زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۳:۰۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ورم روده سهره

*
کاربر انجمن

.
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 49
135 سپاس گرفته‌شده در 35 ارسال
ارسال: #1
ورم روده سهره
سلام به دوستان ، من يه سهره دهن دار دارم كه واقعآ دوسش دارم ولي نزديك هفت هشت ماهه كه ورم روده گرفته هر دارويي هم بهش دادم اما خوب نشود اگه كسي ميدونه كه چه دارويي خوبه و ضرر هم نداشته باشه معرفي كنه ممنون ميشم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۱، ۰۷:۱۱ ب.ظ، توسط 4444hhhh.)
۱۳۹۱/۰۹/۱۵، ۰۶:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Ali Reza Ark
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #31
RE: ورم روده سهره
سلام 
کرمونی شما اسهالش سه تا دلیل میتونه داشته باشه 1- یا ورم روده داره که باید عکس بذارید که بشه نظر قطعی داد 2- یا به خاطر استرس هست که در اثر دو میخ شدن و جابجایی حاصل شده 3- یا به خاطر دوهوا شدن هست مثلا قبلا داخل خونه بوده که هوا جریان نداره و الان بیرون تو هوای آزاد هست و فعلا نسبت به هوای آزاد سازگاری پیدا نکرده ...... 
فعلا بهش یکدوره اکسی وت یا t n t بدین سه تا پنج روز ..... ولی اگر ورم روده داشته باشه که دیگه داستان میشه درست کردنش و باید نکات لازم برای درمان ورم روده رو رعایت و عمل  کنید .... ماسه و کف دریا براش خوبه ولی اگر اسهالش شدید هست و بند نمیاد سبزیجات خیلی براش خوب نیست .... نظافت دون و اب و قفس و تجهیزات قفس هم باید چک کنید .....

سیاه سرتون علاوه بر گشت لازمه بهش هویج هم بدین دونش هم شاهدونه باشه و هفته ای دو سه بار آبتنی کنه البته باید خودش آبتنی کنه شما روش آب نپاشید بهتره .... مثلا امروز آبتی بهش دادین فردا هویج بدین و به همین صورت ادامه بدین ..... جاش هم خنک باشه و آفتاب شدید هم بهش ندین ..... 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۷/۲۰، ۰۹:۵۷ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۲/۲۵، ۰۹:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Hossein Dastbaravardeh
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 122
17 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #32
اقا مهدی از شما ممنونم
این داروی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
یا اکسی وت که فرمودین طریقه مصرفشون اگه ذکر کنید عالی میشه که چه مقدار در چه حجمی از اب ؟؟بعداز این دوره 5 روزه میخواد بهش مولتی ویتامین بدم و دوره این چند روزه هست و از چه ویتامینی استفاده کنم بهتره ؟؟این مشکل رو با یک سهرباز قدیمی که مغازه داره در میون گذاشتم و بهم گفت در ابش حدود 5 قطره سرکه سیب بریز
میخواستم نظر شما رو جویا بشم که بجای این داروها میتونم از سرکه سیب برای درمانش استفاده کنم ؟؟؟و دوره درمانش با سرکه سیب چند روزه هست؟
۱۳۹۶/۰۲/۲۵، ۱۰:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #33
سلام 
سرکه سیب برای پیشگیری از ورم روده یا درمان ورم روده خفیف استفاده میشه ... در صورتی که بیماری حاد یا مزمن باشه سرکه سیب خیلی کارایی نداره و باید حتما از آنتی بیوتیک و داروهای مخصوص ورم روده مثل بیوسرین - نئومایسین یا t n t  و غیره استفاده بشه .....
حالا میخواید اول سه تا پنج روز سرکه سیب بدین 6 تا 8 قطره تو یه جاآب اگر خوب نشد یا بدتر شد دیگه ندین .... اگرم خوب شد که چه بهتر 

اکسی وت و t n t نیازی به مولتی ویتامین ندارن چون خودشون حاوی مقدار زیادی ویتامین های لازم هستن و برای پیشگیری و درمان استفاده میشن ..... دوز مصرفی یه نصف قرص اکسی وت تو یه جا آبی هست ..... t n t هم به اندازه همون یه نصف قرص که پودر میکنید ..... 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۷/۲۰، ۰۹:۵۸ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۲/۲۶، ۰۸:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Hossein Dastbaravardeh
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 122
17 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #34
سلام اقا مهدی سپاس از پاسخ شما
اینم عکس فضله پرنده به نظرتوتون اسهال داره یا ورم روده و حاد هست یانه؟.راستی اینکه فرمودین به سرسیاه به اندازه یه بند انگشت هویج بدم رنده کنم و ابش رو بگیرم یا همینطوری بزارم تو قفس
از لطف شما ممنونم
۱۳۹۶/۰۲/۲۶، ۱۰:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #35
سلام 
اگر پسش متورم و ملتهب باشه ورم روده خفیف داره ولی اگر پسش نرمال باشه اسهال سفید هست .... در هر صورت شما بهش t n  t یا اکسی وت بدین ..... اگرم اسهالش خیلی شدید هست باید سولفامت بهش بدین .
البته هر تورم و التهاب شکمی نمیتونه علامت ورم روده باشه یه وقت میبینی پرنده چاق هست و شکمش هم چربی گرفته و باد کرده مثل انسانها که شکمشون در اثر چاقی جلو میزنه و بزرگ میشه پرنده هم ممکنه شکمش در اثر چاقی بزرگ شده باشه و بیرون بزنه ... اگر این باشه باید یه مدت موقتا بندازیش تو قفس بزرگ قناری تا تحرکش زیاد بشه و تمام طول سال بیرون یه میخ بشه تا یک سال و بعد از یک سال تمام درست میشه .... البته به شرطی که تغذیه ش هم اصولی و درست باشه چون نمیشه از یه طرف مواد بسیار چرب و مقوی بهش بدین مثل بادام و پسته و تخم مرغ و از طرفی بخواید لاغر بشه و هیکلش دومرتبه رو فرم بیاد .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۰۴/۳۰، ۱۱:۴۲ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۲/۲۶، ۱۲:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #36
سلام
يك داروي بسيار مناسب و خوب براي ورم روده و كوكسيديوز- سولفادين - دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۰۷/۰۲، ۰۸:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #37
سلام 
چندی پیش در خدمت یکی از اساتید سهره و قناری بودم و با ایشون بحث و صحبت میکردم در باره علتهای اصلی ورم روده .... ازشون سوال کردم علت اصلی ورم روده در سهره چی هست به نظر شما ؟ ایشون فرمودن سبزیجات - هفت تخم - استفاده از دونهای سرد - غذای تخم مرغی و جابجایی و دو هوایی شدید پرنده بخصوص در زمان لک یا در فصل سرد برای پرنده ای که به سرما عادت نداره علتهای عمده تر هست .... در مورد تغذیه سهره ازشون سوال کردم گفتن فقط شاهدونه ریز و مولتی ویتامین و ماسه و کف دریا .... البته ایشون سالن قناری دارن تو فضای بسته و سهره هاشون هم بالا پشت بوم براشون جا درست کردن تمام 365 روز سال بیرون هستن .... 
اینا فرمایشات یه استاد به تمام معنی هست که عمر و زندگیشو تو این کار گذاشته . حرف من نیست من فقط خواستم نقل قول کرده باشم به جهت آشنایی دوستان با سبک و روش پرنده بازای حرفه ای تهران .... درست یا غلطش هم به من مربوط نیست . با آرزوی سلامتی  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۷/۲۱، ۰۱:۴۱ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۷/۱۷، ۰۷:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #38
با سلام در مورد نکاتی که در بالا گفته شد لازمه کمی بیشتر بحث رو باز کنم : 
سبزیجات و هفت تخم رو ایشون به هیچ وجه برای سهره استفاده نمی کنن و البته استفاده نکردن از هفت تخم فقط برای سهره هست در مورد قناری نیست اشتباه نشه .
در مورد دون سرد هم فکر کنم منظورشون این بود که اگر دون ثابت و اصلی پرنده دون سرد باشه مثل تخم کتان یا تخم کاهو ورم روده میاره (البته با توجه به سبک ایشون که سهره رو مطلقا بیرون نگهداری میکنن) یا اینکه اگر مثلا سهره ما دونش شاهدونه هست برای مدت طولانی دون سرد در اختیارش بذاریم این حالت بوجود میاد ....و الا اگر با انگشتی هفته ای یکی دو بار بهش از دونهای سرد متداول مثل تخم کاهو یا کاسنی داده بشه اونم در فصل و زمان مناسب فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه .
در مورد تخم مرغ ایشون سبزیجات و تخم مرغ رو عامل اصلی ورم روده هم در سهره و هم در قناری میدونن ....به سهره اصلا نمیدن و به قناری هم خودشون گفتن فقط در زمان جوجه گیری به میزان کم و با رعایت نظافت اونم چون ناچار هستیم داده میشه .... فقط هم به حمالها و برخی ماده ها که جوجه بزرگ میکنن .
 ببخشید لازم بود توضیح داده بشه برای رفع ابهام چون من بالا کمی خلاصه عرض کردم .... با تشکر   
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۰۴/۳۰، ۱۱:۵۱ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۷/۱۹، ۱۰:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، سیدمحمد شریفی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #39
سلام
در مورد ورم روده من تا حالا با سه تا عامل روبرو شدم : 1- ميكروب . اين ميكروب مي تونه از راه آب و غذاي آلوده يا تماس با پرندگان بيمار و عدم نظافت قفس منتقل بشه.آب و غذا خودشون باعث بيماري نميشن مگر اينكه آلوده باشن.
2- مصرف همزمان چندنوع دانه سرد مخصوصا ارزن . هر گاه ارزن داخل دانه روزانه سهره باشه و يك دانه سر ديگه هم استفاده بشه احتمال ورم روده زياد ميشه.
 3- تغيير ناگهاني دانه روزانه
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۰۷/۲۲، ۰۸:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، شهرام
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #40
سلام 
اگر بخوایم همه عواملی که سبب ورم روده میشه رو لیست کنیم شاید بتونیم خیلی موارد رو نام ببریم یه تعدادش هم بنده در ارسال 16 دوصفحه قبل ذکر کرده بودم و غیر از اونم موارد دیگری میتونه باشه که قبلا صحبتش شده ..... ولی اینایی که دوستمون گفتن عواملی هست که کمتر بهش توجه میشه در بین پرنده بازها و شاید حتی گمان هم نشه که این موراد از علتهای اصلی و عمده تر در بوجود اومدن ورم روده هست .... ولی به نظر من فرمایش دوستمون کاملا درسته لااقل تجربه خودم اینو نشون میده که درست فرمودن و همه عواملی که نام بردن خیلی خیلی موثر هست در شکل گیری این بیماری .... البته میکروب رو هیچوقت نمیتونیم تشخیص بدیم مگر در آزمایشگاه و زیر میکروسکوپ ولی خوب در هر صورت میکروب عامل اصلی هست ولی اینو باید در نظر داشت سبزیجات و تخم مرغ و هفت تخم (بخصوص هفت تخمهای آماده توی بازار) بیشتر مستعد هستن برای رشد و تکثیر و شیوع میکروب .... و از طرفی چون دون پایه سهره شاهدونه هست و کلا هم کمی پرنده بدقلقی هست در تغذیه بیشتر حساسیت نشون میده به این مورادی که ذکر شد . 
در واقع این دوستمون مورادی رو فرمودن که اغلب پرنده بازا ازش درغفلت هستن و درصد خیلی کمی از پرنده بازا بهش توجه دارن ... و در حقیقت راههای نفوذ و تشکیل میکروب رو گفتن البته غیر از رعایت نظافت که اون بدیهی هست و نیازی به ذکر نداشت چون پرنده باز ماهر نظافت اولین اولویت و موردی هست که رعایت میکنه ..... و تنها از طریق بستن راههای نفوذ و تشکیل میکروب هست که میتونیم از تولید و شیوع بیماری جلوگیری کنیم یا اون رو به حداقل ممکن برسونیم و در حقیقت این روشهای تغذیه روشهای پرخطری هست که در بسیاری از موراد منجر به بیمار شدن پرنده میشه و براش جایگزین مناسب و مطمئن تری وجود داره که با رعایتش میشه بیماری رو حتی به صفر رسوند یعنی همین روشی که ایشون فرمودن ..... البته همونطوری که عرض شد هدف آشنایی با سبک و روش اساتید باتجربه و خبره بود در پرنده بازی .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۸/۰۹، ۰۵:۴۳ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۷/۲۲، ۱۱:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان