زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۵:۳۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ورم روده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
14 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
ورم روده
باعرض سلام وخسته نباشید خدمت دوستان عزیزم که من راراهنمای می کنند.
من یک جفت قناری دارم که 5عدد تخم گذاشتند وبچه هاشون به دنیا آمدندو15روزه هستند ولی ماده قناری ورم روده شدید گرفته وخودش راهم باد میکند من دیشب از بچه هاونر جدایش کردم حالانمی دانم غذا ودارو چی بهش بدم لطفاًسریعاًمراراهنمای کنید سپاس
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۵، ۱۱:۵۵ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۸، ۰۸:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 21 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کارشناسی
سپاس‌ها: 23
6 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #201
RE: ورم روده
(۱۳۹۳/۰۵/۲۶، ۱۲:۵۵ ب.ظ)'shahabbatista' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سینه کاردی شده پس اگه جوجه هستش.
از تخم مرغ به هیچ وجه استفاده نشه.
از مغز بادام و پسته و هفت تخم استفاده کنید.میتونید چای بدید بهش.
از اکسی وت استفاده بشه.
فقط به سرعت رسیدگی کنید که مشکل حادتر از این نشه

ممنونم ازتون
فقط یه سوال دیگه
مارک خاصی مد نظرتونه؟
کدوم مارک بهتره ؟
و اینکه چای رو چجوری بهش بدم و چه مدت ؟

۱۳۹۳/۰۵/۲۶، ۰۱:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meisam_th1980 ، hidrane
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #202
شما ابتدا اکسی وت رو.
قرص اکسی وت ۱۰۰رو از داروخانه دامپزشکی تیه کنید یه خشابش حدود هزار تومنه.
یا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

هم میتونیدتیه کنید.به مدت پنج روز استفاده کنید.بعد از درمان کامل چای رو به همین شکل که میخورید سرد شده در اختیارش بذارید.
فقط در حین درمان چون پرنده تحت درمان توسط آنتی بیوتیک هست استرس بهش وارد نشه.همینطور بسیار حساس میشه دما رو زیاد تغییر ندید.بهش رسیدگی کنید.
موفق باشید
۱۳۹۳/۰۵/۲۶، ۰۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #203
(۱۳۹۳/۰۵/۲۶، ۰۲:۰۰ ب.ظ)'shahabbatista' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شما ابتدا اکسی وت رو.
قرص اکسی وت ۱۰۰رو از داروخانه دامپزشکی تیه کنید یه خشابش حدود هزار تومنه.
یا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

هم میتونیدتیه کنید.به مدت پنج روز استفاده کنید.بعد از درمان کامل چای رو به همین شکل که میخورید سرد شده در اختیارش بذارید.
فقط در حین درمان چون پرنده تحت درمان توسط آنتی بیوتیک هست استرس بهش وارد نشه.همینطور بسیار حساس میشه دما رو زیاد تغییر ندید.بهش رسیدگی کنید.
موفق باشید

سلام دوست من
میبخشی دوباره مزاحمت شدم
اکسی وت رو نتونستم تهیه کنم . گفتن دیگه نیستش ولی تتراسیکلین رو پیشنهاد کردن و گفتن که همونه . منم گرفتم ولی میخام بدونم واقعا همونه یا نه . مشکلی واسه پرنده ایجاد نکنه .
ممنونم.

۱۳۹۳/۰۵/۲۶، ۰۸:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #204
سلام
رو بستشون مینویسن اکسی وت100mg و در واقع همون  اکسی تتراسایکلین100mg وفرقی ندارن 
فقط زیاده روی نشه قرص 100 میلی رو چهار قسمت کن هرروز یه قسمتشو داخل آب بریزید
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۵/۲۶، ۰۸:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #205
سلام
اكسي وت يا همون اكسي تتراسايكلين از تتراسايكلين قوي تره.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۵/۲۷، ۰۶:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #206
(۱۳۹۳/۰۵/۲۷، ۰۶:۳۲ ق.ظ)'محمدمهدی بخشی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اكسي وت يا همون اكسي تتراسايكلين از تتراسايكلين قوي تره.

سلام
امروز این قرص رو براش گذاشتم منتها اصلا نمیخوره.
صبح یه بار خورد دیگه بعدش هر دفعه میاد یه نگاه میکنه (شایدم بو میکنه) و نمیخوره.
نمیدونم از بوش ه یا از رنگ آب که زرد شده .
راه چاره ای داره؟؟؟؟
لطفا راهنماییم کنین.

۱۳۹۳/۰۵/۲۷، ۰۷:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #207
سلام
ظرف آب بايد پر باشه.به اندازه نيازش آب مصرف مي كنه چون مجبوره.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۵/۲۷، ۰۸:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #208
(۱۳۹۳/۰۵/۲۵، ۰۵:۲۷ ب.ظ)'Ahmad Shahsavari' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان
امیدوارم تاپیکی که انتخاب کردم درست باشه چون خیلی تو سایت گشتم و به این نتیجه رسیدم که مشکلم رو اینجا مطرح کنم بهتره .
یک قناری زرد دارم که تقریبا از 4 روز پیش یک مقدار کسل شده بود و دائم خودشو پف میکرد . تا 2 روز بعد اینکه فهمیدم یک مقدار کسله تغذیه اش خوب بود ولی دیروز تغذیه اش هم افت کرد . الان طوری شده که یک مقدار دون میخوره دوباره یکم روی میله قفس کز میکنه(پف میکنه) و دوباره شروع میکنه به خوردن . دیروز یه بار گرفتمش و سینش و زیر سینش رو نگاه کردم جناق سینش کامل بیرون زده بود . رنگ پوستش هم بنفش مایل به تیره بود و یه رگ سیاه هم که از زیر سینه تا مقعدش ادامه داشت یه مقدار بیرون زده بود . در مورد مدفوعش هم باید بگم رنگش سبز تیره ست و یه مقدار هم سفیدی کنارش و یکمی هم آبکیه . یه مقدار که مدفوعشو دستکاری کردم دیدم تیکه هایی شبیه پوست کتان به صورت هضم نشده توش هست انگار معدش هضم نمیکنه . در مورد تغذیه ش دون اصلیش تخم کتان و ارزن با نسبت 3به1 هست - یک روز در میان بهش هویج میدادم و روزای خالی بین اونا هم کاهو - مخلوط تخم خرفه با تخم کاهو - تخم مرغ رنده شده . یه بار هم گشنیز و جعفری و شاهی دادم(شک دارم از تغذیه باشه چون یه قناری دیگه هم با همین تغذیه دارم که حالش خوبه) . هفته ای یه بار هم آبتنی میکنه . یه عادت بدی که داره دونی رو که داخل جادونی بود پخش میکنه کف قفس و از کف قفس یه چیزایی رو جمع میکنه و میخوره.
اگه ممکنه دوستان و اساتید راهنماییم کنن چون واقعا خیلی تو سایت گشتم .
یه سری از علائم بیماری رو تو سوالات دوستان میدیدم ولی بعضی از علائم فرق میکرد و گیج میشدم.
اگه نیاز به عکس از سینش بود بفرمایین تا بزارم .
ممنون

دوست عزیز  دوستان روش درمانو گفتند ولی یک نکته ای به نظرم امومد که میگم
هویج رو کمش کن. یک روز در میون خیلی زیاده تازه روزهای دیگه هم کاهو میدی . خود هویج به خاطر رطوبتش علیالخصوص اگه ابش گرفته نشه محل مناسبی برای رشد باکتریهاست و مو جب ورم روده وعفونت سیستم گوارشی که سبنه کارد میکنه است .کلا سبزیجاتو بعد 4 ساعت باقی موندشو از قفس بردار

۱۳۹۳/۰۵/۲۷، ۱۰:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #209
درود و احترام به فرمایشات دوستان ..

احمد جان از نظر بنده ، قبل از همه چیز و دارو درمانی حتما عکس از پرنده و فضله تازه بگذارید و تمام علایم بالینی ، رفتار تنفس چشمها و ... را زیر نظر گرفته و به دوستان اعلام کنید .

با این مواردی که ذکر کردید و کز و پف کردن ، فضله سبز و اشتهای کم و تحلیل رفتن ... اگر بتوانید محلول داکسی تن ( خارجی یا از محصولات کیمیا فام ) تهیه کنید ، بهتر جواب میگیرید . دو تا سه قطره در نصف آبخوری و هر روز تعویض کنید . بمدت پنج روز

اگر موفق به تهیه محلول نشدید ، از داروخانه دامپزشکی کپسول داکسی سیلین 100 میلیگرم بخرید و هر کپسول را در نیم لیتر آب حل کنید . ( محلول روزانه تعویض تا پنج روز استفاده)

قرص اکسی وت هم خوب است ولی با علایم که گفتید داروهای فوق بهتر جواب می دهند . در طول روز نباید نور شدید به آبخوری حاوی دارو برسد ، آنرا با فویل یا کاغذ بپوشانید .

مولتی ویتامین حتما روزی یکی دو ساعت جای محلول دارو بگذارید .

در صورت تیغ انداختن سینه و ضعف و لاغری شدید دارو های مذکور تاثیری ندارند و باید از ضد قارچ ها مانند کوتریمکسازول ، مترونیدازول استفاده کنید . پس تشخیص سریع و بموقع بسیار مهم است ، والا تلفات پیش می آید . همچنین در لاغری کاهو و خرفه بهتر است کمتر بدهید و جای آن دانهای مقوی و چرب بگذارید . سرکه سیب در آبخوری حتما بریزید .

تتراسایکلین برای این پرنده احتمال زیاد جواب نمی دهد چون اکثر باکتریها به تتراسایکلین یا پنی سیلین و آنتی بیوتیکهای گذشته مقاومت پیدا کرده اند .

بذرها و دانه ها را حتما تعویض کنید ، یکی از نشانه های مشکل دار بودن دانه همین است که پرنده آنرا پخش می کند و از بین آنها دان سالمتر را جدا می کند . به این اکتفا نکنید که پرنده دیگر با این دان موردی ندارد ، هر پرنده مقاومتش در برابر بیماری و آلودگیها با دیگری فرق دارد .

حتما عکس بگذارید و تمام علایم بالینی ، رفتار تنفس چشمها را زیر نظر گرفته و به دوستان اعلام کنید .
۱۳۹۳/۰۵/۲۷، ۱۱:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #210
[attachment=4389 نوشته است:'omidlord' pid='43502' dateline='1408393377'"]
درود و احترام به فرمایشات دوستان ..

احمد جان از نظر بنده ، قبل از همه چیز و دارو درمانی حتما عکس از پرنده و فضله تازه بگذارید و تمام علایم بالینی ، رفتار تنفس چشمها و ... را زیر نظر گرفته و به دوستان اعلام کنید .

با این مواردی که ذکر کردید و کز و پف کردن ، فضله سبز و اشتهای کم و تحلیل رفتن ... اگر بتوانید محلول داکسی تن ( خارجی یا از محصولات کیمیا فام ) تهیه کنید ، بهتر جواب میگیرید . دو تا سه قطره در نصف آبخوری و هر روز تعویض کنید . بمدت پنج روز

اگر موفق به تهیه محلول نشدید ، از داروخانه دامپزشکی کپسول داکسی سیلین 100 میلیگرم بخرید و هر کپسول را در نیم لیتر آب حل کنید . ( محلول روزانه تعویض تا پنج روز استفاده)

قرص اکسی وت هم خوب است ولی با علایم که گفتید داروهای فوق بهتر جواب می دهند . در طول روز نباید نور شدید به آبخوری حاوی دارو برسد ، آنرا با فویل یا کاغذ بپوشانید .

مولتی ویتامین حتما روزی یکی دو ساعت جای محلول دارو بگذارید .

در صورت تیغ انداختن سینه و ضعف و لاغری شدید دارو های مذکور تاثیری ندارند و باید از ضد قارچ ها مانند کوتریمکسازول ، مترونیدازول استفاده کنید . پس تشخیص سریع و بموقع بسیار مهم است ، والا تلفات پیش می آید . همچنین در لاغری کاهو و خرفه بهتر است کمتر بدهید و جای آن دانهای مقوی و چرب بگذارید . سرکه سیب در آبخوری حتما بریزید .

تتراسایکلین برای این پرنده احتمال زیاد جواب نمی دهد چون اکثر باکتریها به تتراسایکلین یا پنی سیلین و آنتی بیوتیکهای گذشته مقاومت پیدا کرده اند .

بذرها و دانه ها را حتما تعویض کنید ، یکی از نشانه های مشکل دار بودن دانه همین است که پرنده آنرا پخش می کند و از بین آنها دان سالمتر را جدا می کند . به این اکتفا نکنید که پرنده دیگر با این دان موردی ندارد ، هر پرنده مقاومتش در برابر بیماری و آلودگیها با دیگری فرق دارد .

حتما عکس بگذارید و تمام علایم بالینی ، رفتار تنفس چشمها را زیر نظر گرفته و به دوستان اعلام کنید .

سلام آقای omidlord
فکر کنم یکم دیر شده چون درمانو شروع کردم (البته با بی میلی) چون درمان با دارو رو خیلی دوست ندارم.
عکس هم گذاشتم.
برای عکس از سینش چون دوستان گفتن در طول درمان بهش استرس وارد نشه نگرفتم . ولی اگه واقعا لازمه بفرمایین تا بگیرم.
رنگ فضلش از سبز پررنگ تبدیل شده به قهوه ای کم رنگ با همون تیکه سفید کنارش و دیگه اون دونه های درشت توش دیده نمیشه رنگ فضلش هم کاملا یکنواخت و صافه و اندازش هم یکم بزرگتر شده.
درمورد دارو هایی که فرمودین اگه لازم باشه اونا رو هم تهیه میکنم.
سوالم اینه که این قرصهای تتراسیکلین همشون اینجورین یا واسه من اینجوریه . اولش که داخل آب حل میکنم رنگش زرده ولی بعد اینکه چند ساعت از روش میگذره رنگش تیره میشه . دیروز به خاطر همین سه بار داروشو عوض کردم و تازه گذاشتم. حالا نمیدونم کار درستی کردم یا نه . هواسم بود که بهش آفتاب نخوره .
مولتی ویتامینی که گفتین اسمش چیه چون تو سایت خوندم آنتی بیوتیک پرنده رو ضعیف میکنه .
دون خودش رو برداشتم و براش هفت تخم و مغز بادام و پسته رنده شده گذاشتم .
ترکیبات هفت تخم من (از همین سایت)
1000 گرم تخم كاهو
400 گرم تخم شلغم
200 گرم تخم كلم
150 گرم نيجر
150 گرم شاهدانه ریز
150 گرم خرفه
100 گرم تخم تربچه
100 گرم منداب
100 گرم کافشه
100 گرم بذرک
50 گرم تخم گشنيز
سبزیجاتش رو قطع کردم.
علائم بعد مصرف داروش هم اینه :
بیشتر اوقات داره چرت میزنه احتمال زیاد دارو خواب آوره . حتی وقتی نزدیک قفس میشم اعتنا نمیکنه و چشماش رو میبنده.
چرتش هم به این صورته که همینطور که تو عکس رو میله ایستاده چشاشو میبنده.
وقتی هم که از چرت درمیاد میره سراغ دونش.
تنفسش عادیه مثل همیشه (از بینی) .
یه چیز جدید که دارم ازش میبینم اینه که خیلی داره خودشو میخارونه . بیشترهم نوکش و سروصورتش و پاهاش .پاهاشو با نوکش میخارونه . به پاهاش دقت کردم دیدم تموم رگهای پاهاش پر شده از خون حتی اون ریزترین رگش هم مشخص بود .
چشماش هم خیلی کم فروغ شده تو حالت عادی چشماشو کامل باز نمیکنه توی عکس هم مشخصه.
البته نمیدونم این نشونه خوبیه یا نه ولی فهمیدم که دیگه خودشو پف نمیکنه .
ممنون .بخدا دیگه نمیدونم چیکارش کنم.وقت امتحانات هم این گیر داده .فردا هم امتحان دارم ولی درسمو ول کردم دارم به این میرسم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۵/۲۸، ۰۵:۴۶ ب.ظ، توسط Ahmad Shahsavari.)
۱۳۹۳/۰۵/۲۸، ۰۴:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان