زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۲۹، ۰۲:۲۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

همه چیز در مورد تولک سهره و جوجه سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 107
282 سپاس گرفته‌شده در 80 ارسال
ارسال: #1
ریختن پرها در اثر ترس
علائم : پرنده یکباره بیشتر پرهای خود را از دست میدهد

علل : ترسیدن ناگهانی ، عکس العمل در مقابل دشمن (مثل گربه و ...)

اقدامات اولیه :
1 - آرامش مطلق
2 - گرما
3 - تغذیه با مواد حاوی ویتامین
4 - تغذیه با دانه های خیس خورده و سبز شده
۱۳۸۹/۱۱/۰۶، ۰۸:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 94 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #931
RE: همه چیز در مورد تولک سهره و جوجه سهره
با سلام من ی جوجه سهره داشتم گذاشتمش تو بالا کن مغازه تو کارتن ۲ روز اول زنده موند ولی روز سوم مرد بعد ۲ روز پیش ی جوجه سعره خریدم میخواستم ببینم چگونه لکش بدم به چه روشی ؟؟؟؟ و اون سهره قبلیم چگونه مرد
۱۳۹۶/۰۵/۱۰، ۱۰:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #932
سلام 
دوست عزیز سهره رو هیچوقت تو کارتن نذار .... آدمهای باتجربه سهره تو کارتن بذارن خراب میشه .... 
اگر داخل فضای بسته هست شرتی ش رو بکش بالا مثل عکس صفحه قبل یا اینکه با همون شرتی روکشش کن و یه میخ باشه دون هم شاهدونه ریز و هفته ای یکی دوبار ویتامین با دوز مناسب البته به شرطی که داخل کولر نباشه خودش به مرور لک میخوره دو تا سه ماه طول میکشه و تمام این مدت باید زیر روکش و یه میخ باشه ... 
اگر بیرون میزنیش روزی بیست دقیقه نیم ساعت بهش آفتاب بده و براش وان آب یا استکان بزرگ هم بذار که آب بازی کنه برای مهر کامل رنگ میاره دون هم شاهدونه ریز و هفته ای دو انگشتی نیجر با فاصله دوروز در میون البته به شرطی که دیگه داخل نیاریش چون نیجر و شاهدونه با هم کمی ریسک چاق شدن داره برای پرنده ای که داخل باشه ...  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۹/۰۸، ۰۵:۳۸ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۵/۱۱، ۰۹:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #933
دوست عزیز اگه در مغازه هستی جایی میخش کن که روزی نیم ساعت افتاب بگیره بعد ظهر هام که هوا گرمه بهش ابتنی بده به قول جناب سیمرغ تا مهر کامل رنگ میکنه البته اگه میبینی که جوجه قوی هست اگه که نیست باید یک ۲هفته ای بهش حسابی برسی شاهدونه خندون مخلوط پسته و بادام و سبزیجاتی مثل کاهو تا سینه پر کنه بعد شروع کنی طبق دستور جناب سیمرغ یعنی هفته ای دو بار نصف انگشتی نیجر بهمراه نیم ساعت افتاب ابتنی دم ظهر تا مهر رنگ میاره و نکته اخر اینکه نباید عجله کرد 
۱۳۹۶/۰۵/۱۱، ۱۰:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #934
سلام
وقتي جوجه سهره وحشي مي خريد بايد فرض را بر اين بذاريد كه دون خور نشده پس بايد داخل يك ظرف كف قفس آب و هفت تخم براش بذاريد تا يك هفته.بعدش اگر ديديد كه از ظرف كف قفس دونه نمي خوره و از جادوني دانه بر ميداره مي تونيد آب و دانه را از كف قفس برداريد.من جوجه عصر گرفتم براشون آب ودونه هم كف قفس گذاشتم تو يك جادوني بزرگ هم براشون گذاشتم .جاشون هم خلوت خلوت.فردا صبح ساعت 8يكيش مرد و روز بعد هم يكي ديگه. بعضي صيادها انصاف ندارن راه به راه جوجه سهره را ها مي فروشن.هر وقت جوجه سهره مي خريد بايد حداقل دو هفته بذاريد سينه پر بكنه بعد ببريد تو مرحله لك دادن. شاهدونه هم روزاي اول بهتره كه خندان شده باشه كه راحت بشكنن .وقتي عادت به خوردن شاهدانه پيدا كردن مي تونيد شاهدانه ريز بهشون بديد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۰۵/۱۱، ۱۲:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali reza_yar ، gholizadeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #935
سلام 
برای جوجه تازه صید یا خریداری شده حتما سه چهار روز اول تو آبش نئوکسی(t n t) یا لااقل ویتالین بریزید تا استرس شدید روزهای اول اسارت رو از بین ببره و پرنده رو نگهداره .... نکته بعدی اینکه دوتا ظرف دون برای جوجه بذارید یکی کف قفس و توش مخلوط تخم کاهو و نیجر به نسبت مساوی باشه و یکی هم جادونی مخصوص سهره که دریچه های بزرگ داشته باشه به دیواره قفس بزنید و توش شاهدونه ریز باشه فقط ... به این صورت بهتون قول میدم پرنده زنده بمونه و به هیچ چیز دیگری هم نیاز نیست .... دوتا هم ظرف آب یکی کف قفس و یه جاآبی هم دقیقا روی نی پرنده بزنید ... یه روسری نازک هم روی قفس بکشید جوری که سقف و قسمت جلویی قفس رو استتار کنه و پرنده آرامش بیشتری داشته باشه و روسری رو با دوتا گیره فیکس کنید که در اثر پرواز جوجه ها سر نخوره (مثل عکس)..... و بهتره جوجه های تازه صید شده یا خیلی کال چندتایی باهم نگهداری بشن تا از هم دون و آب خوردن رو یاد بگیرن و ترسشون کمتر بشه ... برای هر قفس قناری دو تا چهار عدد سهره مناسب هست بیشترش خیلی شلوغ میشه .... تا یک هفته اول به این صورت با هم باشن تا کامل دون خور بشن بعدش میشه سواشون کرد و تو قفس تکی انداخت ... 
راستش من برای بدن پر کردن جوجه هیچ چیز رو بهتر از شاهدونه و ویتامین هفته ای یکی دوبار نمیدونم و با پسته و بادام خیلی موافق نیستم و به جوجه اگر داخل نگهداری کنم فقط شاهدونه و ویتامین و ماسه و کف دریای پودر شده به صورت مخلوط میدم چون از چاق شدن واقعا ترس دارم و برای جوجه ای که بیرون هست علاوه بر اینا هفته ای دو انگشتی نیجر فقط تا زمانی که کامل لخت بشه ... به نظرم جوجه اگر استرس نداشته باشه و همون دونشو (یعنی شاهدونه ریز) خوب بخوره به هیچی نیاز نداره ... فقط در یک صورت با پسته و بادام و یا شاهدونه خندان موافقم اونم زمانی هست که پرنده ها به صورت چندتایی تو قفس بزرگ قناری نگهداری بشن برای رنگ آوردن یا اینکه تو پرون و گله ای نگهداری بشن در این صورت خطر چاق شدن و چربی گرفتن جوجه ها خیلی کم هست ولی من چون رو دهن پرنده کار میکنم خیلی سریع تکشون میکنم و موقعی که پرنده تک بشه اینا براش خیلی مخرب و سم هست البته طبق تجربه من و تک دون میکنم به شاهدونه ریز فقط ... 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۸/۰۴/۱۲، ۱۰:۱۳ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۵/۱۱، ۰۶:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #936
من چون دهن بازي نمي كنم بعد از دون خور شدن دوتا دوتا ميذارم تو قفس سايز 52 . دون هم مخلوط شاهدانه ،كتان ،نيجر ،كافشه . بعدش تا زمان صاف شدن از اين دون ميدم و بعدش كم كم فقط شاهدونه ميدم.سهره هاي من تو سرماي زمستون نگهداري ميشن به همين خاطر بايد از فصل تولك بدنشون تو پر باشه تا كم نيارن وخراب نشن .جوجه تازه گيز يك ماه اول اصلا نمي تونه شاهدونه بخوره به همين خاطر براشون شاهدونه خندان مي كنم تا به خوردنش عادت كنه . 
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۰۵/۱۲، ۰۷:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #937
سلام 
من خدا شاهد تا الان جوجه نداشتم که نتونه شاهدونه ریز بخوره با اینکه تقریبا همیشه جوجه کال نگهداری کردم غیر از اون جوجه پارسالیم که اونم به خاطر اینکه منطقه دار و خوش قواره بود خوشم ازش اومد  ... البته من پرنده رو تک نگه میدارم و شاهدونه ریز مرغوب تهیه میکنم و برای یکهفته ده روز اول که کمی اذیت میکنن با نیجر و تخم کاهو تغذیه میکنم ولی بعدش تک دون میکنم به شاهدونه ریز .... 
کلا جوجه سهره ها تا زمانی که چندتایی باهم تو یه قفس باشن (حالا اندازه قفسش هرچی باشه) خوب دون نمیخورن و همین مسئله موجب میشه حتی اگر بهشون پسته و بادام هم بدین چربی نگیرن خودم هم خداوکیلی اینو تجربه کردم ولی از زمانی که تک بشن بویژه اگر جایی میخ بشن که استرس بهشون وارد نشه میفتن به دون خوردن و در این تایم شاهدونه خندان و پسته و بادام حتما چاقشون میکنه یا حداقلش اینه که مستعد میشن برای چاق شدن بویژه اگر داخل نگهدای بشن و این مسئله خیلی هم ربطی به اندازه قفس نداره صدالبته خوب پرنده تو قفس کوچیکتر بهتر رو میاد ولی حتی اگر تو قفس 52 سانتی هم تک بشن بازم ریسک داره ولی اگر دوتایی یا سه تایی باهم باشن حواسشون دائما به هم پرت میشه و زیاد ورجه ورجه دارن و خیلی به خوردن اشتها ندارن حالا خوراکشون شاهدونه ریز باشه یا پسته و بادام کوبیده شده و این علت اصلی چاق نشدنشون هست ... 
خلاصه تو یه جمله عرض کنم جوجه سهره از زمانی که تک میشه حالا تو هر قفسی که میخواد باشه فقط شاهدونه ریز و ویتامین بهش داده بشه و جای کم استرس میخ بشه هیچ کمبودی نخواهد داشت به جز مقداری ماسه وصدف استریل و کف دریا و هفته ای یکی دوبار هم سبزیجات برای اونایی که با سبزی دادن مخالف نیستن اونم به مقدار اندک که پرنده اسهال یا ورم روده نگیره .... تمام عرض بنده هیمن بود و البته من برای دوستانی گفتم که یکی دوتا جوجه کال تهیه میکنن و از همون اول تکشون میکنن تو قفس سهره ای گفتم حواسشون باشه یه وقت پرنده هاشون خراب نشه ... البته بازم تکرار میکنم برای پرنده ای که داخل خونه و فضای بسته هست گفتم اگر بیرون باشه بازم به دو دلیل چاق نمیشه یکی اینکه تو هوای آزاد هست و دوم اینکه تحرک پرنده ای که بیرون هست زیاده و درضم اگرم کمی چاق بشه خیلی نگرانی نداره دوتا سوز پاییزی بهش بزنه خشک میشه و همه چربیاش اب میشه که در اون تایم برای اینکه مقداری چربی مفید ذخیره کنه و زنده بمونه بهتره مقداری کافشه بهش بدیم که قبلا کامل دربارش بحث کردیم .... با آرزوی سلامتی و دل خوش برای همه دوستان 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۹/۰۸، ۰۵:۴۳ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۵/۱۲، ۰۵:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #938
سلام من یک جوجه سهره دارگ هنوز سیییل نزده به نظرتون بزارمش تو بالاکن مغازه که تاریک هست و رفت و امد کم خست خودش لک میخوره ممنون میشم راهنمایی کنید
۱۳۹۶/۰۵/۱۳، ۱۱:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #939
سلام
مكان دوتا شرط داره يكي گرم دوم بدون رفت وآمد. جوجه حساس هست به اين راحتي لك نمي خوره غير از اينكه پارچه بذاريد رو قفسش تا احساس آرامش بكنه
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۰۵/۱۴، ۰۸:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 122
17 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #940
درود
چهار روز پیش یه سهره ماده بدستم رسید و چون برای تو تور ازش استفاده میکردن
کل پرهای بالشو قیچی کرده بودن و رام هم نیست و اینجور که معلوم بود به پرنده دونه خوب
ندادن و منم اول جلوی پرنده مخلوط شاهدونه،کاشفه،کتان،نیجر جلوی
پرنده گذاشتم و بهش ویتامین هم دادم تا امروز که تمام پرهای قیچی شده بالش رو با
پرهای دمش کشیدم .حال میخواستم بدونم باید چکار کنم تا پرنده خیلی خوب بالا بیاد
و حداکثر چقدر طول میکشه تا پرهای بال و دم در بیان
با تشکر
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۶/۰۹/۰۸، ۰۴:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان