زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۸:۴۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نظرسنجی: گفته هی من درسته یا نه؟
این نظرسنجی بسته شده است.
آره
0%
0 0%
نه
0%
0 0%
هم آره هم نه
0%
0 0%
در کل 0 رأی 0%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

همه چیز در مورد سهره جنگلی

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
3 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
همه چیز در مورد سهره جنگلی
سلام دوستان عزیز :
سریع میرم سر از اصل مطلب :>>
از اسم اسم این پرنده شروع میکنم : نام این پرنده به (سهره جنگلی)(خبیسه)-تو رشت به این پرنده میگن(برفنه)-شرق گیلان (گندم خوره) معروفه .
من خودم این پرنده رو از جوجه گی گرفتم و با دست بزرگ کردم ، این پرنده بطور کل وحشیه و به هیچ عنوان رام نمیشه ، از هر100 تا 1 دونه رام میشه. اونم اگه
بری نزدیک قفس ،خودشو میزنه به اینور و اونور.
بعد اینکه این پرنده تو تمام سال آواز میخونه ،ولی نه مثل بهار!!!!
از این پرنده میشه جوجه گرفت البته به خاطر وحشی بودنش ،نیاز به جای بزرگی داره!!
این پرنده به هیچ عنوان نمی میره و فقط در صورت نداشتن آب و غذا می میره.
دارویی به اون صورت نمیخواد ، فقط گاهی اوقات ،هر 1 ماه به 1ماه ، داروی ضد انگل باید بهش داد.

اگه سوالی هست من در خدمتم
شروین از رشت
۱۳۹۰/۱۲/۲۶، ۰۲:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jilguero ، gholizadeh ، سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

ليسانس
سپاس‌ها: 152
156 سپاس گرفته‌شده در 44 ارسال
ارسال: #2
RE: همه چیز در مورد سهره جنگلی
در مورد تغذیه و نحوه صیدش هم اگر توضیح بدی ممنون میشم
۱۳۹۰/۱۲/۲۶، ۰۹:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: goldfincher
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 3
15 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #3
باسلام.من یه دونه خمسه عالی دارم.از این جهت که قد وقواره درشت وکاکلک نسبتا بزرگی داره.تقریبا رام هم هست ولی بر اثریک اشتباه چند ماهیه که نمیخونه.حتی زمانی که تولک نیست وصاف شده.اوایل که خریدم خیلی میخوند ولی پرهاش شکسته بود یکی گفت پراشو بکشی در میاد منم کندم ولی چون زمان مستیش اینکار رو کردم از خوندن افتاد که افتاد.دونش هشتاد درصد کتان وبیست درصد شادونه است .وسایل ابتنیش هم مهیاست.جاشم عوض نمیکنم.کلا آرومه.ولی بعد از چند ماه هنوز نمیخونه.راهی بلدی دریغ نکن.ممنون
۱۳۹۰/۱۲/۲۶، ۰۶:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ليسانس
سپاس‌ها: 152
156 سپاس گرفته‌شده در 44 ارسال
ارسال: #4
(۱۳۹۰/۱۲/۲۶، ۰۶:۳۶ ب.ظ)امید نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام.من یه دونه خمسه عالی دارم.از این جهت که قد وقواره درشت وکاکلک نسبتا بزرگی داره.تقریبا رام هم هست ولی بر اثریک اشتباه چند ماهیه که نمیخونه.حتی زمانی که تولک نیست وصاف شده.اوایل که خریدم خیلی میخوند ولی پرهاش شکسته بود یکی گفت پراشو بکشی در میاد منم کندم ولی چون زمان مستیش اینکار رو کردم از خوندن افتاد که افتاد.دونش هشتاد درصد کتان وبیست درصد شادونه است .وسایل ابتنیش هم مهیاست.جاشم عوض نمیکنم.کلا آرومه.ولی بعد از چند ماه هنوز نمیخونه.راهی بلدی دریغ نکن.ممنون

نباید پرهاش رو میکندی. شن یا ماسه ریز و تخمه آفتابگردان خام هم براش بزار ، بعضی وقتها هم بزارش تو حیاط که آب و هواش عوض شه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۲۶، ۰۸:۰۵ ب.ظ، توسط jilguero.)
۱۳۹۰/۱۲/۲۶، ۰۸:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #5
با سلام دوست من بنظر من قفسش رو عوض کن میخش رو هم عوض کن مغمولا این جور پرنده ها رو تا وقتی تولک هستند یه میخ میکنن وقتی از تولک در میان باید جاشونو هی عوض کنی وسعی کن یه جورایی از دلش دراری این دلخوری رو حالا ببین به از چی خوشش میاد با همون اعتمادش رو جلب کن بیرون تو طبیعت ببرش مخصوصا جای که هم نوعانش با شن.جواب میگیری
۱۳۹۰/۱۲/۲۷، ۱۰:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jastin
*
کاربر انجمن

ارسال: #6
بازم سلام.دوستان اگه نظردیگه ای دارند منو راهنمایی کنند.راستی مشکل اینه که تا وقتی تولکه که نمیشه جاشو عوض کرد وقتی صاف میشه تا جاشو تغییر میدم ومیبرمش بیرون میره تولک.اینو چی کار کنم؟ممنون
۱۳۹۰/۱۲/۲۷، ۰۲:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
3 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #7
(۱۳۹۰/۱۲/۲۶، ۰۶:۳۶ ب.ظ)امید نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام :دوست عزیز شما گقتی بر اثر یک اشتباه : اون اشتباه چیه :>گربه ترسش داده - یا اینکه به یه دلیلی ترس خورده!!!؟ اگه ترس خورده باشه ،مشکلی نیست خودش به خوندن میاد.
واسه خودمم همین مشکل پیش اومد گذاشتمش بیرون ،بعد از یه مدتی دیدم به خوندن اومده ------البته با دیدن گنجشک و...
بعضی اوقات به دلیل فصل مهاجرت :1- پرنده کم میخونه -2- پف میکنه -3-مریض میشه و 10 تا دلیل دیگه
کندن پر ها هم دلیل نمیشه . چون با گذشت زمانی کوتاه در میان.
آبتی و کارهایی رو که انجام دادی رو انجام بده.[/size]

(۱۳۹۰/۱۲/۲۶، ۰۹:۵۵ ق.ظ)jilguero نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در مورد تغذیه و نحوه صیدش هم اگر توضیح بدی ممنون میشم
درود بر شما : تغذیه این پرنده ،چه جوجه چه بالغ فرقی نمیکنه ،هر دونه ایی که قناری میخوره این پرنده هم میخوره ، ولی بیشتر بهش کتان میدن.
نحوه صیدش هم ، هم میتونی با خودگیرای بزرگ بگیری (اگه گفتم بزرگ ،چون پرنده خیلی باهوشی هست داخل خودگیر کوچیک نمیره و فرار میکنه)
و هم میتونی با تور کشیدنی بگیری.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۲۷، ۱۰:۵۰ ب.ظ، توسط molka.)
۱۳۹۰/۱۲/۲۷، ۱۰:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #8
بازم سلام عرض کردم که اشتباهم گوش کردن به حرف رفیقم و کشیدن پرهای شکسته خمسه ام بود که نهایتا منجر شد به نخوندن زمان بسیار طولانی .میفرمایید که ببرمش بیرون ولی مشکل اینجاست که با تغییر کوچک و جابجایی قفسش سریع لک تو لک میشه.اینو چی کار کنم؟ممنون
۱۳۹۱/۰۱/۰۵، ۰۲:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 7
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #9
سلام  تو شمال دوتا سهره جنگلی شب رو درخت خواب بودند ماده هرو گرفتم و فردا شبش نره اینا باهم از قبل جفت بودن وهردو رو انداختم تو یه قفس ایا اینا جفت گیری میکنند یا اینکه باید هر کدومو تو قفس مجزا قرار بدم. ممنون میشم اگه پاسخ بدین.
۱۳۹۲/۱۱/۱۸، ۰۶:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #10
سلام
هيچ فرقي نداره اول بايد رام بشن بعدا اگر محيط مناسب براشون به وجود بياد جفت ميشن.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۱/۱۹، ۰۷:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان