار رو از کی شروع میکنید منظورم از روزی که جوجه رو به لک میبرید یا موقعی که پریزی شروع میشه؟؟؟؟اخه از جناب پوریان پستی خوندم که گفتن من تا روز اخر به پرنده ابتنی نمیدم و جناب سیمرغ در جواب به من گفتن ابتنی ندید بهتره و بعداز لک این کار رو شروع کنم.
از همه دوستان که تجربشون رو در اختیار افراد مبتدی مثل من قرار میدن تشکر میکنم.
۱۳۹۵/۰۶/۲۳، ۰۳:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان