زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۵، ۰۱:۳۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

همه چیز در مورد تولک سهره و جوجه سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 107
282 سپاس گرفته‌شده در 80 ارسال
ارسال: #1
ریختن پرها در اثر ترس
علائم : پرنده یکباره بیشتر پرهای خود را از دست میدهد

علل : ترسیدن ناگهانی ، عکس العمل در مقابل دشمن (مثل گربه و ...)

اقدامات اولیه :
1 - آرامش مطلق
2 - گرما
3 - تغذیه با مواد حاوی ویتامین
4 - تغذیه با دانه های خیس خورده و سبز شده
۱۳۸۹/۱۱/۰۶، ۰۸:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 89 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 34
4 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #881
RE: همه چیز در مورد تولک سهره و جوجه سهره
اقا دمت گرم خيلي اقايي ! داداش اگه تلگرام داري زحمتي نيست ، تلگرام فيلم خوندن اين داغسره رو بفرستم ، من زياد سر در نميارم از دهن اما فكر كنم وحشي نميخونه
۱۳۹۵/۰۹/۱۵، ۰۱:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #882
سلام . خواهش میگنم قربان . بزگوارید شما 
من از طریق همین سایت در خدمتتون هستم هرسوالی باشه البته تا اونجایی که بلدم و به اندازه وسعم غیر از بنده هم اساتید بزرگوار هستن هر مسئله ای داشتین . 
یه آدرس میذارم روش کلیک کنید و تو نوار بالای سایت گزینه ثبت نام رو بزنید و یه حساب درست کنید 20 گیگ فضای مجانی بهتون میده هرفیلم یا عکسی که داشته باشید ابتدا از رو لبتاپ آپلود میکند تو فضای شخصیتون و بعد آدرسش رو توی این سایت کپی کنید به این طریق سایر دوستان هم میتونن راهنماییتون کنن . سلامت باشید 

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۵/۰۹/۱۵، ۱۰:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: pedram basirat
*
کاربر انجمن

ارسال: #883
سلام و خسته نباشيد ، ببخشيد من هي ميام و سوال هامم زياده! استاد من يه سهره ديگه از رفيقم گرفتم امروز ، جوجه قفسه اما بالاي ديوار ميخش كردن ، رام نشده ! خيلي وحشيه !!انگار كه مثلا تازه صيد شده
بدنش صاف صاف شده رنگ كرده ، صورتش هم نصفش مونده ! الان اوردمش خونه ! خيلي وحشيه ، اگه بخوام رامش كنم ، ممكنه ديگه گلش كامل نشه و استوپ كنه ؟
(طبيعي لك خورده) ! الان بهتره رامش كنم بزارمش يه جاي ثابت رو زمين جاي شلوغ رام بشه يا بزارمش يه جاي خلوت به ميخ بالاي ديوار صاف كنه ؟؟ ميشه در حين رام شدن گل بندازه ؟
۱۳۹۵/۰۹/۱۶، ۰۴:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #884
سلام . خواهش میکنم . اینجا اصلا برای همینه که دوستان هر سوالی درباره پرنده هاشون دارن مطرح کنن .
اگر بخوای رامش کنی و جای شلوغ بذاریش هم استوپ میکنه هم بدن خالی میکنه و باید فاتحه ش رو بخونی با توجه به اینکه میگی خیلی وحشیه . اون که میگن باید بذاری جای شلوغ و سر راه ماله سهره وحشیه که قوی و جون سخت هستن .
به نظرم باید بذاریش یه جای آروم مشابه میخ قبلیش فقط تاریک نباشه . روشن و خنک باشه قفسش رو کوچیک کنید تا شب عید کامل رام میشه . 
۱۳۹۵/۰۹/۱۶، ۰۶:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: pedram basirat ، skipper
*
کاربر انجمن

ارسال: #885
دون فقط شاهدونه ريز ميدم با كمي كتان ! دونه ديگه نيازه ؟ مثل هفت تخم ؟ هر روز بهش اب تني بدم و افتاب از پشت شيشه ؟ يا هر روز زياده ؟ اگر شنا نكرد ، خودم با اب پاچ خيسش كنم ؟؟ و ميخش بالاي ديوار باشه ، يا پايين ؟ روزايي كه هوا خوب بود ، اينم ببرم بالا پشتبوم ؟مرسي از راهنماييتون
۱۳۹۵/۰۹/۱۶، ۰۷:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #886
دونش فقط شاهدونه ریز و سبزیجات ( هویج - اسفناج - جعفری - کاهو - برگ تربچه - بروکلی ) باشه همراه با ماسه و کف دریا . دون دیگه ای نیاز نیست . هفته ای یکروز مولتی ویتامین .
هر روز برای آبتنی زیاده . دو سه روز یکبار کافیه . آفتاب یه روز درمیون به مدت کوتاه . اگر براش وان بذاری بهتره اگر تو وان نمیره با آب پاش ولی خیلی خیسش نکنید که مریض نشه .
میخش حتی الامکان مثل جای قبلیش باشه اگر بالا بوده بهتره بالا میخش کنی . 
بله روز هایی که آفتابیه و سوز نداره اینو میتونید ببرید ولی اون یکی رو بذارید کامل تخت کنه بعد تقویتش کنید چند روزی اونوقت اونم میتونید ببرید برای مدت کوتاهی تا جایی که سردشون نشه اگر مثلا دیدی دارن میلرزن از سرما خیلی سریع باید بیاریدشون تو و بهتره زیر آفتاب باشن حتما . تو سایه بیرون بذاریشون حتما مریض میشن تو این فصل .
۱۳۹۵/۰۹/۱۶، ۰۸:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: pedram basirat ، gholizadeh
*
کاربر انجمن

ارسال: #887
اگر الان صدا براش بزارم (زياد بزارم ) فايده داره ؟ يك سال يا دوسال براش صدا بزارم ايا كم كم دهن اطافه ميكنه ؟
۱۳۹۵/۰۹/۱۶، ۰۹:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #888
براش صدا بذارید ولی اگر کال نباشه و گیرایی نداشته باشه شب و روز هم براش صدا بذارید بی فایده هست . اگر بخواید سهره ای که خودش دهن داره یه دهن جدید یادش بدین خیلی خیلی زحمت داره و هزارتا فوت وفن داره کار هر کسی نیست . شدنیه میشه حتی یه وحشی رو دهن دار کرد ولی خیلی زحمت داره و حوصله زیادی میخواد و جای خاص احتیاج داره برای کسی خوبه که مثلا بخواد یه سهره وحشی عالی عالی رو دهن دار کنه اونم باید چندسال روش کار کنه به نظرم دنبال این راه نرید چون خیلی خسته کننده و طاقت فرسا هست و شانس موفقیت برای شما که تازه شروع کردین خیلی پایینه .
اگر میخوای دهن بازی کنی و دوست داری پرندت زیبا بخونه اول باید یه آواز زیبا و با کیفیت با یه دستگاه پخش آماده کنی و بعد فصل جوجه یدونه جوجه کال بیاری بذاری زیر دهنش یکی دوسال روش کار کنی تا استاد بشه بعدش سالی دوسه تا جوجه خوب بیاری و زیر دهن استاد بذاری این راحت ترین کاره . اگرم یه جوجه قفسی بخری برای استاد درست کردن که چه بهتر . ولی به نظر من اگر میخوای روی آواز کار کنی همون جوجه ای که فرمودین دهن گرفته بهتر بود روی همین یه دونه کار کنید و سهره جدیدی نیارین تو خونه و براش دهن بذارید تا دهن پر کنه برای سال دیگه سه تا جوجه کال بیارین و زیر دهنش بذارید این نظر من بود حالا شما مختاری هر جور فکر میکنی درسته عمل کنی . موفق باشی   
۱۳۹۵/۰۹/۱۶، ۱۰:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: pedram basirat ، gholizadeh
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #889
سلام جناب سی مرغ یکجایی از شما خوندم در مورد خوندن یا همون ریزه خونی جوجه سهره ماده میخاستم بدونم نحوه خوندنش چطوری بود ؟
یک نکته داشت خوندنش که با جوجه سره نر فرق میکرد اگه‌ممکنه ممنون میشم راهنمایی کنین
۱۳۹۵/۰۹/۱۷، ۱۱:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #890
سلام خدمت شما 
در قسمت زیر ارسال 258 
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(۱۳۹۵/۰۸/۲۶، ۱۲:۰۳ ب.ظ)سی مرغ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام 
هر جوجه ماده ای ریزخونی نمیکنه . جوجه ماده های باهوش و ذات دار ریزه خونی میکنن ولی ریزه خونی جوجه ماده با جوجه نر فرقش اینه که جوجه ماده ها معمولا بریده بریده ریزه خونی میکنن ولی نرها پیوسته تر . 
(جوجه ماده های باهوش و ذات دار یه کوچولو میخونن و بعد ول میکنن و دومرتبه یه کوچولو میخونن و ول میکنن در حد 2 -3 ثانیه یا نهایتا 3-4 ثانیه مثلا ولی نرها مثلا 5-6 ثانیه میخونن وبعد ول میکنن یا اگر قوی باشن 7-8 ثانیه ). 
البته ماده های پر زوری هم هستن که مثل نر پیوسته تر میخونن و صداشونم خیلی قویه که پرنده بازهای ماهر رو هم گیج میکنن ولی تک وتوک و استثنایی هستن بیاهای وحشتناکی میندازن . خودم یه مورد داشتم صبح تا ظهر میخوند ولی کوتاه بلند میخونن نه مثل نر که قرص و مست بخونه . 
البته ممکنه استثنا هم زیاد باشه ولی مواردی که بنده تجربه کردم به این صورت بوده . 
۱۳۹۵/۰۹/۱۷، ۱۱:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی ، pedram basirat

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان