زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۲:۰۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ورم روده سهره

*
کاربر انجمن

.
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 49
135 سپاس گرفته‌شده در 35 ارسال
ارسال: #1
ورم روده سهره
سلام به دوستان ، من يه سهره دهن دار دارم كه واقعآ دوسش دارم ولي نزديك هفت هشت ماهه كه ورم روده گرفته هر دارويي هم بهش دادم اما خوب نشود اگه كسي ميدونه كه چه دارويي خوبه و ضرر هم نداشته باشه معرفي كنه ممنون ميشم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۱، ۰۷:۱۱ ب.ظ، توسط 4444hhhh.)
۱۳۹۱/۰۹/۱۵، ۰۶:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Ali Reza Ark
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #21
RE: ورم روده سهره
(۱۳۹۵/۱۲/۰۴، ۱۲:۲۲ ق.ظ)محمدمهدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام شکم بزرگ میشه ورنگش خیلی سرخ وملتهب به نظر میاد وگاهی اوقات یک رگ سیاه هم دیده میشه

سلام 
بزرگ شدن شکم همراه با التهاب درسته ولی رگ سیاه الزاما دلیل بر ورم روده نیست .... در ورم روده خفیف شکم بزرگ و ملتهب میشه و فضله پرنده هم خراب میشه (اسهال دوغی شکل) و در موارد شدید تر روده پرنده هم نمایان میشه که در این مرحله اغلب پرنده سینه هم تیغ میکنه .... 
۱۳۹۵/۱۲/۰۴، ۰۱:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #22
سلام منم که گفتم گاهی اوقات. گاهی در ورم روده حتی شکل فضله تغییر آن چنانی هم نداره.گاهی شکم ورم داره اما ورم روده نیست .ممکنه انگل باشه
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۲/۰۵، ۱۲:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #23
بله کاملا درست میفرمایید من هم در تکمیل فرمایش شما اضافه کردم ..... در مواقعی که بیماری مزمن(کهنه)میشه اغلب فضله پرنده هم نرمال هست ولی در ابتدا و شروع بیماری فضله پرنده اسهال دوغی شکل یا اسهال بستی شکل هست ....
در مورد انگل اطلاعات دقیقی ندارم ... با تشکر از محبت شما 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۷/۰۳، ۱۲:۵۷ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۲/۰۵، ۱۲:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، سیدمحمد شریفی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #24
پارسال هم زمان چندتا سهره هام ورم روده گرفتن.کلی دارو دادم اما خوب نشدن.پسشون چربی آورد اما سینشون تیغ شد.به طور اتفاقی لوامیزول که ضد انگل هست بهشون دادم و خوب شدن. در ورم مربوط به انگل روی شکم روده به طور واضح معلوم میشه و سینه پرنده خیلی لاغر میشه
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۲/۰۵، ۱۰:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، شهرام
*
کاربر انجمن

license
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 279
162 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #25
جناب بخشي درتاييد فرمايش جنابعالي عرض كنم ورم روده هايي كه بوسيله تك ياخته ها انگل ها بوجود ميان توسط انتي بيوتيك هاي مورد استفاده در مواردي كه منشا باكترياي دارند درمان نخواهند شد و نياز به استفاده از ضدانگل ها خواهد بود
۱۳۹۵/۱۲/۰۵، ۰۲:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، سیدمحمد شریفی
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #26
جناب سی مرغ حالا درمان سهره ای که فضلش به قول شما اسهال بستنی شکل هست چیه ؟ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید
۱۳۹۵/۱۲/۰۵، ۰۹:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #27
سلام 
اگر منظور شما داروی مناسب هست باید عرض کنم داروهای زیادی وجود داره ولی اونی که من در حال حاضر استفاده کرده و میکنم و راضی هستم نئوکسی وت و سولفامت هست ..... البته داروی تنها برای درمان کافی نیست و باید موارد زیر رو هم در طول مدت درمان رعایت کرد 
1- در طول مدت درمان دمای محل نگهداری کمی گرم باشه  2- دوهوا نکردن پرنده و همینطور در معرض جریان هوای سرد نباشه در طول مدت درمان 3- ضدعفونی کردن ظرف دون و آب پرنده و استفاده از آب تمیز بصورت روزانه و همینطور دون تمیز و تازه و ترجیحا دون ضدعفونی شده با منوپراپ 4- ترجیحا پرنده منقل بشه به یه قفس تمیز با تجهیزات تمیز یا ضدعفونی کردن قفس و تجهیزات قفس بوسیله جرمی ساید یا الکل طبی 5- ضدعفونی کردن خود پرنده هم خوبه (البته نه در روز اول درمان بلکه در روز دوم یا سوم) با محلول جرمی ساید ولی در محلی که گرم باشه و جریان هوای سرد وجود نداشته باشه و با آب ولرم و البته لازم نیست پرنده رو خیلی خیس کنیم که موش آبکش بشه همینکه چند پیس با اسپری روش بپاشیم کافیه چون هدف آب بازی نیست بلکه فقط ضدعفونی شدن پرنده هست (البته بازم تاکید میکنم این مورد باید خیلی با احتیاط و صبوری انجام بشه) 6- آرامش کامل پرنده و بدور از استرس بودن (یه میخ باشه) 7- سبزیجات قطع بشه در طول مدت درمان 8- رعایت دوره آنتی بیوتیک حداقل سه روز و رعایت دوز دارو 9- رعایت تغذیه مناسب و متعادل برای پرنده(گرمی و سردی از دان و خوراک پرنده حذف شود) 10- به محض اینکه پرنده خوب شد و فضله پرنده نرمال شد نباید تغییرات شدید یا ناگهانی در روند زندگی و تغذیه پرنده انجام بشه چون ممکنه دومرتبه بیماری برگشت کنه .... 11- استفاده از الکترولیت برای رفع و درمان همه انواع اسهال میتونه مفید باشه و بعد از درمان یکی دو روز مناسب هست

مناسبترین و بهترین دارو برای بیماریهای قناری و سهره t n t  یا همون نئوکسی وت هست اگر بعد از سه روز هنوز پرنده اسهال داشت از سولفامت استفاده میشه.... چون بعضی وقتها نئوکسی واقعا جواب نمیده و سولفامت حکم متمم و مکمل این دارو رو اجرا میکنه......من خودم اگر پرنده م این مشکل رو داشته باشه در درجه اول نئوکسی رو میدم اگر بعد از دوسه روز اسهال قطع نشد سولفامت رو میدم که قطعا جواب میده و هر نوع اسهالی رو از بین میبره ....  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۰۶، ۰۱:۳۳ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۲/۰۶، ۰۱:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 2
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #28
سلام دوستان سهره ام چه دارویی برای ورم مفیده
۱۳۹۵/۱۲/۱۷، ۰۷:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #29
با سلام اخیرا آنتی بیوتیک TS رو البته برای فنچ گلدین تست کردم خیلی خوب برای ورم روده جواب داده،قبلا انرو سدیم استفاده میکردم اون خیلی قوی بود و پنجاه پنجاه بود،یا سهره خوب میشد یا ضعیف و بعدش تلف میشد،در کل هر آنتی بیوتیکی استفاده میکنید تا 5 روز حداکثر باشه باقیش رو بسپارید به خدا،چون آنتی بیوتیک پرنده رو لاغر و ضعیف میکنه بخصوص اگر زمان بیماری کم غذا بشه،TS رو داروخانه های دامپزشکی دارن،ایتالیایی من گرفتم
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۶/۰۱/۰۲، ۰۶:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، gholizadeh ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 122
17 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #30
درود
من یه کرمونی دارم و داره کم کم گل صورتش داره در میاد ولی مشکلی که جدیدا بهش پی بردم
مدفوش ابکی هست و مثل ابگچی متمایل به شفاف هست دونش مخلوطی از شاهدونه متوسط و ریز هست
که ریزه نسبت به متوسط زیاده از نظر تحرک بدک نیست ولی نسبت به قبل کمی اروم شده
تا یک ماه قبل کمی کتان هم به دونش اضافه کرده بودم به مقدار دو شصتی که اینم قطع کردم.سبزیجات و ماسه و کف دریا جلوش هست
ابتنی خوب میکنه و تو حیاط الان دو ماه هست.به نظرتون چکار کنم که مدفوش به حالت طبیعی در بیاد؟؟؟
لطفا راهنمایی فرمایید.یه سوال دیگه دارم که میدونم جاش اینجا نیست ولی جواب دهید ممنون میشم
من یه سرسیاه خریدم نوک و پاش سفید و خوب میخونه ولی مست ماده گیر نیست
بخوام مست مادگیر بشه باید فقط گردش ببرم یا کار دیگه هم میخواد بکنم؟؟؟
از لطف شما ممنونم
۱۳۹۶/۰۲/۲۵، ۰۷:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان