زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۵:۲۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

همه چیز در مورد تولک سهره و جوجه سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 107
282 سپاس گرفته‌شده در 80 ارسال
ارسال: #1
ریختن پرها در اثر ترس
علائم : پرنده یکباره بیشتر پرهای خود را از دست میدهد

علل : ترسیدن ناگهانی ، عکس العمل در مقابل دشمن (مثل گربه و ...)

اقدامات اولیه :
1 - آرامش مطلق
2 - گرما
3 - تغذیه با مواد حاوی ویتامین
4 - تغذیه با دانه های خیس خورده و سبز شده
۱۳۸۹/۱۱/۰۶، ۰۸:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 84 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 122
17 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #831
RE: همه چیز در مورد تولک سهره و جوجه سهره
جناب سیمرغ با سلام مجدد
جواب شما به من نه تنها تلخ بلکه بسیار اموزنده و شیرین بود و از زبان کسی بود که عشق باز این کار هست و تمام نصیحت شما و سایر عزیزان
برای من پند میشه و من از رک گویی شما و راهنمایتون بسیار ممنون هستم
اما واقعیت امر اینه من تا یکماه دیگه شاید بتونم به این دو خوشکل رسیدگی کنم و تا نزدیک شش ماه دیگه اهل خونه باید بهش اب و دون بدن
و تا اون روزی که هستم تو حیاط تک میخ هست اما روزی که خواستم برم مجبورم این دو رو تو خونه میخشون کنم خودم خیلی دوست دارم بیرون باشن اما چون اهل خونه هیچی از این کار نمیدون و شاید این دو پرنده تو سرما کم بیارن و تلف بشن بخاطر همین مجبورم تو خونه بزارمشون شما شرایط تو حیاط گذاشتن گفتین اگه شرایط تو خونه هم بگین البته با شرایطی که این دو دارن سپاس گذار میشم؟خودم نظرم اینه
تو اشپزخونه میخشون کنم هم برای رام شدن و هم اینکه مادرم اونجا حواسش بهشون هست.فقط فاصلشون چقدر باشه و بهم دید داشته باشن یا خیر؟
امیدوارم سلامت و پاینده باشید
۱۳۹۵/۰۶/۲۷، ۰۷:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، gholizadeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #832
سلام خدمت آقاحسین عزیزم . من مهدی هستم کوچیک شما و همه رفقا .  
به نظر من هم با توجه به اینکه برای پای سهره کرمونیتون مشکل بوجود اومده و الانم دیگه کم کم شبها داره سرد میشه بیاریشون داخل خونه بهتره ( البته بیرون هم میشد ولی بیرون ریسکش بیشتره ) ولی آشپزخونه خیلی مناسب نیست بخصوص تو ساعتهای پخت و پز بو و بخار غذا اذیتشون میکنه و ممکنه مریضشون کنه چون سهره کمی از نظر تنفسی حساسه . توی پاسیو یا خرپشته یا یه اتاق نورگیر یا جایی که نورش خوب باشه میخشون کن اگر میخوای براشون دهن هم بذاری زیر هم بذارشون یا کنار هم بذار با دیوایدر که همو نبینن و براشون نوار بذار ولی هر دوهفته یک مرتبه چند ساعتی توی خونه جداشون کن مثلا یکی دوساعت تا همدیگه رو صدا کنن و دهن بازکنن یا اگر چیزی یادگرفتن روکنن . ولی اگر براشون دهن نمیذاری جدا جدا بذارشون با فاصله چند متری ( البته هرچی فاصله بیشتر باشه بهتره ولی جوری که صدای همو به راحتی بشنون ) که همدیگه رو صدا کنن و حنجره بترکونن و همینطوری باید تو خونه باشن تا شب عید البته ناگفته نمونه تو خونه جایی بذارشون که هرچی خنک تر باشه تو سرمای زمستون که بخاری روشن میکنید مثلا نزدیک بخاری میخشون نکن . خنک باشه ولی در معرض جریان سرد هوا و سوز و سرما نباشه چون مریض میشن . اگر اتاقی یا جایی دارید که بخاری نداره و نورش خوبه اونجا بزنیشون بهتره .  
اگر بافاصله میخشون کردی از اوایل دیماه هفته ای دوسه بار جاشونو باهم عوض کن برای یکی دوساعت تا خوب همدیگه رو صدا کنن و پر رو و دریده بشن . ماسه و کف دریا همیشه براشون بذار اون ویتامینی که گفتم براشون بگیر و هر ده روز یکمرتبه بهشون بده با همون دوزی که گفتم و چون داخل خونه هستن ده روز یکمرتبه بیشتر نده ( دهم بیستم و سیم هرماه ) . هفته ای هم دو مرتبه میتونی بهشون هویج یا برگ کاهو یا اسفناج بدی ضدعفونی شده و خشک شده و هفته ای هم یک یا دو مرتبه بهشون آب بازی بده .    
در هر صورت اگر میاریشون تو تا بهار نباید ببریشون بیرون چون دو هوا و مریض میشن ( بخصوص از آذر ماه که هوا سوز داره ) اما از زمانی که درختا شکوفه زد میتونی بیرون میخشون کنی یا گشت ببریشون هفته ای دوسه بار که فول مست بشن . 
اصلا نگران رام شدنشون نباش کرمونیا که خیلی زودرام و پررو هستن و هیچ مشکلی برای رام شدن ندارن تا شب عید کامل رام میشه سرسیاه هم چون جوجه هست همینکه قفسش کوچیک باشه تا شب عید کامل رام میشه و راه میفته . نهایتش تو عید که چندبار گشت بخوره جوری رام میشه که تو دست هم بخونه به امید خدا . دون و تقویتی اضافی هم نمیخواد بهشون بدی همون شاهدونه و ماسه و کف دریا و هر ده روز یکمرتبه ویتامین و هفته ای دوبار سبزیجات کافیه براشون . بازم سوالی بود در خدمت هستم . موفق باشید   

۱۳۹۵/۰۶/۲۷، ۰۹:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #833
(۱۳۹۵/۰۶/۲۷، ۰۳:۵۶ ب.ظ)سی مرغ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه پودر صد گرمیه ویتالین یا ویتامنت هم از داروخانه دامپزشکی بگیر و بهشون بده قیمتی نداره حدود چهار پنج تومنه . به نوک چاقو حداکثر اندازه یه لپه تو جاآبی پر حل کن و بهشون بده هفته ای دوبارم مشکلی نداره چون تولک هستن ولی بعدا که تخت شدن همون هفته ای یکبار کافیه .
ماسه و کف دریا همیشه براشون بذار اون ویتامینی که گفتم براشون بگیر و هر ده روز یکمرتبه بهشون بده با همون دوزی که گفتم و چون داخل خونه هستن ده روز یکمرتبه بیشتر نده ( دهم بیستم و سیم هرماه ) .

سلام اقا مهدی

ممنون از راهنمایی دلسوزانه شما فقط میتونم بجای این پودر از پودر T.N.T استفاده کنم اگه جواب مثبته طریقه مصرفش مثل دستور عملی که فرمودید هر 10 روز یکبار
با تشکر
۱۳۹۵/۰۶/۲۸، ۰۷:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #834
سلام 
ت ی ان ت ی آنتی بیوتیک هست و توش یکسری ویتامین هم داره ولی کامل نیست بهتره شما یه مولتی ویتامین تهیه کنید و بهش بدین 
دوز ت ی ان ت ی یه نوک چاقو اندازه یه گندم توی یه آبخوری هست . برای پیشگیری ماهی سه روز پشت سرهم و برای درمان پنج روز پشت سر هم اگر بهبود حاصل شد قطع شود و اگر بهبود حاصل نشد بعد از دو روز استراحت پنج روز دیگر داده شود اگر درمان حاصل نشد باید از دارو و آنتی بیوتیک دیگری استفاده شود بعد از دوسه روز استراحت و تقویت شدن با مولتی ویتامین . 
توصیه من این هست که حتما از مولتی ویتامین استفاده کنید تا آنتی بیوتیک .  
۱۳۹۵/۰۶/۲۸، ۰۹:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #835
سلام
همين جوري كه آقا مهدي گفتن تي ان تي دارو هست نه مولتي ويتامين. آنتي بيوتيك باعث دفع كلسيم از بدن ميشه و باكتري هاي مفيد روده را از بين مي بره.اگر مي خوايد مولتي ويتامين كامل بخريد يا نكتون بخريد يا استيمول.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۰۶/۲۹، ۰۷:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Hossein Dastbaravardeh ، سی مرغ ، gholizadeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #836
(۱۳۹۵/۰۶/۲۶، ۰۹:۱۱ ب.ظ)سی مرغ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۵/۰۶/۲۶، ۰۳:۳۹ ب.ظ)gholizadeh نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نکته نکتون را در جایی خنک نگه دارید مثل درب یخچال

ببخشید ولی تو سایتش گفته در جای خشک و درو از نور در دمای بین 15 تا 25 درجه نگهداری شود . 

Storage: NEKTON-S should be stored dry and out of sunlight, between 15° and 25°C

http://www.nekton.de/en/product-reader/nekton-s.html

البته به نظر من تو دمای بین 10 تا 30 درجه ( یعنی دمای محیط داخل خونه ) هم هیچ مشکلی نداره . مثلا کابینت آشپزخونه البته نزدیگ اجاق گاز یا فر نباشه یا قفسه دارو ویا کمد لوازم شخص جای مناسبی هست برای نگهداری نکتون . 
حالا اینکه تو سایت یا روی محصول نوشته 15 تا 25 به این جهته که اونا استاندارد محصولاتشون بالاست و جوری دستور میدن که به قول معروف محکم کاری باشه . 
۱۳۹۵/۰۶/۲۹، ۰۲:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #837
جناب اقا مهدی چون شما یک دونه جوجه سهره دارین احتمالا تا تاریخ انقضا نکتون اس شما نتونید تمام اونو مصرف کنین ولی به نظرشخصی من اگه توی یه جای خنک مثل یخچال نگهداری کنید حتی بعد تاریخ انقضاشم میتونین ازش استفاده کنید برای استفاده اش میتونین روی قسمت آلومینیومی اون یه سوراخ کوچیک کنید و ازش استفاده کنین .
۱۳۹۵/۰۶/۲۹، ۰۳:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #838
سلام 
ببخشید این مطلبی که میفرمایید رو خودتون تجربه کردین یا جایی خوندید یا مثلا از استادی شنیدید ؟ البته ببخشید ها چون قبلا هم فرمودین خواستم بدونم اینو بر چه اساسی میفرمایید . با تشکر از شما 
چون دمای یخچال ما یا روی 4 درجه هست یا روی 3 درجه و من اگر اینو تو درب یخچال هم بذارم که حالا شاید کمی گرمتر باشه و مثلا 5 درجه باشه اونوقت 10 درجه سردتر از اونی هست که شرکت سازنده توصیه کرده و تو همچین سرمایی خراب نمیشه ؟ چون من هم تجربه اولم هست که دارم استفاده میکنم و دوستان هم آنپروسول استفاده میکنن و کسی رو ندارم که ازش سوال کنم در این باره . 
۱۳۹۵/۰۶/۲۹، ۰۷:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #839
سلام جناب اقا مهدی این تجربه خودمه شما میتونی توی دمای محیط که خیلی گرم نباشه توی نور نباشه تا تاریخ انقضایش بیرون نگه داری بعد تاریخ انقضا اونو داخل درب یخچال نگه داری کنین 
۱۳۹۵/۰۶/۳۰، ۰۷:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
*
کاربر انجمن

ارسال: #840
سلام به همگی
اقا از روزی که این مشکلات سر جوجه سهره کرمونی اومد و طبق راهنمایی دوست عزیزم اقا مهدی تصمیم گرفتم این جوجه رو تک میخ کنم
پرنده رو تو اتاق پشت پنجره تک میخ کردم یه جای بسیار دنج نور کافی و افتاب اول صبح حدودا یک ساعت از پشت شیشه بهش میخوره
دون هم فقط شاهدونه و هفته ای یکبار مولتی و در طول هفته سیب و برگ گشنیز و بر اسفناج و هویج رنده شده بهش میدم و در هفته دوبار ابتنی
فقط امروز نصف انگشتی دون سیاه بهش دادم .در روز یه ریزخونی میکنه اما با صدای کوتاه فقط اینکه اقا من این جوجه رو یه جای دنج گذاشتم و اقا مهدی فرمودن تا اذر رنگ میاره
فقط من در طول هفته شورتی زیر قفس رو تمیز میکنم اثری از یه پر ریخته نمیبینم میخواستم بدونم بغیر از اینکار ها کار دیگه ای میخواد بکنم؟؟
تا ایشالاه تا اون موقع رنگ اومده باشه.
با سپاس فراوان
۱۳۹۵/۰۷/۰۸، ۰۵:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان