زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۹:۵۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

همه چیز در مورد تولک سهره و جوجه سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 107
282 سپاس گرفته‌شده در 80 ارسال
ارسال: #1
ریختن پرها در اثر ترس
علائم : پرنده یکباره بیشتر پرهای خود را از دست میدهد

علل : ترسیدن ناگهانی ، عکس العمل در مقابل دشمن (مثل گربه و ...)

اقدامات اولیه :
1 - آرامش مطلق
2 - گرما
3 - تغذیه با مواد حاوی ویتامین
4 - تغذیه با دانه های خیس خورده و سبز شده
۱۳۸۹/۱۱/۰۶، ۰۸:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 92 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 52
10 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #911
RE: همه چیز در مورد تولک سهره و جوجه سهره
سلااام ب دوستان پرنده بان ، اگه یادتون باشه گفتم ی سعره خریدم حدود یک ماه پیش اما وقتی اوردمش کت خالی کرد اک فرمودین از استرس بوده یاترس الان همه کتفش پراش کامل در اومده بود وچند روز بود ک یواش یواش یا گاهی بلند میخوند و سراحال شده بود البته منم خوب بهش میرسیدم سهره تو مغازس ودما حدود دوازده تا پانزده درج همین حدود جاشم پشت شیشه بود اما تو ارتفاع دومتری صبح ک اومدم دیدم دوباره ی کتفش خالی و کلی پر کف قفس همون طرفی ک قبلا خالی کرده بود رو جادونشم ی خورده خون خشک شده بود اما سالم و سرحال الانم داره آب بازی میکنه فقط سرشو میشوره نمیدونم چ اتفاقی براش افتاده اما خیلی ناراحتم براش تازه داشت رو میومد دونش شاهدونس و جوجه امسال بهار حلقه داره تو پاش و خیلی رام ودستی اما باز اینجوری شد چیکارش کنم الان البته سرحال اما خب ن مثل چند روز پیش ب نظر شما چی شده ک باز تیزی انداخته آخه در ک بسته بوده چیزیم نبوده ک بترسونتش در ضمن میگم خیلی رام ممنون ک وقت میزارین الان تصمیم دارم ببرمش خونه و ی جای خنک و خلوت دوباره رسیدگی کنم تابیاد بالا یا جاشو عوض نکنم موندم چیکار کنم بازم ممنون ازهمه
۱۳۹۵/۱۱/۲۸، ۱۲:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #912
سلام یه نظر من چیزی از بیرون مغازه صدا داده ترسیده یا شایدم توی مغازه موشی چیزی دور بر قفس دیده ترسیده اگه میخوای توی مغازه نگه داری یه چراغ خواب کم نور توی مغازت شبها روشن کن که اگه ترسید سهره ات بتونه سریع خودشو پیدا کنه
۱۳۹۵/۱۱/۲۸، ۰۱:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ناصر فتاحی ، سی مرغ
*
کاربر انجمن

ارسال: #913
ب نظر خودمم ی بی معرفت از بیرون مغازه زده بشیشه و ترصوندتش ، بازم خدا میدونه
۱۳۹۵/۱۱/۲۸، ۰۱:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #914
سلام سهره را بگردونید تا پر رو  بشه اگر ترسو باشه دایم این گرفتاری را دارید.ببرید جای پر سر و صدا
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۱/۲۸، ۰۸:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، ناصر فتاحی
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #915
سلام 
اگر میخواید تو مغازه بذاریدش حتما براش یه چراق خواب با وات پایین بذارید .... ولی در هر صورت مغازه جای خیلی مطمئنی نیست چون هر آن ممکنه با صدای ماشینی یا به قول خودتون یه مزاحمی پرنده دومرتبه بترسه .... البته جابجا کردنش هم صلاح نیست چون هم ممکنه ببریدش خونه ساکت بشه و هم اینکه اگر داخل خونه جای مشابه از نظر دما نداشته باشید ممکنه لک بخوره یا حداقلش ریتم زندگیش به هم بخوره ..... نظر من اینه توی همون مغازه باشه ولی جای مناسبتری یا اطراف قفسش چیزی نباشه که موجب ترسش بشه .... 
۱۳۹۵/۱۱/۲۸، ۰۸:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ناصر فتاحی ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ارسال: #916
ممنون داداش گلم اما چراق گذاشته بودم و چون پشت شیشه تو ارتفاع دمتر بود نور کافی داشت ک شب بتونه نی زیر پاشو پیداکنه اما من ظهر بردمش خونه اولا چون تو مغازه استرس زیاد هست و الانم برا در اوردن پرهای جدید فک کردم خونه جای مناسبتری باشه دماهم تو اون اتاق ک گذاشتمش مث مغازه خنک و حدود پونزه درجس ، ممنون ک وقت میزارین
۱۳۹۵/۱۱/۲۸، ۰۹:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 122
17 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #917
سلام
یک سهره کرمونی دارم الان حدود 7ماه که دارمش و جوجه هم بود فقط هم جیریک جیریک میکنه و اصلا لک نخورده
میخواستم لکش بدم البته به صورت طبیعی و تو حیاط البته الان تو درخت تک میخ هست حدود 14 روز و ماقبلش روزها تو حیاط بود و شبها داخل خونه.و یه چیز دیگه اینکه دونش از روز اول شاهدونه ریز بود هروز هم ابتنی میکنه در هفته میوه و سبزیجات بهش میدم.از دوستان تقاظا دارم یه راهنمایی بنده رو بکنم که چطوری این پرنده رو تو حیاط لکش بدم من ساکن شیرازم و تو این فصلامکان لکش هست.با تشکر
۱۳۹۶/۰۱/۳۰، ۱۲:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #918
سلام بر عکس هوای الان شیراز مخصوصا بادهاش حیوون رو برا لک خراب میکنه پیشنهاد من اینه داخل خونه لکش بده تایپک مخصوص لک رو بخون هرجی لازم داری کامل توش بحث شده
۱۳۹۶/۰۱/۳۰، ۰۱:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Hossein Dastbaravardeh ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #919
سلام 
الان وقت لک نیست فعلا باید یه میخ باشه تو حیاط و از 15 خرداد تا آخر تیر روزی نیم ساعت بهش آفتاب بدین همراه با وان آب خودش کامل لخت میشه و لک میخوره بعدش باید یه میخش کنی تا تخت کنه و هفته ای دوبار آفتاب و آب بازی ملایم ....... دونش هم همون شاهدونه خالی هم باشه کفایت میکنه با سبزیجات و هفته ای یکروز ویتامین ..... در زمانی هم که شروع کردین به آفتاب و آب بازی سخت اصلا دون خنک ندین ..... 
۱۳۹۶/۰۱/۳۰، ۰۱:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #920
سلام.یه سوال اینکه سهره من تا یه هفته پیش کم و بیش میخونه ولی کم کم شروع کرده به نرمه ریختن وبعدشم از پرهای زرد رنگ کوچیکش ریخته با اینکه الان فصل تولک رفتن نیس ولی علتش درست نمیدونم فقط هم هفت ماهه دارم عادتش نمیدونم.البته از اوایل فصل بهار بهش هفته ی یه بار تخم کاهو دادم یه دو ده روزی هم میشه که بهش دو سه بار تخم کتان سیاه دادم...حالا نمیدونم یه میخ کنم بپیچم یا نه؟
۱۳۹۶/۰۲/۱۵، ۰۷:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان