زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۷:۳۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ورم روده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
14 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
ورم روده
باعرض سلام وخسته نباشید خدمت دوستان عزیزم که من راراهنمای می کنند.
من یک جفت قناری دارم که 5عدد تخم گذاشتند وبچه هاشون به دنیا آمدندو15روزه هستند ولی ماده قناری ورم روده شدید گرفته وخودش راهم باد میکند من دیشب از بچه هاونر جدایش کردم حالانمی دانم غذا ودارو چی بهش بدم لطفاًسریعاًمراراهنمای کنید سپاس
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۵، ۱۱:۵۵ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۸، ۰۸:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 20 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #191
RE: ورم روده
جناب حسنپور اگر بتونید پودر کتون هم بدید خوبه ولی تخم کاهو بعید میدونم براش مضر باشه شاید منظور خود کاهو بوده تورمش شدیده اگر کز نمیکنه خچیز حادی نیست

امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۳/۰۳/۰۲، ۱۱:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hassanpour
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #192
آقای attaghi متاسفم خیلی بیماریش حاده...به پوزش از اساتید و پرنده بازا اما نذار عذاب بکشه...جیگرم آتیش گرفت عکسو دیدم...اشک تو چشام جمع شد برای این حیوون زبون بسته
۱۳۹۳/۰۳/۰۲، ۱۱:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: attaghi
*
کاربر انجمن

...
سپاس‌ها: 488
31 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #193
(۱۳۹۳/۰۳/۰۲، ۱۱:۵۱ ب.ظ)'shahabbatista' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقای attaghi متاسفم خیلی بیماریش حاده...به پوزش از اساتید و پرنده بازا اما نذار عذاب بکشه...جیگرم آتیش گرفت عکسو دیدم...اشک تو چشام جمع شد برای این حیوون زبون بسته

سلام . ممنون
همون ديروز 2ساعت بعد از اينكه عكسو گذاشتم تو سايت بيچاره مرد .

۱۳۹۳/۰۳/۰۳، ۰۸:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

د
سپاس‌ها: 188
166 سپاس گرفته‌شده در 66 ارسال
ارسال: #194
باسلام.همون اول هم که عکس را گذاشتید میخواستم بگم که ورم روده نیست، به نظر من عفونت مقعد قناری بوده که بر اثر کثیف بودن محیط و چسبیدن فضله به وجود آمده.البته چسبیدن فضله خودش عوامل مختلفی داره که قابل بحثه و بیشتر به تغذیه مربوط میشه.
۱۳۹۳/۰۳/۰۳، ۰۹:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 182
110 سپاس گرفته‌شده در 27 ارسال
ارسال: #195
قطره ای به نام 016 ساخت ایران در بازار هست که روش درمانش روی خود قطره هست.واسه بعضی از قناریها مث آب روی آتش میمونه.البته این نکته رو فراموش نکنید که استفاده زیاد از این داروی قوی ممکنه واسه قناری به عادت تبدیل بشه.اما استفاده به اندازه جواب داده.البته از اساتید هم نظر خواهی کنید در مورد دارو.موفق باشید
۱۳۹۳/۰۴/۱۵، ۰۲:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
سپاس‌ها: 23
6 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #196
با سلام خدمت دوستان
امیدوارم تاپیکی که انتخاب کردم درست باشه چون خیلی تو سایت گشتم و به این نتیجه رسیدم که مشکلم رو اینجا مطرح کنم بهتره .
یک قناری زرد دارم که تقریبا از 4 روز پیش یک مقدار کسل شده بود و دائم خودشو پف میکرد . تا 2 روز بعد اینکه فهمیدم یک مقدار کسله تغذیه اش خوب بود ولی دیروز تغذیه اش هم افت کرد . الان طوری شده که یک مقدار دون میخوره دوباره یکم روی میله قفس کز میکنه(پف میکنه) و دوباره شروع میکنه به خوردن . دیروز یه بار گرفتمش و سینش و زیر سینش رو نگاه کردم جناق سینش کامل بیرون زده بود . رنگ پوستش هم بنفش مایل به تیره بود و یه رگ سیاه هم که از زیر سینه تا مقعدش ادامه داشت یه مقدار بیرون زده بود . در مورد مدفوعش هم باید بگم رنگش سبز تیره ست و یه مقدار هم سفیدی کنارش و یکمی هم آبکیه . یه مقدار که مدفوعشو دستکاری کردم دیدم تیکه هایی شبیه پوست کتان به صورت هضم نشده توش هست انگار معدش هضم نمیکنه . در مورد تغذیه ش دون اصلیش تخم کتان و ارزن با نسبت 3به1 هست - یک روز در میان بهش هویج میدادم و روزای خالی بین اونا هم کاهو - مخلوط تخم خرفه با تخم کاهو - تخم مرغ رنده شده . یه بار هم گشنیز و جعفری و شاهی دادم(شک دارم از تغذیه باشه چون یه قناری دیگه هم با همین تغذیه دارم که حالش خوبه) . هفته ای یه بار هم آبتنی میکنه . یه عادت بدی که داره دونی رو که داخل جادونی بود پخش میکنه کف قفس و از کف قفس یه چیزایی رو جمع میکنه و میخوره.
اگه ممکنه دوستان و اساتید راهنماییم کنن چون واقعا خیلی تو سایت گشتم .
یه سری از علائم بیماری رو تو سوالات دوستان میدیدم ولی بعضی از علائم فرق میکرد و گیج میشدم.
اگه نیاز به عکس از سینش بود بفرمایین تا بزارم .
ممنون
۱۳۹۳/۰۵/۲۵، ۰۵:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
ارسال: #197
اگه جناق بیرون زده سینه کاردی شده.از دادن غذای تخم مرغی خودداری کنید.از اکسی وت استفاده بشه.اکسی وت ۱۰۰رو از وسط نصف کن و تو یه جا آبی حل کنید و هرروز هم عوض کنید تا۵روز.از هفت تخم استفاده کنید و مغز پسته و بادم رنده شده.
اگه قناری شما جوجه باشه جناق بیرون زده پس سینه کاردیه.
اما ممکنه ورم روده باشه که در این زمان احتمالش بیشتره و باتوجه به اینکه تغذیش هم کم شده...
از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
میتونید استفاده کنید که درمان کنندست.وهمچنین استفاده از همون اکسی وت یا تتراسایکلین با دوزی که گفتم.از دادن غذاهای مرطوب خودداری کنید.
اما جا داره چندتا نکته بگم که فک کنم رعایت نکردید...
اول اینکه هویج رو حتما آبش رو بگیرید و بدید تا دچار ورم روده نشه.
دوم اینکه سبزیجات رو که میشورید حتما کامل خشک بشه بعدبدید.
کاهو زیاد مصرف نشه چون آب زیادی داره و ۱۰روز یک بار کافیه.
موفق باشید
۱۳۹۳/۰۵/۲۵، ۰۵:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
سپاس‌ها: 23
6 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #198
(۱۳۹۳/۰۵/۲۵، ۰۵:۵۹ ب.ظ)'shahabbatista' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه جناق بیرون زده سینه کاردی شده.از دادن غذای تخم مرغی خودداری کنید.از اکسی وت استفاده بشه.اکسی وت ۱۰۰رو از وسط نصف کن و تو یه جا آبی حل کنید و هرروز هم عوض کنید تا۵روز.از هفت تخم استفاده کنید و مغز پسته و بادم رنده شده.
اگه قناری شما جوجه باشه جناق بیرون زده پس سینه کاردیه.
اما ممکنه ورم روده باشه که در این زمان احتمالش بیشتره و باتوجه به اینکه تغذیش هم کم شده...
از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
میتونید استفاده کنید که درمان کنندست.وهمچنین استفاده از همون اکسی وت یا تتراسایکلین با دوزی که گفتم.از دادن غذاهای مرطوب خودداری کنید.
اما جا داره چندتا نکته بگم که فک کنم رعایت نکردید...
اول اینکه هویج رو حتما آبش رو بگیرید و بدید تا دچار ورم روده نشه.
دوم اینکه سبزیجات رو که میشورید حتما کامل خشک بشه بعدبدید.
کاهو زیاد مصرف نشه چون آب زیادی داره و ۱۰روز یک بار کافیه.
موفق باشید

یه ماه پیش که خریدم فروشنده (همسایه) گفت که جوجه سه ماهه هستن .
با این توضیحات من الان شک کردم که قناریم سینه کاردیه یا ورم روده داره .
این استخوان وسط سینش زده بیرون . سینش هم رفته تو و خالی شده به نظرتون مشکلش چیه و کدوم دارو رو بدم؟؟

۱۳۹۳/۰۵/۲۶، ۱۲:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
ارسال: #199
سینه کاردی شده پس اگه جوجه هستش.
از تخم مرغ به هیچ وجه استفاده نشه.
از مغز بادام و پسته و هفت تخم استفاده کنید.میتونید چای بدید بهش.
از اکسی وت استفاده بشه.
فقط به سرعت رسیدگی کنید که مشکل حادتر از این نشه
۱۳۹۳/۰۵/۲۶، ۱۲:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، Ahmad Shahsavari ، هیوا
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #200
سلام
از اوكسي وت يا تي ان تي هم حتما استفاده كنيد تا زودتر نتيجه بگيريد.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۵/۲۶، ۰۱:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Ahmad Shahsavari ، هیوا

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان