زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۵، ۰۸:۴۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

واکسیناسیون

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 11
8 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
واکسیناسیون
با سلام خدمت دوستان ، من تعدادی مرغ و خروس دارم و میخواهم آنها را پیش از بروز بیماری واکسینه کنم لطفا" 1- چه داروها یا آمپولهایی نیاز است؟2- آیا من میتوانم آمپولها را تهیه و طزریق کنم ؟
با تشکر
۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۰۶:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #2
RE: واکسیناسیون
باسلام بیماری شایع مرغ و خروس بیشتر نیوکاسل هستش و بعد از آن آبله که واکسن آنها در قسمت سینه‏(نه چینه دان‏)‏مرغ تزریق میشه بهتره ببری خود دامپزشک اینکارو انجام بده و هر ۶ماه باید تکرار بشود
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۱۰:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ha_med ، re2005s
*
کاربر انجمن

P.H.D
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 385
535 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #3
دوست عزیز میتونید مواد برای واکسن نیوکاسل و آبله را به همراه سرنگ هایی که با استفاده از فنر فقط با فشار به بدن حیوان اتوماتیک مواد را وارد بدنشون میکنه خریداری کنید و استفاده کنید ولی اگر تعداد کم تر از 500 تا دارید اصلا به صرفه نیست و مقداری از مواد مازاد هست و ضرر میکنید بهتره از دامپزشک کمک بگیرید و همچنین دستورات غذایی و نگهداری و ... قبل و بعد واکسیناسیون را رعایت کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید
موفق باشید
۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۱۰:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ha_med ، re2005s
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 469
285 سپاس گرفته‌شده در 119 ارسال
ارسال: #4
سلام . اول از سلامت پرنده هاتون مطمئن باشید . بعد میرید پیش دامپزشک میگید سه گانه بهتون بده . خودتون یا شخص دیگه نقاطی مثل زیر سینه یا الان دامپزشکا تزریق سه گانه رو میگن پوست پشت گردن زیرش تزریق بشه بهتره . موفق باشید
۱۳۹۱/۱۱/۲۹، ۰۶:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: re2005s
*
کاربر انجمن

علوم دام
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 33
32 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #5
سلام به دوستان عزیز...
حدودای 30تا جوجه دارم که داروی پیش گیری بهشون دادم یکی به صورت قطره چشمی و 3تا هم خوراکی از امروز چشمای چندتاشون بسته شده دلیلش رو نمیدونم کسی از دوستان هست بتونه کمک کنه؟؟؟؟؟
از پماد بتامتازون روی چشمشون زدم باز شده ولی میخام دلیل اصلیش رو بدونم
۱۳۹۳/۰۳/۲۲، ۰۹:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 469
285 سپاس گرفته‌شده در 119 ارسال
ارسال: #6
جای نگرانی نیست . اما توصیه . قبل از واکسن زدن این نکات رو رعایت کنیین. از واکستن زدن طیور بیمار جدا خوداری کنید قبل واکسن یکم تترا سکلین بدین بهشون و برای حفظ ماندگاری ویروس درون آمپول کمی شیر خشک رو اذافه کنید . ذقت زیاد از تاریخ انقضای واکسن خیلی مهمه و بهداشت محیط  قبل و بعده واکسن زدن . بعده از اون هم برای احتیاط کمی آنتی بیوتیک هم میشه استفاده کرد
۱۳۹۳/۰۳/۲۶، ۰۹:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان